EISENHART CROSS COUNTRY INVITATIONAL
Saturday, October 7, 2006
Boys Team Race
Team Score
1. Woodridge
1 7 8 13 17 (31) (53) = 46
Scott Hilditch, Brian Himelright, David Petrak, Joey McCoy,
Daniel Petrak, Tony Marette, Matthew Weiss
2. Lasalle
3 6 10 15 18 (28) (42) = 52
Jake Nusekabel, Kyle Lang, Corey Spriggs, Ricky Lupp,
Mitchell Huesman, Michael Inderhees, Sean Comer
3. Pick. North
5 24 34 45 66 (85) = 174
Nathan Corder, Matt Spencer, Ross Hartley, Greg Black,
Dillon Griffith, Blake Golden
4. Thomas Worthington
16 23 27 48 63 (68)(103) = 177
Henry Heisey, Kevin Nowland, Isaac Szana, Zak Phillips, Alex
Radsky, Miles Leonard, Evin Hoffman
5. Brunswick
4 22 30 49 78 (80) (83) = 183
Cory McGoldrick, Daniel White, Shane Oravec, Jon Kowalsky,
Devon Snack, Corey Guastini, Sean Kelly
6. Canal Winchester
21 32 35 56 57 (58) (62) = 201
Cory Irwin, Tim Williard, Nick Meidl, Nate Meidl, Adam
Wheeler, Christian Edens, Tyler Griffith
7. Perkins
14 26 41 67 76 (107)(110) = 224
Cory Leslie, Mike Ahner, Tim Smith, Drew Sullivan, Chris
Graber, Joe Michel, Kevin Volz
8. Unioto
9 33 47 64 91 (106)(119) = 244
Galen Dills, Chaz Smith, Marcus Edwards, Mark Flury, Ryan
Valentine, Jordan Squibb, Jeremy Henry
9. Worth. Kilbourne
20 25 60 70 73 (89) (97) = 248
John Batchelder, Dustin Ubbing, Sam Dixius, Dan Fuchik,
Chris Wu, Alex DiBartola, Bobby Zellar
10. Carroll
29 37 40 65 84 (92) (94) = 255
Gabe Weiss, Chris O'Bryan, Andrew Trick, Tim O'Brien, Zach
Mix, Eric Sagasser, Matthew Latta
11. St. Charles
11 19 74 79 86 (108)(111) = 269
Jack Shannon, Corey Morgan, Ben Hanf, Brandon Jones, Marcus
Badgeley, Peter Schaeffing, Corey Snyder
12. Dublin Coffman
38 44 46 61 81 (82) (90) = 270
Ryan Dalton, Ben Hughes, Nick Immell, Casey Hague, Spencer
Shadel, Nate Lonsway, Drew Murray
13. Mt. Vernon
12 50 55 75 98 (118)(121) = 290
Chris Glibert, Doug Biddle, Dave Burt, Ty Gregg, Sebastian
Depasquale, Dylan Souhrada, Kyle Shaffer
14. Olen. Liberty
51 52 59 77 88 (101) = 327
Nick Kahl, Erik Kallenbach, Shaun Boedicker, Tom Wilkin,
Michael Kelly, Adam Cellar
15. Elyria Cath.
36 43 54 104 115 (117)(122) = 352
Chris Kuhman, Andy Coolidge, Marty Coolidge, Jim Russell,
Ben Kubuski, Nick Baker, Andy Kuhman
16. North
39 69 71 72 102 (112)(114) = 353
Sean Naderer, Cody Lancaster, Greg Webb, Ryan Naderer,
Michael Malinowski, Michal Strachan, Nick Chlad
17. Hayes
2 93 96 105 120 (123)(124) = 416
Jake Edwards, Joey Haught, Zach Arace, Ben Andrews, Seth
Frentsos, Jeff Atkinson, Daniel Nethers
18. Granville
87 95 99 100 109 (113)(116) = 490
Mark Schmid, Patrick Merrilees, Billy York, Michael Brown,
Nathan Maurer, John Brockman, Tommy Brown