THOMAS WORTHINGTON EISENHART XC INVITATIONAL
Worthington, OH, October 4, 2008
Results List
High School Boys Team Race
.....Team Score.....
1. Pick. North
7 10 12 23 35 (59)(110) = 87
Daniel Garleb, Nick Hissrich, Greg Black, Jeremy Lascola,
Justin Simmons, John Parsons, Paul Timmel
2. LaSalle
4 15 28 29 30 (60) (67) = 106
Travis Hawes, Ethan Bokeno, Lee Southwood, Kevin Kluesener,
Alex Thiery, Ike Placke, Clayton Cardinal
3. Hoover
13 18 21 26 46 (54) (72) = 124
Sean Newman, Sergei Cribben, Tyler Stackpole, Parker Queen,
Jason Bosyj, Alec Hernandez, Matt Roshak
4. Dublin Coffman
11 14 20 42 62 (80) (82) = 149
Jack Wellmerling, John Kieffer, Nate Lonsway, Nick Bons, Grant
Onken, Robbie Daulton, Drew Murray
5. Thomas Worthington
22 32 34 44 45 (57) (65) = 177
Max Friedlander, Madison Murphy, Matt Haviland, Ivan Mwiruki,
Dylan Metz, Josh Palmer, Kurt Lanno
6. Defiance
3 6 52 55 70 (90)(123) = 186
Zach Wiles, Trevin Flickeringer, Sebastian Brown, Mario Ramirez,
Ben Hackworth, Ryan Zeller, Chaz Burkhart
7. St. Francis
27 38 39 51 74 (75) (87) = 229
Aaron Schenk, Scott LaVoy, Eric Aubry, Andrew Hall, Larry Jajou,
Pat Schlembach, Dan Williams
8. Elyria Cath.
2 36 41 53 114 (140)(142) = 246
Marty Coolidge, Bryce Steindl, Dan Kuhman, Matt Wiehe, William
Sellers, Matt Pierce, Evan Foreman
9. Lincoln
9 40 61 78 79 (97)(116) = 267
Chase Beckmann, Harry McFann, Jason McDonald, Jae Williams,
Cory Kanz, Tim Schiefer, Brian Engle
10. Olen. Liberty
17 58 71 73 85 (96)(130) = 304
Tyler Ross, Adam Cellar, Josh Frash, David Waybill, Luke Miller,
Andrew Hemmer, Charles Marxen
11. Watkins Memorial
19 63 64 84 86 (135)(136) = 316
Mike Taylor, Ryan Mounts, Kevin Nickolas, Rob Baisden, Logan
Smith, Taylor Williams, Gage Marek
12. Central Catholic
24 31 93 94 104 (144)(148) = 346
Steve Graver, Ricky Adamson, Matt Powers, Brent Buchholz,
Connor Buchholz, Andrew Watkins, Matt Kolena
13. Mt. Vernon
25 69 88 89 109 (133)(159) = 380
Ty Gregg, Jordan Vance, John Fleming, Nate Schultz, Jake Gregg,
Calvin Lortie, Jarret Vance
14. Marietta
1 48 103 108 129 = 389
Mark Wieferich, Matt Murray, Adam Murray, Kyle Browne, Alex
Wesel
15. St. Charles
33 68 81 99 112 (122)(128) = 393
Chris Quinn, Corey Snyder, Alex Badgeley, Mark Schmidley,
Michael Simmons, Scott Irwin, Andrew Zaksheske
16. Granville
47 66 95 101 115 (121)(131) = 424
Cody Washka, Nathan Maurer, Kurt VanNess, Nick Burger, Colin
Pleasants, Erik Sneckenburg, Tommy Brown
17. Wester. North
8 16 124 132 149 (150)(154) = 429
Jeff Hannaford, Brian Hannaford, Greg Pilcher, Ryan Klinger,
Ben Black, Evan Kleinpaste, Drew Hathaway
18. Hayes
37 56 92 118 134 (141)(151) = 437
David Oliver, Steve Swisher, Daniel Nethers, Bobby Oliver, Zach
Flint, Raymond Chittock, Greg Flaglor
19. Worth. Kilbourne
50 76 91 105 117 (139)(143) = 439
Sam Dixius, Aaron Long, Eric Clemens, Dan Fuchik, Tom Green,
Wyatt Allread, Brad Polivka
20. Liberty-Benton
5 119 120 126 145 (161)(162) = 515
Seth Butler, Tedd Roberts, Zack Johnson, Dylan Hoop, Kent Wilin,
Zach Miller, Jacob Maag
21. Wester. Central
77 83 98 111 147 = 516
Josh Edens, Dan Steigerwald, Nick Shepherd, Brandon Shirey,
Phillip Baer
22. Pick. Central
43 100 113 137 152 (167) = 545
Joe Taranto, Jeff Williams, Mason Prater, Usama Awan, Stephen
Blake, Tyler Miller
23. New Albany
49 107 127 153 156 (160)(163) = 592
Sebastian Matt, Blake Taneff, Tim Bradbury, Alex Stanislav,
Willie Matt, Zach Smith, Ross Brubaker
24. North
102 125 138 146 157 (158)(166) = 668
Joey Meyer, Scott Wright, James Hawkins, Devin Pecsi, Sean
McCarthy, Steve Previte, Tyler Kursh
25. Perkins
106 155 164 165 168 = 758
Bill Fial, Dom Pasqualini, Cory Pfanner, Zach Terney, Charles
Brown