39TH ANNUAL MALONE COLLEGE INVITATIONAL 2007
Saturday, Sepember 22, 2007
DIVISION II GIRLS
Team Score
1. Cuy. Val. Christian Acad.
1 3 9 12 24 (30) (53) = 49
Katie Gillespie, Joy Talbott, Irene Frangos, Carolyn Case, Brianna
Jones, Brittany Fabris, Hannah Lyons
2. Salem
6 7 13 21 25 (67) = 72
Lauren Shivers, Sarah Yerkey, Liz Shivers, Betsy Yuhaniak, Alexis
Thorne, Lexi Shivers
3. Perry
2 15 28 42 43 (45) (54) = 130
Abbie Clifford, Marissa Baranauskas, Meredith Schuette, Karmen Pirc,
Stephanie Stark, Carrie Jones, Rachael Greuber
4. Mantua Crestwood
10 14 19 29 63 (71) (83) = 135
Sammi Vaughan, Nicole Cozzone, Tyler Mae Hunter, Ashley Burns, Sara
Mermer, Jessica Gray, Lizzie Cymanski
5. Alliance Marlington
8 17 22 34 55 (61)(102) = 136
Melinda Tarter, Liz LeFever, Megan Gonzalez, Katelyn Ryan, Molly
Shanower, Sarah Morrison, Sarah Anstine
6. Marietta
16 18 32 52 62 (70) (89) = 180
Emily Garrison, Kylie Iadicicco, Olivia Vanoster, Alyson Stalter,
LeAnne Ross, Colleen Miracle, Jessie Frazier
7. East Canton
5 35 39 46 76 (95) = 201
Caitlin Sharp, Heather Krivos, Ashley George, Angie Parker, Kati
Varian, Cassie Sharp
8. Dover
23 33 41 50 80 (98) (99) = 227
Sarah Reichman, Stacie Winkler, Amanda Schupbach, Ella Keffer, Allison
Birney, Courtney Aniol, Jenna Reichman
9. Alliance
11 20 58 60 78 (123) = 227
Sam Beetler, Sylvia Cintron, Kate Hetherington, Sarah Ferenczy, Zana
Salaski, Chantelle Taylor
10. Minerva
27 36 47 68 73 (87) = 251
Sally Schmachtenberger, Erica Toussant, Sarah Krizon, Tessa Digiacomo,
Kaitlyn Myers, Samantha Zwick
11. Pemberville Eastwood
4 26 69 84 90 (112)(117) = 273
Bailey Ulinski, Kelsey Lauck, Linda Blevins, Breann Pfouts, Julie
Russell, Abbie Doll, Emma Morgan
12. Gnadenhutten Indian Val.
48 57 66 82 88 (97)(100) = 341
Kari Westbrook, Taryn Deetz, Beth Beabout, Breanna Davis, Jorden Glass,
Kacy Bond, Patty Viehweger
13. McConnelsville Morgan
40 44 75 93 104 (109)(135) = 356
Crystal Clawson, Kaci Jago, Audra Hook, Rachel Alexander, Michelle
Goldberg, Kristine Krigbaum, Rachel Beam
14. Wooster Triway
37 51 72 85 141 (142)(143) = 386
Haley Carr, Christine Camp, Lucy Moser, Andrea Fisher, Sadie Schlabach,
Cassie Carr, Melinda Wolboldt
15. Willard
49 77 96 101 103 (105)(127) = 426
Victoria Predmore, Elizabeth Holmer, Stephanie Riederman, Valerie
Feasel, Eva Weik, Alyssa Nenzoski, Kailie Robinson
16. Carrollton
38 65 79 122 129 = 433
Katelyn Jacobson, Mary Jo Brown, Jasmine Bell, Sam Fitzpatrick, Brooke
Sevek
17. Streetsboro
74 92 94 106 107 (126)(128) = 473
Kayla Kelly, Amanda Groff, Gabrielle Ryczek, Heather Poston, Rachel
Oravec, Alexandria Lesak, Stephanie Lesher
18. Warsaw River View
56 81 108 119 131 (137)(138) = 495
Bri Stevens, Lindsey Hughes, Amber Beretich, Megan Guthrie, Sarah
St Clair, Abby Stevens, Katie Worthington
19. Parma Padua Franciscan
64 91 114 116 125 (136)(145) = 510
Taylor Valco, Jill Germana, Cheyenne Kovach, Amalia DeGirolamo,
Ann Marie Carl, Kristin Cymbal, Michelle Graham
20. Mogadore Field
59 113 118 120 124 (140) = 534
Casey Eaton, Erin Kline, Jessica Heater, Amanda Brant, Melissa
Mellinger, Jina Brighton
21. Mentor Lake Cath.
86 110 111 121 130 (134)(147) = 558
Stephanie Milos, Katy Robinson, Katie O'leary, Jennifer Perpar, Katie
Allen, Emily Dinda, Carrine Brown
22. Akron Manchester
31 132 133 146 149 = 591
Mindy King, Jacki Kusmits, Beth Deren, Halle Glunt, Jenna Miller
23. W. Lafayette Ridgewood
115 139 144 148 150 = 696
Dana Markley, Chelsie Hicks, Christy Schlabach, Jasmine Valdez, Alyssa
Schlarb