TIFFIN CROSS COUNTRY CARNIVAL 2007
Saturday, September 8, 2007
Boys' Div III-B
Team Score
1. Mt. Gilead
1 2 3 5 8 (19) (36) = 19
A.J. West, Colton Johnson, Dustin Hayes, Chris Johnson, Steven
Hubschman, Matt Scott, Zack Tinch
2. Russia
6 12 16 21 28 (38) (61) = 83
Brian Queener, Jacob Hoyig, Mason Hoying, Trent Worthington, John
Magato, Brook Schafer, Blake Worthington
3. Findlay Liberty-Benton
9 15 29 43 46 (55) (59) = 142
Kent Wilin, Zack Johnson, Eric Newcomer, Colin Walker, Jordan Terrian,
Zach Miller, Jacob Maag
4. New London
11 20 26 45 48 (54) (58) = 150
Steven Switz, Travis Missler, Lee Trask, Brandon Schwinn, Corey
Essenmacher, Jacob Schwinn, Charlie Cunnagin
5. Tol. Ottawa Hills
7 17 23 51 72 (78)(112) = 170
Matt Baron, Josh Levin, Mark Rudolph, Nick Deluga, Grant Bucher,
Jarett Bruner, Matias Larson
6. Attica Seneca East
4 22 35 65 73 (80)(118) = 199
Zach Bollinger, Josh Senn, Brandon Darling, Ethan Hoepf, Steve Hansen,
Taylor Hoepf, David Booster
7. Erie Central Tech
14 18 31 64 77 (84) (92) = 204
Richie Wendel, Danny Mello, Jarid Martin, Jake Wilson, Cody Bujnowski,
Vinnie Wilbur, Eric Komorek
8. Columbus Grove
30 33 44 49 60 (85) (87) = 216
Devin Luginbill, Sam Carpenter, Kurt Meyer, Charles Koch, Kyle
Stechschulte, Travis Tourjee, Brent Schnipke
9. Versailles
25 37 52 67 69 (76) (94) = 250
Jeffrey Grillot, Aaron Eilerman, Eric Pothast, Brad Murphy, Brian Ruhe,
Kevin Subler, Joe Gehret
10. Coldwater
40 41 42 70 75 (83)(109) = 268
Jacob Lorton, Ross Wellman, Kory Ley, Chris Bruns, Nick Selhorst,
Brian Wellman, Brian Hemmelgarn
11. Carey
34 39 56 66 74 (90) (98) = 269
Evan Wenner, Izaak Kromer, Shaun Donnelly, David Cunnigham, Zach
Stombaugh, Kyle Bayes, Lewis Walter
12. Oregon Cardinal Stritch
27 32 63 82 89 (104)(105) = 293
Geoff Hughes, Matt Martin, Andrew Jambor, Bob Merren, Kyle Blosser,
Ben Lynn, Aaron Perry
13. New Riegel
13 24 53 100 113 (126) = 303
Nathan Schalk, Drew Cassidy, Daniel Arbogast, Jordan Gonzales, Brad
Wank, Dereck Nye
14. Wellington
50 62 68 79 97 (124)(134) = 356
Joe Comfort, Stewart Wilson, Will Hall, Lane Horneck, Jarrod Brown,
Cavan O'Hara, Matt Treible
15. Bascom Hopewell-Loudon
57 71 88 103 107 (120)(140) = 426
Matt Zoeller, Daniel Steyer, Martin Juarez, Paul Fruth, Nick Rumschlag,
Nick Painter, Dustin Reinhart
16. Huron
10 101 110 132 137 = 490
Mike Fischer, Liam Galvin, Ethan Sibert, Chris Longbrake, Jamie
Machovina
17. Tipp City Bethel
81 91 102 111 117 (119) = 502
Todd Newton, Charles Slusser, William Begley, Aaron Flora, Jaben
Corbett, David Robinson
18. Mt. Blanchard Riverdale
47 99 114 128 135 (138) = 523
Jonathon Thompson, David Hoy, Joshua Butler, Justin McCall, Adam
Riegle, Cody Miller
19. Bloomdale Elmwood
86 96 106 108 133 = 529
Travis Tahy, Danny Young, Tony Paul, Emilio Martinez, Ethan Karns
20. Put-In-Bay
93 95 121 122 125 (136)(139) = 556
Jacob Batt, Sheldon Stonerook, Blake Bracken, Gage Auger, Nathan
Seaberg, Brian Thwaite, Patrick McCann
21. Andover Pymatuning Val.
115 116 123 127 129 (130)(131) = 610
Jonathan Gears, Zach Jones, Tyler Pike, Mike Morrison, Allen Bates,
Alex Jones, John Sisley