2018 OHSAA Returning State Placers
Placed in 2017 - 2016 - 2015
No. Last First Name School 2017 2016 2015 Gr.17 Div.
1 Adams Ray Ray Adams Milan Edison 17:III-106-7th     10 III
2 Agin Logan Logan Agin Lancaster 17:I-106-4th     9 I
3 Andonian Bryce Bryce Andonian Lakewood St. Edward 17:I-120-5th 16:I-106-1st   10 I
4 Asher Matt Matt Asher Clarksville Clinton-Massie   16:II-113-8th   11 II
5 Baker Bret Bret Baker Norton 17:II-138-7th     11 II
6 Ball Jared Jared Ball Hilliard Darby 17:I-182-3rd 16:I-160-3rd   11 I
7 Bates Tyler Tyler Bates Marysville 17:I-152-8th     11 I
8 Baughman Joey Joey Baughman Wadsworth 17:I-170-2nd 16:I-160-2nd 15:I-145-5th 11 I
9 Baughman Luke Luke Baughman Wadsworth 17:I-132-4th     10 I
10 Beachem Cornell Cornell Beachem Cincinnati Winton Woods 17:I-160-3rd     11 I
11 Becker Conan Conan Becker Galion Northmor 17:III-138-6th 16:III-132-5th   11 III
12 Beemer Daniel Daniel Beemer Ottawa-Glandorf   16:III-182-5th   11 III
13 Belli Forest Forest Belli Johnstown Northridge 17:III-152-5th     11 III
14 Bever Josh Josh Bever Ashland 17:II-195-7th     10 II
15 Bischoff Jarrett Jarrett Bischoff Wauseon 17:II-120-6th     9 II
16 Blackiston Zach Zach Blackiston Massillon Perry 17:I-182-8th 16:I-182-8th   11 I
17 Bledsoe Garrett Garrett Bledsoe Cincinnati LaSalle 17:I-195-8th     10 I
18 Blust Caden Caden Blust Tiffin Columbian 17:II-126-8th     10 II
19 Bodkin Hunter Hunter Bodkin Martins Ferry   16:III-220-8th   11 III
20 Boyle Ryan Ryan Boyle Rootstown 17:III-220-4th     10 III
21 Brady Connor Connor Brady Powell Olentangy Liberty 17:I-152-3rd 16:I-132-4th   10 I
22 Braun Gage Gage Braun St. Paris Graham Local 17:II-182-2nd 16:II-182-5th   11 II
23 Breeding Joshua Joshua Breeding Elyria 17:I-126-5th     11 I
24 Brooks Caleb Caleb Brooks Circleville 17:II-120-3rd 16:III-126-8th 15:III-106-5th 11 II
25 Bunting Dakota Dakota Bunting Uhrichsville Claymont 17:II-138-8th     11 II
26 Burcher Dalton Dalton Burcher Gnadenhutten Indian Valley   16:II-106-8th   10 II
27 Burgdorf Payton Payton Burgdorf Oberlin Firelands 17:II-106-4th     9 II
28 Burnett Mick Mick Burnett Elyria 17:I-106-6th     9 I
29 Burns Dylan Dylan Burns Milan Edison 17:III-113-4th 16:III-106-5th   11 III
30 Byrd Lucas Lucas Byrd Cincinnati LaSalle 17:I-106-3rd 16:I-106-7th   10 I
31 Canitano Jake Jake Canitano Solon   16:I-106-5th   10 I
32 Cardello Matthew Matthew Cardello Cuyahoga Falls CVCA 17:II-113-3rd 16:II-120-7th 15:II-106-8th 11 II
33 Carone Dominic Dominic Carone Streetsboro 17:II-113-2nd 16:II-106-5th   11 II
34 Carpenter Gunnar Gunnar Carpenter Newark Licking Valley     15:II-113-8th 11 II
35 Carr David David Carr Massillon Perry 17:I-152-1st 16:I-145-1st 15:III-138-1st 11 I
36 Cass Caleb Caleb Cass Lodi Cloverleaf 17:II-152-6th     11 II
37 Chapman Lamonte Lamonte Chapman Fremont Ross   16:I-120-2nd   11 I
38 Chilson Niko Niko Chilson Rootstown 17:III-126-5th     10 III
39 Chrisman Brady Brady Chrisman Medina 17:I-152-5th     11 I
40 Cochran Joe Joe Cochran Springfield 17:I-195-4th     11 I
41 Contos Kevin Kevin Contos Oregon Clay 17:I-152-6th     9 I
42 Cooper Dominic Dominic Cooper Canfield 17:II-182-5th 16:II-182-6th   11 II
43 Crace Jordan Jordan Crace St. Paris Graham Local 17:II-120-1st 16:II-106-3rd   10 II
44 Craig Demarko Demarko Craig Toledo Central Catholic 17:II-285-7th     11 II
45 Crawford David David Crawford Canfield 17:II-170-1st 16:II-160-4th 15:II-152-6th 11 II
46 D'Anna Zach Zach D'Anna Brecksville-Broadview Heights 17:I-285-8th     11 I
47 D'Alesio Anthony Anthony D'Alesio Canfield 17:II-152-4th     9 II
48 Day Stone Stone Day Germantown Valley View 17:II-195-2nd 16:II-182-7th   11 II
49 Decatur Jacob Jacob Decatur Cuyahoga Falls CVCA 17:II-106-1st 16:II-106-6th   10 II
50 Decatur Jordan Jordan Decatur Cuyahoga Falls CVCA 17:II-126-1st     10 II
51 DelGarbino Jack Jack DelGarbino Girard 17:II-220-4th     10 II
52 D'Emilio Dylan Dylan D'Emilio Genoa Area 17:III-113-1st 16:III-106-1st   10 III
53 Dickman Cameron Cameron Dickman Oak Harbor 17:III-113-7th     10 III
54 DiSabato Gio Gio DiSabato Hilliard Davidson 17:I-120-2nd 16:I-106-4th 15:I-106-6th 11 I
55 Dover Sam Sam Dover Lakewood St. Edward 17:I-138-3rd 16:I-132-5th   10 I
56 Earnest Jordan Jordan Earnest Wadsworth 17:I-285-4th     11 I
57 Edwards Jacob Jacob Edwards Troy Christian 17:III-113-3rd 16:III-106-2nd   11 III
58 Evans Ti`Ric Ti`Ric Evans Cincinnati Elder 17:I-160-4th     11 I
59 Eyler Ashton Ashton Eyler Uhrichsville Claymont 17:II-160-3rd 16:II-160-6th   11 II
60 Fenton Brendon Brendon Fenton Elyria 17:I-120-1st 16:I-113-1st 15:I-113-7th 11 I
61 Fields Matt Matt Fields Cuyahoga Falls Walsh Jesuit 17:I-126-1st 16:I-113-2nd   11 I
62 Finnearty Trey Trey Finnearty Circleville 17:II-106-8th     9 II
63 Fogle Addison Addison Fogle Newark Licking Valley 17:II-126-5th     11 II
64 Ford Jared Jared Ford Troy Christian 17:III-138-5th     11 III
65 Freeman Kevon Kevon Freeman Mentor Lake Catholic 17:II-145-1st 16:II-132-1st 15:II-120-6th 11 II
66 Gage Grunden Timothy Timothy Gage Grunden Defiance 17:II-138-2nd     11 II
67 Gentry Jake Jake Gentry Hamilton Ross 17:II-113-7th 16:II-113-7th   11 II
68 Ginter Brahm Brahm Ginter Shelby 17:II-160-7th     11 II
69 Gorman Jack Jack Gorman Aurora   16:I-106-8th   10 I
70 Grime Gavin Gavin Grime Archbold 17:III-132-8th     11 III
71 Grunden Timothy Gage  Timothy Gage Grunden Defiance   16:II-145-3rd   11 II
72 Hamdan Zaid Zaid Hamdan Mason 17:I-285-6th     11 I
73 Heard Walker Walker Heard Marysville 17:I-138-7th     10 I
74 Heath David David Heath Akron St. Vincent-St. Mary 17:II-170-3rd     11 II
75 Heil Logan Logan Heil Brunswick 17:I-120-3rd     10 I
76 Hendricks Devan Devan Hendricks Jamestown Greeneview 17:III-106-6th     10 III
77 Hepner Bryce Bryce Hepner Lakewood St. Edward 17:I-113-2nd     9 I
78 Hoover Dalton Dalton Hoover Martins Ferry 17:III-195-3rd 16:III-195-2nd   11 III
79 Hoskins Tommy Tommy Hoskins Xenia Legacy Christian Academy 17:III-120-1st 16:III-113-1st 15:III-113-1st 11 III
80 Houston Bryce Bryce Houston Olentangy Orange 17:I-220-7th     11 I
81 Howard Dakota Dakota Howard Lakewood St. Edward 17:I-195-2nd     11 I
82 Hubbard Jashon Jashon Hubbard Steubenville 17:II-145-3rd 16:II-132-4th 15:II-106-3rd 11 II
83 Hughes Coby Coby Hughes Washington C.H. Miami Trace 17:II-132-6th     11 II
84 Inboden Noah Noah Inboden Nelsonville-York 17:III-126-8th     9 III
85 Isbrandt Alex Alex Isbrandt Casstown Miami East 17:III-132-2nd 16:III-126-7th 15:III-113-7th 11 III
86 Jaeckin Josh Josh Jaeckin Olmsted Falls 17:I-145-8th     11 I
87 Johnson Duce Duce Johnson Alliance 17:II-182-3rd     11 II
88 Jordan Rocky Rocky Jordan St. Paris Graham Local 17:II-152-1st 16:II-145-1st 15:II-132-2nd 11 II
89 Jordan Tanner Tanner Jordan St. Paris Graham Local 17:II-106-3rd     10 II
90 Jump Hudson Hudson Jump Grandview Heights 17:III-195-5th 16:III-182-7th   10 III
91 Kazimir Matt Matt Kazimir Lakewood St. Edward 17:I-126-4th 16:I-113-3rd   11 I
92 Keaton Nate Nate Keaton Circleville 17:II-113-1st 16:II-113-5th 15:II-106-4th 11 II
93 Kelley Quinton Quinton Kelley Akron Archbishop Hoban 17:II-152-3rd     11 II
94 Kissell Logan Logan Kissell Garrettsville Garfield 17:III-132-3rd 16:III-126-6th 15:III-126-7th 11 III
95 Kuhlins Jacob Jacob Kuhlins Massillon Tuslaw 17:III-106-8th     11 III
96 Lagoa Jacob Jacob Lagoa Ashtabula St. John School 17:III-152-1st     9 III
97 Langguth Chris Chris Langguth Rootstown 17:III-170-6th     10 III
98 Larue Zach Zach Larue Akron Manchester 17:III-113-6th 16:III-106-6th   10 III
99 Lasure Skyler Skyler Lasure Lisbon Beaver 17:II-120-7th     9 II
100 Lawson Trevor Trevor Lawson Powell Olentangy Liberty 17:I-170-3rd 16:I-170-2nd   11 I
101 Lee Matt Matt Lee Amherst Steele 17:I-285-5th     11 I
102 Lefker Wyatt Wyatt Lefker Williamsburg 17:III-152-8th     11 III
103 Leonard Jax Jax Leonard Louisville 17:I-138-8th     9 I
104 Limongi James James Limongi Genoa Area 17:III-160-1st     10 III
105 Lucas Brandon Brandon Lucas Mt. Orab Western Brown 17:II-113-4th   15:II-106-5th 11 II
106 Marcelli Victor Victor Marcelli Massillon Jackson 17:I-182-6th 16:I-170-3rd   11 I
107 Marlow Jedidiah Jedidiah Marlow Mt. Orab Western Brown 17:II-106-6th     11 II
108 Marsh Jake Jake Marsh Marysville   16:I-138-6th   11 I
109 Massey David David Massey Peninsula Woodridge 17:II-126-6th     11 II
110 Matlock Brandon Brandon Matlock Warren Howland 17:II-285-4th     11 II
111 Mattin Cole Cole Mattin Delta 17:III-120-6th 16:III-106-4th   10 III
112 Mattox Jaden Jaden Mattox Grove City Central Crossing 17:I-152-2nd 16:I-132-1st 15:I-113-2nd 11 I
113 May Tanner Tanner May Carey 17:III-182-6th     9 III
114 McComas Cole Cole McComas Lisbon Beaver 17:II-106-2nd     9 II
115 McCrone Conor Conor McCrone Mentor Lake Catholic 17:II-113-5th 16:II-106-4th   10 II
116 McNett J.D. J.D. McNett Tontogany Otsego 17:III-138-7th     11 III
117 Mendoza Brad Brad Mendoza Gibsonburg 17:III-170-5th     10 III
118 Mitchell Sam Sam Mitchell Warsaw River View 17:II-285-6th     11 II
119 Moore Chase Chase Moore Swanton 17:III-145-7th   15:III-120-8th 11 III
120 Moore Mitch Mitch Moore St. Paris Graham Local 17:II-132-1st 16:II-126-1st 15:II-113-1st 11 II
121 Moore-Nash Alec Alec Moore-Nash Cincinnati Elder 17:I-285-7th     11 I
122 Muhammed Farouq Farouq Muhammed Shaker Heights   16:I-145-6th   10 I
123 Muldrew Jacson Jacson Muldrew Shadyside 17:III-120-5th     10 III
124 Murphy Austin Austin Murphy Cincinnati Elder   16:I-126-6th   11 I
125 North Michael Michael North Wadsworth 17:I-126-3rd     10 I
126 Pasiuk Ben Ben Pasiuk Carrollton 17:II-132-2nd 16:II-106-2nd   10 II
127 Patterson Kalib Kalib Patterson Morral Ridgedale 17:III-120-8th     11 III
128 Phillips Brandon Brandon Phillips Maumee 17:II-220-2nd     11 II
129 Phillips Brayden Brayden Phillips Massillon Tuslaw 17:III-285-8th     11 III
130 Pietro Ronnie Ronnie Pietro Vandalia Butler 17:I-120-7th 16:III-106-3rd 15:III-106-4th 11 I
131 Posey Brett Brett Posey Chillicothe Zane Trace 17:III-170-8th     11 III
132 Ramage Jud Jud Ramage Byesville Meadowbrook 17:II-195-5th     11 II
133 Ramirez Sandro Sandro Ramirez Wauseon 17:II-145-2nd 16:II-145-2nd 15:II-126-3rd 11 II
134 Reeves Klay Klay Reeves Johnstown Northridge 17:III-113-8th 16:III-106-8th   10 III
135 Regalbuto Marco Marco Regalbuto Brecksville-Broadview Heights 17:I-132-5th     10 I
136 Reicosky Luke Luke Reicosky North Canton Hoover 17:I-170-7th     11 I
137 Rice Anthony Anthony Rice Steubenville 17:II-138-4th     10 II
138 Riddle Wyatt Wyatt Riddle Xenia Legacy Christian Academy 17:III-106-2nd     9 III
139 Rini Angelo Angelo Rini Lakewood St. Edward 17:I-106-5th     10 I
140 Rosselli Jordan Jordan Rosselli Powell Olentangy Liberty 17:I-120-4th     11 I
141 Ryan Hunter Hunter Ryan Mentor Lake Catholic 17:II-120-4th 16:II-113-6th   11 II
142 Saito Blake Blake Saito Powell Olentangy Liberty 17:I-106-7th     9 I
143 Sanchez Joey Joey Sanchez St. Paris Graham Local 17:II-145-4th 16:II-152-5th   11 II
144 Sanchez Julian Julian Sanchez Genoa Area 17:III-120-2nd 16:III-113-6th   10 III
145 Sanchez Oscar Oscar Sanchez Genoa Area 17:III-106-1st     10 III
146 Sanders Charles Charles Sanders Cincinnati Elder 17:I-170-8th     11 I
147 Shafer Johnny Johnny Shafer St. Paris Graham Local 17:II-220-7th 16:II-220-5th   10 II
148 Shaw Justin Justin Shaw Carrollton 17:II-138-5th     11 II
149 Shawver Dylan Dylan Shawver Elyria 17:I-113-4th     9 I
150 Shore Graham Graham Shore Casstown Miami East 17:III-120-3rd 16:III-113-3rd 15:III-106-7th 11 III
151 Shupp Zach Zach Shupp Fairfield 17:I-106-2nd 16:I-106-6th   11 I
152 Skye Paul Paul Skye Mogadore 17:III-220-8th 16:III-195-6th   11 III
153 Smucker Riley Riley Smucker Smithville 17:III-152-4th 16:III-138-5th   11 III
154 Snodgrass Nevan Nevan Snodgrass Kettering Fairmont 17:I-145-4th     9 I
155 Soehnlen Emil Emil Soehnlen Massillon Perry 17:I-170-1st     11 I
156 Speelman Tyler Tyler Speelman Nelsonville-York 17:III-160-6th     11 III
157 Stanley Logan Logan Stanley Apple Creek Waynedale 17:III-170-3rd     11 III
158 Stears Brian Brian Stears Williamsburg 17:III-285-4th     11 III
159 Stickley J.D. J.D. Stickley St. Paris Graham Local 17:II-138-1st     11 II
160 Stika Gavin Gavin Stika Creston Norwayne 17:III-138-3rd   15:III-106-8th 11 III
161 Stoll Sam Sam Stoll Milan Edison 17:III-195-7th 16:III-170-4th   11 III
162 Suber Edward Edward Suber Tallmadge 17:II-106-7th     10 II
163 Sumner Chase Chase Sumner Ada 17:III-138-8th 16:III-132-4th   11 III
164 Sutton Gus Gus Sutton Austintown-Fitch 17:I-120-6th     10 I
165 Tagg Gabriel Gabriel Tagg Brecksville-Broadview Heights 17:I-113-3rd 16:I-106-2nd   10 I
166 Tagg Julian Julian Tagg Brecksville-Broadview Heights 17:I-106-1st     9 I
167 Thomas Jabari Jabari Thomas Fairfield 17:I-120-8th     10 I
168 Thomas Jeffrey Jeffrey Thomas St. Paris Graham Local 17:II-126-3rd 16:II-113-2nd   10 II
169 Thomas Ryan Ryan Thomas St. Paris Graham Local 17:II-160-1st 16:II-132-3rd 15:II-138-3rd 11 II
170 Thompson Jake Jake Thompson Cincinnati Archbishop Moeller 17:I-182-2nd     11 I
171 Turner Ethan Ethan Turner Troy Christian 17:III-106-3rd     9 III
172 Villarreal Hugo Hugo Villarreal Gibsonburg 17:III-152-6th 16:III-138-8th   11 III
173 Ward Jordan Jordan Ward Cincinnati Archbishop Moeller 17:I-126-7th     10 I
174 Wayt Christian Christian Wayt Beloit West Branch 17:II-106-5th     10 II
175 Willis Gaige Gaige Willis Andover Pymatuning Valley 17:III-195-1st 16:III-182-2nd 15:III-170-8th 11 III
176 Wilson Blake Blake Wilson Cincinnati LaSalle 17:I-182-5th     11 I
177 Wokojance Gary Gary Wokojance Barberton 17:I-170-6th     10 I
178 Wolf Carter Carter Wolf Marion Pleasant 17:III-120-7th     11 III
179 Woods Cael Cael Woods Millersburg West Holmes 17:II-113-8th     9 II
180 Wright Joe Joe Wright Akron Coventry 17:II-120-8th     11 II
181 Wymer Luke Luke Wymer Akron St. Vincent-St. Mary 17:II-132-4th     11 II
182 Yackee Hunter Hunter Yackee Wauseon 17:II-132-3rd     11 II
183 Yinger Collin Collin Yinger Nelsonville-York 17:III-106-4th     10 III
184 Yinger Colt Colt Yinger Mechanicsburg 17:III-152-2nd 16:III-145-3rd   11 III
Division I: 64
Division II: 66
Division III: 54
Total: 184