Southview
Southview Sectional
Results
February 21, 2009
1. St. Edward 265.50
2. Elyria 204.50
3. Southview 175.50
4. Steele 131.00
5. North Ridgeville 112.50
6. Westlake 107.50
7. North Olmsted 80.50
8. Olmsted Falls 79.50
9. Lakewood 74.00
10. Midview 72.50
11. Admiral King 65.00
12. Avon Lake 16.00

 Championship - 1st round


Weight: 103

Kyle Sykes (12), Midview Dec Andrew Spreng (9), Westlake, 6-2
Nick Barber (9), St. Edward Dec MBye (9), North Olmsted, 0-0

Weight: 112

Weight: 119

Kyle Biggs (9), North Olmsted M-Dec Juan Lugo (10), Admiral King, 12-2
Matt Zepp (10), North Ridgeville Def Stuart Jennings (9), Westlake, IIMED
Rick Webber (10), Elyria M-Dec Joe Hough (12), Olmsted Falls, 10-2

Weight: 125

Nick Lawrence (11), Westlake Fall C.J. Basinski (9), Steele, 2:51
Adrian Marcial (11), Southview Fall Anthonie McGee (9), Admiral King, 1:22
Brain Brunner (9), North Olmsted M-Dec Tommy May (9), North Ridgeville, 12-0

Weight: 130

Kyle Jones (11), Steele Dec Mark Mills (11), Olmsted Falls, 9-2
Matt VanCuren (9), St. Edward Fall Joshua Bozin (10), North Olmsted, 1:46
Jared Wise (12), Midview T-Fall Dib Kaddah (11), Westlake, 15-0
Nick Ramsey (10), Lakewood Fall Wayne Russell (9), North Ridgeville, 0:25

Weight: 135

Tyler Fadenholz (10), Elyria Dec Justin Riolo (9), North Olmsted, 14-8
John Whipkey (11), North Ridgeville Fall Demetrius Harris (9), Admiral King, 3:31
Jimmy Gyorfi (11), Southview T-Fall Austin Spenzer (10), Avon Lake, 15-0
Nick Sclimenti (11), Lakewood Dec Paige Gusky (11), Midview, 6-5

Weight: 140

Jacob Hebble (10), Elyria M-Dec Tony Goddard (9), Lakewood, 10-2
Brandon Mundell (10), North Ridgeville Dec Alex Cahill (10), Westlake, 12-11
Devin Price (9), Steele Dec Josh Carr (11), Midview, 14-12
Tony Martinez (12), Southview Fall Craig Goodwin (11), Avon Lake, 1:52

Weight: 145

Ramon Castoneda (12), Steele Dec Joseph Charlton (11), Southview, 6-0
Sheldon Stuckart (10), North Olmsted Fall J.D. Hackman (11), Westlake, 3:34
Adam Davis (10), Midview Fall Michael Mincy (9), Admiral King, 0:56

Weight: 152

Thaer Zayed (10), North Olmsted Dec Mike Mendez (12), North Ridgeville, 6-4
Alex O'Dor (11), Steele Dec Sean Escolas (12), Westlake, 6-4

Weight: 160

Chris Cvetic (11), St. Edward Dec Paul Findley (12), Southview, 7-2
Alex Basinski (11), Steele Dec Brad Spreng (11), Westlake, 8-1
Mike Mees (10), North Ridgeville T-Fall Nick Cicone (11), Midview, 17-2

Weight: 171

Mahdi Daud (12), Lakewood Dec Conner Dever (11), Westlake, 4-2 OT
Derek Lozano (12), North Ridgeville Fall John Findley (9), Southview, 2:34

Weight: 189

Jeffery Pye (12), Admiral King Fall Matt Cadrette (12), Steele, 1:50
Jeff Miller (11), Midview Fall Austin Detzel (11), Avon Lake, 3:18
James Mees (12), North Ridgeville Fall Andrew Westerfeld (11), Lakewood, 0:39

Weight: 215

Ryan Nelisse (12), Elyria Fall Spencer Knapp (12), Olmsted Falls, 0:21
Joe Belford (9), St. Edward Fall Raed Naserellah (11), Lakewood, 4:28

Weight: 285

Zach Laird (12), Olmsted Falls Fall Kevin Mcaffrey (12), North Olmsted, :47
Addey Najjar (12), Westlake Fall Matt Ochocki (11), Lakewood, 2:21
Quentin Watson (12), Admiral King Dec Greg Kuhar (9), St. Edward, 8-5
Marlowe Burton (12), Southview M-Dec Dom Sabbarese (11), Steele, 12-1

 Championship - Quarterfinals


Weight: 103

Uland Ralston (11), Southview Fall P.J. Mueller (10), Olmsted Falls, 1:20
Matt Canon (9), Elyria Dec Kyle Sykes (12), Midview, 12-5
Nick Barber (9), St. Edward M-Dec Johnny Spinkston (9), Admiral King, 9-0
Rex Rozar (12), North Ridgeville Fall Mark Matos (9), Steele, 5:47

Weight: 112

Gus Sako (11), St. Edward Fall Steve Siwierka (9), Elyria, 0:50
David Evans (11), North Ridgeville Fall Chris Gerhart (12), Midview, 4:54
Thomas Dimarino (10), North Olmsted Fall Luke Elbert (9), Steele, 6:30OT
Narcisco Inchaurregui (10), Southview Fall Brian Slater (9), Olmsted Falls, 1:05

Weight: 119

Jamie Clark (11), St. Edward T-Fall Kyle Biggs (9), North Olmsted, 17-1
Matt Zepp (10), North Ridgeville Dec Ryan Cruz (12), Steele, 5-2
Yousef Abdelsalam (10), Lakewood Dec Alex Marcial (10), Southview, 19-13
Rick Webber (10), Elyria Dec Evan Potts (10), Avon Lake, 2-0

Weight: 125

Nick Lawrence (11), Westlake T-Fall Adam Feckley (10), Lakewood, 15-0
Jashuha Ayers (10), Midview Dec Adrian Marcial (11), Southview, 2-1OT
Brain Brunner (9), North Olmsted M-Dec Alex Bevilacqua (9), Olmsted Falls, 15-3
John Cobos (12), St. Edward T-Fall William Muller (9), Avon Lake, 16-0

Weight: 130

Dalton McHenry (12), Elyria T-Fall Kyle Jones (11), Steele, 17-0
Matt VanCuren (9), St. Edward Fall Bishop Overton (10), Admiral King, 2:35
Kevin Brunner (11), Avon Lake Dec Jared Wise (12), Midview, 6-2
Nick Ramsey (10), Lakewood Fall Demea Edwards (11), Southview, 3:31

Weight: 135

Anthony Salupo (11), St. Edward Fall Tyler Fadenholz (10), Elyria, 1:11
Brandon Morgan (12), Steele M-Dec John Whipkey (11), North Ridgeville, 13-3
Jimmy Gyorfi (11), Southview T-Fall Adam Binggeli (10), Olmsted Falls, 21-5
Conner Dempsey (11), Westlake Def Nick Sclimenti (11), Lakewood

Weight: 140

Collin Palmer (12), St. Edward Fall Jacob Hebble (10), Elyria, :18
Brandon Mundell (10), North Ridgeville Dec Thomas Finley (12), Admiral King, 4-3OT
Chaz McGrain (11), Olmsted Falls Fall Devin Price (9), Steele, 3:51
Tony Martinez (12), Southview Dec Jerod Miller (11), North Olmsted, 15-14

Weight: 145

Ramon Castoneda (12), Steele M-Dec Shane Gareau (11), Olmsted Falls, 13-0
Sheldon Stuckart (10), North Olmsted Dec Tony Sclimenti (12), Lakewood, 6-3
Matt Tusick (11), St. Edward Dec Adam Davis (10), Midview, 9-2
Chase Churchill (11), Elyria Fall Matt Smith (11), North Ridgeville, 1:00

Weight: 152

Nick Sulzer (11), St. Edward T-Fall Thaer Zayed (10), North Olmsted, 18-3
Peti Tapolyia (12), Lakewood Dec Tom Lemons (11), Midview, 4-3
Phillip Egnor (12), Elyria Fall Shane Fagan (10), Olmsted Falls, 1:24
Bobby Cruz (12), Southview T-Fall Alex O'Dor (11), Steele, 21-6

Weight: 160

Zack Goins (12), Elyria Fall Ryan Wilcox (12), Avon Lake, 2:37
Chris Cvetic (11), St. Edward Dec Cody Smith (12), Olmsted Falls, 6-1
Alex Basinski (11), Steele Fall Eric Malek (11), North Olmsted, 1:19
Mike Mees (10), North Ridgeville Fall Alec Medina (9), Admiral King, 5:51

Weight: 171

Mitch Fadenholz (12), Elyria M-Dec Ian McCarty (12), St. Edward, 14-2
Eugene Mercado (12), Admiral King Dec Mahdi Daud (12), Lakewood, 2-1OT
Derek Lozano (12), North Ridgeville Dec Jake Cumberledge (11), Steele, 13-12
Chriss Kelly (11), North Olmsted T-Fall Jerimiah Roig (10), Olmsted Falls, 17-1

Weight: 189

Mike Green (12), St. Edward Dec Jeffery Pye (12), Admiral King, 6-0
Jeff Miller (11), Midview Dec Jason Gott (10), Elyria, 4-3
James Mees (12), North Ridgeville M-Dec Joe Goff (11), Olmsted Falls, 9-0
Ryan Smugala (12), Westlake Def Dustin English (11), Southview, MED

Weight: 215

Ryan Nelisse (12), Elyria Fall Trevor Winston (9), North Olmsted, :25
Andrew Brumenschenkel (11), Steele Dec Nick Santana (12), Southview, 2-1OT
Amon Willis (12), Admiral King Dec Joe Belford (9), St. Edward, 5-3
Brandon Dean (12), Midview M-Dec Vinny Rodriguez (11), North Ridgeville, 9-0

Weight: 285

Zach Laird (12), Olmsted Falls Fall Cory Frank (10), Avon Lake, 1:43
Addey Najjar (12), Westlake Fall Adrian Adams (12), Elyria, 3:01
Quentin Watson (12), Admiral King Fall Kevin Patrick (11), Midview, :33
Marlowe Burton (12), Southview Fall Jacob Botson (10), North Ridgeville, 1:22

 Consolation - 1st round


Weight: 103

Weight: 112

Weight: 119

Weight: 125

Weight: 130

Weight: 135

Weight: 140

Weight: 145

Weight: 152

Weight: 160

Weight: 171

Weight: 189

Weight: 215

Weight: 285

 Consolation - 2nd round


Weight: 103

Johnny Spinkston (9), Admiral King M-Dec Andrew Spreng (9), Westlake, 8-0
Kyle Sykes (12), Midview Dec MBye (9), North Olmsted, 0-0

Weight: 112

Weight: 119

Juan Lugo (10), Admiral King Dec Evan Potts (10), Avon Lake, 8-6
Alex Marcial (10), Southview Dec Stuart Jennings (9), Westlake, 2-1
Joe Hough (12), Olmsted Falls Dec Kyle Biggs (9), North Olmsted, 6-3

Weight: 125

C.J. Basinski (9), Steele Dec William Muller (9), Avon Lake, 8-6
Alex Bevilacqua (9), Olmsted Falls Dec Anthonie McGee (9), Admiral King, 18-9
Adrian Marcial (11), Southview M-Dec Tommy May (9), North Ridgeville, 9-1

Weight: 130

Demea Edwards (11), Southview M-Dec Mark Mills (11), Olmsted Falls, 17-5
Jared Wise (12), Midview M-Dec Joshua Bozin (10), North Olmsted, 13-2
Bishop Overton (10), Admiral King Fall Dib Kaddah (11), Westlake, 4:20
Kyle Jones (11), Steele Fall Wayne Russell (9), North Ridgeville, 5:58

Weight: 135

Nick Sclimenti (11), Lakewood Dec Justin Riolo (9), North Olmsted, 7-2OT
Adam Binggeli (10), Olmsted Falls M-Dec Demetrius Harris (9), Admiral King, 13-3
John Whipkey (11), North Ridgeville Fall Austin Spenzer (10), Avon Lake, 5:32
Paige Gusky (11), Midview M-Dec Tyler Fadenholz (10), Elyria, 11-3

Weight: 140

Tony Goddard (9), Lakewood Forf Jerod Miller (11), North Olmsted
Devin Price (9), Steele Dec Alex Cahill (10), Westlake, 7-6
Thomas Finley (12), Admiral King Fall Josh Carr (11), Midview, 2:14
Jacob Hebble (10), Elyria Fall Craig Goodwin (11), Avon Lake, 4:26

Weight: 145

Joseph Charlton (11), Southview Fall Matt Smith (11), North Ridgeville, 2:22
J.D. Hackman (11), Westlake M-Dec Adam Davis (10), Midview, 12-1
Tony Sclimenti (12), Lakewood M-Dec Michael Mincy (9), Admiral King, 17-6

Weight: 152

Alex O'Dor (11), Steele Fall Mike Mendez (12), North Ridgeville, 2:04
Sean Escolas (12), Westlake Dec Thaer Zayed (10), North Olmsted, 3-2

Weight: 160

Paul Findley (12), Southview M-Dec Eric Malek (11), North Olmsted, 19-10
Cody Smith (12), Olmsted Falls Fall Brad Spreng (11), Westlake, 1:32
Ryan Wilcox (12), Avon Lake Dec Nick Cicone (11), Midview, 5-0

Weight: 171

Conner Dever (11), Westlake Dec Jake Cumberledge (11), Steele, 6-3
Mahdi Daud (12), Lakewood Dec John Findley (9), Southview, 8-4

Weight: 189

Dustin English (11), Southview Fall Matt Cadrette (12), Steele, :53
Joe Goff (11), Olmsted Falls Fall Austin Detzel (11), Avon Lake, 1:32
Jason Gott (10), Elyria Fall Andrew Westerfeld (11), Lakewood, 5:37

Weight: 215

Spencer Knapp (12), Olmsted Falls Fall Vinny Rodriguez (11), North Ridgeville, 1:56
Nick Santana (12), Southview Dec Raed Naserellah (11), Lakewood, 3-0

Weight: 285

Kevin Mcaffrey (12), North Olmsted Fall Jacob Botson (10), North Ridgeville, :35
Kevin Patrick (11), Midview Fall Matt Ochocki (11), Lakewood, 4:25
Greg Kuhar (9), St. Edward Dec Adrian Adams (12), Elyria, 1-0
Cory Frank (10), Avon Lake Forf Dom Sabbarese (11), Steele

 Championship - Semifinals


Weight: 103

Uland Ralston (11), Southview Fall Matt Canon (9), Elyria, 5:17
Nick Barber (9), St. Edward Dec Rex Rozar (12), North Ridgeville, 7-5

Weight: 112

Gus Sako (11), St. Edward T-Fall David Evans (11), North Ridgeville, 19-4
Narcisco Inchaurregui (10), Southview T-Fall Thomas Dimarino (10), North Olmsted, 18-2

Weight: 119

Jamie Clark (11), St. Edward Fall Matt Zepp (10), North Ridgeville, 3:51
Yousef Abdelsalam (10), Lakewood Dec Rick Webber (10), Elyria, 4-1

Weight: 125

Nick Lawrence (11), Westlake Fall Jashuha Ayers (10), Midview, 4:41
John Cobos (12), St. Edward Dec Brain Brunner (9), North Olmsted, 3-2

Weight: 130

Dalton McHenry (12), Elyria Dec Matt VanCuren (9), St. Edward, 6-2
Nick Ramsey (10), Lakewood Dec Kevin Brunner (11), Avon Lake, 8-7

Weight: 135

Anthony Salupo (11), St. Edward M-Dec Brandon Morgan (12), Steele, 17-7
Conner Dempsey (11), Westlake Dec Jimmy Gyorfi (11), Southview, 3-2

Weight: 140

Collin Palmer (12), St. Edward Fall Brandon Mundell (10), North Ridgeville, 1:36
Tony Martinez (12), Southview Dec Chaz McGrain (11), Olmsted Falls, 5-3

Weight: 145

Ramon Castoneda (12), Steele Dec Sheldon Stuckart (10), North Olmsted, 6--3
Chase Churchill (11), Elyria Fall Matt Tusick (11), St. Edward, 3:09

Weight: 152

Nick Sulzer (11), St. Edward T-Fall Peti Tapolyia (12), Lakewood, 22-7
Phillip Egnor (12), Elyria Dec Bobby Cruz (12), Southview, 5-4

Weight: 160

Zack Goins (12), Elyria T-Fall Chris Cvetic (11), St. Edward, 19-4
Alex Basinski (11), Steele Dec Mike Mees (10), North Ridgeville, 1-0

Weight: 171

Mitch Fadenholz (12), Elyria T-Fall Eugene Mercado (12), Admiral King, 17-2
Derek Lozano (12), North Ridgeville Def Chriss Kelly (11), North Olmsted

Weight: 189

Mike Green (12), St. Edward Dec Jeff Miller (11), Midview, 7-2
Ryan Smugala (12), Westlake Dec James Mees (12), North Ridgeville, 3-2

Weight: 215

Ryan Nelisse (12), Elyria Fall Andrew Brumenschenkel (11), Steele, 0:28
Amon Willis (12), Admiral King Dec Brandon Dean (12), Midview, 5-3

Weight: 285

Zach Laird (12), Olmsted Falls Def Addey Najjar (12), Westlake, MED
Quentin Watson (12), Admiral King Dec Marlowe Burton (12), Southview, 3-1

 Consolation - 3rd round


Weight: 103

Mark Matos (9), Steele Dec Johnny Spinkston (9), Admiral King, 4-2
Kyle Sykes (12), Midview Dec P.J. Mueller (10), Olmsted Falls, 6-0

Weight: 112

Luke Elbert (9), Steele M-Dec Brian Slater (9), Olmsted Falls, 10-1
Chris Gerhart (12), Midview Fall Steve Siwierka (9), Elyria, 2:36

Weight: 119

Alex Marcial (10), Southview Dec Juan Lugo (10), Admiral King, 9-8
Ryan Cruz (12), Steele Dec Joe Hough (12), Olmsted Falls, 8-7

Weight: 125

C.J. Basinski (9), Steele Dec Alex Bevilacqua (9), Olmsted Falls, 2-0
Adrian Marcial (11), Southview M-Dec Adam Feckley (10), Lakewood, 13-2

Weight: 130

Demea Edwards (11), Southview Dec Jared Wise (12), Midview, 2-0
Kyle Jones (11), Steele Fall Bishop Overton (10), Admiral King, 4:18

Weight: 135

Adam Binggeli (10), Olmsted Falls Fall Nick Sclimenti (11), Lakewood, 2:45
John Whipkey (11), North Ridgeville T-Fall Paige Gusky (11), Midview, 17-1

Weight: 140

Devin Price (9), Steele M-Dec Tony Goddard (9), Lakewood, 13-5
Thomas Finley (12), Admiral King Dec Jacob Hebble (10), Elyria, 7-2

Weight: 145

J.D. Hackman (11), Westlake Dec Joseph Charlton (11), Southview, 6-0
Tony Sclimenti (12), Lakewood Dec Shane Gareau (11), Olmsted Falls, 9-2

Weight: 152

Shane Fagan (10), Olmsted Falls Dec Alex O'Dor (11), Steele, 8-7
Tom Lemons (11), Midview Dec Sean Escolas (12), Westlake, 6-3

Weight: 160

Paul Findley (12), Southview Dec Alec Medina (9), Admiral King, 6-5
Cody Smith (12), Olmsted Falls Dec Ryan Wilcox (12), Avon Lake, 9-2

Weight: 171

Conner Dever (11), Westlake Dec Jerimiah Roig (10), Olmsted Falls, 3-2
Ian McCarty (12), St. Edward Dec Mahdi Daud (12), Lakewood, 10-4

Weight: 189

Dustin English (11), Southview Dec Joe Goff (11), Olmsted Falls, 10-6
Jason Gott (10), Elyria M-Dec Jeffery Pye (12), Admiral King, 11-3

Weight: 215

Spencer Knapp (12), Olmsted Falls Dec Joe Belford (9), St. Edward, 6-1
Nick Santana (12), Southview Dec Trevor Winston (9), North Olmsted, 2-1

Weight: 285

Kevin Mcaffrey (12), North Olmsted Fall Kevin Patrick (11), Midview, 3:12
Greg Kuhar (9), St. Edward Fall Cory Frank (10), Avon Lake, 1:45

 Consolation - Semifinals


Weight: 103

Mark Matos (9), Steele Dec Matt Canon (9), Elyria, 13-11OT
Kyle Sykes (12), Midview DQ Rex Rozar (12), North Ridgeville

Weight: 112

Luke Elbert (9), Steele Dec David Evans (11), North Ridgeville, 3-2
Thomas Dimarino (10), North Olmsted Dec Chris Gerhart (12), Midview, 6-4

Weight: 119

Matt Zepp (10), North Ridgeville T-Fall Alex Marcial (10), Southview, 17-0
Ryan Cruz (12), Steele Dec Rick Webber (10), Elyria, 7-1

Weight: 125

Jashuha Ayers (10), Midview Dec C.J. Basinski (9), Steele, 5-1
Brain Brunner (9), North Olmsted Def Adrian Marcial (11), Southview, MED

Weight: 130

Matt VanCuren (9), St. Edward Fall Demea Edwards (11), Southview, 5:37
Kevin Brunner (11), Avon Lake Dec Kyle Jones (11), Steele, 8-2

Weight: 135

Brandon Morgan (12), Steele M-Dec Adam Binggeli (10), Olmsted Falls, 17-6
Jimmy Gyorfi (11), Southview Dec John Whipkey (11), North Ridgeville, 4-0

Weight: 140

Devin Price (9), Steele Dec Brandon Mundell (10), North Ridgeville, 5-4
Chaz McGrain (11), Olmsted Falls M-Dec Thomas Finley (12), Admiral King, 16-7

Weight: 145

Sheldon Stuckart (10), North Olmsted Fall J.D. Hackman (11), Westlake, 2:24
Tony Sclimenti (12), Lakewood Dec Matt Tusick (11), St. Edward, 4-2

Weight: 152

Peti Tapolyia (12), Lakewood Dec Shane Fagan (10), Olmsted Falls, 7-0
Bobby Cruz (12), Southview T-Fall Tom Lemons (11), Midview, 16-0

Weight: 160

Chris Cvetic (11), St. Edward M-Dec Paul Findley (12), Southview, 10-1
Mike Mees (10), North Ridgeville Dec Cody Smith (12), Olmsted Falls, 7-5OT

Weight: 171

Conner Dever (11), Westlake Dec Eugene Mercado (12), Admiral King, 6-2
Chriss Kelly (11), North Olmsted Fall Ian McCarty (12), St. Edward, 0:53

Weight: 189

Dustin English (11), Southview Fall Jeff Miller (11), Midview, 2:00
Jason Gott (10), Elyria Dec James Mees (12), North Ridgeville, 13-6

Weight: 215

Andrew Brumenschenkel (11), Steele Dec Spencer Knapp (12), Olmsted Falls, 6-0
Nick Santana (12), Southview Dec Brandon Dean (12), Midview, 4-3

Weight: 285

Addey Najjar (12), Westlake Fall Kevin Mcaffrey (12), North Olmsted, :48
Greg Kuhar (9), St. Edward Dec Marlowe Burton (12), Southview, 5-3OT

 Finals


Weight: 103

Matt Canon (9), Elyria Fall Rex Rozar (12), North Ridgeville, 2:30
Kyle Sykes (12), Midview Dec Mark Matos (9), Steele, 6-4
Uland Ralston (11), Southview M-Dec Nick Barber (9), St. Edward, 8-0

Weight: 112

David Evans (11), North Ridgeville Dec Chris Gerhart (12), Midview, 9-7OT
Thomas Dimarino (10), North Olmsted Dec Luke Elbert (9), Steele, 6-4
Gus Sako (11), St. Edward Dec Narcisco Inchaurregui (10), Southview, 8-1

Weight: 119

Rick Webber (10), Elyria M-Dec Alex Marcial (10), Southview, 15-5
Matt Zepp (10), North Ridgeville Fall Ryan Cruz (12), Steele, 3:13
Jamie Clark (11), St. Edward Fall Yousef Abdelsalam (10), Lakewood, 2:48

Weight: 125

Adrian Marcial (11), Southview M-Dec C.J. Basinski (9), Steele, 13-3
Brain Brunner (9), North Olmsted Dec Jashuha Ayers (10), Midview, 9-5
Nick Lawrence (11), Westlake M-Dec John Cobos (12), St. Edward, 13-4

Weight: 130

Demea Edwards (11), Southview Dec Kyle Jones (11), Steele, 5-3
Matt VanCuren (9), St. Edward Dec Kevin Brunner (11), Avon Lake, 15-11
Dalton McHenry (12), Elyria Def Nick Ramsey (10), Lakewood

Weight: 135

John Whipkey (11), North Ridgeville Dec Adam Binggeli (10), Olmsted Falls, 1-0
Jimmy Gyorfi (11), Southview Dec Brandon Morgan (12), Steele, 3-1
Anthony Salupo (11), St. Edward Fall Conner Dempsey (11), Westlake, 3:43

Weight: 140

Brandon Mundell (10), North Ridgeville Dec Thomas Finley (12), Admiral King, 3-1OT
Chaz McGrain (11), Olmsted Falls T-Fall Devin Price (9), Steele, 21-3
Collin Palmer (12), St. Edward Fall Tony Martinez (12), Southview, 3:50

Weight: 145

Matt Tusick (11), St. Edward M-Dec J.D. Hackman (11), Westlake, 16-4
Tony Sclimenti (12), Lakewood Dec Sheldon Stuckart (10), North Olmsted, 6-2
Chase Churchill (11), Elyria Fall Ramon Castoneda (12), Steele, 2:18

Weight: 152

Tom Lemons (11), Midview Dec Shane Fagan (10), Olmsted Falls, 8-2
Bobby Cruz (12), Southview M-Dec Peti Tapolyia (12), Lakewood, 15-4
Nick Sulzer (11), St. Edward Fall Phillip Egnor (12), Elyria, 4:52

Weight: 160

Cody Smith (12), Olmsted Falls M-Dec Paul Findley (12), Southview, 16-7
Chris Cvetic (11), St. Edward Forf Mike Mees (10), North Ridgeville
Zack Goins (12), Elyria Fall Alex Basinski (11), Steele, 2:49

Weight: 171

Ian McCarty (12), St. Edward Fall Eugene Mercado (12), Admiral King, 1:31
Chriss Kelly (11), North Olmsted Def Conner Dever (11), Westlake, MED
Mitch Fadenholz (12), Elyria Def Derek Lozano (12), North Ridgeville, MED

Weight: 189

James Mees (12), North Ridgeville Def Jeff Miller (11), Midview
Jason Gott (10), Elyria Fall Dustin English (11), Southview, 4:36
Ryan Smugala (12), Westlake Dec Mike Green (12), St. Edward, 3-2OT

Weight: 215

Spencer Knapp (12), Olmsted Falls Dec Brandon Dean (12), Midview, 8-1
Andrew Brumenschenkel (11), Steele Dec Nick Santana (12), Southview, 2-1OT
Ryan Nelisse (12), Elyria Fall Amon Willis (12), Admiral King, 1:09

Weight: 285

Marlowe Burton (12), Southview Fall Kevin Mcaffrey (12), North Olmsted, 1:38
Greg Kuhar (9), St. Edward Forf Addey Najjar (12), Westlake
Quentin Watson (12), Admiral King Dec Zach Laird (12), Olmsted Falls, 3-2OT

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

2001 - All rights reserved