TIFFIN CARNIVAL 2006
Saturday, Sepember 9, 2006
Girls' Jr. High Division III Varsity
Team Score
1. Minster
1 5 6 9 12 (20) (35) = 33
Averie Bornhorst, Maria Dahlinghaus, Sophia Richard, Kayla Albers,
Jayna Stechschulte, Kayla Wuebker, Johanna Winner
2. Attica Seneca East
2 3 4 43 55 = 107
Brecka Szabo, Brooke Szabo, Brittany Stockmaster, Jennifer Schock,
Brianne Mangus
3. Findlay Liberty-Benton
14 19 28 30 36 (38) (50) = 127
Audra Schroeder, Caitlin Mathias, Samantha Rhoades, Emily Martein,
Jessica Muhlenkamp, Annie Black, McKenzie Brown
4. Berlin-Milan
10 11 41 45 48 (61) (76) = 155
Abbi Plunkett, Sarah Wallace, Rachel Wallace, Jaime Mitchell, Remi
Hoffman, Stacy Janik, Lindsey Schafer
5. Sandusky St. Mary C.c.
17 32 42 57 64 (65) (74) = 212
Andrera Faggianato, Lindsay Kaatz, Rebecca Buehrer, Armelle Deriso,
Jordan Fraley, Catherine Gallagher, Emily Rhodes
6. Bellaire St. John Central
16 22 37 62 85 (103)(105) = 222
Jamie Perzanowski, Lindy Stauffer, Ellie LeMasters, Emily Hawthorne,
Emily Powell, Joee Humpe, Kaitlyn Cassis
7. Burton Berkshire
29 31 33 39 98 = 230
Allison Noble, Erica Dingman, Hannah Sawyer, Noelle Jurcak, Lisa
Gregory
8. Elmore Woodmore
18 26 56 59 79 (95) = 238
Lacy Nagy, Taylor Avers, Angelica McCoy, Shelby Cuevas, Brittney
Wolford, Veronica Hernandez
9. Maria Stein Marion Local
13 27 60 69 73 (96)(100) = 242
Brie Jutte, Rachel Hess, Claire Schwieterman, Lauren Brunswick,
Margaret Schwieterman, Kayla Hemmelgarn, Holly Ronnebaum
10. Bascom Hopewell-Loudon
8 21 46 81 89 (91) = 245
Rachel Covert, Cassie Reinhart, Annie Fruth, Jenny Lucius, Taylor
Bishop, Jocelyn Black
11. Carey
15 25 68 70 84 (97)(101) = 262
Brittany Freeman, Jenna Jesko, Amanda May, Bryce Bublitz, Ashleigh
Moyer, Kailin Regutti, Kristina Hill
12. New London
34 47 49 51 102 (104) = 283
Rychelle White, Cassidy Lang, Chelsea Romelfanger, Paige Coffee,
Micaiah Coffee, Jozi Parker
13. Bucyrus Wynford
7 52 54 80 106 = 299
Taylor Graham, Tanya Pitt, Kym Schwemley, Christa Reffey, Destiny
Boehmer
14. N. Robinson Col. Crawford
40 44 71 72 78 (87) = 305
Kelly Redmon, Haley Christopher, Abbey Long, Sarah Adams, Claire
Chandler, Elizabeth Greenich
15. Castalia Margaretta
58 67 75 77 86 (99) = 363
Amanda Carroll, Michelle Schneider, Brittany Hansen, Leah Stanley,
Taylor Massey, Ali James
16. Tol. Christian
24 63 90 94 108 = 379
Krista Wood, Jenelle Nearhood, Rosalie Dillon, Allie Hales, Grace
Henton
17. Kansas Lakota
23 66 88 107 109 = 393
Leah Gabel, Brandi Hall, Chelsea Bollet, Jessica Burdette, Venessa
Guerra
18. Tol. Ottawa Hills
53 82 83 92 93 = 403
Malvi Jani, Laura Buckey, Katie Shollberger, Toby Friedman, Nicole
Denner