39TH ANNUAL MALONE COLLEGE XC INVITATIONAL
Canton, OH, September 20, 2008
Results List
Div II Girls
.....Team Score.....
1. Minerva
5 8 13 21 31 (59) (63) = 78
Emily Mapes, Emily DePalmo, Erica Toussant, Sally
Schmachtenberger, Kassidy Hardgrove, Allison Bates, Danyelle
Kupfer
2. Crestwood
7 11 14 34 42 (104)(118) = 108
Jamie Kager, Jessica Gray, Tyler Mae Hunter, Sammi Vaughan,
Karlie Lieberth, Lizzie Cymanski, Corinne Goggin
3. Marlington
2 4 27 30 52 (58) (60) = 115
Megan Gonzalez, Heidi Steiner, Liz LeFever, Katelyn Ryan, Cara
Bakan, Sarah Morrison, Kristin Rodabaugh
4. Chagrin Falls
3 16 35 37 38 (40) (45) = 129
Kirsten Stevenson, Kristen Ostergard, Grace Fredrickson,
Susannah Shelley, Jessica Ertel, Lindsey Quinn, Anna Distaulo
5. Field
6 26 28 41 51 (70) (74) = 152
Destiny Cosentino, Rachel Salberg, Maddie Tasker, Kaitlyn
Stayer, Jessica Heater, Amanda Brant, Kayla Titko
6. Kirtland
12 22 39 43 57 (100)(103) = 173
Courtney Tyler, Danielle Borowske, Lauren Heckman, Carly Madden,
Morgan Choe, Cynthia Biardeau, Molly Stark
7. Dover
9 15 18 61 81 (85)(101) = 184
Stacie Winkler, Ella Keffer, Amanda Schupbach, Courtney Aniol,
Nicole Chambers, Allison Birney, Sarah Reichman
8. Tallmadge
17 20 24 67 78 (79)(117) = 206
Nicole Miller, Jaclyn Koza, Jenna Balazs, Hannah Wenck, C.J.
Oplinger, Taylor Raybuck, Hannah Kenny
9. Edgewood
1 23 71 72 84 (106) = 251
Mallory Kreider, Ashley Deforest, Ashley Keenan, Elizabeth
Kline, Juliana Simmons, Brittany Dadlow
10. Alliance
19 25 66 68 89 (98) = 267
Tiffany Lautzenheiser, Sylvia Cintron, Tabitha Sweitzer, Sam
Russell-Presutti, Zana Salaski, Alisa Higgins
11. Carrollton
46 47 48 65 82 (95)(109) = 288
Samantha Fitzpatrick, Katelyn Jacobson, Mary Jo Brown, Julia
Darling, Lauren Cogan, Katerina Campbell, Jasmine Bell
12. Eastwood
33 44 53 76 88 (92)(105) = 294
Lauren Caris, Alaina LaCourse, Alanna Heestand, Kelsey
Appelhans, Breann Pfouts, Missy Caris, Samantha Decker
13. Willard
36 50 54 77 94 (119) = 311
Alyssa Nenzoski, Elizabeth Holmer, Kristen Reiderman, Alex
Czado, Valerie Feasel, Ashley Zeigler
14. Streetsboro
55 56 83 87 91 (97)(111) = 372
Kayla Kelly, Heather Poston, Rachel Oracev, Amanda Groff, Alex
Lesak, Linsey Hawkins, Shawnee Spinks
15. Padua Franciscan
64 69 90 107 112 (127)(132) = 442
Sondra Palivoda, Cheyenne Kovach, Amalia DeGirolamo, Taylor
Valco, Sarah Krafcik, Kelly Mencin, Yuliya Vanchosovych
16. Triway
32 49 114 122 125 (129) = 442
Lucy Moser, Haley Carr, Cassie Carr, Andrea Fisher, Sadie
Schlabach, Melinda Wolboldt
17. Canton South
62 75 80 115 123 (124)(126) = 455
Sarah Weaver, Angie Grace, Jessica Schneider, Hayley Hookway,
Kaitlyn Holshu, Brigitte Beegle, Alex Aquino
18. Indian Creek
10 86 113 120 133 = 462
Chelsea Furda, Jacqueline Kennedy, Melody Petras, Emily Sagun,
Audra Mayher
19. Southeast
73 93 96 99 102 (108)(110) = 463
Sam Bergman, Sam Wagner, Alyssa Biltz, Shannon Hamilton, Emily
Stull, Cassy Wallbrown, Hayle Walter
20. Tuscarawas Valley
29 116 121 128 130 (131)(134) = 524
Courtney Oliver, Hannah Beach, Katrina Dutka, Rachel Beach,
Katie Boyd, Amber Neading, Alexander Newsome