TIFFIN CARNIVAL 2006
Saturday, Sepember 9, 2006
Boys' Division 1-B Varsity
Team Score
1. Uniontown Lake
3 4 19 46 52 (67) (83) = 124
Mike Horning, Cory Egli, Richie Koch, Drew Cordier, Eric Noall, Jordan
Groubert, Zack Cline
2. Cin. St. Xavier
16 29 34 38 47 (60)(103) = 164
Phil Grannan, Kevin Senefeld, Joe DePauw, Michael Besl, Stephen Mackey,
Ethan Ragouzis, Ben Eldredge
3. Amherst Steele
5 8 12 72 80 (110)(150) = 177
Kyle Lowry, Gary Haglund, Gianni Catalano, Kevin Harroff, Aaron
Washburn, Max Mason, Bobby Schmitz
4. Medina
26 32 35 37 62 (77)(120) = 192
Mike DeFelice, Lucas Walters, Kevin Cameron, Hunter Heaton, Zach
Glancy, Evan McKee, Spencer Shewbridge
5. Cle. St. Ignatius
13 41 42 48 59 (68) (86) = 203
Sean Stefancin, Dave Baiko, Dan Riley, Jim Gross, Tony Lucchesi, Chris
Charlillo, Will Rial
6. Lakewood St. Edward
14 27 40 64 74 (89) = 219
Matt O'Conner, Ingold Huang, Peter Miles, Brian Lowe, Steven Miles,
Ryan Lockyer
7. Findlay
10 25 36 88 101 (164)(183) = 260
Kyle Hermiller, Stephen Mackell, Stephen Kostyo, Jacob Elsea, Michael
Lause, David Castret, Spencer Bruce
8. Kings Mills Kings
11 21 30 87 137 (161)(202) = 286
Collin Jamieson, Nick Swinford, Adam Morgenroth, Matt Stine, Zach
Ballantyne, Jared Brown, Stefan Malmsten
8. Marion Harding
15 24 49 90 108 (180)(193) = 286
Matt Woodrum, Atlantis Troutman, Brandon Riedlinger, Corey Stevens,
Adam Furer, Devin Vansky, Ryan Needels
10. Bowling Green
22 39 43 93 102 (113)(176) = 299
Eric Budge, Lewis Johnson, Ben Johnson, Brandon Rabb, Mason Balistreri,
Eddie Walden, M.J. Ross
11. Cin. Elder
17 50 66 75 107 (153)(155) = 315
Danny Cox, Chris Doll, Sean Burgoon, Danny Bross, Tim Butler, Ted
Bross, Jim Topmiller
12. Cle. Heights
1 54 73 92 100 (157)(175) = 320
Jared Hall, Dontave Cowsette, Sylvester Watts, Vant Lammers, Adam Katt,
Sam Lauritzen, Seth Dumm
13. Paine. Riverside
9 56 81 85 98 (145)(200) = 329
Michael Nelson, David Nelson, Tim Shafer, Dan Shafer, Kevin DeGroot,
Justin Salminen, Evan McClintock
14. White. Anthony Wayne
7 57 58 109 124 (127)(129) = 355
Kevin Yarnell, Alex Loshe, Michael Hampton, Nicholas Harberson, Dan
Powers, Jeffrey Montgomery, Ben Van Horn
15. Tol. St. Francis Desales
31 51 91 94 119 (192)(198) = 386
Steve Urbanski, Pat Schlembach, Tom Walton, Matt Kesselmayer, Chris
Rogerson, Kyle Schaefer, Greg Boyer
16. Perrysburg
45 53 69 104 159 (171)(209) = 430
Brian Schenk, Brian Dudley, Tyler Swartz, Ryan Chimney, Ben Koskinen,
Wyatt Hoch, Chris Schmidt
17. Ashland
6 44 112 125 154 (181)(186) = 441
Brock Weaver, Nate Carter, Seth Hogue, Kelsey Snively, Jarrod
Heydinger, Zach Freer, Dan Ditlevson
18. New Philadelphia
33 61 76 133 179 (217) = 482
Matt Johanning, Stephen Sabo, Cody Fouts, Jeff Burgess, Chase
Dummermuth, Phillip Schwartz
19. Canton Glenoak
84 95 96 114 115 (139)(144) = 504
Zach Gwin, Anthony Aquino, Tyler Blair, Kyle Esber, Eric Prescott,
Alex Skelley, Kevin Collmar
20. Tol. St. John's Jesuit
55 106 121 122 132 (134)(142) = 536
John Schmidt, Robby Schaefer, Mike Eff, Ben Miller, John D'onofrio,
Nick Walla, Greg Obee
21. Lyndhurst Brush
18 97 131 147 160 (189) = 553
Brad Longo, Kevin Fort, Jeff Lindquist, Jeff Macko, Kevin Gacka, Matt
Webb
22. Chag. Falls Kenston
71 99 118 138 158 (195)(199) = 584
Kyle Hoehnen, Parker Schabel, Bryan Cooper, Connor Pinkerton, Mike
Ottman, Scott Gloden, Scott Kappus
23. Wapakoneta
23 140 141 148 152 (194)(239) = 604
Brady Prater, Kevin Bittinger, Joel Claybaugh, Thomas Erb, Tyler
Bertram, Jackson Hayzlett, Nick Duran
24. Olmsted Falls
116 117 123 128 143 (149) = 627
Mark Swiderski, Kyle Knapp, Aaron Varga, Mike Sisko, Forrest Dorsey,
Pat Ashmun
25. Parma Normandy
2 79 82 229 243 (252) = 635
Chris Fyock, Steve Piotrowski, Mike Kurz, Brad Kasberg, Cory Petek,
Dennis Zusy
26. Mansfield Senior
65 78 146 184 205 (255)(256) = 678
Travis Gibson, Andrew Fisher, Tyrell Shaw, Nick Delianides, Dan
Goldman, Steven Harkins, Bobby Hines
27. Cin. Glen Este
28 63 173 203 215 (230)(259) = 682
C.J. Pickelheimer, Daniel Wulker, Tony Scharf, Curt Wesp, Chris Gorman,
Zack Romohr, Cody Hollingshead
28. Bedford-Temperance
111 126 130 162 166 (170)(174) = 695
Joe Riddle, Ben Bodi, Evan Reed, Lance Taylor, Kevin Hiszak, Cory
Tracy, Erik Lopinski
29. Sandusky
70 151 163 196 231 (236) = 811
Justin Brown, Scott Ramon, Deven McKay, Brock Sennish, Andy Ackerman,
Bryan Buck
30. Holland Springfield
20 167 201 208 237 (249)(251) = 833
Chris Kaiser, Casey Edwards, Mic Preston, Ian Boze, Elliot Lui, Greg
Reiger, A.J. Zoodsma
31. Madison
105 165 178 207 212 (221)(233) = 867
Joey Teter, Josh Hord, Konner Lashley, Jeff Leet, Mike Chicarell, Jim
Ickes, Steve Schultz
32. Tiffin Columbian
136 187 204 214 226 (263) = 967
Seth Covert, Bryce Kuhn, Drew Howard, Dan Zirger, Derek Griffin, Dylan
Burns
33. Westlake
168 188 190 223 224 (232)(234) = 993
Neal Kelly, Mark Pothier, Steve Anderson, Bill Clum, Dwayne Myhre,
Nathan Wright, Matthew Michels
34. Shaker Heights
135 182 213 240 241 (242)(261) = 1011
Nate Bixenstine, Aaron Hirsh, Jason Oscar, Greg VanLunteren, Jeremy
Shapero, Benjamin Cahn, Ian Simon-Curry
35. Tol. Bowsher
177 197 206 216 222 (238) = 1018
Ryan Hardin-Wallace, Luke Snowberger, Dan Hardin-Wallace, Jeremy
Stuart, Matt Lewis, Paul Kaiser
36. Miamisburg
156 172 218 225 254 (264)(267) = 1025
Isaiah Wilds, James Morton, Andy Geiling, Shane Lakes, Philip Newton,
Joshua Kaiser, Kyle Angel
37. Fremont Ross
169 210 227 235 247 (262)(268) = 1088
Tony Rodrigez, Nathan Wukie, Andy Leemaster, Andrew Ruh, Devon
Mezinger, Michael Yuhas, Brian Hoelzle
38. Mansfield Madison Comp.
185 191 219 253 257 = 1105
Chris Nadler, Ben Barcroft, Kyle Hedrick, Zac Barcroft, Trevor Christy
39. Lorain Southview
211 220 228 246 260 (265)(266) = 1165
Martin Cruz, Matt Findley, Frank Mercardo, Anthony Baxter, Costas
Kocan, Anthony Kocan, Paul Findley
40. Middleburg Hts. Midpark
244 245 248 250 258 = 1245
Kyle Perowski, Adam Saintz, Brian Kaiser, Brandon Smith, Mickey Mazza