TIFFIN CROSS COUNTRY CARNIVAL 2007
Saturday, September 8, 2007
Boys' Div. II Varsity
Team Score
1. Spr. Northwestern
8 15 23 55 66 (163)(217) = 167
Jake McCubbin, Ben Jones, Zack Kitts, Andrew Spencer, Eric Harshbarger,
Jacob Lynch, Collin Salyers
2. Tipp City Tippecanoe
7 14 16 76 100 (105)(138) = 213
Jason Salyer, Tyler Feitchans, Jason Bruns, Kevin Fink, Andrew Warton,
Matt Zuzolo, Drew Farling
3. Jefferson Area
18 19 20 51 106 (118)(185) = 214
Aaron Sharp, Matt Donathan, Keenan Franley, Eddie Robinson, Jay Munjas,
Chris Kantor, Chris Gray
4. Chill. Unioto
2 24 35 47 126 (177) = 234
Galen Dills, Marcus Edwards, Ryan Valentine, Mark Flury, Chris
Anderson, Sammy Holbert
5. Spring. Shawnee
5 34 39 52 121 (194)(236) = 251
Dustin Hines, Hugh Quinn, Wes Lockwood, Dustin Davies, Josh Kugler,
Clint Woods, Jon Rupert
6. Alliance Marlington
3 6 53 90 110 (116)(181) = 262
Preston Myers, Jarrod Eick, Dylan Pierce, Kyle Masterson, Scott Brand,
Aaron Madison, Ben Ryan
7. Bay Village Bay
12 32 78 89 99 (176)(188) = 310
Michael Brajdic, Brian Zeuch, Matt Notarberardino, Jordan Hawkins,
Marty Sammon, Kyle Sharp, Kyle Nickel
8. Cortland Lakeview
11 27 71 75 131 (204)(209) = 315
Tyler Ames, Heath Harris, Sam Jenkins, Jay Hickey, Corey Brown, Jamie
Anderson, Nick Trippi
9. Shelby
4 29 72 103 115 (123)(134) = 323
Andy Knapp, Jared Bonecutter, Adam Schroeder, Derek Hoover, Jacob
Hoffman, Justin Sheriff, David Boor
10. Akron St. Vin.-St. Mary
31 56 57 92 119 (149)(197) = 355
Tyler Tomazic, Luke Mion, Jacob Swords, Anthony Joyce, Kyle Sickels,
Charles Klein, Ian Walsh
11. Vermilion
9 33 64 101 150 (233)(270) = 357
Nate Cremean, Nate Rodriguez, Scott Burger, Todd Hathaway, Adam
Kitchen, Eric Martin, Cory James
12. Willard
25 81 82 88 146 (159)(187) = 422
Dirk Kostoff, Luis Velasco, Alexander Elmlinger, Wesley Popa, Ian
Craven, Alex Steinmetz, Kyle McKelvey
13. Tiffin Columbian
30 42 93 107 156 (157)(219) = 428
Jake Stover, Mark Dornauer, Alex Gase, Nick Boehler, Bryce Kuhn, Zach
Desjardins, Shaun Lynch
14. Decatur Bellmont
59 63 70 111 127 (136)(223) = 430
A.J. Rambo, Gavin Hisner, Derek Egley, Kyle Lehrman, James Gorman,
Justin Kukelhan, Caleb Boyd
15. Pemberville Eastwood
22 49 97 117 148 (153)(212) = 433
Ian Zimmerman, Andrew Long, Chase Baldwin, Nick Twining, Josh Beaudoin,
Taylor Pasquale, Michael Bratton
16. Millersburg West Holmes
45 61 65 91 172 (226)(249) = 434
Cody Austin, Ian Lynch, Elliot Rawson, Jared Zollars, Brett McClain,
Chris Pratt, Ben Strouse
17. Rocky River
60 67 68 109 142 (186)(195) = 446
Ryan Eldridge, Tim Gibbons, Tommy Eldridge, Sam Swartz, Martin Russ,
Kevin Huryn, Kenny Bazydlo
18. Milan Edison
43 50 80 132 165 (196) = 470
Timothy Majoy, Ogden Moss, Weston Strayer, Bryan Nemire, Coltyn Grant,
Steven Salmons
19. Burton Berkshire
44 54 96 137 168 (173)(198) = 499
Ethan Teare, David Young, Tim Hess, Greg Dornback, Patrick Gorman,
Thomas Hess, Brendan Curtin
20. Van Wert
37 62 113 122 169 (182)(256) = 503
Kenton Holliday, Aaron Bagley, Derek Strick, Brian Easley, Nick Kallas,
Eric Quevedo, Doug Bair
21. Sandusky Perkins
1 17 166 167 189 (228) = 540
Cory Leslie, Michael Ahner, Joe Michel, Adam Williams, Kyle Rohrbacher,
Ryan Rickard
22. Circleville
10 73 86 160 213 (252)(272) = 542
Brad Liston, Matt Wingett, Ben Ankrom, Brad Kline, Nick Foster, Cody
Clanin, Nick Heeter
23. Tol. Central Cath.
95 98 112 124 130 (135)(140) = 559
Ricky Adamson, Connor Buchholz, Steve Graver, Charlie Corbett, Brent
Buchholz, Matt Powers, Ryan Krobath
24. Napoleon
13 114 144 151 155 (158)(203) = 577
Chase Sweeney, Scott Bauman, Bobby Stites, Ross Damman, Kyle Niermann,
Ross Saneholtz, Sam Wesche
25. Circle. Logan Elm
28 102 120 133 274 (287) = 657
Jarren Thomas, Michael Vollman, Zach Holbrook, Braden Leist, Scott
Blubaugh, Nathan Elswick
26. Clyde
26 139 145 154 201 (225)(231) = 665
Craig Gerber, Gary Powell, Damian Dixon, Marcus Burkhardt, Ryan Scharf,
Tony Constantini, Eric Pumphrey
27. Sullivan Black River
41 125 129 174 214 (243)(266) = 683
Robert Altenburger, David Kindall, Brian Bush, Jim Randolph, Jay Lucas,
Jon Hokes, Matt Ross
28. Medina Buckeye
84 85 141 193 200 (245)(268) = 703
Kyle Miller, Brad Ferguson, Mike Harvey, Joe Vanbolderen, Ryan Vasel,
Ian Hunt, Joe Walker
29. Delaware Buckeye Valley
87 94 147 192 222 (281)(283) = 742
Scott Thomas, Andrew Hardin, Bryan Harper, Cory Evans, Brandon Stewart,
Mark Swisher, Matt Brittsan
30. Mansfield Ontario
69 108 162 175 229 (262)(290) = 743
Evan Cochran, Danny Kempf, Joe Davis, Brett Neutzling, Charlie
Brinegar, Drew Leibfritz, Cody Kobashigawa
31. Spring. Greenon
36 104 211 232 240 (276)(288) = 823
Gareth Graver, Tyler Dirksen, Chris Garrett, Brent Norden, Joshua
Wenzell, Mitchell Brickson, Christian Paugh
32. Streetsboro
58 128 180 210 250 (269)(284) = 826
Chad Trownson, Brett Nola, Stan Rocuskie, Tyler Bunch, Alex Westerh,
Kyle Willa, Ryan MacMillan
33. Avon
74 170 191 199 206 (244)(277) = 840
Andy Ventura, Tyler Kvach, Tim Gibson, Tommy Kvach, Fred Turkington,
Jared Lawrence, Eric Collins
34. Port Clinton
46 171 184 221 239 (248)(265) = 861
Anthony Monaco, Tyler Searight, Tim McLean, Charles Hurt, Paul
Schellin, Bill Derivan, Ray Hopfinger
34. Genoa Area
48 179 183 205 246 (253)(275) = 861
D.J. Coffman, D.J. Clough, Derek Dickinson, Doug Wagner, Jay Traver,
Dan Robaszkiewicz, Chad Blausey
36. Bellevue
77 152 215 216 235 (258)(261) = 895
Scott Ackerman, Kyle Braun, Matt Howerton, Nate Ball, Shane Tobin,
Josh Robinson, Josh Reiderman
37. Tontogany Otsego
83 190 202 224 238 (247)(278) = 937
David Schoonover, Kyle Luttrell, Hunter Van Horn, Jacob Stephens,
William Gibson, Sam Johnson, Jordan Kuron
38. W. Milton Milton-Union
79 161 207 241 279 = 967
Tyler Jauss, Cory Johanness, Andy Ross, Jacob Brush, Jordan Sanderson
39. Rossford
38 218 234 254 259 (264) = 1003
Bryant Shawn, Tyler Mitchell, Stuart Schaller, Shane Bryant, Andy Hotz,
Tyler Schaller
40. Navarre Fairless
21 143 263 289 292 (293) = 1008
Chase Robinson, Jake Weber, Chris Groh, Dustin Moore, Bobby Andrews,
Nat Highben
41. Norwalk
40 220 267 273 280 (286)(296) = 1080
Andy Wetzel, Carl Hokes, Andrew Hemenway, Jordan Duncan, Erik Bogen,
Isaac Smith, Jonathon Taylor
42. Upper Sandusky
164 227 251 260 295 (297) = 1197
Jakob Searfoss, Jon Curtis, James Massara, Chase Ray, Justin Outland,
Patrick Smith
43. Oak Harbor
208 230 237 257 271 (285)(294) = 1203
Tyler Eoff, Aaron Reichman, Adam Reedy, Stormy Clere, Tyler Burnworth,
Matt Warga, Bryan Winters
44. Fostoria
178 242 255 282 291 = 1248
Antoinio Eurfracio, Josh Santos, Chance Markoff, Zach Stumpf, Aaron
Snyder