CENTERVILLE CROSS COUNTRY STAMPEDE
Saturday, October 7, 2006
HS VARSITY BOYS GOLD DIVISION
Team Score
1. Butler
9 10 12 14 15 (59) (73) = 60
David Barry, Peter Borton, Patrick Sharkey, Danny Neff, Doug Norris,
Casey Morgan, Jake Mercuri
2. Loveland
13 21 27 31 32 (40) (48) = 124
Nick Baker, Chris Oligee, Cullen Belleville, Cory Bailey, Justin Huber,
Patrick Gellenbeck, Marc Kutylowski
3. Turpin
1 6 37 41 47 (56) (75) = 132
Ryan Kiracofe, Kyle Rewick, Drew DiSabatino, Nicholas El-Khoury, Rob
Di Martino, Ben Wagner, Dave Rodriguez
4. Beavercreek
4 5 30 50 66 (80) (94) = 155
Max Group, Ryan Shirley, Nate Spears, Bryan Petry, John Petry, Chris
Rogers, Richard Meaker
5. Moeller
3 16 38 45 58 (74) (82) = 160
Brad Meyer, Holden Marsh, Matt McCormick, Andrew Boerger, David
Griffith, Sam Buescher, John Berry
6. Milford
18 25 33 43 49 (55) (60) = 168
Matt Belliston, Robbie Dearhammer, Aaron Ball, Matt Bayman, Austin
Bever, Nathan Bullock, Mark Bayman
7. Lakota West
7 11 42 44 68 (86) (95) = 172
Brett Davis, Heath Gibson, Adam Dede, Brandon Candella, Matt Hinger,
Tyler Dowty, T.J. Bullock
8. Kettering Fairmont
22 24 34 51 54 (63) (64) = 185
Matt Michno, Kyle Leab, Parker Dieterle, Mitch Long, Lee Miller,
Declan Robillard, Cameron Cloyd
9. Anderson
8 29 35 62 78 (81)(101) = 212
Nick Pucillo, Graham Campbell, Jason Senko, Jon Kelly, Alex Bare,
Nathaniel Finney, Michael LaCount
10. Centerville
28 39 46 65 69 (70) (76) = 247
Eric Schmidt, Robbie Stoecklein, Andy Bradford, Kevin Aldrich, Tyler
Nielson, John Bebbington, Tyler Yosua
11. Lebanon
23 26 52 67 85 (96)(106) = 253
David Holmberg, Brad Weaver, Richard Patterson, Eric Kemp, Elliott
Sheridan, Gabe Ellis, Eric Galinger
12. Bowling Green
20 53 71 72 79 (90)(102) = 295
Eric Budge, Ben Johnson, Lewis Johnson, Eddie Walden, Mason Balistreri,
Brandon Rabb, M.J. Ross
13. Troy
2 61 87 88 100 (110)(112) = 338
Jake Enke, Joe Wainscott, Zach Sturwold, Dan Sheehan, Lance Furrow,
Ian Campbell, Justin Miller
14. Wayne
17 57 83 98 108 (113)(120) = 363
Sean Herbert, Benjamin Livingston, Quintin Mack, Jonathon Sheehan,
Thomas Marks, Jamin Tunstall, Sean Gretzinger
15. Culver
36 77 84 92 93 (103)(111) = 382
Andrew Faulstich, Alex Kazer, Robert Martin, Chris Trennepohl, William
Steckelberg, Coleman Zimmerman, Trace Ostergren
16. Springboro
19 91 104 107 114 (124) = 435
Kelvin Hux, Alan Brubaker, Brandon Wood, Tim Settles, Andy McCray,
Jeff Weimer
17. Miamisburg
97 99 109 116 117 (118) = 538
Josh Ayers, Bobby Ferdelman, Isaiah Wilds, Michael Mihal, Stephen
Steingass, Jon Garrett
18. Sidney
89 105 115 119 121 (122)(123) = 549
Danny Blindauer, Aaron Holmgren, Aaron Dinzeo, Philip Cook, Cole
DeNise, Dan Brulport, Yuta Suzuki