Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 106BL-1 Devan Hendricks 10 - Greeneview (25-3)1LI-4 Tristen McKee 11 - Parkway (23-6)2LE-5 Dakota Lay 9 - Mechanicsburg (24-22)3LE-2 Cael Bey 9 - Versailles (31-10)4MP-2 Clara Hillyard 12 - North Union (8-25)5LE-3 Dolan Young 10 - Covington (35-8)6BL-4 Rylan Roberts 9 - Preble Shawnee (19-13)7LI-1 Tyler Bauer 10 - Wayne Trace (28-8)8LE-1 Ethan Turner 9 - Troy Christian (36-1)9BL-5 Brayden Esposito 9 - East Clinton (32-15)10BL-3 Ian Goodpaster 9 - Deer Park (21-17)11LI-2 Chase Caprella 9 - Allen East (35-3)12BL-2 Wyatt Riddle 9 - Legacy Christian (18-11)13LI-3 Luke Bullinger 11 - Lincolnview (21-11)14LE-4 Andrew Hutchison 9 - Tri-County North (29-8)15MP-1 Dakoda Jenkins 11 - Ridgedale (25-6)16001 Hendricks(GRVW) 1:13002 Bey(VER) 0:34003 Young(COV) tf16-1 004 Bauer(WTR) 5:31005 Turner(TCH) 1:26006 Caprella(AEA) 1:44007 Riddle(XLC) 2:46008 Jenkins(RID) tf19-4 113 Hendricks(GRVW) 6-0 114 Bauer(WTR) 5:22115 Turner(TCH) 6-1 116 Riddle(XLC) tf15-0 281 Hendricks(GRVW) 5:03282 Turner(TCH) 8-1 3651st Turner(TCH) 12-8
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L001 McKee(PAR)L002Lay(MEC)L003 Hillyard(NUN)L004 Roberts(PSH)L005Esposito(ECL)L006 Goodpaster(DPA)L007 Bullinger(LIN)L008 Hutchison(TCN)L116 Jenkins(RID) McKee(PAR) 10-8 Jenkins(RID) 5:13OT169225L115 Caprella(AEA) Roberts(PSH) tf16-1 Caprella(AEA) tf15-0 170226L114 Young(COV)Esposito(ECL) 3:21 Young(COV) 3:41171227L113 Bey(VER) Bullinger(LIN) 6-4 Bey(VER) md10-0 172228L281 Bauer(WTR) Caprella(AEA) 1:40 Caprella(AEA) Default309337L282 Riddle(XLC) Bey(VER) 2-0 Riddle(XLC) 2-0 3103383rd Riddle(XLC) 6-4 366L337L3385th Bauer(WTR) Bey(VER) Bey(VER) Default367Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 113LI-1 Kobe Cunningham 12 - Lima C.C. (28-5)1LE-4 Devin Miller 11 - Brookville (26-11)2LI-5 Damien Cameron 9 - Ada (19-11)3BL-2 Camron Neal 12 - Preble Shawnee (35-4)4MP-2 Cameron Jones 9 - Ready (3-27)5BL-3 Trey Sander 10 - Bethel-Tate (33-11)6LI-4 Cody Kretzer 11 - Allen East (18-16)7LE-1 Jacob Edwards 11 - Troy Christian (36-1)8MP-1 Tarren Riffle 10 - North Union (31-9)9BL-4 Jake Mumper 9 - Roger Bacon (32-8)10LI-3 Brian Chmielewski 10 - Coldwater (37-10)11LE-2 Kaleb Nickels 9 - Miami East (26-7)12LI-2 Preston Brubaker 12 - Columbus Grove (28-9)13LE-3 J.C. Fox 10 - Dixie (20-7)14LE-5 Mason Swanton 10 - Day. Northridge (15-12)15BL-1 Lane McCombs 10 - S.Char. SE (38-6)16009 Cunningham(LCC) 0:48010 Neal(PSH) 0:41011 Sander(BTA) 1:21012 Edwards(TCH) tf19-3 013 Mumper(RBA) 11-6 014 Nickels(MEA) 7-4 015 Fox(DIX) 3:47016 McCombs(SSE) 2:30117 Neal(PSH) 4-2 118 Edwards(TCH) 0:29119 Nickels(MEA) tf20-5 120 McCombs(SSE) 1:11283 Edwards(TCH) 6-2 284 Nickels(MEA) 11-10 3681st Edwards(TCH) 1:14
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L009 Miller(BRO)L010Cameron(ADA)L011 Jones(REA)L012 Kretzer(AEA)L013 Riffle(NUN)L014 Chmielewski(COL)L015 Brubaker(CGR)L016Swanton(DNO)L120 Fox(DIX) Miller(BRO) tf16-0 Fox(DIX) md10-2 173229L119 Mumper(RBA) Kretzer(AEA) 2:44 Mumper(RBA) tf18-3 174230L118 Sander(BTA) Riffle(NUN) 5-4 Riffle(NUN) 2:38175231L117 Cunningham(LCC) Brubaker(CGR) md14-0 Cunningham(LCC) md12-2 176232L283 Neal(PSH) Fox(DIX) 1-0 Neal(PSH) 8-2 311339L284 McCombs(SSE) Cunningham(LCC) 6-3 Cunningham(LCC) md13-5 3123403rd Neal(PSH) 4-0 369L339L3405th Fox(DIX) McCombs(SSE) Fox(DIX) Forfeit370Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 120MP-1 Kalib Patterson 11 - Ridgedale (26-5)1BL-4 Demitri Payne 10 - Shroder (17-5)2LE-3 Drew Whaley 12 - Troy Christian (32-12)3LI-2 Le`on Palomo 12 - Ottawa-Glandorf (25-8)4LE-2 Tanner Workman 12 - West Liberty-Salem (31-7)5LI-3 Koby Boggs 9 - Coldwater (30-13)6MP-4 Bobby Diller 10 - Col. Academy (15-27)7BL-1 Tommy Hoskins 11 - Legacy Christian (16-2)8LI-1 Andrew Foust 12 - Del. Jefferson (42-3)9LE-4 Jacob Poling 10 - Versailles (24-11)10LE-5 Ethin Hoffman 10 - Arcanum (26-8)11MP-2 James Violet 12 - Mad. Plains (26-19)12BL-2 Kyle Denier 12 - Blanchester (37-5)13MP-3 Derick Tullis 10 - Grandview Hts. (23-18)14LI-4 Ryder Romick 11 - Bluffton (21-14)15LE-1 Graham Shore 11 - Miami East (46-0)16017 Patterson(RID) 13-8 018 Palomo(OGL) 1:29019 Workman(WLS) 4:57020 Hoskins(XLC) 0:23021 Poling(VER) 12-5 022Hoffman(ARC) md11-2 023 Denier(BLA) tf22-6 024 Shore(MEA) 1:10121 Patterson(RID) 5:56122 Hoskins(XLC) tf15-0 123Hoffman(ARC) 8-3 124 Shore(MEA) 11-7 285 Hoskins(XLC) 0:48286 Shore(MEA) 0:213711st Hoskins(XLC) 3-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L017 Payne(SHR)L018 Whaley(TCH)L019 Boggs(COL)L020 Diller(CAC)L021 Foust(DJE)L022 Violet(MPL)L023 Tullis(GHT)L024 Romick(BLU)L124 Denier(BLA) Whaley(TCH) 6-5 Denier(BLA) 8-3 177233L123 Poling(VER) Boggs(COL) 2:17 Poling(VER) 2:59178234L122 Workman(WLS) Foust(DJE) 5:48 Workman(WLS) 10-4 179235L121 Palomo(OGL) Romick(BLU) 0:32 Palomo(OGL) 1:36180236L285 Patterson(RID) Denier(BLA) 9-5 Patterson(RID) 7-3 313341L286Hoffman(ARC) Palomo(OGL) 6-5 Palomo(OGL) 11-8 3143423rd Patterson(RID) 2:48372L341L3425th Denier(BLA)Hoffman(ARC)Hoffman(ARC) 10-6 373Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 126LE-1 Tyler Wetzel 12 - Mechanicsburg (37-3)1BL-4 Kadin Berwanger 9 - Blanchester (15-17)2MP-3 Jory Lust-George 11 - Grandview Hts. (23-17)3LI-2 Brock Gerken 12 - Patrick Henry (26-13)4MP-2 Nate Weaver 10 - Mount Gilead (18-19)5LI-3 Justin Sigler 11 - Coldwater (35-12)6LE-4 Chayse Eby 10 - Tri-County North (24-12)7BL-1 A.J. Warner 12 - Legacy Christian (10-6)8MP-1 Nick Miller 11 - North Union (32-9)9LI-4 Preston Browning 09 - Parkway (17-11)10LE-3 Riley Richards 10 - Covington (24-11)11BL-2 Jackson Hugentobler 10 - Madeira (30-7)12LE-2 Preston Platfoot 11 - Versailles (26-10)13BL-3 Ezra Wallace 10 - Williamsburg (16-17)14MP-4 Jacob Lawler 9 - Mad. Plains (8-34)15LI-1 Ruger Goeltzenleuchter 12 - Wayne Trace (39-1)16025 Wetzel(MEC) 0:56026 Gerken(PHE) 1:16027 Sigler(COL) 3:23028 Warner(XLC) 0:37029 Miller(NUN) 0:27030 Hugentobler(MAD) 2:47031 Platfoot(VER) md15-3 032 Goeltzenleuchter(WTR) 0:34125 Wetzel(MEC) 1:18126 Warner(XLC) md10-1 127 Hugentobler(MAD) 10-8 128 Goeltzenleuchter(WTR) 2:32287 Wetzel(MEC) 8-3 288 Goeltzenleuchter(WTR) tf19-4 3741st Wetzel(MEC) 5-1
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L025 Berwanger(BLA)L026 Lust-George(GHT)L027 Weaver(MGI)L028 Eby(TCN)L029 Browning(PAR)L030 Richards(COV)L031 Wallace(WIL)L032 Lawler(MPL)L128 Platfoot(VER) Berwanger(BLA) 3:49 Platfoot(VER) md12-1 181237L127 Miller(NUN) Weaver(MGI) 1:25 Miller(NUN) md11-2 182238L126 Sigler(COL) Richards(COV) 2:10 Sigler(COL) 2-1 183239L125 Gerken(PHE) Wallace(WIL) 2:26 Gerken(PHE) 1:47184240L287 Warner(XLC) Platfoot(VER) tf19-4 Warner(XLC) 6-0 315343L288 Hugentobler(MAD) Gerken(PHE) 4-1 Hugentobler(MAD) 3:303163443rd Warner(XLC) 1:39375L343L3445th Platfoot(VER) Gerken(PHE) Platfoot(VER) 12-6 376Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 132LI-1 Schuyler Caprella 12 - Allen East (34-2)1MP-4 Wes Stillions 11 - Elgin (12-13)2LE-3 Alex Isbrandt 11 - Miami East (44-5)3BL-2 Johnny Schirmer 9 - Blanchester (29-13)4LE-2 Michael Sergent 12 - Troy Christian (40-6)5BL-3 Joseph Sulfridge 11 - S.Char. SE (24-12)6LI-4 Dylan Hammond 12 - Columbus Grove (10-7)7MP-1 Dallas Scott 11 - Centerburg (11-6)8BL-1 Travis Tatum 12 - Preble Shawnee (30-7)9LE-4 Jacob Lees 11 - Spr. Northwestern (38-4)10LI-3 Max Neiling 11 - Patrick Henry (21-9)11MP-2 Andrew Halko 10 - Ready (32-6)12LI-2 Joey Caprella 10 - Lima C.C. (27-9)13MP-3 Josh Patterson 10 - Ridgedale (26-6)14BL-4 Austin Brock 11 - East Clinton (18-13)15LE-1 Alex Rhine 12 - Mechanicsburg (42-4)16033 Caprella(AEA) 1:00034 Isbrandt(MEA) 0:37035 Sergent(TCH) 0:40036 Scott(CEN) md9-0 037 Lees(SNO) 3:29038 Neiling(PHE) md14-2 039 Caprella(LCC) 2:29040 Rhine(MEC) 1:03129 Isbrandt(MEA) 4-0 130 Sergent(TCH) 0:54131 Neiling(PHE) 7-5 SV132 Rhine(MEC) md18-4 289 Sergent(TCH) 0:32290 Rhine(MEC) 7-2 3771st Rhine(MEC) md14-5
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L033 Stillions(ELG)L034 Schirmer(BLA)L035 Sulfridge(SSE)L036 Hammond(CGR)L037 Tatum(PSH)L038 Halko(REA)L039 Patterson(RID)L040 Brock(ECL)L132 Caprella(LCC) Schirmer(BLA) 1:54 Caprella(LCC) tf16-0 185241L131 Lees(SNO) Hammond(CGR) 6-2 Lees(SNO) 4-0 186242L130 Scott(CEN) Halko(REA) 3:12 Scott(CEN) 7-2 187243L129 Caprella(AEA) Patterson(RID) 2:51 Caprella(AEA) 2:26188244L289 Isbrandt(MEA) Caprella(LCC) 1:15 Isbrandt(MEA) 2:09317345L290 Neiling(PHE) Caprella(AEA) 1:27 Caprella(AEA) 7-2 3183463rd Isbrandt(MEA) 7-3 378L345L3465th Caprella(LCC) Neiling(PHE) Caprella(LCC) 7-2 379Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 138BL-1 Clayton Schirmer 10 - Blanchester (37-8)1LI-4 Jasper Scarberry 10 - Ottawa-Glandorf (13-13)2LE-3 Zane Strubler 11 - Miami East (41-7)3MP-2 Skyler Cowgill 9 - North Union (14-25)4LE-2 Kamron Paulus 12 - Milton-Union (38-2)5MP-3 Zach Fox 9 - Fairbanks (16-9)6BL-4 Logan White 9 - Twin Valley So. (9-17)7LI-1 Chase Sumner 11 - Ada (33-2)8LE-1 Jared Ford 11 - Troy Christian (25-2)9MP-5 Zack McCallen 10 - Mount Gilead (11-26)10LI-3 Jordan Hinegardner 11 - Lima C.C. (26-15)11BL-2 Matt Hall 11 - Bethel-Tate (39-7)12LI-2 Wyatt Place 12 - Del. Jefferson (40-4)13BL-3 Tyler Bentley 12 - Carlisle (19-12)14LE-4 Keringten Martin 10 - Covington (32-11)15MP-1 Brandon Lewis 11 - Ridgedale (13-13)16041 Schirmer(BLA) 8-4042 Strubler(MEA) 0:10043 Paulus(MUN) 3:38044 Sumner(ADA) 0:46045 Ford(TCH) 0:36046 Hinegardner(LCC) 12-6 047 Place(DJE) 3:07048 Martin(COV) tf17-2 133 Strubler(MEA) 12-5 134 Paulus(MUN) 5-3 135 Ford(TCH) 1:16136 Place(DJE) md9-1 291 Paulus(MUN) 7-3 292 Ford(TCH) 9-4 3801st Ford(TCH) 3-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L041 Scarberry(OGL)L042 Cowgill(NUN)L043 Fox(FAI)L044 White(TVS)L045McCallen(MGI)L046 Hall(BTA)L047 Bentley(CAR)L048 Lewis(RID)L136 Martin(COV) Scarberry(OGL) 1:49 Martin(COV) 7-1 189245L135 Hinegardner(LCC) Fox(FAI) 2:19 Hinegardner(LCC) 2:14190246L134 Sumner(ADA) Hall(BTA) 3:51 Sumner(ADA) 0:55191247L133 Schirmer(BLA) Lewis(RID) 4:44 Schirmer(BLA)md11-1192248L291 Strubler(MEA) Martin(COV) 5-3 SV Strubler(MEA) md12-3 319347L292 Place(DJE) Sumner(ADA) 0:40 Sumner(ADA) 9-2 3203483rd Sumner(ADA) 8-2 381L347L3485th Martin(COV) Place(DJE) Place(DJE) 3-1 382Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 145MP-1 Brandon Strickland 10 - Mount Gilead (13-9)1LE-4 Jordan Cress 12 - Milton-Union (31-7)2LI-3 James Badial-Luna 11 - Bluffton (29-15)3BL-2 Trey Blevins 12 - Greenon (32-11)4LI-2 Caleb McDonald 12 - Lima C.C. (17-14)5BL-3 Marshall Rapp 11 - Madeira (26-12)6MP-4 Aiden Groves 9 - Fairbanks (8-10)7LE-1 Tanner Smith 12 - Mechanicsburg (46-1)8LI-1 Luke Brown 11 - Allen East (34-9)9BL-4 Elijah Gordon 11 - No. College Hill (22-8)10MP-3 Steven Loper 11 - Ridgedale (10-17)11LE-2 Tanner Bey 12 - Versailles (40-7)12MP-2 Kyler Baker 11 - Grandview Hts. (28-15)13LE-3 Zack Zizzo 12 - Triad (34-4)14LI-4 Brent Siefker 11 - Ottawa-Glandorf (20-15)15BL-1 Drew Combs 11 - Preble Shawnee (16-8)16049 Cress(MUN) tf17-1 050 Badial-Luna(BLU) tf18-2 051 McDonald(LCC) md16-7 052 Smith(MEC) 0:21053 Brown(AEA) Default054 Bey(VER) 1:14055 Zizzo(TRI) 3:42056 Combs(PSH) 10-4 137 Cress(MUN) md13-2 138 Smith(MEC) 1:10139 Bey(VER) 9-4 140 Zizzo(TRI) md10-1 293 Smith(MEC) 1:29294 Bey(VER) 12-6 3831st Smith(MEC) 1:58
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L049 Strickland(MGI)L050 Blevins(GRNN)L051 Rapp(MAD)L052 Groves(FAI)L053 Gordon(NCH)L054 Loper(RID)L055 Baker(GHT)L056 Siefker(OGL)L140 Combs(PSH) Blevins(GRNN) 12-7 Combs(PSH) 3:54193249L139 Brown(AEA) Rapp(MAD) 0:21 Brown(AEA) tf21-6 194250L138 McDonald(LCC) Gordon(NCH) 0:53 McDonald(LCC) 5-1 195251L137 Badial-Luna(BLU) Siefker(OGL) 4:06 Badial-Luna(BLU) 4-3 196252L293 Cress(MUN) Brown(AEA) 1-0 Cress(MUN) 8-1 321349L294 Zizzo(TRI) McDonald(LCC) 3-2 Zizzo(TRI) 2:173223503rd Zizzo(TRI) 6-2 384L349L3505th Brown(AEA) McDonald(LCC) Brown(AEA) md10-1 385Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 152LI-1 Logan Balbaugh 12 - Ottawa-Glandorf (21-8)1LE-4 Josh Cook 12 - National Trail (22-5)2BL-3 Noah Morgan 12 - East Clinton (31-14)3MP-2 Daniel Halko 12 - Ready (17-10)4BL-2 Wyatt Lefker 11 - Williamsburg (38-11)5MP-3 Karson Holley 11 - Ridgedale (17-13)6LI-4 Seth Obringer 11 - Coldwater (32-10)7LE-1 Colt Yinger 11 - Mechanicsburg (23-1)8BL-1 Joshua Campbell 12 - Sum. Co. Day (26-4)9MP-4 Dominick Sullivan 12 - Mount Gilead (17-26)10LI-3 Hunter Showalter 11 - Wayne Trace (25-16)11LE-2 Dylan Schenck 10 - Milton-Union (31-6)12LI-2 Austin Mault 12 - Bluffton (20-7)13LE-3 Deron White 12 - Covington (33-12)14BL-4 Dequan Adams 11 - No. College Hill (21-16)15MP-1 Bryce Stanley 11 - Grandview Hts. (24-12)16057 Balbaugh(OGL) 10-6 058 Morgan(ECL) 3:11059 Lefker(WIL) 1:11060 Yinger(MEC) 4:23061 Campbell(SCD) 1:31062 Schenck(MUN) 5:11063 Mault(BLU) 3-2 064 Stanley(GHT) 3:29141 Balbaugh(OGL) 4-2 142 Yinger(MEC) tf26-10 143 Campbell(SCD) 4-2 144 Mault(BLU) 3:19295 Yinger(MEC) 1:31296 Campbell(SCD) 6-5 3861st Yinger(MEC) tf20-4
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L057 Cook(NTR)L058 Halko(REA)L059 Holley(RID)L060 Obringer(COL)L061 Sullivan(MGI)L062 Showalter(WTR)L063 White(COV)L064 Adams(NCH)L144 Stanley(GHT) Cook(NTR) 2:26 Cook(NTR) 2:37197253L143 Schenck(MUN) Obringer(COL) md14-0 Obringer(COL) 1-0 198254L142 Lefker(WIL) Showalter(WTR) 2:56 Lefker(WIL) md17-9 199255L141 Morgan(ECL) White(COV) 4:11 White(COV) 1:48200256L295 Balbaugh(OGL) Cook(NTR) 4-2 SV Balbaugh(OGL) 6-1 323351L296 Mault(BLU) Lefker(WIL) 8-3 Lefker(WIL) 4-2 SV3243523rd Lefker(WIL) 10-6 387L351L3525th Cook(NTR) Mault(BLU) Mault(BLU) 6-0 388Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 160MP-1 Christian Koch 12 - North Union (36-4)1LI-4 Cole Wilson 12 - Bluffton (22-11)2LE-3 Charlie Williams 12 - West Liberty-Salem (22-7)3BL-2 Seth Henderson 10 - MVCA (29-4)4LE-2 Corey Bogan 12 - Mechanicsburg (35-9)5BL-3 Jordan Newberry 12 - Bethel-Tate (20-5)6MP-4 Jacob Robinson 9 - Ready (1-18)7LI-1 Evyn Pohlman 12 - Del. St. John's (33-11)8BL-1 Jesse Mitchell 11 - S.Char. SE (39-4)9LE-4 Landon Armbruster 12 - Brookville (29-8)10MP-3 Thomas Jones 10 - Col. Academy (19-17)11LI-2 Grant Goecke 11 - Ottawa-Glandorf (28-8)12MP-2 Seth Ault 10 - Heath (12-20)13LI-3 Garrett Neth 9 - Allen East (19-16)14BL-4 Thomas Wright 12 - East Clinton (32-12)15LE-1 Lance Miller 12 - Covington (40-4)16065 Koch(NUN) 4:52066 Henderson(MVC) 3:40067 Bogan(MEC) 12-5 068 Pohlman(DSJ) 1:15069 Mitchell(SSE) 8-4 070 Goecke(OGL) 1:42071 Neth(AEA) 2:50072 Miller(COV) 0:39145 Henderson(MVC) 4-2 146 Bogan(MEC) md13-5 147 Mitchell(SSE) 7-4 148 Miller(COV) 1:34297 Henderson(MVC) 12-7 298 Miller(COV) md14-2 3891st Miller(COV) md16-3
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L065 Wilson(BLU)L066 Williams(WLS)L067 Newberry(BTA)L068 Robinson(REA)L069 Armbruster(BRO)L070 Jones(CAC)L071 Ault(HEA)L072 Wright(ECL)L148 Neth(AEA) Williams(WLS) 2:52 Williams(WLS) 1:35201257L147 Goecke(OGL) Newberry(BTA) 1:53 Goecke(OGL) 2:45202258L146 Pohlman(DSJ) Armbruster(BRO) 0:26 Armbruster(BRO) 2:39203259L145 Koch(NUN) Wright(ECL) 0:54 Koch(NUN) 2:21204260L297 Bogan(MEC) Goecke(OGL) 10-8 Bogan(MEC) md11-2 325353L298 Mitchell(SSE) Koch(NUN) 4:25 Koch(NUN) 4:593263543rd Bogan(MEC) 12-5 390L353L3545th Goecke(OGL) Mitchell(SSE) Goecke(OGL) Forfeit391Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 170LE-1 Kaleb Romero 12 - Mechanicsburg (44-0)1MP-4 Tracy Lilly 11 - Mount Gilead (10-16)2LI-3 Tyler Hemmelgarn 12 - Coldwater (35-12)3BL-2 Bryson Trantanella 10 - Preble Shawnee (7-13)4LI-2 Danny Rosales 10 - Ottawa-Glandorf (24-10)5BL-3 John Cline 9 - East Clinton (12-10)6LE-4 Caleb Black 12 - Milton-Union (33-7)7MP-1 Chris Cox-Wilson 10 - North Union (32-12)8BL-1 Owen Holtke 11 - Bethel-Tate (31-5)9LI-4 David Grant 12 - Del. Jefferson (28-10)10MP-3 Trevor Chippas 11 - Fairbanks (9-10)11LE-2 Jonathan Moorman 12 - Versailles (32-10)12MP-2 Angus Soderberg 11 - Col. Academy (19-12)13LE-3 Craig Montgomery 9 - National Trail (27-6)14BL-4 Gavin Barnhart 9 - Williamsburg (20-18)15LI-1 Brett Vonderwell 12 - Del. St. John's (38-4)16073 Romero(MEC) 0:41074 Hemmelgarn(COL) 0:54075 Rosales(OGL) md14-3 076 Cox-Wilson(NUN) 5:48077 Holtke(BTA) 8-3 078 Moorman(VER) 4:55079 Montgomery(NTR) md9-0 080 Vonderwell(DSJ) 0:47149 Romero(MEC) 0:26150 Rosales(OGL) 3-1 151 Moorman(VER) 9-4 152 Vonderwell(DSJ) md10-0 299 Romero(MEC) 3:04300 Vonderwell(DSJ) 6-0 3921st Romero(MEC) 1:15
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L073 Lilly(MGI)L074 Trantanella(PSH)L075 Cline(ECL)L076 Black(MUN)L077 Grant(DJE)L078 Chippas(FAI)L079 Soderberg(CAC)L080 Barnhart(WIL)L152 Montgomery(NTR) Trantanella(PSH) md17-5 Trantanella(PSH) 5-3 205261L151 Holtke(BTA) Black(MUN) 4:21 Holtke(BTA) 2-1 TB206262L150 Cox-Wilson(NUN) Grant(DJE) tf15-0 Cox-Wilson(NUN) 3:46207263L149 Hemmelgarn(COL) Barnhart(WIL) tf19-4 Hemmelgarn(COL) 1:50208264L299 Rosales(OGL) Holtke(BTA) 6-5 Rosales(OGL) 7-2 327355L300 Moorman(VER) Hemmelgarn(COL) 1:46 Moorman(VER) md13-5 3283563rd Moorman(VER) 12-6 393L355L3565th Holtke(BTA) Hemmelgarn(COL) Hemmelgarn(COL) 8-2 394Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 182BL-1 Jordan Stubbs 10 - Preble Shawnee (18-12)1LE-4 Matthew Welker 10 - Miami East (28-17)2MP-3 Dillon Lanthorn 12 - Centerburg (23-11)3LI-2 Tyler Ebbeskotte 12 - Ottawa-Glandorf (17-3)4MP-2 Matthew Stover 12 - Ready (30-10)5LI-3 Enoch Jones 11 - Columbus Grove (17-11)6BL-4 Steven Latchford 10 - Blanchester (28-16)7LE-1 Jerome Bey 12 - Versailles (33-9)8MP-1 Josh Pearson 11 - Col. Academy (33-5)9LI-4 Zach Meyer 10 - Coldwater (26-17)10BL-3 Skyler Straszheim 10 - Twin Valley So. (31-8)11LE-2 Damon Beatty 11 - Troy Christian (35-10)12BL-2 Trevor Berry 12 - Williamsburg (21-10)13LE-3 Dustin Knapp 11 - Mechanicsburg (27-10)14MP-4 Jacob Rigsby 12 - Fairbanks (14-5)15LI-1 Wil Morrow 9 - Patrick Henry (30-6)16081 Welker(MEA) 12-11 082 Ebbeskotte(OGL) 1:54083 Jones(CGR) 1:12084 Bey(VER) 3:39085 Pearson(CAC) 1:48086 Beatty(TCH) tf15-0 087 Knapp(MEC) 3-0 088 Morrow(PHE) 9-2 153 Ebbeskotte(OGL) 2:22154 Bey(VER) tf20-1 155 Beatty(TCH) 3-2 156 Morrow(PHE) 9-4 301 Bey(VER) 5-3 SV302 Morrow(PHE) 7-4 3951st Morrow(PHE) 3-1
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L081 Stubbs(PSH)L082 Lanthorn(CEN)L083 Stover(REA)L084 Latchford(BLA)L085 Meyer(COL)L086 Straszheim(TVS)L087 Berry(WIL)L088 Rigsby(FAI)L156 Knapp(MEC) Lanthorn(CEN) 5-2 Knapp(MEC) 5-2 209265L155 Pearson(CAC) Stover(REA) 2:42 Pearson(CAC) 8-6 SV210266L154 Jones(CGR) Straszheim(TVS) 8-6 Straszheim(TVS) 8-5 211267L153 Welker(MEA) Rigsby(FAI) 8-4 Welker(MEA) 3:29212268L301 Ebbeskotte(OGL) Knapp(MEC) 2-1 UTB Ebbeskotte(OGL) 3-0 329357L302 Beatty(TCH) Welker(MEA) 2:35 Beatty(TCH) md15-4 3303583rd Beatty(TCH) 1:34396L357L3585th Knapp(MEC) Welker(MEA) Welker(MEA) 2-1 SV397Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 195MP-1 Hudson Jump 10 - Grandview Hts. (33-0)1BL-4 Kyle Kimbrough 12 - Madeira (28-11)2LI-3 Desmond Brown 10 - Coldwater (10-18)3LE-2 Jacob Rismiller 12 - Versailles (34-9)4LI-2 Deandre Nassar 10 - Bluffton (35-5)5LE-3 Bailey Stratton 12 - Northeastern (37-4)6MP-4 Trace Conrad 11 - North Union (20-22)7BL-1 Wyatt O'neil 12 - Bethel-Tate (40-6)8LI-1 Daniel Beemer 11 - Ottawa-Glandorf (31-0)9LE-4 Nick Baker 10 - Troy Christian (30-16)10MP-3 Jullian Anderson 10 - Mount Gilead (14-10)11BL-2 Tanner Crabtree 12 - Preble Shawnee (23-15)12MP-2 Patrick Jansen 12 - Ready (30-5)13BL-3 James Peters 9 - Blanchester (28-13)14LI-4 Dakota Sargeant 9 - Columbus Grove (17-10)15LE-1 Wyatt Long 12 - Lehman Cath. (39-6)16089 Jump(GHT) tf19-4 090 Rismiller(VER) 0:43091 Nassar(BLU) Default092 O'neil(BTA) 1:06093 Beemer(OGL) tf18-3 094 Crabtree(PSH) 2:21095 Jansen(REA) 4:22096 Long(LCA) 0:17157 Jump(GHT) 5:25158 Nassar(BLU) 5-2 159 Beemer(OGL) tf20-5 160 Long(LCA) 3:41303 Jump(GHT) 13-6 304 Beemer(OGL) 6-1 3981st Beemer(OGL) 9-6
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L089 Kimbrough(MAD)L090 Brown(COL)L091 Stratton(NOR)L092 Conrad(NUN)L093 Baker(TCH)L094 Anderson(MGI)L095 Peters(BLA)L096 Sargeant(CGR)L160 Jansen(REA) Kimbrough(MAD) 4-0 Jansen(REA) tf16-0 213269L159 Crabtree(PSH) Conrad(NUN) Default Crabtree(PSH) 3:44214270L158 O'neil(BTA) Anderson(MGI) 8-3 O'neil(BTA) 0:43215271L157 Rismiller(VER) Peters(BLA) md8-0 Rismiller(VER) 2:25216272L303 Nassar(BLU) Jansen(REA) tf16-1 Nassar(BLU) 5-1 331359L304 Long(LCA) O'neil(BTA) 3:40 Long(LCA) md12-3 3323603rd Nassar(BLU) 6-1 399L359L3605th Jansen(REA) O'neil(BTA) O'neil(BTA) 0:23400Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 220LE-1 Ben Sullivan 12 - National Trail (29-3)1MP-4 Donovan Simpson 9 - Col. Academy (8-22)2BL-3 Ty Stevenson 9 - Preble Shawnee (25-9)3LI-2 Zach Klosterman 12 - Coldwater (27-4)4BL-2 Dylan Bailey 12 - Williamsburg (31-9)5LI-3 Spencer Wannemacher 12 - Del. Jefferson (33-9)6LE-4 Brenden Dalton 10 - Miami East (31-13)7MP-1 Dylan Thompson 10 - North Union (33-12)8LI-1 Kent Petersen 12 - Patrick Henry (31-1)9BL-4 Bradley Lewis 11 - Bethel-Tate (28-13)10LE-3 Tyler Courtright 11 - Milton-Union (29-10)11MP-2 Cody Redding 12 - Mad. Plains (29-9)12LE-2 Dylan Hartman 12 - Mechanicsburg (25-18)13MP-3 Sam Hardenbergh 10 - Ready (12-18)14LI-4 Dylan Sargeant 9 - Columbus Grove (23-14)15BL-1 Reece Human 12 - Carlisle (23-0)16097 Sullivan(NTR) 0:46098 Stevenson(PSH) 1:28099 Bailey(WIL) md14-5 100 Dalton(MEA) md10-2 101 Petersen(PHE) md10-0 102 Courtright(MUN) 1:57103 Hartman(MEC) 9-4 104 Human(CAR) 0:45161 Sullivan(NTR) 2:41162 Dalton(MEA) 8-3 163 Petersen(PHE) 3:58164 Human(CAR) 3:03305 Sullivan(NTR) tf17-0 306 Human(CAR) 7-2 4011st Sullivan(NTR) 7-6
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L097 Simpson(CAC)L098 Klosterman(COL)L099 Wannemacher(DJE)L100 Thompson(NUN)L101 Lewis(BTA)L102 Redding(MPL)L103 Hardenbergh(REA)L104 Sargeant(CGR)L164 Hartman(MEC) Klosterman(COL) 0:34 Klosterman(COL) 8-1 217273L163 Courtright(MUN) Thompson(NUN) 2:59 Courtright(MUN) 8-3 218274L162 Bailey(WIL) Lewis(BTA) 5-2 Bailey(WIL) 7-2 219275L161 Stevenson(PSH) Sargeant(CGR) 1:40 Stevenson(PSH) 2:28220276L305 Dalton(MEA) Courtright(MUN) 7-3 Courtright(MUN) 2:19333361L306 Petersen(PHE) Bailey(WIL) 1:38 Petersen(PHE) 8-1 3343623rd Petersen(PHE) 6-1 402L361L3625th Dalton(MEA) Bailey(WIL) Dalton(MEA) 3-0 403Sectional Sites:BL- BlanchesterLE- Lehman CatholicLI- Lima Cent. Cath.MP- Madison Plains

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - TroyMarch 3 - 4, 2017 285BL-1 Brian Stears 11 - Williamsburg (36-3)1LI-5 Andrew Shawhan 12 - Del. St. John's (5-10)2LE-3 Seth Douglas 12 - Troy Christian (31-10)3LI-2 Brennan Davies 9 - Allen East (19-11)4LE-2 Dylan Hartley 12 - Mechanicsburg (41-5)5LI-3 Noah Reel 10 - Wayne Trace (15-16)6BL-4 Joey Groeber 11 - Clermont NE (15-12)7MP-1 Kaleb Fisher 11 - Mount Gilead (28-13)8LE-1 Cameron Coffman 12 - Dixie (41-0)9LI-4 Adam Bailey 11 - Ada (15-15)10BL-3 Alex Steele 12 - Preble Shawnee (18-7)11MP-2 Robert Gross 11 - Fairbanks (8-12)12BL-2 Kermit Beckworth 12 - Bethel-Tate (40-8)13MP-3 Carson Nichols 11 - Col. Academy (15-12)14LE-4 Jeffrey Ware 11 - Versailles (29-13)15LI-1 Thomas Schwieterman 11 - Coldwater (37-2)16105 Stears(WIL) 0:51106 Douglas(TCH) 1:35107 Hartley(MEC) 0:17108 Groeber(CNE) 2:45109 Coffman(DIX) 0:23110 Steele(PSH) 2:40111 Beckworth(BTA) 1:32112 Schwieterman(COL) 2:56165 Douglas(TCH) 2-1 166 Hartley(MEC) 4:14167 Coffman(DIX) 1:07168 Schwieterman(COL) 3:07307 Douglas(TCH) 2-1 308 Coffman(DIX) 4-1 4041st Coffman(DIX) 4:23
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L105Shawhan(DSJ)L106 Davies(AEA)L107 Reel(WTR)L108 Fisher(MGI)L109 Bailey(ADA)L110 Gross(FAI)L111 Nichols(CAC)L112 Ware(VER)L168 Beckworth(BTA) Davies(AEA) md13-3 Beckworth(BTA) 2:37221277L167 Steele(PSH) Fisher(MGI) 2:37 Steele(PSH) 11-5 222278L166 Groeber(CNE) Bailey(ADA) 3:12 Groeber(CNE) 5-0 223279L165 Stears(WIL) Ware(VER) 0:23 Stears(WIL) 4:06224280L307 Hartley(MEC) Steele(PSH) 3:15 Hartley(MEC) 2:50335363L308 Schwieterman(COL) Stears(WIL) 7-2 Stears(WIL) 5-0 3363643rd Hartley(MEC) 3-2 405L363L3645th Steele(PSH) Schwieterman(COL) Schwieterman(COL) Forfeit406Sectional Sites:BL- Blanchester