Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017106WY-1 Thane Kaufman 11 - West Holmes (43-5)1CL-4 Luke Chaddock 9 - Minerva (25-13)2LV-3 Ethan Szanati 9 - Buckeye Valley (27-11)3AL-2 Keegan Kohler 9 - Fairfield Union (44-11)4LV-2 Dominic Davis 9 - London (33-10)5AL-3 Justin Bottomley 10 - Sheridan (24-14)6WY-4 Raashad Strickland 10 - Whitehall-Yearling (23-7)7CL-1 Cole McComas 9 - Beaver (40-1)8AL-1 Blake Sheppard 9 - New Lexington (26-9)9WY-5 Carter Brenner 9 - Bexley (21-15)10WY-3 Nathan Blake 9 - Carrollton (37-15)11CL-2 Jarrett Warrington 10 - Claymont (22-12)12WY-2 Michael Petrella 9 - Hartley (28-10)13CL-3 Terry Gatrell 10 - Meadowbrook (28-11)14AL-4 Jonathan Kimball 9 - Athens (26-13)15LV-1 Peyton Blasko 10 - Steubenville (43-4)16001 Kaufman(WHOL) 0:46002 Kohler(FUNI) 1:36003 Davis(LOND) 10-5 004 McComas(BEAV) tf17-1 005 Sheppard(NLEX) 0:52006 Warrington(CLAY) md11-2 007 Gatrell(MEAD) 4-3 008 Blasko(STEU) 0:35113 Kaufman(WHOL) 7-2 114 McComas(BEAV) 3:45115 Warrington(CLAY) 0:40116 Blasko(STEU) 3-1 281 McComas(BEAV) 6-4 SV282 Warrington(CLAY) 8-6 3651st McComas(BEAV) 6-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L001 Chaddock(MINE)L002 Szanati(BVAL)L003 Bottomley(SHER)L004 Strickland(WYEA)L005Brenner(BEXL)L006 Blake(CARR)L007 Petrella(HART)L008 Kimball(ATHE)L116 Gatrell(MEAD) Chaddock(MINE) 3:32 Gatrell(MEAD) md10-1 169225L115 Sheppard(NLEX) Bottomley(SHER) 3:37 Sheppard(NLEX) 4:59170226L114 Davis(LOND) Blake(CARR) 2:44 Davis(LOND) 7-5 171227L113 Kohler(FUNI) Petrella(HART) 4:26 Petrella(HART) 2-0 172228L281 Kaufman(WHOL) Gatrell(MEAD) 6-2 Kaufman(WHOL) 5-3 309337L282 Blasko(STEU) Petrella(HART) 6-5 Blasko(STEU) 2-0 3103383rd Kaufman(WHOL) md13-5 366L337L3385th Gatrell(MEAD) Petrella(HART) Gatrell(MEAD) 8-2 367Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017113CL-1 Brady O'Connor 10 - Indian Valley (37-7)1AL-4 Daniel Pavlov 9 - Fairfield Union (16-6)2LV-3 Christian Miller 9 - Mar. Highland (23-14)3WY-2 Branham Kipruto 12 - Whitehall-Yearling (29-9)4LV-2 Jacob Fohl 10 - Cal. River Valley (40-15)5WY-3 Robbie Hoopes 9 - Carrollton (29-16)6CL-4 Michael Grimm 12 - Indian Creek (19-23)7AL-1 Kyle Greenlee 11 - Gallia Academy (44-6)8LV-1 Tim Young 12 - Steubenville (29-0)9WY-4 Donnie Allen 11 - Heb. Lakewood (29-15)10CL-3 Hayden Martin 9 - River View (21-20)11AL-2 Wyatt Webb 12 - Vinton County (40-5)12CL-2 Abe Frizzell 11 - Meadowbrook (29-8)13AL-3 Justice Freeman 11 - New Lexington (26-11)14LV-4 Ethan James 9 - London (22-16)15WY-1 Cael Woods 9 - West Holmes (37-6)16009 O'Connor(IVAL) 1:37010 Kipruto(WYEA) 8-6 011 Fohl(CRVA) 3:05012 Greenlee(GACA) 2:32013 Young(STEU) tf19-3 014 Martin(RVIE) 5-4 015 Freeman(NLEX) 4:38016 Woods(WHOL) 2:22117 O'Connor(IVAL) 1:47118 Greenlee(GACA) 3:01119 Young(STEU) md18-6 120 Woods(WHOL) 9-2 283 O'Connor(IVAL) 5:35284 Young(STEU) 7-2 3681st Young(STEU) 1-0
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L009 Pavlov(FUNI)L010 Miller(MHIG)L011 Hoopes(CARR)L012 Grimm(ICRE)L013 Allen(HLAK)L014 Webb(VCOU)L015 Frizzell(MEAD)L016 James(LOND)L120 Freeman(NLEX) Miller(MHIG) Default Freeman(NLEX) 2:55173229L119 Martin(RVIE) Hoopes(CARR) 0:48 Martin(RVIE) 13-6 174230L118 Fohl(CRVA) Webb(VCOU) 2:44 Fohl(CRVA) 4-2 SV175231L117 Kipruto(WYEA) Frizzell(MEAD) 0:43 Frizzell(MEAD) 5:53176232L283 Greenlee(GACA) Freeman(NLEX) 1:20 Freeman(NLEX) 0:45311339L284 Woods(WHOL) Frizzell(MEAD) 0:53 Woods(WHOL) 8-2 3123403rd Woods(WHOL) md10-1 369L339L3405th Greenlee(GACA) Frizzell(MEAD) Greenlee(GACA) 10-4 370Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017120AL-1 Jared Stevens 12 - Gallia Academy (42-3)1WY-4 Kailiena Allen 10 - Heb. Lakewood (12-26)2LV-3 Bill Murray 10 - Steubenville (26-18)3CL-2 Skyler Lasure 9 - Beaver (35-10)4LV-2 Gunner Carpenter 11 - Licking Valley (28-7)5CL-3 Alex Lucas 12 - Minerva (14-2)6AL-4 Bill Wallace 9 - Athens (24-15)7WY-1 Domenic Carfagna 12 - Col. DeSales (37-8)8LV-1 Jacob Johnson 11 - Jonathan Alder (42-2)9CL-4 Hunter Wilson 11 - Maysville (25-15)10AL-3 Deven Factor 9 - Sheridan (20-18)11WY-2 Tyler Masters 9 - West Holmes (26-16)12AL-2 Zach Glick 11 - New Lexington (19-10)13WY-3 Clay Pidgeon 12 - Carrollton (27-16)14LV-4 Andy Anthony 9 - Buckeye Valley (14-16)15CL-1 Dalton Burcher 10 - Indian Valley (38-4)16017 Stevens(GACA) 0:57018 Lasure(BEAV) 8-2 019 Lucas(MINE) 4-2 TB020 Carfagna(CDES) 1:46021 Johnson(JALD) tf18-2 022 Masters(WHOL) 0:35023 Glick(NLEX) 1:59024 Burcher(IVAL) 0:43121 Lasure(BEAV) 2-0 122 Carfagna(CDES) 2-1 123 Johnson(JALD) 3:45124 Burcher(IVAL) 1:47285 Lasure(BEAV) 3:02286 Burcher(IVAL) 5-1 3711st Burcher(IVAL) md9-1
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L017 Allen(HLAK)L018 Murray(STEU)L019 Carpenter(LVAL)L020 Wallace(ATHE)L021 Wilson(MAYS)L022 Factor(SHER)L023 Pidgeon(CARR)L024 Anthony(BVAL)L124 Glick(NLEX) Murray(STEU) md11-0 Glick(NLEX) 2:15177233L123 Masters(WHOL) Carpenter(LVAL) tf17-2 Carpenter(LVAL) 0:47178234L122 Lucas(MINE) Wilson(MAYS) 8-2 Lucas(MINE) 3-1 SV179235L121 Stevens(GACA) Pidgeon(CARR) 5-0 Stevens(GACA) 1:44180236L285 Carfagna(CDES) Carpenter(LVAL) md9-0 Carpenter(LVAL) md10-2 313341L286 Johnson(JALD) Stevens(GACA) 5-1 Johnson(JALD) 6-3 3143423rd Johnson(JALD) 6-2 372L341L3425th Carfagna(CDES) Stevens(GACA) Stevens(GACA) 7-2 373Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017126LV-1 Addison Fogle 11 - Licking Valley (32-4)1WY-5 Walker Uhl 9 - West Holmes (15-13)2AL-3 Landin Price 11 - New Lexington (26-14)3CL-2 Quinton Bookman 12 - Beaver (34-7)4AL-2 Ben Miller 11 - Fairfield Union (35-15)5CL-3 Adam Lenhoff 10 - Indian Valley (44-2)6LV-4 Dakota Ramey 12 - Johnstown-Monroe (33-16)7WY-1 Tyliq Stewart 12 - Whitehall-Yearling (33-5)8CL-1 Maxx Peters 11 - Claymont (33-6)9AL-4 Chris Jackson 10 - Athens (28-13)10WY-3 Brayden Carter 11 - Carrollton (19-16)11LV-2 Zane Johnson 12 - Jonathan Alder (40-2)12WY-2 Keegan Moran 10 - Hartley (23-12)13LV-3 Zane Minella 10 - Steubenville (32-11)14CL-4 Nolan Smith 10 - Minerva (24-16)15AL-1 Dakota Soto 12 - Sheridan (34-8)16025 Fogle(LVAL) 2:26026 Bookman(BEAV) 1:35027 Lenhoff(IVAL) 5-1 028 Stewart(WYEA) 1:46029 Peters(CLAY) 3:59030 Johnson(JALD) 10-4 031 Minella(STEU) 10-3 032 Soto(SHER) 1:58125 Bookman(BEAV) 6-5 126 Lenhoff(IVAL) 4-2 127 Peters(CLAY) tf15-0 128 Soto(SHER) 2:36287 Bookman(BEAV) 6-2 288 Peters(CLAY) md17-9 3741st Peters(CLAY) 3-1
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L025Uhl(WHOL)L026 Price(NLEX)L027 Miller(FUNI)L028 Ramey(JMON)L029 Jackson(ATHE)L030 Carter(CARR)L031 Moran(HART)L032 Smith(MINE)L128 Minella(STEU) Price(NLEX) 1-0 Minella(STEU) 4-3 181237L127 Johnson(JALD) Miller(FUNI) 2:04 Johnson(JALD) 8-2 182238L126 Stewart(WYEA) Jackson(ATHE) 9-7 Stewart(WYEA) 12-7 183239L125 Fogle(LVAL) Smith(MINE) 6-0 Fogle(LVAL) 5-2 184240L287 Lenhoff(IVAL) Johnson(JALD) 5-1 Lenhoff(IVAL) 6-5 UTB315343L288 Soto(SHER) Fogle(LVAL) 7-0 Fogle(LVAL) 7-3 3163443rd Fogle(LVAL) md11-1 375L343L3445th Johnson(JALD) Soto(SHER) Johnson(JALD) 4-2 376Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017132CL-1 Chandler Golec 12 - Claymont (22-7)1LV-4 Michael Gray 11 - Steubenville (30-17)2AL-3 Tyler Hicks 12 - New Lexington (25-7)3WY-2 Tamagen Shiferaw 12 - Whitehall-Yearling (26-7)4AL-2 Holden Macy 12 - Athens (38-3)5WY-3 Joe Petrella 9 - Hartley (31-10)6CL-4 Evan Hertel 10 - Minerva (22-17)7LV-1 Tyler Hartless 10 - Licking Valley (24-8)8WY-1 Ben Pasiuk 10 - Carrollton (51-3)9AL-4 Nathan Welsh 9 - Fairfield Union (35-13)10CL-3 Chris Yanni 11 - Beaver (18-13)11LV-2 Mitchell Miracle 10 - Cal. River Valley (30-7)12CL-2 Therron Stocker 11 - Indian Valley (32-12)13LV-3 Isaac Hager 12 - Morgan (30-7)14WY-4 Damian Jarman 9 - Hamilton Township (19-15)15AL-1 Austin Wolcott 12 - Sheridan (41-3)16033 Golec(CLAY) 7-0 034 Hicks(NLEX) 4:34035 Macy(ATHE) 3-0 036 Hartless(LVAL) 11-8 037 Pasiuk(CARR) 0:38038 Miracle(CRVA) 1:04039 Hager(MORG) md9-1 040 Wolcott(SHER) 1:45129 Golec(CLAY) 8-2 130 Macy(ATHE) 7-4 131 Pasiuk(CARR) tf15-0 132 Wolcott(SHER) md14-5 289 Golec(CLAY) 9-3 290 Pasiuk(CARR) 9-7 3771st Pasiuk(CARR) md14-3
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L033 Gray(STEU)L034 Shiferaw(WYEA)L035 Petrella(HART)L036 Hertel(MINE)L037 Welsh(FUNI)L038 Yanni(BEAV)L039 Stocker(IVAL)L040 Jarman(HTOW)L132 Hager(MORG) Gray(STEU) 9-6 Hager(MORG) 5:51185241L131 Miracle(CRVA) Petrella(HART) 5-2 Miracle(CRVA) 3-1 SV186242L130 Hartless(LVAL) Welsh(FUNI) 9-8 Welsh(FUNI) 6-3 187243L129 Hicks(NLEX) Stocker(IVAL) 2:26 Hicks(NLEX) 2-1 188244L289 Macy(ATHE) Miracle(CRVA) 6-4 Miracle(CRVA) 9-6 317345L290 Wolcott(SHER) Hicks(NLEX) md10-2 Wolcott(SHER) md15-6 3183463rd Miracle(CRVA) 2:39378L345L3465th Macy(ATHE) Hicks(NLEX) Macy(ATHE) 2-1 379Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017138WY-1 Justin Shaw 11 - Carrollton (50-4)1CL-4 Noah Smith 11 - Beaver (24-15)2AL-3 Simon Allen 9 - New Lexington (22-16)3LV-2 Anthony Rice 10 - Steubenville (45-4)4AL-2 Kyle Kirby 12 - Jackson (29-9)5LV-3 Cedrict Roundtree 12 - Marion-Franklin (19-4)6WY-4 Hunter Hilgeman 10 - Bexley (28-15)7CL-1 Dakota Bunting 11 - Claymont (21-7)8AL-1 Noah Barnett 11 - Sheridan (35-6)9LV-4 Josh Colvin 10 - London (36-10)10CL-3 Donte Vincenzo 12 - St. Clairsville (36-14)11WY-2 Louis Dytko 11 - Col. DeSales (38-9)12CL-2 Logan Ball 12 - Cambridge (26-7)13WY-3 Romeo Gabriel 10 - Hamilton Township (25-15)14AL-4 Tristan Duffey 10 - Warren (34-24)15LV-1 Jake Martinez 12 - Licking Valley (36-3)16041 Shaw(CARR) 5:27042 Rice(STEU) md14-5 043 Kirby(JACK) 5-1 044 Bunting(CLAY) 4:30045 Barnett(SHER) 5:23046 Dytko(CDES) 6-0 047 Ball(CAMB) md10-0 048 Martinez(LVAL) 0:25133 Shaw(CARR) 11-9 SV134 Bunting(CLAY) 7-3 135 Barnett(SHER) md21-7 136 Martinez(LVAL) Default291 Bunting(CLAY) 3-2 292 Martinez(LVAL) 8-1 3801st Martinez(LVAL) 7-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L041 Smith(BEAV)L042 Allen(NLEX)L043 Roundtree(MFRA)L044 Hilgeman(BEXL)L045 Colvin(LOND)L046 Vincenzo(SCLA)L047 Gabriel(HTOW)L048 Duffey(WARR)L136 Ball(CAMB) Smith(BEAV) 12-5 Smith(BEAV) 12-7 189245L135 Dytko(CDES) Hilgeman(BEXL) 8-3 Dytko(CDES) 3-2 190246L134 Kirby(JACK) Colvin(LOND) 1-0 Kirby(JACK) md11-3 191247L133 Rice(STEU) Duffey(WARR) 1-0 Rice(STEU) 1:22192248L291 Shaw(CARR) Smith(BEAV) 0:57 Shaw(CARR) 4:09319347L292 Barnett(SHER) Rice(STEU) md8-0 Rice(STEU) 5-0 3203483rd Rice(STEU) 5-3 SV381L347L3485th Smith(BEAV) Barnett(SHER) Barnett(SHER) md12-3 382Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017145LV-1 Jashon Hubbard 11 - Steubenville (35-1)1AL-4 Layne Talbot 9 - New Lexington (21-11)2CL-3 Matthew Love 11 - Indian Valley (29-12)3WY-2 Collin Golden 12 - Col. DeSales (34-7)4CL-2 Miles Mazik 12 - Indian Creek (41-5)5WY-3 Perrin Ruff 12 - Bexley (36-6)6LV-4 Greg Perez 12 - Cal. River Valley (38-14)7AL-1 Kaleb Crisenbery 12 - Gallia Academy (46-5)8CL-1 Briar Cadle 11 - Claymont (16-9)9WY-4 Ross Eggleston 11 - Bloom-Carroll (17-15)10LV-3 Colt Hanson 11 - Morgan (34-11)11AL-2 Lane Householder 12 - Sheridan (37-7)12LV-2 Cameron Stout 12 - London (36-10)13AL-3 Brady Oberdier 9 - Warren (45-9)14CL-4 Jared Wright 10 - Beaver (21-17)15WY-1 Adam Shaw 12 - Carrollton (49-5)16049 Hubbard(STEU) tf16-0 050 Love(IVAL) 3:01051 Mazik(ICRE) 5-2 052 Crisenbery(GACA) 2-1 053 Cadle(CLAY) tf16-0 054 Householder(SHER) 1:32055 Oberdier(WARR) md15-6 056 Shaw(CARR) 9-2 137 Hubbard(STEU) 1:11138 Mazik(ICRE) 6-4 139 Cadle(CLAY) 7-3 140 Shaw(CARR) tf15-0 293 Hubbard(STEU) 6-1 294 Shaw(CARR) 3:443831st Hubbard(STEU) 6-5
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L049 Talbot(NLEX)L050 Golden(CDES)L051 Ruff(BEXL)L052 Perez(CRVA)L053 Eggleston(BCAR)L054 Hanson(MORG)L055 Stout(LOND)L056 Wright(BEAV)L140 Oberdier(WARR) Talbot(NLEX) 2-1 Talbot(NLEX) 6-4 193249L139 Householder(SHER) Ruff(BEXL) 7-2 Householder(SHER) 2:34194250L138 Crisenbery(GACA) Hanson(MORG) 13-6 Crisenbery(GACA) 2:36195251L137 Love(IVAL) Wright(BEAV) 9-3 Wright(BEAV) 3-2 196252L293 Mazik(ICRE) Householder(SHER) 0:48 Householder(SHER) 5-0 321349L294 Cadle(CLAY) Crisenbery(GACA) md13-3 Crisenbery(GACA) 3-0 3223503rd Crisenbery(GACA) 3-2 384L349L3505th Mazik(ICRE) Cadle(CLAY) Mazik(ICRE) 3-2 385Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017152CL-1 Beau Smith 10 - Beaver (40-6)1AL-4 Corban West 11 - New Lexington (17-5)2WY-3 Luciano Mendicino 12 - Granville (31-5)3LV-2 Nick Scott 12 - Steubenville (24-7)4WY-2 Brandon Daniels 10 - Carrollton (39-11)5LV-3 Stephen Rochotte 12 - Morgan (21-19)6CL-4 Jake Armstrong 9 - Indian Valley (28-12)7AL-1 Jarrett Munyan 11 - Sheridan (31-6)8WY-1 Blake Wickline 11 - Bloom-Carroll (34-4)9LV-4 Tristan Bush 10 - Johnstown-Monroe (17-28)10CL-3 Seth McGee 12 - Minerva (28-14)11AL-2 Ethan Miller 11 - Fairfield Union (33-7)12CL-2 Kaden Bunting 11 - Claymont (12-6)13AL-3 Liam Kellar 10 - Warren (40-15)14WY-4 Eric Crane 12 - Bexley (40-8)15LV-1 Bryce Hessler 12 - Cal. River Valley (46-5)16057 Smith(BEAV) md15-4 058 Mendicino(GRAN) md13-0 059 Daniels(CARR) 2:17060 Munyan(SHER) 18-12 061 Wickline(BCAR) 5:28062 Miller(FUNI) 11-8 063 Bunting(CLAY) 10-9 064 Crane(BEXL) 3-2 141 Mendicino(GRAN) md10-2 142 Daniels(CARR) 4-2 143 Wickline(BCAR) 2:51144 Bunting(CLAY) md13-5 295 Daniels(CARR) 10-4 296 Wickline(BCAR) 3-2 3861st Daniels(CARR) 7-5
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L057 West(NLEX)L058 Scott(STEU)L059 Rochotte(MORG)L060 Armstrong(IVAL)L061 Bush(JMON)L062 McGee(MINE)L063 Kellar(WARR)L064 Hessler(CRVA)L144 Crane(BEXL) Scott(STEU) 8-3 Scott(STEU) 7-5 197253L143 Miller(FUNI) Armstrong(IVAL) 3:29 Armstrong(IVAL) 0:55198254L142 Munyan(SHER) McGee(MINE) 1:33 Munyan(SHER) 9-4 199255L141 Smith(BEAV) Hessler(CRVA) md20-9 Smith(BEAV) 12-5 200256L295 Mendicino(GRAN) Scott(STEU) 8-5 Mendicino(GRAN) md9-0 323351L296 Bunting(CLAY) Smith(BEAV) 3:36 Smith(BEAV) 9-3 3243523rd Smith(BEAV) 6-5 387L351L3525th Scott(STEU) Bunting(CLAY) Scott(STEU) 6-3 388Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017160LV-1 David Tuttle 09 - Steubenville (34-12)1CL-4 Jay Chaddock 11 - Minerva (15-14)2AL-3 Chance King 10 - Sheridan (22-16)3WY-2 Jon Clark 12 - Bexley (23-5)4AL-2 Casey Parsons 12 - Warren (40-8)5WY-3 Mark Bayless 12 - Hartley (33-7)6LV-4 Austin Schotts 11 - Licking Valley (18-12)7CL-1 Ashton Eyler 11 - Claymont (29-4)8WY-1 Keegan Vanmeter 10 - Granville (16-6)9AL-5 Chris Matthew 12 - Gallia Academy (25-16)10LV-3 Bogdan Short 11 - Cal. River Valley (19-12)11CL-2 Jarrett Swinderman 11 - Indian Valley (28-7)12LV-2 Wesley Pauley 10 - Morgan (34-12)13CL-3 Brody Bookless 12 - River View (22-8)14WY-4 Skyler Cline 11 - West Holmes (28-18)15AL-1 John Mautz 11 - New Lexington (20-7)16065 Tuttle(STEU) md14-4 066 Clark(BEXL) 4-3 067 Bayless(HART) 1:46068 Eyler(CLAY) 1:27069 Vanmeter(GRAN) 1:03070 Swinderman(IVAL) md12-4 071 Pauley(MORG) 6-3 072 Mautz(NLEX) 1:15145 Tuttle(STEU) 6-5 146 Eyler(CLAY) md19-7 147 Vanmeter(GRAN) 4-0 148 Mautz(NLEX) 8-3 297 Eyler(CLAY) md18-7 298 Vanmeter(GRAN) 4:183891st Eyler(CLAY) md12-4
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L065 Chaddock(MINE)L066 King(SHER)L067 Parsons(WARR)L068 Schotts(LVAL)L069Matthew(GACA)L070 Short(CRVA)L071 Bookless(RVIE)L072 Cline(WHOL)L148 Pauley(MORG) Chaddock(MINE) md13-0 Pauley(MORG) 1:55201257L147 Swinderman(IVAL) Parsons(WARR) 3:20 Parsons(WARR) 6-4 202258L146 Bayless(HART) Short(CRVA) tf16-0 Bayless(HART) 1:22203259L145 Clark(BEXL) Bookless(RVIE) 1-0 Clark(BEXL) 7-2 204260L297 Tuttle(STEU) Pauley(MORG) 2:25 Pauley(MORG) 0:52325353L298 Mautz(NLEX) Bayless(HART) 3:53 Bayless(HART) 11-10 3263543rd Bayless(HART) 6-1 390L353L3545th Tuttle(STEU) Mautz(NLEX) Tuttle(STEU) 3:55391Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017170AL-1 Dimitri Williams 12 - New Lexington (27-0)1LV-4 Keith Bodnar 09 - Steubenville (20-23)2CL-3 Cullen Brogan 12 - New Philadelphia (17-5)3WY-2 Josh Baldridge 10 - West Holmes (37-9)4CL-2 Hayden Mcgee 10 - Maysville (32-7)5WY-3 Cole Jackson 10 - Hartley (28-10)6AL-4 Joseph Hilliard 11 - Chillicothe (23-9)7LV-1 Colten Winters 12 - London (40-0)8WY-1 Brenton Miller 12 - Carrollton (42-5)9CL-4 Lucas Lauvray 12 - River View (28-11)10LV-3 Carter Layton 11 - Cal. River Valley (32-21)11AL-2 Michael Jude 12 - Fairfield Union (40-5)12LV-2 Travis Johnson 12 - Morgan (27-10)13AL-3 Hunter Jacks 12 - Gallia Academy (40-8)14WY-4 Zaire Johnson 12 - Col. DeSales (29-13)15CL-1 Tarin Rauch 12 - Claymont (24-8)16073 Williams(NLEX) 2:55074 Baldridge(WHOL) 3-0 075 Mcgee(MAYS) 6-1 076 Winters(LOND) 3:30077 Miller(CARR) 2:54078 Jude(FUNI) 4-0 079 Jacks(GACA) tf20-4 080 Rauch(CLAY) tf19-4 149 Williams(NLEX) tf18-3 150 Mcgee(MAYS) 7-3 151 Jude(FUNI) 4-2 SV152 Rauch(CLAY) md15-4 299 Williams(NLEX) 0:52300 Rauch(CLAY) 3-2 3921st Williams(NLEX) 5-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L073 Bodnar(STEU)L074 Brogan(NPHI)L075 Jackson(HART)L076 Hilliard(CHIL)L077 Lauvray(RVIE)L078 Layton(CRVA)L079 Johnson(MORG)L080 Johnson(CDES)L152 Jacks(GACA) Bodnar(STEU) 5-4 Jacks(GACA) md12-0 205261L151 Miller(CARR) Hilliard(CHIL) 7-5 Miller(CARR) 0:53206262L150 Winters(LOND) Layton(CRVA) 3:11 Winters(LOND) 1:11207263L149 Baldridge(WHOL) Johnson(CDES) 6-3 Baldridge(WHOL) 5-1 208264L299 Mcgee(MAYS) Miller(CARR) 1:36 Miller(CARR) 2:45327355L300 Jude(FUNI) Winters(LOND) 8-3 Jude(FUNI) 3-1 3283563rd Miller(CARR) md9-0 393L355L3565th Mcgee(MAYS) Winters(LOND) Mcgee(MAYS) 5-2 394Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017182WY-1 Aidan Pasiuk 12 - Carrollton (52-0)1AL-4 Dylan Anderson 10 - Warren (24-21)2LV-3 Jordan Leedham 12 - Morgan (28-23)3CL-2 Brodey Parsons 10 - Indian Valley (24-16)4LV-2 Billy Snyder 12 - Steubenville (30-18)5CL-3 Adam Warfield 12 - Maysville (11-4)6WY-4 Andrew Hammon 11 - Heb. Lakewood (32-15)7AL-1 Billy Cooper 12 - Jackson (25-0)8LV-1 Sam Troutman 12 - Cal. River Valley (36-10)9CL-4 Chad Mays 11 - Beaver (25-13)10WY-3 Eliot Clark 11 - Bexley (44-3)11AL-2 Cody Neece 10 - Fairfield Union (32-5)12WY-2 Mathieu Holt 12 - Granville (23-6)13AL-3 Nick Erslan 10 - Chillicothe (28-13)14LV-4 Colin Minner 12 - London (20-16)15CL-1 Reggie Hancock 12 - Minerva (24-15)16081 Pasiuk(CARR) 0:15082 Parsons(IVAL) 5:05083 Warfield(MAYS) 13-6 084 Cooper(JACK) 0:21085 Mays(BEAV) 4:00086 Clark(BEXL) 5-2 087 Holt(GRAN) 1:41088 Hancock(MINE) md14-4 153 Pasiuk(CARR) 0:20154 Cooper(JACK) 0:59155 Clark(BEXL) 0:34156 Holt(GRAN) 9-2 301 Pasiuk(CARR) md10-2 302 Holt(GRAN) 5-0 3951st Pasiuk(CARR) 1:53
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L081 Anderson(WARR)L082 Leedham(MORG)L083 Snyder(STEU)L084 Hammon(HLAK)L085 Troutman(CRVA)L086 Neece(FUNI)L087 Erslan(CHIL)L088 Minner(LOND)L156 Hancock(MINE) Leedham(MORG) 1:33 Hancock(MINE) 7-4 209265L155 Mays(BEAV) Hammon(HLAK) 4:49 Mays(BEAV) 5-4 210266L154 Warfield(MAYS) Neece(FUNI) 7-4 Neece(FUNI) 3:49211267L153 Parsons(IVAL) Erslan(CHIL) 1:34 Parsons(IVAL) 4-0 212268L301 Cooper(JACK) Hancock(MINE) md14-6 Cooper(JACK) 5-2 329357L302 Clark(BEXL) Neece(FUNI) 5-0 Neece(FUNI) 5-3 3303583rd Neece(FUNI) 6-1 396L357L3585th Hancock(MINE) Clark(BEXL) Clark(BEXL) 11-6 397Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017195LV-5 Kyle Hicks 10 - Jonathan Alder (6-28)1WY-4 Jake Mullet 12 - West Holmes (28-18)2CL-3 Kole Aubiel 10 - Claymont (14-4)3AL-2 Antonio Villaloboz 12 - New Lexington (27-13)4CL-2 Blake Bollon 12 - New Philadelphia (16-4)5AL-3 Ethan Welsh 12 - Fairfield Union (27-21)6LV-4 Garrett Weldon 9 - London (4-22)7WY-1 Robert Marquez 12 - Hamilton Township (37-7)8CL-1 Jud Ramage 11 - Meadowbrook (34-3)9AL-4 Collin Lindsey 10 - Chillicothe (13-15)10LV-3 Cliff Ishler 11 - Cal. River Valley (12-15)11WY-2 Alex Eckels 12 - Granville (25-7)12LV-2 Charlie Ventrua 12 - Centennial (14-11)13WY-3 Alex Poling 12 - Heb. Lakewood (28-10)14CL-4 John Pankuch 12 - Indian Valley (30-9)15AL-1 Owen Loughman 10 - Sheridan (33-9)16089 Mullet(WHOL) 0:26090 Villaloboz(NLEX) 8-5 091 Bollon(NPHI) 8-3 092 Marquez(HTOW) 0:53093 Ramage(MEAD) tf17-1 094 Eckels(GRAN) 1:07095 Poling(HLAK) 3:42096 Pankuch(IVAL) 5:01157 Villaloboz(NLEX) 5-2 158 Marquez(HTOW) 10-6 159 Ramage(MEAD) 5:40160 Poling(HLAK) 6-4 303 Marquez(HTOW) 9-4 304 Ramage(MEAD) 5:243981st Ramage(MEAD) md11-3
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L089 Hicks(JALD)L090 Aubiel(CLAY)L091 Welsh(FUNI)L092 Weldon(LOND)L093 Lindsey(CHIL)L094 Ishler(CRVA)L095 Ventrua(CENT)L096 Loughman(SHER)L160 Pankuch(IVAL) Aubiel(CLAY) 0:49 Pankuch(IVAL) 2:59213269L159 Eckels(GRAN) Welsh(FUNI) 2:52 Eckels(GRAN) 2:06214270L158 Bollon(NPHI) Lindsey(CHIL) 4:37 Bollon(NPHI) 1:20215271L157 Mullet(WHOL) Loughman(SHER) Default Mullet(WHOL) 3:23216272L303 Villaloboz(NLEX) Eckels(GRAN) 1:57 Eckels(GRAN) 8-6 UTB331359L304 Poling(HLAK) Bollon(NPHI) 9-2 Bollon(NPHI) 4:283323603rd Bollon(NPHI) 0:21399L359L3605th Villaloboz(NLEX) Poling(HLAK) Villaloboz(NLEX) Default400Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017220AL-1 Luke Shively 11 - New Lexington (4-1)1LV-4 Drone Moore 12 - Steubenville (30-10)2WY-3 Nick Kurek 12 - Granville (15-4)3CL-2 Garrett Givens 10 - Beaver (26-5)4WY-2 Alex Walker 12 - West Holmes (27-16)5CL-3 Lyle Clark 11 - Claymont (28-8)6AL-4 Cole Maxson 9 - Chillicothe (25-15)7LV-1 Zach Baker 12 - Mar. Highland (46-4)8CL-1 Tommy Moore 12 - Cambridge (35-10)9WY-4 Assante Ndongo 11 - Whitehall-Yearling (34-12)10AL-3 Trenton Gregg 12 - Sheridan (30-12)11LV-2 Austin Weingarner 12 - Cal. River Valley (47-8)12AL-2 Trae Hood 12 - Meigs (35-5)13LV-3 Scott Harry 12 - Morgan (41-9)14CL-4 Gage Swartz 11 - Philo (41-6)15WY-1 Grant Robinson 11 - Bexley (41-3)16097 Moore(STEU) 6-2 098 Kurek(GRAN) 10-5 099 Clark(CLAY) md13-2 100 Baker(MHIG) 1:43101 Moore(CAMB) 2-1 TB102 Weingarner(CRVA) 1:31103 Harry(MORG) 5-2 104 Robinson(BEXL) 1:33161 Moore(STEU) 3:32162 Baker(MHIG) 3:43163 Moore(CAMB) 5-4 164 Harry(MORG) 4-1 305 Baker(MHIG) 3-2 306 Moore(CAMB) 3-1 UTB4011st Baker(MHIG) 5-4
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L097 Shively(NLEX)L098 Givens(BEAV)L099 Walker(WHOL)L100 Maxson(CHIL)L101 Ndongo(WYEA)L102 Gregg(SHER)L103 Hood(MEIG)L104 Swartz(PHIL)L164 Robinson(BEXL) Shively(NLEX) 3-2 Shively(NLEX) 4-2 217273L163 Weingarner(CRVA) Walker(WHOL) 7-3 TB Weingarner(CRVA) 4:55218274L162 Clark(CLAY) Ndongo(WYEA) 4-2 Clark(CLAY) 2-1 219275L161 Kurek(GRAN) Hood(MEIG) Default Kurek(GRAN) 0:34220276L305 Moore(STEU) Weingarner(CRVA) 2:59 Moore(STEU) 4:44333361L306 Harry(MORG) Kurek(GRAN) 2:20 Harry(MORG) 3-2 3343623rd Moore(STEU) 9-8 402L361L3625th Weingarner(CRVA) Kurek(GRAN) Weingarner(CRVA) Default403Sectional Sites:AL- AlexanderCL- ClaymontLV- Licking ValleyWY- Whitehall-Yearling

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division II - HeathMarch 3 - 4, 2017285WY-1 Chad Douglas 11 - Col. Independence (17-6)1LV-4 Aarin Smoot-Baker 12 - Beechcroft (19-4)2AL-3 Andy Alfman 10 - New Lexington (23-18)3CL-2 Sam Robinson 12 - Indian Creek (25-15)4AL-2 Steven Snyder 11 - Jackson (30-12)5CL-3 Zach Thomas 11 - Beaver (16-15)6WY-4 Winston Yekel 11 - Carrollton (12-19)7LV-1 Tyler Ely 11 - Steubenville (37-3)8AL-1 Brandon Lenhart 11 - Fairfield Union (40-12)9CL-4 Ty Robison 11 - Philo (17-5)10WY-3 Seymour Pierce 12 - Whitehall-Yearling (24-10)11LV-2 Mitchell Presley 12 - Buckeye Valley (18-10)12WY-2 Dane Black 10 - Heb. Lakewood (26-8)13LV-3 Tim Leach 12 - Centennial (8-5)14AL-4 Nick Colley 11 - Chillicothe (15-13)15CL-1 Sam Mitchell 11 - River View (31-4)16105 Smoot-Baker(BEEC) 5:32106 Robinson(ICRE) 9-4 107 Thomas(BEAV) 2:56108 Ely(STEU) 4:52109 Robison(PHIL) 3:47110 Presley(BVAL) 8-3 111 Black(HLAK) 9-3 112 Mitchell(RVIE) 5:00165 Robinson(ICRE) 5:21166 Ely(STEU) 5-1 167 Robison(PHIL) 3:25168 Mitchell(RVIE) tf16-1 307 Ely(STEU) 4:38308 Mitchell(RVIE) 5-1 4041st Mitchell(RVIE) 11-7
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L105 Douglas(CIND)L106 Alfman(NLEX)L107 Snyder(JACK)L108 Yekel(CARR)L109 Lenhart(FUNI)L110 Pierce(WYEA)L111 Leach(CENT)L112 Colley(CHIL)L168 Black(HLAK) Douglas(CIND) 7-3 Douglas(CIND) 3-1 SV221277L167 Presley(BVAL) Snyder(JACK) 3:31 Presley(BVAL) 3-0 222278L166 Thomas(BEAV) Lenhart(FUNI) 3:28 Thomas(BEAV) 1:17223279L165 Smoot-Baker(BEEC) Colley(CHIL) 4-1 Smoot-Baker(BEEC) md11-3 224280L307 Robinson(ICRE) Douglas(CIND) 6-3 TB Robinson(ICRE) 4:57335363L308 Robison(PHIL) Smoot-Baker(BEEC) 2:20 Smoot-Baker(BEEC) 0:423363643rd Robinson(ICRE) 3:39405L363