Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016106LE-1 Jacob Edwards 10 - Troy Christian (39-2)1MP-4 Bobby Diller 9 - Col. Academy (5-13)2LI-3 Cody Kretzer 10 - Allen East (20-9)3BL-2 Camron Neal 11 - Preble Shawnee (32-4)4LI-2 Brian Chmielewski 9 - Coldwater (36-13)5BL-3 Devan Hendrix 9 - Greeneview (33-9)6LE-4 James Dyer 9 - Day. Northridge (27-15)7MP-1 Jordan Crist 10 - Amanda-Clearcreek (32-6)8BL-1 Ronnie Pietro 10 - Day. Christian (29-6)9LI-4 Luke Bullinger 10 - Lincolnview (24-20)10LE-3 Jacob Poling 9 - Versailles (31-11)11MP-2 Tarren Riffle 9 - North Union (37-5)12LE-2 J.C. Fox 9 - Dixie (35-9)13MP-3 Dakoda Jenkins 10 - Ridgedale (12-9)14BL-4 Lane McCombs 9 - S.Char. SE (34-16)15LI-5 Caleb Langhals 9 - Columbus Grove (12-21)16001 Edwards(TCH) 0:46002 Neal(PSH) tf17-1 003 Chmielewski(COL) 8-5 004 Crist(ACL) md12-2 005 Pietro(DAYC) 0:58006 Poling(VER) 14-12 007 Fox(DIX) 5:36008 McCombs(SSE) 0:31113 Edwards(TCH) 14-7 114 Crist(ACL) 1-0 115 Pietro(DAYC) 1:33116 Fox(DIX) tf18-3 281 Edwards(TCH) 1:24282 Pietro(DAYC) tf16-1 3651st Pietro(DAYC) 4-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L001 Diller(CAC)L002 Kretzer(AEA)L003 Hendrix(GRVW)L004 Dyer(DNO)L005 Bullinger(LIN)L006 Riffle(NUN)L007 Jenkins(RID)L008Langhals(CGR)L116 McCombs(SSE) Kretzer(AEA) 0:35 McCombs(SSE) 2:19169225L115 Poling(VER) Hendrix(GRVW) md12-0 Hendrix(GRVW) 6-4 170226L114 Chmielewski(COL) Bullinger(LIN) 0:45 Chmielewski(COL) 1:26171227L113 Neal(PSH) Jenkins(RID) md9-1 Neal(PSH) tf17-0 172228L281 Crist(ACL) Hendrix(GRVW) md13-5 Crist(ACL) 5-2 309337L282 Fox(DIX) Neal(PSH) 2:03 Neal(PSH) 10-5 3103383rd Neal(PSH) tf17-1 366L337L3385th Hendrix(GRVW) Fox(DIX) Fox(DIX) md11-2 367Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016113MP-1 Alex Hoffmann 11 - Amanda-Clearcreek (29-13)1BL-4 Sam Patterson 9 - Clermont NE (15-9)2LI-3 Justin Sigler 10 - Coldwater (36-14)3LE-2 Tyler Wetzel 11 - Mechanicsburg (28-6)4LI-2 Andrew Foust 11 - Del. Jefferson (33-6)5LE-3 Connor Ryan 12 - Covington (37-11)6MP-4 Kegan Ingram 9 - North Union (10-17)7BL-1 Tommy Hoskins 10 - Day. Christian (39-1)8LI-1 Kobe Cunningham 11 - Lima C.C. (35-7)9LE-4 Drew Whaley 11 - Troy Christian (30-11)10MP-3 Anthony Hites 10 - Ridgedale (10-16)11BL-2 Jarrett Sturgis 12 - Carlisle (21-11)12MP-2 Spencer Enderle 10 - East Knox (28-15)13BL-3 Caleb Worley 11 - Twin Valley So. (13-9)14LI-4 Preston Brubaker 11 - Columbus Grove (31-11)15LE-1 Graham Shore 10 - Miami East (39-5)16009 Hoffmann(ACL) 1:42010 Wetzel(MEC) tf16-0 011 Ryan(COV) 5-4 012 Hoskins(DAYC) 1:06013 Cunningham(LCC) 2-0 SV014 Sturgis(CAR) md18-5 015 Enderle(EKN) md10-0 016 Shore(MEA) tf17-2 117 Wetzel(MEC) md15-2 118 Hoskins(DAYC) 2:41119 Cunningham(LCC) md11-0 120 Shore(MEA) 2:54283 Hoskins(DAYC) 10-6 284 Shore(MEA) 1:393681st Shore(MEA) 7-2 SV
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L009 Patterson(CNE)L010 Sigler(COL)L011 Foust(DJE)L012 Ingram(NUN)L013 Whaley(TCH)L014 Hites(RID)L015 Worley(TVS)L016 Brubaker(CGR)L120 Enderle(EKN) Sigler(COL) 0:43 Sigler(COL) 6-3 173229L119 Sturgis(CAR) Foust(DJE) md11-0 Foust(DJE) 5-1 174230L118 Ryan(COV) Whaley(TCH) 2:46 Whaley(TCH) 4-2 SV175231L117 Hoffmann(ACL) Brubaker(CGR) tf19-2 Brubaker(CGR) 4:45176232L283 Wetzel(MEC) Sigler(COL) 3-1 Wetzel(MEC) tf15-0 311339L284 Cunningham(LCC) Whaley(TCH) 1:19 Cunningham(LCC) 2:353123403rd Wetzel(MEC) md8-0 369L339L3405th Sigler(COL) Whaley(TCH) Whaley(TCH) 3-2 370Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016120BL-1 Jesse Potts 12 - Deer Park (26-11)1LE-4 Preston Platfoot 10 - Versailles (30-13)2LI-3 Lucas Freeman 10 - Allen East (22-15)3MP-2 Jacob Parsley 11 - Amanda-Clearcreek (18-12)4LI-2 Hunter Lucas 12 - Lima C.C. (38-2)5MP-3 Nick Miller 10 - North Union (14-20)6BL-5 Austin Brock 10 - East Clinton (28-13)7LE-1 Alex Rhine 11 - Mechanicsburg (43-7)8LI-1 Ruger Goeltzenleuchter 11 - Wayne Trace (41-1)9MP-4 Nate Weaver 9 - Mount Gilead (8-15)10BL-3 Alex Myers 12 - Carlisle (14-8)11LE-2 Michael Sergent 11 - Troy Christian (37-5)12BL-2 Brent Hopkins 9 - Blanchester (21-12)13LE-3 Coleman Ryan 12 - Covington (30-11)14LI-4 Le`on Palomo 11 - Ottawa-Glandorf (16-8)15MP-1 Kalib Patterson 10 - Ridgedale (19-7)16017 Platfoot(VER) 4-3 018 Parsley(ACL) 2:27019 Lucas(LCC) tf15-0 020 Rhine(MEC) 1:05021 Goeltzenleuchter(WTR) 1:33022 Sergent(TCH) 0:21023 Ryan(COV) 6-4 024 Patterson(RID) 11-4 121 Platfoot(VER) 6-2 122 Lucas(LCC) 3-2 123 Sergent(TCH) 4-2 124 Patterson(RID) 5-3 SV285 Lucas(LCC) md15-1 286 Sergent(TCH) 1:363711st Lucas(LCC) 6-5
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L017 Potts(DPA)L018 Freeman(AEA)L019 Miller(NUN)L020Brock(ECL)L021 Weaver(MGI)L022 Myers(CAR)L023 Hopkins(BLA)L024 Palomo(OGL)L124 Ryan(COV) Potts(DPA) 3:37 Potts(DPA) 9-7 177233L123 Goeltzenleuchter(WTR) Miller(NUN) md9-0 Goeltzenleuchter(WTR) tf18-3 178234L122 Rhine(MEC) Myers(CAR) 3:55 Rhine(MEC) tf15-0 179235L121 Parsley(ACL) Hopkins(BLA) 4:44 Hopkins(BLA) 2:30180236L285 Platfoot(VER) Goeltzenleuchter(WTR) md19-7 Goeltzenleuchter(WTR) md10-2 313341L286 Patterson(RID) Rhine(MEC) Forfeit Rhine(MEC) 2:203143423rd Rhine(MEC) Forfeit372L341L3425th Platfoot(VER) Patterson(RID) Platfoot(VER) 1-0 373Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016126LI-1 George Clemens 12 - Wayne Trace (42-0)1LE-4 Steven Mangen 10 - Versailles (22-14)2BL-3 Clayton Schirmer 9 - Blanchester (15-9)3MP-2 Noah Maynard 12 - North Union (25-16)4BL-2 Kendal Johnson 12 - Williamsburg (39-5)5MP-3 Garrett Drake 9 - Amanda-Clearcreek (17-19)6LI-4 James Badial-Luna 10 - Bluffton (22-9)7LE-1 Alex Isbrandt 10 - Miami East (36-5)8MP-1 Richie Stalnaker 10 - Newark Cath. (28-8)9BL-4 Matt Hall 10 - Bethel-Tate (25-9)10LE-3 Dylan Schenck 9 - Milton-Union (32-7)11LI-2 Jay Uhlenhake 12 - Coldwater (43-8)12LE-2 Jared Ford 10 - Covington (34-10)13LI-3 Joey Caprella 9 - Lima C.C. (35-8)14MP-4 Brandon Lewis 10 - Ridgedale (13-18)15BL-1 Josh Clary 12 - Day. Christian (22-7)16025 Clemens(WTR) tf18-3 026 Schirmer(BLA) 1:08027 Johnson(WIL) 4:52028 Isbrandt(MEA) md12-2 029 Stalnaker(NCA) 9-3 030 Schenck(MUN) 1-0 031 Caprella(LCC) 3-1 032 Clary(DAYC) 2:31125 Clemens(WTR) 0:40126 Isbrandt(MEA) 3:30127 Stalnaker(NCA) 8-3 128 Clary(DAYC) 4-3 287 Clemens(WTR) md8-0 288 Stalnaker(NCA) 4-1 3741st Clemens(WTR) md11-1
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L025 Mangen(VER)L026 Maynard(NUN)L027 Drake(ACL)L028 Badial-Luna(BLU)L029 Hall(BTA)L030 Uhlenhake(COL)L031 Ford(COV)L032 Lewis(RID)L128 Caprella(LCC) Mangen(VER) 3:57 Caprella(LCC) 10-3 181237L127 Schenck(MUN) Badial-Luna(BLU) 4:53 Schenck(MUN) 0:22182238L126 Johnson(WIL) Uhlenhake(COL) 4:43 Uhlenhake(COL) 4-2 183239L125 Schirmer(BLA) Ford(COV) 1:43 Ford(COV) 3:02184240L287 Isbrandt(MEA) Schenck(MUN) 3-2 Isbrandt(MEA) md10-1 315343L288 Clary(DAYC) Uhlenhake(COL) 5-4 Clary(DAYC) 5-1 3163443rd Isbrandt(MEA) 4-0 375L343L3445th Schenck(MUN) Uhlenhake(COL) Uhlenhake(COL) 3-2 376Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016132MP-1 Exekiel Hoffmann 9 - Amanda-Clearcreek (21-17)1LI-4 Sam Muhlenkamp 12 - Coldwater (22-18)2BL-3 Adam Bramble 11 - Greeneview (15-18)3LE-2 Kamron Paulus 11 - Milton-Union (32-2)4BL-2 Trent Brewer 12 - Williamsburg (29-14)5LE-3 Zane Strubler 10 - Miami East (31-9)6MP-4 Nathan Liesen 11 - Newark Cath. (13-18)7LI-1 Collin Hennon 12 - Lima C.C. (34-9)8LE-1 Nick Miller 12 - Mechanicsburg (44-7)9BL-4 Tyler Bentley 11 - Carlisle (14-15)10MP-3 Zack McCallen 9 - Mount Gilead (12-25)11LI-2 Chase Sumner 10 - Ada (34-3)12MP-2 Brandon Hopkins 10 - North Union (27-21)13LI-3 Schuyler Caprella 11 - Allen East (24-8)14LE-4 Ben Boggs 12 - Spr. Northwestern (28-14)15BL-1 Justin Hixson 12 - Bethel-Tate (28-11)16033 Muhlenkamp(COL) 8-7 034 Paulus(MUN) 3:05035 Strubler(MEA) 3:34036 Hennon(LCC) 2:31037 Miller(MEC) 1:47038 Sumner(ADA) 0:25039 Caprella(AEA) 3:34040 Hixson(BTA) 5-1 129 Paulus(MUN) 3:42130 Hennon(LCC) 5-3 SV131 Miller(MEC) 8-5 132 Caprella(AEA) 4-1 289 Paulus(MUN) 5-2 290 Miller(MEC) 11-4 3771st Miller(MEC) 3-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L033 Hoffmann(ACL)L034 Bramble(GRVW)L035 Brewer(WIL)L036 Liesen(NCA)L037 Bentley(CAR)L038 McCallen(MGI)L039 Hopkins(NUN)L040 Boggs(SNO)L132 Hixson(BTA) Bramble(GRVW) 9-5 Hixson(BTA) 8-2 185241L131 Sumner(ADA) Brewer(WIL) 8-4 Sumner(ADA) 1:09186242L130 Strubler(MEA) Bentley(CAR) 4:29 Strubler(MEA) 1:27187243L129 Muhlenkamp(COL) Boggs(SNO) 5-3 Boggs(SNO) 4-1 188244L289 Hennon(LCC) Sumner(ADA) 7-3 Sumner(ADA) 3-2 317345L290 Caprella(AEA) Strubler(MEA) md11-0 Strubler(MEA) 9-4 3183463rd Sumner(ADA) 6-0 378L345L3465th Hennon(LCC) Caprella(AEA) Caprella(AEA) 3-1 379Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016138LE-1 Tanner Smith 11 - Mechanicsburg (43-5)1MP-4 Tyler Burrell 10 - Amanda-Clearcreek (24-23)2BL-3 Mekhi Jones 12 - No. College Hill (20-14)3LI-2 Chase Marroquin 12 - Wayne Trace (26-9)4BL-2 Jesse Mitchell 10 - S.Char. SE (39-9)5LI-3 Wyatt Place 11 - Del. Jefferson (31-6)6LE-4 Zack Zizzo 11 - Triad (28-7)7MP-1 Nick Jewett 11 - Newark Cath. (17-13)8BL-1 Henry Danishek 10 - Day. Christian (25-9)9LI-4 Cody Tebbe 12 - Coldwater (34-8)10MP-3 Nik Churchill 12 - North Union (12-25)11LE-2 Ryan Ford 12 - Covington (39-5)12MP-2 Brandon Strickland 9 - Mount Gilead (15-23)13LE-3 Tanner Bey 11 - Versailles (41-8)14BL-4 Samuel Morgan 12 - East Clinton (11-11)15LI-1 Lee Dues 12 - Allen East (24-10)16041 Smith(MEC) 0:47042 Marroquin(WTR) 2:56043 Place(DJE) 6-2 044 Zizzo(TRI) 2:50045 Danishek(DAYC) 3-1 046 Ford(COV) 0:53047 Bey(VER) tf19-3 048 Dues(AEA) 0:31133 Smith(MEC) 3:11134 Place(DJE) 6-4 135 Danishek(DAYC) 1:05136 Bey(VER) tf15-0 291 Smith(MEC) tf18-3 292 Danishek(DAYC) 6-1 3801st Smith(MEC) 5:10
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L041 Burrell(ACL)L042 Jones(NCH)L043 Mitchell(SSE)L044 Jewett(NCA)L045 Tebbe(COL)L046 Churchill(NUN)L047 Strickland(MGI)L048 Morgan(ECL)L136 Dues(AEA) Jones(NCH) 0:25 Dues(AEA) 2:07189245L135 Ford(COV) Mitchell(SSE) 0:39 Ford(COV) 3:26190246L134 Zizzo(TRI) Tebbe(COL) 1:17 Tebbe(COL) 4-3 191247L133 Marroquin(WTR) Strickland(MGI) 1:41 Marroquin(WTR) tf17-1 192248L291 Place(DJE) Ford(COV) 2:30 Ford(COV) 9-3 319347L292 Bey(VER) Marroquin(WTR) 5-1 Bey(VER) 12-9 3203483rd Ford(COV) 9-3 381L347L3485th Place(DJE) Marroquin(WTR) Place(DJE) 2:55382Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016145LI-1 Spencer Seibert 12 - Coldwater (48-4)1BL-4 Elijah Gordon 10 - No. College Hill (31-13)2MP-3 Caleb Bailey 12 - Heath (20-14)3LE-2 Chase Mayabb 12 - Milton-Union (37-2)4MP-2 Austin Shannon 12 - Amanda-Clearcreek (38-9)5LE-3 Peter Hummel 11 - Brookville (28-10)6LI-4 Logan Balbaugh 11 - Ottawa-Glandorf (26-18)7BL-1 Logan Lacure 12 - Day. Christian (24-0)8MP-1 Trace Rasey 12 - North Union (34-11)9LE-4 Josh Cook 11 - National Trail (20-10)10LI-3 Cody Dickson 11 - Spencerville (25-5)11BL-2 Noah Morgan 11 - East Clinton (30-13)12LI-2 Luke Brown 10 - Allen East (24-9)13BL-3 Wyatt Lefker 10 - Williamsburg (33-12)14MP-4 Noah Campbell 9 - Newark Cath. (11-22)15LE-1 Wade Smiddy 12 - Mechanicsburg (43-2)16049 Seibert(COL) 1:35050 Mayabb(MUN) 1:47051 Hummel(BRO) 3:21052 Lacure(DAYC) 2:34053 Rasey(NUN) 10-5 054 Dickson(SPE) 1:18055 Lefker(WIL) 7-5 056 Smiddy(MEC) tf15-0 137 Mayabb(MUN) 2-1 138 Lacure(DAYC) tf21-6 139 Dickson(SPE) 1:00140 Smiddy(MEC) tf15-0 293 Lacure(DAYC) 3:51294 Smiddy(MEC) 2:583831st Lacure(DAYC) md16-5
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L049 Gordon(NCH)L050 Bailey(HEA)L051 Shannon(ACL)L052 Balbaugh(OGL)L053 Cook(NTR)L054 Morgan(ECL)L055 Brown(AEA)L056 Campbell(NCA)L140 Lefker(WIL) Gordon(NCH) 12-7 Lefker(WIL) md10-1 193249L139 Rasey(NUN) Shannon(ACL) 9-5 Rasey(NUN) 2:21194250L138 Hummel(BRO) Cook(NTR) 4-3 Hummel(BRO) 4-2 195251L137 Seibert(COL) Brown(AEA) 1:59 Seibert(COL) 5-0 196252L293 Mayabb(MUN) Rasey(NUN) 4-2 Mayabb(MUN) 1:50321349L294 Dickson(SPE) Seibert(COL) 7-1 Seibert(COL) 4:373223503rd Mayabb(MUN) 7-1 384L349L3505th Rasey(NUN) Dickson(SPE) Rasey(NUN) Default385Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016152MP-1 Christian Koch 11 - North Union (25-11)1BL-4 Seth Henderson 9 - MVCA (21-6)2LE-3 Corey Bogan 11 - Mechanicsburg (37-12)3LI-2 Brandon Soules 12 - Allen East (30-7)4LE-2 Luke Buxton 12 - Dixie (30-5)5LI-3 Evyn Pohlman 11 - Del. St. John's (18-15)6MP-4 Rudy Snider 11 - Newark Cath. (7-20)7BL-1 Nick Vestal 12 - Day. Christian (34-6)8LE-1 Jake Gutierrez 12 - Spr. Cath. Cent. (28-2)9LI-4 Grant Goecke 10 - Ottawa-Glandorf (24-18)10MP-3 Brant Moreland 10 - East Knox (24-18)11BL-2 Joshua Campbell 11 - Sum. Co. Day (17-5)12MP-2 Seth Turner 9 - Amanda-Clearcreek (23-19)13BL-3 Randy Thornberry 12 - Williamsburg (30-5)14LE-4 Gage DeHart 10 - Covington (33-12)15LI-1 Joseph Eisele 12 - Lima C.C. (38-8)16057 Henderson(MVC) 9-3 058 Bogan(MEC) 5:41059 Buxton(DIX) 16-9 060 Vestal(DAYC) 0:47061 Gutierrez(SCC) tf17-2 062 Campbell(SCD) md14-3 063 Thornberry(WIL) 1:59064 Eisele(LCC) 9-3 141 Bogan(MEC) 1:39142 Vestal(DAYC) md21-8 143 Gutierrez(SCC) 4:18144 Eisele(LCC) 7-4 295 Vestal(DAYC) md14-5 296 Gutierrez(SCC) md11-0 3861st Vestal(DAYC) md13-4
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L057 Koch(NUN)L058 Soules(AEA)L059 Pohlman(DSJ)L060 Snider(NCA)L061 Goecke(OGL)L062 Moreland(EKN)L063 Turner(ACL)L064 DeHart(COV)L144 Thornberry(WIL) Soules(AEA) md10-2 Soules(AEA) md10-0 197253L143 Campbell(SCD) Pohlman(DSJ) 2:15 Campbell(SCD) 6-0 198254L142 Buxton(DIX) Moreland(EKN) 13-6 Buxton(DIX) 1:27199255L141 Henderson(MVC) DeHart(COV) 12-6 Henderson(MVC) 4-1 200256L295 Bogan(MEC) Campbell(SCD) 5-4 Bogan(MEC) 6-2 323351L296 Eisele(LCC) Buxton(DIX) 6-4 Buxton(DIX) 7-4 3243523rd Buxton(DIX) 5-3 387L351L3525th Campbell(SCD) Eisele(LCC) Campbell(SCD) 9-3 388Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016160LI-1 Grant Kaiser 12 - Coldwater (43-7)1MP-4 Colton Householder 12 - North Union (18-11)2BL-3 Jordan Newberry 11 - Bethel-Tate (22-14)3LE-2 Corey Dieringer 12 - Versailles (37-11)4BL-2 Quentin Wade 12 - Purcell Marian (17-10)5LE-3 Isaiah Pritchard 12 - Dixie (34-7)6LI-4 Danny Rosales 9 - Ottawa-Glandorf (21-11)7MP-1 Calvin Wuorinen 12 - Col. Academy (33-8)8LE-1 Kaleb Romero 11 - Mechanicsburg (44-0)9BL-4 Elijah Kirby 9 - Aiken (27-10)10LI-3 Cole Wilson 11 - Bluffton (32-9)11MP-2 Armand Rosario 12 - Del. Christian (22-10)12LI-2 Brett Vonderwell 11 - Del. St. John's (20-10)13MP-3 Tristan McKee 12 - Heath (31-13)14LE-4 Lance Miller 11 - Covington (43-5)15BL-1 Nate Golden 12 - Williamsburg (24-12)16065 Kaiser(COL) 1:59066 Dieringer(VER) md12-3 067 Pritchard(DIX) 1:06068 Wuorinen(CAC) md11-1 069 Romero(MEC) tf19-4 070 Wilson(BLU) 9-4 071 Vonderwell(DSJ) 4:55072 Miller(COV) 7-3 145 Dieringer(VER) 10-8 146 Wuorinen(CAC) 7-2 147 Romero(MEC) 0:56148 Miller(COV) 11-6 297 Dieringer(VER) 5-4 298 Romero(MEC) 2:393891st Romero(MEC) 1:08
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L065 Householder(NUN)L066 Newberry(BTA)L067 Wade(PMA)L068 Rosales(OGL)L069 Kirby(AIK)L070 Rosario(DELC)L071 McKee(HEA)L072 Golden(WIL)L148 Vonderwell(DSJ) Newberry(BTA) 4:06 Vonderwell(DSJ) 4:15201257L147 Wilson(BLU) Rosales(OGL) 3:26 Wilson(BLU) md14-2 202258L146 Pritchard(DIX) Rosario(DELC) 3-2 SV Pritchard(DIX) 10-6 203259L145 Kaiser(COL) Golden(WIL) 5-0 Kaiser(COL) 4:36204260L297 Wuorinen(CAC) Vonderwell(DSJ) 4-0 Vonderwell(DSJ) 6-1 325353L298 Miller(COV) Pritchard(DIX) 3-2 Pritchard(DIX) 3-1 3263543rd Vonderwell(DSJ) 3-2 UTB390L353L3545th Wuorinen(CAC) Miller(COV) Miller(COV) 8-5 391Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016170BL-1 Dawson Davis 12 - Williamsburg (43-2)1LI-4 Dylan Pletcher 12 - Bluffton (17-8)2MP-3 Blake Moreland 12 - East Knox (20-13)3LE-2 Jonathan Moorman 11 - Versailles (28-11)4MP-2 Hunter Trimmer 10 - Mount Gilead (25-16)5LE-3 Dustin Knapp 10 - Mechanicsburg (37-16)6BL-4 Tanner Claybaker 12 - Preble Shawnee (13-7)7LI-1 Tyler Ebbeskotte 11 - Ottawa-Glandorf (33-8)8LE-1 Jacob Thompson 12 - Triad (31-0)9MP-4 Jacob Rigsby 11 - Fairbanks (22-15)10LI-3 Andrew Meyer 11 - Coldwater (27-12)11BL-2 B.J. Ratcliff 12 - Bethel-Tate (38-7)12LI-2 Hunter Binkley 11 - Del. Jefferson (27-6)13BL-3 Jansen Love 10 - Day. Christian (27-7)14LE-4 Austin Delk 12 - Brookville (29-6)15MP-1 Dylan Warga 11 - Amanda-Clearcreek (28-10)16073 Davis(WIL) 8-3 074 Moorman(VER) 4:50075 Knapp(MEC) md14-1 076 Ebbeskotte(OGL) 14-7 077 Thompson(TRI) 1:33078 Ratcliff(BTA) 1:24079 Binkley(DJE) 5-2 080 Delk(BRO) 3:02149 Davis(WIL) 7-5 150 Knapp(MEC) 5-2 151 Thompson(TRI) 2:48152 Delk(BRO) 6-3 299 Davis(WIL) 3-1 300 Thompson(TRI) md13-3 3921st Thompson(TRI) 8-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L073 Pletcher(BLU)L074 Moreland(EKN)L075 Trimmer(MGI)L076 Claybaker(PSH)L077 Rigsby(FAI)L078 Meyer(COL)L079 Love(DAYC)L080 Warga(ACL)L152 Binkley(DJE) Pletcher(BLU) 8-3 Binkley(DJE) 2:58205261L151 Ratcliff(BTA) Claybaker(PSH) 2:42 Claybaker(PSH) 2:59206262L150 Ebbeskotte(OGL) Meyer(COL) 3:42 Ebbeskotte(OGL) 5-4 207263L149 Moorman(VER) Warga(ACL) 2:45 Moorman(VER) 4:01208264L299 Knapp(MEC) Binkley(DJE) Default Binkley(DJE) 5-1 327355L300 Delk(BRO) Moorman(VER) md10-2 Delk(BRO) 3-2 3283563rd Delk(BRO) 3:15393L355L3565th Knapp(MEC) Moorman(VER) Moorman(VER) 2-1 394Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016182LE-1 Brandon Magee 12 - Covington (33-6)1BL-4 Raymond Hahn 10 - Purcell Marian (13-13)2LI-3 Peyton Hamrick 12 - Parkway (25-1)3MP-2 Josh Pearson 10 - Col. Academy (22-3)4LI-2 Andrew Nichols 12 - Columbus Grove (35-4)5MP-3 Frank Poppel 12 - Mount Gilead (18-17)6LE-4 Wyatt Long 11 - Lehman Cath. (23-8)7BL-1 Kolton Dillon 12 - Preble Shawnee (29-6)8LI-1 Daniel Beemer 10 - Ottawa-Glandorf (41-2)9MP-5 Austin Weekley 9 - Heath (4-28)10LE-3 Nathan Bills 12 - Spr. Northwestern (20-7)11BL-2 Wyatt O'neil 11 - Bethel-Tate (28-8)12LE-2 Jerome Bey 11 - Versailles (38-7)13BL-3 Skyler Straszheim 9 - Twin Valley So. (22-11)14LI-4 Lane Bennett 12 - Del. Jefferson (29-11)15MP-1 Corbin Bunsold 12 - North Union (48-0)16081 Magee(COV) 1:08082 Hamrick(PAR) 8-7 083 Nichols(CGR) 5:58084 Dillon(PSH) 5-0 085 Beemer(OGL) 1:17086 O'neil(BTA) 3:13087 Bey(VER) tf18-2 088 Bunsold(NUN) 1:52153 Hamrick(PAR) 6-4 154 Nichols(CGR) 11-6 155 Beemer(OGL) tf21-6 156 Bunsold(NUN) md13-2 301 Hamrick(PAR) 9-3 302 Beemer(OGL) 6-4 3951st Beemer(OGL) 5-1
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L081 Hahn(PMA)L082 Pearson(CAC)L083 Poppel(MGI)L084 Long(LCA)L085Weekley(HEA)L086 Bills(SNO)L087 Straszheim(TVS)L088 Bennett(DJE)L156 Bey(VER) Pearson(CAC) 1:25 Pearson(CAC) 3-2 209265L155 O'neil(BTA) Long(LCA) 10-6 O'neil(BTA) 13-6 210266L154 Dillon(PSH) Bills(SNO) 0:45 Bills(SNO) 6-2 211267L153 Magee(COV) Bennett(DJE) md12-2 Magee(COV) tf17-2 212268L301 Nichols(CGR) Pearson(CAC) 1:51 Pearson(CAC) 5-4 329357L302 Bunsold(NUN) Magee(COV) 13-6 Bunsold(NUN) 3:503303583rd Bunsold(NUN) 2:09396L357L3585th Nichols(CGR) Magee(COV) Magee(COV) 2:20397Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016195LI-1 Kent Petersen 11 - Patrick Henry (34-2)1LE-4 Tyler Gray 11 - Tri-County North (33-13)2MP-3 Tyler Cooper 10 - Mount Gilead (18-16)3BL-2 Davionne Laney 12 - Sum. Co. Day (24-6)4MP-2 Nate Hammons 12 - North Union (17-12)5BL-3 Jeremy Heglin 12 - Deer Park (28-15)6LI-4 Logan Emerick 12 - Allen East (31-15)7LE-1 Kyle Gigandet 12 - Versailles (39-8)8MP-1 Jordan Leasure 12 - Amanda-Clearcreek (41-0)9BL-4 Dylan Bailey 11 - Williamsburg (37-9)10LI-3 Mitch Clune 12 - Coldwater (32-7)11LE-2 Levi Sims 12 - Troy Christian (25-8)12LI-2 Deandre Nasser 9 - Bluffton (31-8)13LE-3 Dalton Loughman 12 - Miami East (8-7)14MP-4 Dorian Ross 10 - Elgin (13-19)15BL-1 Jeffrey Botts 12 - Bethel-Tate (37-1)16089 Petersen(PHE) tf16-1 090 Laney(SCD) 8-2 091 Heglin(DPA) 0:40092 Gigandet(VER) 5:07093 Leasure(ACL) 1:01094 Sims(TCH) 4-2 095 Nasser(BLU) 5-1 096 Botts(BTA) 3:00157 Petersen(PHE) 3-1 SV158 Gigandet(VER) 5:07159 Leasure(ACL) 9-4 160 Botts(BTA) 10-5 303 Petersen(PHE) md14-6 304 Leasure(ACL) md10-2 3981st Leasure(ACL) 8-3
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L089 Gray(TCN)L090 Cooper(MGI)L091 Hammons(NUN)L092 Emerick(AEA)L093 Bailey(WIL)L094 Clune(COL)L095 Loughman(MEA)L096 Ross(ELG)L160 Nasser(BLU) Gray(TCN) 5-4 Nasser(BLU) tf18-3 213269L159 Sims(TCH) Emerick(AEA) 2:36 Sims(TCH) 7-5 SV214270L158 Heglin(DPA) Bailey(WIL) 4-2 Heglin(DPA) 4:49215271L157 Laney(SCD) Loughman(MEA) 0:44 Laney(SCD) 2:01216272L303 Gigandet(VER) Sims(TCH) 5-1 Gigandet(VER) 4-2 331359L304 Botts(BTA) Heglin(DPA) 5-4 Botts(BTA) 4:523323603rd Gigandet(VER) 4-3 399L359L3605th Sims(TCH) Heglin(DPA) Sims(TCH) 2:11400Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016220BL-1 Isaiah Harding 11 - Greeneview (28-12)1LI-4 Lane Brooks 10 - Ottawa-Glandorf (14-24)2LE-3 Seth Thomas 11 - Covington (24-15)3MP-2 Dylan Thompson 9 - North Union (19-14)4LE-2 Dylan Hartley 11 - Mechanicsburg (24-9)5MP-3 Tyree Camara 11 - Africentric (7-5)6BL-4 Gunnar Gearhart 11 - S.Char. SE (32-9)7LI-1 Zach Klosterman 11 - Coldwater (32-4)8MP-1 Austin Smith 10 - Amanda-Clearcreek (38-8)9LE-4 Jacob Rismiller 11 - Versailles (14-4)10BL-3 Reece Human 11 - Carlisle (20-4)11LI-2 Caleb Sutherland 11 - Spencerville (16-3)12BL-2 Elijah Pryce 12 - Purcell Marian (36-8)13LI-3 Braxten Asher 10 - Wayne Trace (30-16)14MP-4 Jasper Miller 11 - Mount Gilead (7-18)15LE-1 Ben Sullivan 11 - National Trail (11-0)16097 Harding(GRVW) 0:44098 Thomas(COV) 0:59099 Hartley(MEC) 1:31100 Klosterman(COL) 3:53101 Rismiller(VER) 9-8 102 Human(CAR) 0:53103 Pryce(PMA) 5:33104 Sullivan(NTR) 1:42161 Harding(GRVW) 10-8 162 Hartley(MEC) 3-2 163 Human(CAR) tf16-0 164 Sullivan(NTR) 3:16305 Hartley(MEC) 7-4 306 Human(CAR) 6-1 SV4011st Human(CAR) 4:54
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L097 Brooks(OGL)L098 Thompson(NUN)L099 Camara(AFR)L100 Gearhart(SSE)L101 Smith(ACL)L102 Sutherland(SPE)L103 Asher(WTR)L104 Miller(MGI)L164 Pryce(PMA) Thompson(NUN) 1:09 Pryce(PMA) 1:33217273L163 Rismiller(VER) Gearhart(SSE) 0:38 Gearhart(SSE) 2:56218274L162 Klosterman(COL) Smith(ACL) 2:06 Klosterman(COL) 9-4 219275L161 Thomas(COV) Miller(MGI) Forfeit Thomas(COV) 1:42220276L305 Harding(GRVW) Pryce(PMA) 3:50 Pryce(PMA) 6-4 333361L306 Sullivan(NTR) Klosterman(COL) 8-2 Sullivan(NTR) 2:493343623rd Sullivan(NTR) 4:44402L361L3625th Harding(GRVW) Klosterman(COL) Klosterman(COL) 9-4 403Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyFebruary 26 - 27, 2016285LE-1 Ben Ferguson 12 - Miami East (35-5)1LI-4 Noah Reel 9 - Wayne Trace (8-17)2BL-3 Alex Steele 11 - Preble Shawnee (29-12)3MP-2 Liam Kirkpatrick 9 - Newark Cath. (10-7)4BL-2 Kermit Beckworth 11 - Bethel-Tate (32-7)5MP-3 Mack Smith 11 - Amanda-Clearcreek (37-7)6LE-4 Seth Douglas 11 - Troy Christian (32-12)7LI-1 Brandon Bennett 12 - Patrick Henry (35-1)8BL-1 Brian Stears 10 - Williamsburg (39-6)9MP-4 Carson Nichols 10 - Col. Academy (3-12)10LE-3 Dylan Hager 11 - National Trail (24-8)11LI-2 Blake Sampson 12 - Bluffton (33-4)12LE-2 Cameron Coffman 11 - Dixie (34-6)13LI-3 Thomas Schwieterman 10 - Coldwater (36-13)14BL-4 Tyler Cole 12 - Clermont NE (15-11)15MP-1 Brandon Cox 12 - North Union (45-2)16105 Ferguson(MEA) 0:30106 Steele(PSH) 1:21107 Beckworth(BTA) 5-2 108 Bennett(PHE) 5:59109 Stears(WIL) 1:37110 Sampson(BLU) 3:25111 Coffman(DIX) 4-1 112 Cox(NUN) 2:50165 Ferguson(MEA) 2:38166 Bennett(PHE) 0:59167 Sampson(BLU) 2-1 SV168 Cox(NUN) 3-2 TB307 Bennett(PHE) 3-1 308 Sampson(BLU) 3:224041st Bennett(PHE) 7:19TB
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2016L105 Reel(WTR)L106 Kirkpatrick(NCA)L107 Smith(ACL)L108 Douglas(TCH)L109 Nichols(CAC)L110 Hager(NTR)L111 Schwieterman(COL)L112 Cole(CNE)L168 Coffman(DIX) Kirkpatrick(NCA) 1:47 Coffman(DIX) 1:47221277L167 Stears(WIL) Douglas(TCH) 2-1 Douglas(TCH) 4-3 222278L166 Beckworth(BTA) Hager(NTR) 0:49 Beckworth(BTA) 2:06223279L165 Steele(PSH) Schwieterman(COL) 4:10 Steele(PSH) 2:06224280L307 Ferguson(MEA) Coffman(DIX) 2:04 Ferguson(MEA) 1:28335363L308 Cox(NUN) Beckworth(BTA) 8-1 Cox(NUN) 1:18336364