EISENHART CROSS COUNTRY INVITATIONAL
Saturday, October 6, 2007
Middle School Boys Team Race
Team Score
1. Lakeview
4 6 8 12 20 (25) (29) = 50
James Whitehead, Jay Huffman, Austin Kilgore, Brent
Pritchard, Joey Dye, Nathaniel Griffin, Jimmy Ross
2. Woodridge
1 9 14 17 19 (31) (60) = 60
Drake Sulzer, Jared Cottrill, Frankie Caponi, Steven
Frederick, Matt Wojcik, Steve Petrak, Maxx Myers
3. Pick. Ridgeview
7 30 37 40 42 (105) = 156
Jimmy Jarrell, Mason Moore, Nick Duckworth, Adam Wright,
Michael Gase, Cedric Taylor
4. New Albany
10 22 24 46 58 (115)(123) = 160
Sebastian Matt, Kraig Manion, Josh Park, Nathan Scribano,
Brandon Mendoza, Joe Flaherty, Ian Adams
5. Hill. Weaver
18 21 32 54 81 (92)(118) = 206
Ryan Caulley, Giovanni Roche, Jacob Haffner, John Vo,
Scottie Munson, David Nunley, Mark Boyer
6. Dub. Sells
16 23 27 53 88 (101)(112) = 207
Adam Davidson, Matthew Straughn, Kevin O'Leary, Mitch Dille,
Ethan Rhodus, Nick O'Leary, Logan Lugo
7. Marysville
28 35 36 43 66 (94)(103) = 208
Cory Roeth, Alex Spaulding, Adam Spaulding, Ben Latimer,
Noah Forrider, Clay Cochran, Michael Reed
8. Jones
3 45 49 55 70 (75)(100) = 222
Sam Stephensen, Wes Gierhart, William Hamburger, Wyatt Royse,
Seamus Martin, Will Bacha, Harry Paul
9. Olent. Liberty
11 33 52 67 68 (71) (74) = 231
Alex Boardman, Jacob Meegan, Brook Zhang, Andrew Snyder,
Jack Schoettmer, Will Hefner, Bryan Carnahan
10. Olent. Orange
13 41 50 65 79 (93)(111) = 248
Blake Hoskins, Mitchell Deakins, Danny Meyung, Chris
Gearinger, Tony Birri, Connor Brown, Andy Bosley
11. Worth. Kilbourne
26 51 61 64 77 (99)(109) = 279
Alex Carter, Steve Mongare, Akhil Patel, Michael Savage,
Alexander Chih, Fred Meine, John Miller
12. Worthington
39 47 56 57 86 (90) (95) = 285
Bradley Polivka, Jonathon Black, Michael Green, Hunter Atha,
Brian Weiss, Arthur Ding, Zachery Bloom
13. Genoa
2 38 85 87 89 (106)(119) = 301
Josh Edens, Brandon Shirey, Luke Buchanan, Phillip Baer,
Alex Bowman, David Roundtree, Luke McMenemy
14. Granville
15 44 82 83 91 (120)(125) = 315
Erika Sneckenberg, Jacob Fondriest, Gabe Staats, Ben Dickson,
Logan Pitcher, Camden Argyle, David Walker
15. Olentangy Hyatts
5 63 69 96 98 (102)(122) = 331
Clay Gilkerson, Taylor Case, Christian Watson, Austin
Fenstermaker, Luke Crea, Josh Cottrill, Conner Sell
16. Worthingway
34 73 78 80 104 (107)(108) = 369
Albert Darling, Jakob Ahlqvist, Carlos Waibl, Lance Leslie,
Michael Frankland, Adam Withers, Chris Schroeder
17. Davis
59 62 72 76 114 (116) = 383
Mike Riggs, Nate Gastaldo, Matt Vogel, Connor Howard, John
Gresham, Michael Sneddon
18. Olent. Shanahan
48 84 97 113 117 (121)(124) = 459
Ryan Thede, Patrick Zuelke, Ryan Shaffer, Aaron Deistler,
Zack Caudill, Nathan Turner, Andrew Catanese
19. Thomas Ewing
110 126 127 128 129 = 620
Travis McCarthy, McCray Wooten, Benjamin Seaver, Stephen
Coleman-Roush, Zach Shick