2020 OHSAA Returning State Placers
Placed in 2019 - 2018 - 2017
 
 
No. Last First Name School 2019 2018 2017 Gr.19 Div.
1 Acuna Luke Luke Acuna Centerville 19:I-113-8th     9 I
2 Agin Aiden Aiden Agin Lancaster 19:I-120-6th     9 I
3 Agin Logan Logan Agin Lancaster 19:I-113-2nd 18:I-106-3rd 17:I-106-4th 11 I
4 Allen Antoine Antoine Allen Cincinnati LaSalle 19:I-126-5th 18:I-120-5th   11 I
5 Allison Bryce Bryce Allison Elyria 19:I-113-7th     11 I
6 Anderson Ethan Ethan Anderson Aurora 19:II-170-6th     11 II
7 Anderson Kellan Kellan Anderson Covington   18:III-106-6th   10 III
8 Awan Austin Austin Awan Troy Christian 19:III-138-6th     10 III
9 Barnett Casey Casey Barnett Milan Edison 19:III-113-5th 18:III-106-1st   10 III
10 Barnett Jordan Jordan Barnett Thornville Sheridan 19:II-145-7th     10 II
11 Bechstein Will Will Bechstein Bloomdale Elmwood 19:III-220-4th     11 III
12 Becker Conor Conor Becker Galion Northmor 19:III-170-1st 18:III-152-3rd   11 III
13 Bell Gavin Gavin Bell Beavercreek 19:I-152-5th     11 I
14 Bischoff Jarrett Jarrett Bischoff Wauseon     17:II-120-6th 11 II
15 Brewer Jacob Jacob Brewer Milan Edison 19:III-195-4th     11 III
16 Brink Lucian Lucian Brink Coshocton 19:III-113-1st 18:III-106-2nd   11 III
17 Brown Caden Caden Brown Defiance Ayersville 19:III-170-8th     11 III
18 Brown Clint Clint Brown Xenia Legacy Christian Academy   18:III-132-3rd   10 III
19 Brown Gavin Gavin Brown Xenia Legacy Christian Academy 19:III-126-1st     9 III
20 Brugh Mason Mason Brugh Wadsworth 19:I-106-4th     9 I
21 Bucknavich Daniel Daniel Bucknavich Grafton Midview 19:I-285-5th     11 I
22 Burgdorf Payton Payton Burgdorf Oberlin Firelands 19:II-120-5th 18:II-106-6th 17:II-106-4th 11 II
23 Burnett Mick Mick Burnett Elyria 19:I-132-1st 18:I-126-2nd 17:I-106-6th 11 I
24 Burnett Nate Nate Burnett Elyria 19:I-120-5th     9 I
25 Burns Antwaun Antwaun Burns London 19:II-138-4th     9 II
26 Caizzo Camden Camden Caizzo Norwalk St. Paul 19:III-182-8th     11 III
27 Carmany Jimmy Jimmy Carmany Brecksville-Broadview Heights 19:I-126-4th 18:I-126-4th   11 I
28 Carmean Drake Drake Carmean Harrod Allen East 19:III-120-6th     10 III
29 Cerny Drake Drake Cerny Caledonia River Valley 19:II-106-5th     9 II
30 Clayton Dierre Dierre Clayton Akron St. Vincent-St. Mary 19:II-113-5th     10 II
31 Coleman Alex Alex Coleman Hamilton Ross 19:II-285-1st     11 II
32 Coleman Derick Derick Coleman Clyde 19:II-152-6th     11 II
33 Conley Brody Brody Conley Tiffin Columbian 19:II-145-4th     9 II
34 Contos Kevin Kevin Contos Genoa Area 19:III-152-1st   17:I-152-6th 11 III
35 Crawford Nick Nick Crawford Canfield 19:II-195-1st 18:II-195-5th   11 II
36 Crosby Kenneth Kenneth Crosby Akron St. Vincent-St. Mary 19:II-106-2nd     10 II
37 Cumberledge David David Cumberledge Ashtabula St. John School 19:III-170-2nd 18:III-152-2nd   11 III
38 Czap Anthony Anthony Czap North Lima South Range 19:III-220-6th     11 III
39 D'Alesio Anthony Anthony D'Alesio Canfield 19:II-182-1st 18:II-170-3rd 17:II-152-4th 11 II
40 Danals Hadyn Hadyn Danals Caledonia River Valley 19:II-160-8th     10 II
41 Delsanter Richard Richard Delsanter Lakewood St. Edward 19:I-113-6th 18:I-106-5th   10 I
42 DiTullio Dominic Dominic DiTullio Mason 19:I-113-4th     10 I
43 Dodson Dylan Dylan Dodson Newark Licking Valley 19:II-152-5th     10 II
44 Doepker William William Doepker Cincinnati Elder   18:I-106-8th   11 I
45 Ducca Ethan Ethan Ducca Ashtabula St. John School 19:III-160-2nd     11 III
46 Dunn Josh Josh Dunn Goshen 19:II-120-3rd     11 II
47 Edwards Caleb Caleb Edwards Rootstown 19:III-113-3rd 18:III-113-3rd   10 III
48 Ellis Matt Matt Ellis Xenia Legacy Christian Academy 19:III-106-7th     9 III
49 Evans Jake Jake Evans Elyria 19:I-170-4th     10 I
50 Ewen Noah Noah Ewen Perrysburg 19:I-152-6th     9 I
51 Fausnaugh Max Max Fausnaugh Bowling Green 19:II-220-2nd     11 II
52 Fenton Peyton Peyton Fenton Elyria 19:I-106-1st     9 I
53 Finnearty Trey Trey Finnearty Circleville     17:II-106-8th 11 I
54 Fishback Dylan Dylan Fishback Aurora 19:II-152-2nd     9 II
55 Foor Cole Cole Foor Pataskala Watkins Memorial 19:I-170-6th     11 I
56 Franks Trevor Trevor Franks Kansas Lakota 19:III-160-8th     11 III
57 Frye Nolan Nolan Frye Cuyahoga Heights 19:III-106-3rd     9 III
58 Gallagher Padraic Padraic Gallagher Lakewood St. Edward 19:I-160-1st 18:I-152-3rd   10 I
59 Garza Sevi Sevi Garza Rittman 19:III-170-4th 18:III-160-7th   10 III
60 Gessler Nolan Nolan Gessler St. Paris Graham Local 19:II-106-3rd     9 II
61 Green Omari Omari Green Grove City Central Crossing 19:I-285-8th     11 I
62 Greer Jordan Jordan Greer Avon 19:I-195-4th     11 I
63 Hacker Landon Landon Hacker Wadsworth 19:I-120-4th 18:I-120-7th   10 I
64 Hahn Brandon Brandon Hahn Pemberville Eastwood 19:III-120-4th     10 III
65 Hamulak Jake Jake Hamulak Chardon 19:II-113-4th 18:II-113-8th   11 II
66 Haskin Jack Jack Haskin Toledo Whitmer 19:I-126-6th     10 I
67 Hatcher Ethan Ethan Hatcher Brecksville-Broadview Heights 19:I-195-3rd     11 I
68 Heard Darnai Darnai Heard Cincinnati LaSalle 19:I-145-7th     10 I
69 Heard E`lan E`lan Heard Cincinnati LaSalle 19:I-152-4th     11 I
70 Heil Shane Shane Heil Berea-Midpark 19:I-120-7th     10 I
71 Hepner Bryce Bryce Hepner Lakewood St. Edward 19:I-138-1st 18:I-126-1st 17:I-113-2nd 11 I
72 Hernandez Ethan Ethan Hernandez Norwalk 19:II-160-2nd 18:II-160-3rd   11 II
73 Hightower Hudson Hudson Hightower Lakewood St. Edward 19:I-182-5th     10 I
74 Hivnor Cole Cole Hivnor Mentor Lake Catholic 19:II-170-4th 18:II-170-5th   10 II
75 Homan Alec Alec Homan Milan Edison 19:III-106-6th     9 III
76 Huff Chase Chase Huff Goshen   18:II-106-8th   11 II
77 Hunter Elijah Elijah Hunter Sandusky 19:II-132-3rd     10 II
78 Hursey Logan Logan Hursey Newcomerstown 19:III-138-4th 18:III-126-6th   10 III
79 Inboden Noah Noah Inboden Nelsonville-York 19:III-152-4th   17:III-126-8th 11 III
80 Kaeck Evan Evan Kaeck Wapakoneta   18:II-220-6th   11 II
81 Kellar Peyten Peyten Kellar Vincent Warren 19:II-126-7th 18:II-106-5th   10 II
82 Kennedy Troy Troy Kennedy Troy Christian 19:III-113-7th     9 III
83 Kidd Kaden Kaden Kidd Creston Norwayne 19:III-182-7th     10 III
84 Knick Andrew Andrew Knick Clayton Northmont 19:I-145-6th     11 I
85 Lacure Camron Camron Lacure Xenia Legacy Christian Academy 19:III-120-3rd     9 III
86 Lagoa Jacob Jacob Lagoa Ashtabula Lakeside   18:III-170-1st 17:III-152-1st 11 III
87 Lane Peyton Peyton Lane New Paris National Trail 19:III-138-2nd     11 III
88 Lasure Skyler Skyler Lasure Lisbon Beaver 19:II-145-6th 18:II-132-4th 17:II-120-7th 11 II
89 Lautzenheiser Garett Garett Lautzenheiser Louisville 19:II-120-1st 18:II-106-4th   10 II
90 Le Dylan Dylan Le Dublin Scioto 19:I-106-6th     10 I
91 Lecki Antonio Antonio Lecki Millbury Lake 19:III-126-6th 18:III-113-6th   11 III
92 Leonard Jax Jax Leonard Louisville 19:II-152-4th 18:II-145-3rd 17:I-138-8th 11 II
93 List Jon Jon List Wadsworth 19:I-170-8th     10 I
94 Lockett Najee Najee Lockett Shaker Heights 19:I-170-2nd 18:I-160-5th   11 I
95 Loparo Dom Dom Loparo Wadsworth 19:I-160-5th     11 I
96 Maloney Alec Alec Maloney Norwalk 19:II-220-3rd     11 II
97 Manley Jake Jake Manley Tontogany Otsego 19:II-113-3rd     11 II
98 Marthey Brier Brier Marthey Massillon Tuslaw 19:III-145-4th     11 III
99 Martin Alek Alek Martin St. Paris Graham Local 19:II-138-1st 18:II-120-2nd   10 II
100 Masters Tyler Tyler Masters Millersburg West Holmes 19:II-120-4th 18:II-113-6th   11 II
101 Matthews Dylan Dylan Matthews Liberty Center 19:III-120-7th     10 III
102 Mattin Zack Zack Mattin Delta 19:III-106-1st 18:III-106-7th   10 III
103 May Corbin Corbin May Delaware Hayes 19:I-182-7th     11 I
104 May Tanner Tanner May Carey 19:III-182-2nd 18:III-170-5th 17:III-182-6th 11 III
105 Mayes Justin Justin Mayes Bellevue 19:II-160-3rd 18:II-160-7th   10 II
106 McComas Cole Cole McComas Lisbon Beaver 19:II-126-2nd 18:II-113-2nd 17:II-106-2nd 11 II
107 McCrone Brendan Brendan McCrone Mentor Lake Catholic 19:II-106-6th     9 II
108 McIntosh Brett Brett McIntosh Harrison 19:I-160-3rd     11 I
109 Messer Logan Logan Messer Wadsworth   18:I-132-5th   10 I
110 Meyer Jeff Jeff Meyer Columbus Grove 19:III-285-6th     10 III
111 Millin Max Max Millin Massillon Perry 19:I-285-3rd     11 I
112 Moon Jacob Jacob Moon Oregon Clay 19:I-113-3rd     10 I
113 Moore Nick Nick Moore St. Paris Graham Local 19:II-132-2nd 18:II-126-2nd   10 II
114 Morgillo Dustin Dustin Morgillo Genoa Area 19:III-145-1st 18:III-138-3rd   11 III
115 Morrow Wil Wil Morrow Hamler Patrick Henry 19:III-220-3rd 18:III-182-7th   11 III
116 Morton Aaron Aaron Morton Westerville South 19:I-160-4th     11 I
117 Muldrew Tyler Tyler Muldrew Steubenville 19:II-132-4th     10 II
118 Mullins Austin Austin Mullins Huber Heights Wayne   18:I-145-7th   10 I
119 Munguia Enrique Enrique Munguia Elyria 19:I-152-2nd     10 I
120 Najdusak Pacey Pacey Najdusak Mason   18:I-106-7th   11 I
121 Neth Garrett Garrett Neth Harrod Allen East 19:III-195-6th     11 III
122 Niffenegger Jake Jake Niffenegger Cincinnati LaSalle 19:I-138-2nd     9 I
123 Norris Dustin Dustin Norris Cincinnati LaSalle 19:I-113-1st 18:I-106-2nd   10 I
124 Norwood Micah Micah Norwood Columbus Bishop Hartley 19:II-138-2nd     10 II
125 Novak Johnny Johnny Novak Cleveland St. Ignatius 19:I-106-7th     11 I
126 Oligee Devin Devin Oligee Middletown Madison 19:III-170-6th     10 III
127 Ours Logan Logan Ours Lisbon Beaver 19:II-120-6th     9 II
128 Owens Gavin Gavin Owens Pemberville Eastwood 19:III-106-2nd     9 III
129 Padilla Jacob Jacob Padilla Huber Heights Wayne 19:I-285-1st 18:I-285-8th   11 I
130 Palmer Brian Brian Palmer Rayland Buckeye Local   18:III-120-6th   10 III
131 Pappas Ethan Ethan Pappas Steubenville 19:II-160-6th     10 II
132 Patten Daniel Daniel Patten Stow-Munroe Falls 19:I-145-5th 18:I-138-6th   11 I
133 Paulus Brent Brent Paulus Louisville 19:II-195-4th     11 II
134 Perrine Salvatore Salvatore Perrine Macedonia Nordonia 19:I-160-7th     10 I
135 Petrella Michael Michael Petrella Columbus Bishop Hartley 19:II-113-7th 18:II-106-7th   11 II
136 Phillips Gabe Gabe Phillips Norwalk 19:II-182-5th 18:II-182-6th   11 II
137 Potts Cole Cole Potts Columbus St. Francis DeSales 19:II-285-4th     11 II
138 Pulliam Deron Deron Pulliam Dublin Scioto 19:I-195-5th 18:I-182-7th   11 I
139 Pummel Hayden Hayden Pummel Lewistown Indian Lake 19:III-160-7th     10 III
140 Ramos Gavin Gavin Ramos Galion Northmor   18:III-126-8th   11 III
141 Ray Nolan Nolan Ray Wauseon   18:II-126-6th   11 II
142 Reineke Jackson Jackson Reineke Gates Mills Hawken 19:III-120-5th     11 III
143 Reineke Patrick Patrick Reineke Gates Mills Hawken 19:III-106-8th     9 III
144 Rhamy T.J. T.J. Rhamy Hamler Patrick Henry 19:III-160-4th 18:III-170-6th   11 III
145 Rhoads Davin Davin Rhoads Louisville 19:II-126-1st 18:II-120-7th   10 II
146 Richter Scott Scott Richter Lakewood St. Edward 19:I-132-5th     11 I
147 Riddle Wyatt Wyatt Riddle Lees Creek East Clinton   18:III-106-4th 17:III-106-2nd 11 III
148 Rowan Kyle Kyle Rowan Perry 19:II-106-1st 18:II-106-2nd   11 II
149 Sabin Nick Nick Sabin Mentor   18:I-113-7th   11 I
150 Saito Blake Blake Saito Perrysburg 19:I-132-3rd 18:I-132-8th 17:I-106-7th 11 I
151 Sauter Brandon Brandon Sauter Batavia 19:II-106-7th     9 II
152 Saxton Cael Cael Saxton Avon 19:I-106-8th     10 I
153 Schroer Caleb Caleb Schroer Troy Christian 19:III-106-5th     11 III
154 Seefeldt Sean Sean Seefeldt Lakewood St. Edward 19:I-106-2nd     10 I
155 Segura Daniel Daniel Segura Dublin Scioto 19:I-145-4th 18:I-138-4th   11 I
156 Shaffer Andrew Andrew Shaffer St. Paris Graham Local   18:II-182-7th   11 II
157 Shawver Dylan Dylan Shawver Elyria 19:I-126-3rd 18:I-113-2nd 17:I-113-4th 11 I
158 Shepherd Austin Austin Shepherd Creston Norwayne 19:III-132-6th     10 III
159 Sheppard Blake Blake Sheppard New Lexington 19:II-113-8th     11 II
160 Shore Max Max Shore Casstown Miami East 19:III-113-2nd     9 III
161 Shumate Seth Seth Shumate Dublin Coffman 19:I-195-1st     9 I
162 Skinner Cole Cole Skinner Cincinnati LaSalle 19:I-106-3rd     10 I
163 Skye Nick Nick Skye Mogadore 19:III-152-6th     10 III
164 Smith Jonah Jonah Smith Findlay 19:I-138-7th     11 I
165 Snodgrass Kaleb Kaleb Snodgrass Van Buren 19:III-220-2nd     11 III
166 Snodgrass Nevan Nevan Snodgrass Kettering Fairmont 19:I-170-3rd 18:I-160-4th 17:I-145-4th 11 I
167 Stevenson Ty Ty Stevenson Camden Preble Shawnee 19:III-285-7th     11 III
168 Stewart Trevor Trevor Stewart Urbana 19:II-170-8th     9 II
169 Stickley Isaiah Isaiah Stickley St. Paris Graham Local 19:II-160-4th 18:II-132-8th   11 II
170 Szuhay Brett Brett Szuhay Mantua Crestwood 19:III-106-4th 18:III-106-8th   11 III
171 Tagg Julian Julian Tagg Brecksville-Broadview Heights   18:I-120-1st 17:I-106-1st 11 I
172 Terry Douglas Douglas Terry Granville 19:II-145-2nd     10 II
173 Turner Ethan Ethan Turner Troy Christian 19:III-126-2nd 18:III-113-1st 17:III-106-3rd 11 III
174 Tuttle David David Tuttle Steubenville 19:II-182-4th 18:II-170-8th   11 II
175 Uliano Lucas Lucas Uliano Powell Olentangy Liberty 19:I-126-7th     10 I
176 Unkefer Seth Seth Unkefer Apple Creek Waynedale 19:III-120-8th     11 III
177 Van Voorhis Zane Zane Van Voorhis Copley 19:I-106-5th     9 I
178 Vanadia Ben Ben Vanadia Brecksville-Broadview Heights 19:I-182-2nd     10 I
179 Vanderhorst Cael Cael Vanderhorst Covington 19:III-113-4th 18:III-113-8th   10 III
180 Voinovich Victor Victor Voinovich Brecksville-Broadview Heights 19:I-152-3rd 18:I-145-1st   10 I
181 Weaver Gavin Gavin Weaver Newcomerstown 19:III-126-5th 18:III-113-5th   11 III
182 White Jake Jake White Akron Manchester   18:III-120-8th   11 III
183 Wiles Casey Casey Wiles Cincinnati LaSalle 19:I-132-4th 18:I-126-3rd   10 I
184 Williams Matthew Matthew Williams Cuyahoga Falls CVCA 19:II-126-6th     11 II
185 Winegardner Carter Carter Winegardner Zanesville West Muskingum   18:III-138-8th   11 III
186 Woods Cael Cael Woods Millersburg West Holmes 19:II-113-2nd 18:II-106-3rd 17:II-113-8th 11 II
187 Wooley Skylor Skylor Wooley East Liverpool 19:II-220-5th     11 II
188 Wortham Isaiah Isaiah Wortham Dayton Chaminade Julienne 19:II-126-4th 18:II-126-8th   11 II
                   
Division I: 68
Division II: 59
Division III: 61