Anna Rocket Invitational
October 07, 2017
Overall Finish List - Boys
JH Boys
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 (< 5) 5 Lucas Smith Anna 11:04.2 5:32/M 8
2 1 165 Dylan Lauck W. Liberty-Salem 11:07.6 5:34/M 8
3 2 109 Brayden Young Miami East 11:34.1 5:47/M 8
4 3 30 Collin Waterson Botkins 11:37.0 5:49/M 8
5 4 10 Connor Skidmore Bellefontaine 11:38.6 5:49/M 8
6 5 27 Keaton Schnippel Botkins 11:43.4 5:52/M 7
7 6 86 Reid Vance Indian Lake 11:45.2 5:53/M 8
8 (< 5) 3 Collin Frilling Anna 11:49.2 5:55/M 8
9 7 133 Caven Wiles Piqua 11:57.3 5:59/M 8
10 8 23 Jameson Meyer Botkins 12:04.4 6:02/M 8
11 9 48 Mic Barhorst Covington 12:05.1 6:03/M 7
12 10 28 Cole Steinke Botkins 12:06.5 6:03/M 8
13 11 32 Jayden Wendel Botkins 12:10.6 6:05/M 8
14 12 142 Grant Hoying Sidney 12:11.6 6:06/M 8
15 13 99 Mitchell Rosser Lakota 12:12.1 6:06/M 7
16 14 111 Alex Allen National Trail 12:12.3 6:06/M 8
17 15 159 Isaac Brown W. Liberty-Salem 12:15.5 6:08/M 8
18 16 25 Jacob Pleiman Botkins 12:18.9 6:09/M 8
19 17 131 David Stumpff Piqua 12:23.7 6:12/M 8
20 18 40 Kyle Bland Brookville 12:27.6 6:14/M 7
21 19 74 Kyle Low Houston 12:31.3 6:16/M 8
22 20 164 Andrew Kimball W. Liberty-Salem 12:31.4 6:16/M 7
23 21 71 Ryan Ely Houston 12:31.4 6:16/M 8
24 22 7 Patrick Donnelly Bellefontaine 12:32.3 6:16/M 8
25 23 31 Shane Weatherhead Botkins 12:34.0 6:17/M 8
26 24 57 Dominic Davis Fairlawn 12:36.6 6:18/M 8
27 25 34 Aiden Beachler Bradford 12:42.8 6:21/M 8
28 26 49 Owen Boehringer Covington 12:43.0 6:22/M 8
29 27 9 Gannon Purcell Bellefontaine 12:43.9 6:22/M 8
30 (> 7) 18 Jack Dietz Botkins 12:49.2 6:25/M 8
31 28 102 Dylan Barnes Miami East 12:50.7 6:25/M 7
32 29 128 Paul Hinds Piqua 12:51.7 6:26/M 8
33 30 77 Hunter Mowery Houston 12:52.4 6:26/M 8
34 31 160 Ayden Estep W. Liberty-Salem 12:56.8 6:28/M 8
35 32 56 Levi Barthauer Fairlawn 12:57.5 6:29/M 7
36 33 80 Trey Vogler Houston 12:57.8 6:29/M 7
37 34 139 Aiden Booth Sidney 12:58.3 6:29/M 7
38 35 115 Joel Hunt National Trail 12:58.6 6:29/M 7
39 36 88 Xavier Esser Jackson Center 13:01.0 6:31/M 8
40 37 116 Ethan Murphy National Trail 13:01.9 6:31/M 8
41 38 113 Owen Bryant National Trail 13:02.6 6:31/M 8
42 39 35 Ben Kitts Bradford 13:03.1 6:32/M 7
43 (> 7) 19 Declen Ford Botkins 13:03.2 6:32/M 8
44 40 47 Tyler Alexander Covington 13:11.0 6:36/M 8
45 41 67 Cooper Shore Graham Local 13:12.1 6:36/M 7
46 42 103 Clark Bennett Miami East 13:12.4 6:36/M 7
47 43 59 Jackson Huelskamp Fairlawn 13:12.7 6:36/M 7
48 44 61 Gauge Sharrock Fairlawn 13:13.7 6:37/M 8
49 45 107 Ethan Ott Miami East 13:14.6 6:37/M 8
50 46 101 Joshua Amheiser Miami East 13:15.1 6:38/M 7
51 47 46 Nathan Reider Brookville 13:17.5 6:39/M 8
52 48 123 Cael Barr Piqua 13:17.6 6:39/M 8
53 49 138 Andrew Bonifas Sidney 13:17.6 6:39/M 7
54 50 78 Justin Pollock Houston 13:18.1 6:39/M 8
55 51 69 Sam Cartwright Houston 13:20.3 6:40/M 8
56 52 36 Landon Monnin Bradford 13:24.2 6:42/M 7
57 53 168 Isaac Reames W. Liberty-Salem 13:25.4 6:43/M 8
58 54 62 Zachary Blosser Graham Local 13:25.7 6:43/M 8
59 55 117 Parker Webb National Trail 13:26.3 6:43/M 7
60 56 122 Noah Baker Piqua 13:26.9 6:43/M 8
61 57 83 Brant Parsell Indian Lake 13:27.5 6:44/M 7
62 58 53 Owen Rawson Covington 13:27.5 6:44/M 8
63 59 70 Cole Crim Houston 13:28.6 6:44/M 8
64 60 55 Ayden Rench Covington 13:29.2 6:45/M 8
65 (< 5) 149 Roman Bianco Troy Christian 13:29.5 6:45/M 8
66 61 163 Owen Johnson W. Liberty-Salem 13:30.0 6:45/M 8
67 62 166 Hayden Miller W. Liberty-Salem 13:33.2 6:47/M 8
68 63 43 Karson Ebbing Brookville 13:34.1 6:47/M 7
69 64 126 Bryce Gephart Piqua 13:35.7 6:48/M 8
70 (> 7) 24 Carter Pleiman Botkins 13:36.3 6:48/M 7
71 65 153 Trevor Hasting Wapakoneta 13:36.5 6:48/M 7
72 66 93 Ethan Pohlschneider Jackson Center 13:38.2 6:49/M 8
73 (< 5) 151 Conner Rogers Troy Christian 13:43.4 6:52/M 7
74 67 38 Scout Spencer Bradford 13:46.1 6:53/M 7
75 (< 5) 68 Brandon Jones Holy Angels 13:49.3 6:55/M 7
76 68 124 Conner Brown Piqua 13:50.9 6:55/M 8
77 69 58 Nathanial EichelbergerFairlawn 13:54.5 6:57/M 7
78 (> 7) 130 Levi Smith Piqua 13:54.8 6:57/M 8
79 (< 5) 150 Collin Blore Troy Christian 13:57.2 6:59/M 7
80 (> 7) 72 Hunter Goshorn Houston 13:58.2 6:59/M 8
81 (> 7) 127 Evan Heidenreich Piqua 13:58.3 6:59/M 8
82 (> 7) 161 Elliott Hager W. Liberty-Salem 14:00.2 7:00/M 8
83 70 6 Marcel Collins Bellefontaine 14:04.0 7:02/M 7
84 (> 7) 26 Austin Rogers Botkins 14:05.3 7:03/M 7
85 71 98 Hunter Kehn Lakota 14:06.4 7:03/M 8
86 (> 7) 162 Owen Harrison W. Liberty-Salem 14:09.0 7:05/M 7
87 72 96 Carson Hill Lakota 14:09.1 7:05/M 7
88 73 112 Evan Baker National Trail 14:15.9 7:08/M 7
89 74 42 Joshua Cooper Brookville 14:18.0 7:09/M 7
90 75 51 Gavin Fraley Covington 14:20.1 7:10/M 8
91 (< 5) 12 Kam Allen Ben. Logan 14:20.1 7:10/M 7
92 76 52 Aaron Jackson Covington 14:20.5 7:10/M 7
93 77 105 Rowan Gipe Miami East 14:21.4 7:11/M 7
94 78 95 Peyton Harden Lakota 14:21.8 7:11/M 7
95 79 45 Tyler Ketchen Brookville 14:25.4 7:13/M 7
96 80 37 Dalton Reck Bradford 14:26.6 7:13/M 7
97 (> 7) 132 Jacob Ward Piqua 14:31.4 7:16/M 8
98 81 41 C.J. Bronner Brookville 14:34.5 7:17/M 7
99 (< 5) 136 Justin Thompson Riverside 14:35.6 7:18/M 8
100 (> 7) 121 David Anderson Piqua 14:36.3 7:18/M 8
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
101 82 39 Robert Bickel Brookville 14:38.3 7:19/M 8
102 83 65 Sam Ludlow Graham Local 14:41.6 7:21/M 7
103 84 82 Dallas Miller Indian Lake 14:43.8 7:22/M 8
104 85 143 Anthony Kellner Sidney 14:44.7 7:22/M 8
105 86 144 Caleb Luthman Sidney 14:45.6 7:23/M 7
106 87 155 Collin Lenhart Wapakoneta 14:45.7 7:23/M 8
107 (> 7) 50 Devin Brummitt Covington 14:45.7 7:23/M 8
108 (< 5) 171 Tommy Engle Wisdom Builders 14:49.5 7:25/M 8
109 88 91 Raymond Lowry Jackson Center 14:52.0 7:26/M 8
110 (> 7) 129 Max Kaye Piqua 14:53.5 7:27/M 7
111 89 81 Jacob Huhn Indian Lake 14:55.9 7:28/M 8
112 (< 5) 135 Samuel Knight Riverside 14:56.5 7:28/M 7
113 90 63 Cayden Bonham Graham Local 14:58.0 7:29/M 7
114 (< 5) 13 Ty Anspach Ben. Logan 15:00.9 7:30/M 7
115 91 8 Palmer Neeld Bellefontaine 15:08.1 7:34/M 8
116 92 156 Aiden Schneider Wapakoneta 15:09.6 7:35/M 7
117 (> 7) 22 Toby Martin Botkins 15:13.8 7:37/M 7
118 93 146 Kyle McKinney Sidney 15:15.3 7:38/M 7
119 94 141 Gus Henry Sidney 15:16.9 7:38/M 7
120 (> 7) 33 Jacob Yenser Botkins 15:19.0 7:40/M 7
121 (> 7) 79 Trace Thomas Houston 15:19.7 7:40/M 7
122 (< 5) 2 Daniel Espinoza Anna 15:25.5 7:43/M 8
123 (> 7) 75 Nolan Merickel Houston 15:27.2 7:44/M 7
124 (> 7) 54 Hunter Ray Covington 15:29.3 7:45/M 7
125 95 97 Austin Holman Lakota 15:35.3 7:48/M 8
126 96 106 Eric LeMaster Miami East 15:38.4 7:49/M 7
127 (< 5) 15 Zane Bailey Bethel 15:39.9 7:50/M 8
128 97 152 Nathan Doll Wapakoneta 15:40.5 7:50/M 7
129 (< 5) 170 Charles Butler Wisdom Builders 15:45.2 7:53/M 8
130 (> 7) 137 Noah Baldauf Sidney 15:45.8 7:53/M 7
131 (> 7) 108 Skylar Phillips Miami East 15:50.1 7:55/M 8
132 98 89 Dakota Keen Jackson Center 16:08.9 8:04/M 7
133 (> 7) 110 Braden Zekas Miami East 16:09.9 8:05/M 7
134 (< 5) 134 Owen Holycross Riverside 16:10.8 8:05/M 8
135 99 157 Gavin Sutton Wapakoneta 16:15.8 8:08/M 8
136 (> 7) 73 Alex Kellersmith Houston 16:20.7 8:10/M 7
137 100 60 Mark Maloney Fairlawn 16:22.5 8:11/M 7
138 (> 7) 76 Hayden Mowery Houston 16:26.6 8:13/M 7
139 (< 5) 120 Shea Stile New Knoxville 17:03.9 8:32/M 8
140 101 85 Mason Swygart Indian Lake 17:06.5 8:33/M 7
141 102 100 Kiefer Shultz Lakota 17:08.0 8:34/M 8
142 103 158 Clay Wisely Wapakoneta 17:25.9 8:43/M 8
143 (> 7) 104 Carter Bevan Miami East 17:27.7 8:44/M 7
144 (< 5) 178 Zeke Thompson Wisdom Builders 17:28.9 8:44/M 7
145 104 66 Ryan Mason Graham Local 17:30.2 8:45/M 7
146 105 154 John Jenkins Wapakoneta 17:30.8 8:45/M 7
147 (> 7) 125 Seth Foster Piqua 17:39.4 8:50/M 7
148 (< 5) 14 Ryan Freeman Ben. Logan 17:51.1 8:56/M 8
149 106 94 Noah Rains Jackson Center 17:56.4 8:58/M 7
150 (< 5) 1 Isaac Edelmann Anna 17:56.9 8:58/M 8
151 (> 7) 148 Kyler Watkins Sidney 18:16.9 9:08/M 8
152 (< 5) 119 Kaj Miller New Knoxville 18:51.7 9:26/M 7
153 (> 7) 21 Andrew Homan Botkins 19:46.7 9:53/M 7
154 107 11 Jaxon Sopher Bellefontaine 20:25.9 10:13/M 7
155 (> 7) 140 Nathan Gailey Sidney 23:46.6 11:53/M 8
156 108 90 Joshua Keen Jackson Center 24:13.9 12:07/M 8
Team Summary Report - Boys
JH Boys
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Botkins 37 3 5 8 10 11 16 23
Top 5 Times: 59:42.0
2 W. Liberty-Salem 120 1 15 20 31 53 61 62
Top 5 Times: 1:02:16.8
3 Houston 153 19 21 30 33 50 51 59
Top 5 Times: 1:04:11.1
4 Piqua 157 7 17 29 48 56 64 68
Top 5 Times: 1:03:57.4
5 Miami East 163 2 28 42 45 46 77 96
Top 5 Times: 1:04:07.1
6 National Trail 179 14 35 37 38 55 73
Top 5 Times: 1:04:41.9
7 Covington 193 9 26 40 58 60 75 76
Top 5 Times: 1:04:56.0
8 Fairlawn 212 24 32 43 44 69 100
Top 5 Times: 1:05:55.2
9 Bellefontaine 214 4 22 27 70 91 107
Top 5 Times: 1:06:07.1
10 Bradford 263 25 39 52 67 80
Top 5 Times: 1:07:23.0
11 Sidney 266 12 34 49 85 86 93 94
Top 5 Times: 1:07:57.9
12 Brookville 281 18 47 63 74 79 81 82
Top 5 Times: 1:08:02.7
13 Lakota 329 13 71 72 78 95 102
Top 5 Times: 1:10:25.0
14 Indian Lake 337 6 57 84 89 101
Top 5 Times: 1:11:59.0
15 Graham Local 372 41 54 83 90 104
Top 5 Times: 1:13:47.8
16 Jackson Center 394 36 66 88 98 106 108
Top 5 Times: 1:15:36.7
17 Wapakoneta 440 65 87 92 97 99 103 105
Top 5 Times: 1:15:28.1
Inc. Anna 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Ben. Logan 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Bethel 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Holy Angels 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. New Knoxville 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Riverside 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Troy Christian 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Wisdom Builders 3 finishers
Top 5 Times:
Detail Team Results - Boys
JH Boys
Botkins Finish Position - 1
Team Score (places): 37 Team Score (times): 59:42.0 Average Time: 11:56.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 30 Collin Waterson 8 3 3 11:37.0 11:37.0 0:32.7
2 27 Keaton Schnippel 7 5 8 11:43.4 23:20.4 0:39.2
3 23 Jameson Meyer 8 8 16 12:04.4 35:24.8 1:00.2
4 28 Cole Steinke 8 10 26 12:06.5 47:31.4 1:02.3
5 32 Jayden Wendel 8 11 37 12:10.6 59:42.0 1:06.3
6 25 Jacob Pleiman 8 16 53 12:18.9 1:12:01.0 1:14.7
7 31 Shane Weatherhead 8 23 76 12:34.0 1:24:35.0 1:29.8
8 18 Jack Dietz 8 More Than 7 12:49.2 1:37:24.2 1:45.0
9 19 Declen Ford 8 More Than 7 13:03.2 1:50:27.5 1:59.0
10 24 Carter Pleiman 7 More Than 7 13:36.3 2:04:03.8 2:32.1
11 26 Austin Rogers 7 More Than 7 14:05.3 2:18:09.2 3:01.1
12 22 Toby Martin 7 More Than 7 15:13.8 2:33:23.0 4:09.5
13 33 Jacob Yenser 7 More Than 7 15:19.0 2:48:42.0 4:14.8
14 21 Andrew Homan 7 More Than 7 19:46.7 3:08:28.7 8:42.5
W. Liberty-Salem Finish Position - 2
Team Score (places): 120 Team Score (times): 1:02:16.8 Average Time: 12:27.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 165 Dylan Lauck 8 1 1 11:07.6 11:07.6 0:03.4
2 159 Isaac Brown 8 15 16 12:15.5 23:23.2 1:11.3
3 164 Andrew Kimball 7 20 36 12:31.4 35:54.6 1:27.1
4 160 Ayden Estep 8 31 67 12:56.8 48:51.4 1:52.6
5 168 Isaac Reames 8 53 120 13:25.4 1:02:16.8 2:21.2
6 163 Owen Johnson 8 61 181 13:30.0 1:15:46.9 2:25.8
7 166 Hayden Miller 8 62 243 13:33.2 1:29:20.1 2:29.0
8 161 Elliott Hager 8 More Than 7 14:00.2 1:43:20.4 2:56.0
9 162 Owen Harrison 7 More Than 7 14:09.0 1:57:29.4 3:04.7
Houston Finish Position - 3
Team Score (places): 153 Team Score (times): 1:04:11.1 Average Time: 12:50.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 74 Kyle Low 8 19 19 12:31.3 12:31.3 1:27.1
2 71 Ryan Ely 8 21 40 12:31.4 25:02.7 1:27.1
3 77 Hunter Mowery 8 30 70 12:52.4 37:55.1 1:48.1
4 80 Trey Vogler 7 33 103 12:57.8 50:53.0 1:53.6
5 78 Justin Pollock 8 50 153 13:18.1 1:04:11.1 2:13.8
6 69 Sam Cartwright 8 51 204 13:20.3 1:17:31.5 2:16.1
7 70 Cole Crim 8 59 263 13:28.6 1:31:00.1 2:24.4
8 72 Hunter Goshorn 8 More Than 7 13:58.2 1:44:58.3 2:54.0
9 79 Trace Thomas 7 More Than 7 15:19.7 2:00:18.1 4:15.5
10 75 Nolan Merickel 7 More Than 7 15:27.2 2:15:45.3 4:23.0
11 73 Alex Kellersmith 7 More Than 7 16:20.7 2:32:06.1 5:16.5
12 76 Hayden Mowery 7 More Than 7 16:26.6 2:48:32.7 5:22.4
Piqua Finish Position - 4
Team Score (places): 157 Team Score (times): 1:03:57.4 Average Time: 12:47.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 133 Caven Wiles 8 7 7 11:57.3 11:57.3 0:53.1
2 131 David Stumpff 8 17 24 12:23.7 24:21.1 1:19.5
3 128 Paul Hinds 8 29 53 12:51.7 37:12.9 1:47.5
4 123 Cael Barr 8 48 101 13:17.6 50:30.5 2:13.3
5 122 Noah Baker 8 56 157 13:26.9 1:03:57.4 2:22.7
6 126 Bryce Gephart 8 64 221 13:35.7 1:17:33.1 2:31.4
7 124 Conner Brown 8 68 289 13:50.9 1:31:24.1 2:46.7
8 130 Levi Smith 8 More Than 7 13:54.8 1:45:18.9 2:50.6
9 127 Evan Heidenreich 8 More Than 7 13:58.3 1:59:17.3 2:54.1
10 132 Jacob Ward 8 More Than 7 14:31.4 2:13:48.7 3:27.1
11 121 David Anderson 8 More Than 7 14:36.3 2:28:25.1 3:32.1
12 129 Max Kaye 7 More Than 7 14:53.5 2:43:18.6 3:49.3
13 125 Seth Foster 7 More Than 7 17:39.4 3:00:58.0 6:35.2
Miami East Finish Position - 5
Team Score (places): 163 Team Score (times): 1:04:07.1 Average Time: 12:49.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 109 Brayden Young 8 2 2 11:34.1 11:34.1 0:29.9
2 102 Dylan Barnes 7 28 30 12:50.7 24:24.8 1:46.5
3 103 Clark Bennett 7 42 72 13:12.4 37:37.2 2:08.1
4 107 Ethan Ott 8 45 117 13:14.6 50:51.9 2:10.4
5 101 Joshua Amheiser 7 46 163 13:15.1 1:04:07.1 2:10.9
6 105 Rowan Gipe 7 77 240 14:21.4 1:18:28.5 3:17.2
7 106 Eric LeMaster 7 96 336 15:38.4 1:34:07.0 4:34.2
8 108 Skylar Phillips 8 More Than 7 15:50.1 1:49:57.1 4:45.9
9 110 Braden Zekas 7 More Than 7 16:09.9 2:06:07.1 5:05.7
10 104 Carter Bevan 7 More Than 7 17:27.7 2:23:34.8 6:23.5
National Trail Finish Position - 6
Team Score (places): 179 Team Score (times): 1:04:41.9 Average Time: 12:56.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 111 Alex Allen 8 14 14 12:12.3 12:12.3 1:08.1
2 115 Joel Hunt 7 35 49 12:58.6 25:11.0 1:54.4
3 116 Ethan Murphy 8 37 86 13:01.9 38:12.9 1:57.6
4 113 Owen Bryant 8 38 124 13:02.6 51:15.5 1:58.4
5 117 Parker Webb 7 55 179 13:26.3 1:04:41.9 2:22.1
6 112 Evan Baker 7 73 252 14:15.9 1:18:57.8 3:11.7
Covington Finish Position - 7
Team Score (places): 193 Team Score (times): 1:04:56.0 Average Time: 12:59.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 48 Mic Barhorst 7 9 9 12:05.1 12:05.1 1:00.9
2 49 Owen Boehringer 8 26 35 12:43.0 24:48.2 1:38.8
3 47 Tyler Alexander 8 40 75 13:11.0 37:59.2 2:06.8
4 53 Owen Rawson 8 58 133 13:27.5 51:26.8 2:23.3
5 55 Ayden Rench 8 60 193 13:29.2 1:04:56.0 2:25.0
6 51 Gavin Fraley 8 75 268 14:20.1 1:19:16.1 3:15.8
7 52 Aaron Jackson 7 76 344 14:20.5 1:33:36.6 3:16.2
8 50 Devin Brummitt 8 More Than 7 14:45.7 1:48:22.4 3:41.5
9 54 Hunter Ray 7 More Than 7 15:29.3 2:03:51.7 4:25.1
Fairlawn Finish Position - 8
Team Score (places): 212 Team Score (times): 1:05:55.2 Average Time: 13:11.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 57 Dominic Davis 8 24 24 12:36.6 12:36.6 1:32.3
2 56 Levi Barthauer 7 32 56 12:57.5 25:34.2 1:53.3
3 59 Jackson Huelskamp 7 43 99 13:12.7 38:46.9 2:08.5
4 61 Gauge Sharrock 8 44 143 13:13.7 52:00.7 2:09.5
5 58 Nathanial Eichelberger 7 69 212 13:54.5 1:05:55.2 2:50.3
6 60 Mark Maloney 7 100 312 16:22.5 1:22:17.8 5:18.3
Bellefontaine Finish Position - 9
Team Score (places): 214 Team Score (times): 1:06:07.1 Average Time: 13:13.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 10 Connor Skidmore 8 4 4 11:38.6 11:38.6 0:34.4
2 7 Patrick Donnelly 8 22 26 12:32.3 24:11.0 1:28.1
3 9 Gannon Purcell 8 27 53 12:43.9 36:54.9 1:39.7
4 6 Marcel Collins 7 70 123 14:04.0 50:58.9 2:59.8
5 8 Palmer Neeld 8 91 214 15:08.1 1:06:07.1 4:03.9
6 11 Jaxon Sopher 7 107 321 20:25.9 1:26:33.1 9:21.7
Bradford Finish Position - 10
Team Score (places): 263 Team Score (times): 1:07:23.0 Average Time: 13:28.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 34 Aiden Beachler 8 25 25 12:42.8 12:42.8 1:38.6
2 35 Ben Kitts 7 39 64 13:03.1 25:46.0 1:58.9
3 36 Landon Monnin 7 52 116 13:24.2 39:10.2 2:19.9
4 38 Scout Spencer 7 67 183 13:46.1 52:56.3 2:41.9
5 37 Dalton Reck 7 80 263 14:26.6 1:07:23.0 3:22.4
Sidney Finish Position - 11
Team Score (places): 266 Team Score (times): 1:07:57.9 Average Time: 13:35.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 142 Grant Hoying 8 12 12 12:11.6 12:11.6 1:07.3
2 139 Aiden Booth 7 34 46 12:58.3 25:09.9 1:54.1
3 138 Andrew Bonifas 7 49 95 13:17.6 38:27.6 2:13.4
4 143 Anthony Kellner 8 85 180 14:44.7 53:12.3 3:40.4
5 144 Caleb Luthman 7 86 266 14:45.6 1:07:57.9 3:41.4
6 146 Kyle McKinney 7 93 359 15:15.3 1:23:13.3 4:11.1
7 141 Gus Henry 7 94 453 15:16.9 1:38:30.3 4:12.7
8 137 Noah Baldauf 7 More Than 7 15:45.8 1:54:16.2 4:41.6
9 148 Kyler Watkins 8 More Than 7 18:16.9 2:12:33.1 7:12.7
10 140 Nathan Gailey 8 More Than 7 23:46.6 2:36:19.7 12:42.3
Brookville Finish Position - 12
Team Score (places): 281 Team Score (times): 1:08:02.7 Average Time: 13:36.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 40 Kyle Bland 7 18 18 12:27.6 12:27.6 1:23.4
2 46 Nathan Reider 8 47 65 13:17.5 25:45.1 2:13.3
3 43 Karson Ebbing 7 63 128 13:34.1 39:19.3 2:29.9
4 42 Joshua Cooper 7 74 202 14:18.0 53:37.3 3:13.7
5 45 Tyler Ketchen 7 79 281 14:25.4 1:08:02.7 3:21.2
6 41 C.J. Bronner 7 81 362 14:34.5 1:22:37.3 3:30.3
7 39 Robert Bickel 8 82 444 14:38.3 1:37:15.6 3:34.0
Lakota Finish Position - 13
Team Score (places): 329 Team Score (times): 1:10:25.0 Average Time: 14:05.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 99 Mitchell Rosser 7 13 13 12:12.1 12:12.1 1:07.9
2 98 Hunter Kehn 8 71 84 14:06.4 26:18.6 3:02.2
3 96 Carson Hill 7 72 156 14:09.1 40:27.8 3:04.9
4 95 Peyton Harden 7 78 234 14:21.8 54:49.6 3:17.6
5 97 Austin Holman 8 95 329 15:35.3 1:10:25.0 4:31.1
6 100 Kiefer Shultz 8 102 431 17:08.0 1:27:33.0 6:03.7
Indian Lake Finish Position - 14
Team Score (places): 337 Team Score (times): 1:11:59.0 Average Time: 14:23.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 86 Reid Vance 8 6 6 11:45.2 11:45.2 0:41.0
2 83 Brant Parsell 7 57 63 13:27.5 25:12.7 2:23.3
3 82 Dallas Miller 8 84 147 14:43.8 39:56.6 3:39.6
4 81 Jacob Huhn 8 89 236 14:55.9 54:52.5 3:51.7
5 85 Mason Swygart 7 101 337 17:06.5 1:11:59.0 6:02.3
Graham Local Finish Position - 15
Team Score (places): 372 Team Score (times): 1:13:47.8 Average Time: 14:45.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 67 Cooper Shore 7 41 41 13:12.1 13:12.1 2:07.9
2 62 Zachary Blosser 8 54 95 13:25.7 26:37.9 2:21.5
3 65 Sam Ludlow 7 83 178 14:41.6 41:19.5 3:37.4
4 63 Cayden Bonham 7 90 268 14:58.0 56:17.6 3:53.8
5 66 Ryan Mason 7 104 372 17:30.2 1:13:47.8 6:26.0
Jackson Center Finish Position - 16
Team Score (places): 394 Team Score (times): 1:15:36.7 Average Time: 15:07.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 88 Xavier Esser 8 36 36 13:01.0 13:01.0 1:56.8
2 93 Ethan Pohlschneider 8 66 102 13:38.2 26:39.3 2:34.0
3 91 Raymond Lowry 8 88 190 14:52.0 41:31.3 3:47.7
4 89 Dakota Keen 7 98 288 16:08.9 57:40.3 5:04.7
5 94 Noah Rains 7 106 394 17:56.4 1:15:36.7 6:52.2
6 90 Joshua Keen 8 108 502 24:13.9 1:39:50.7 13:09.7
Wapakoneta Finish Position - 17
Team Score (places): 440 Team Score (times): 1:15:28.1 Average Time: 15:05.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 153 Trevor Hasting 7 65 65 13:36.5 13:36.5 2:32.3
2 155 Collin Lenhart 8 87 152 14:45.7 28:22.2 3:41.5
3 156 Aiden Schneider 7 92 244 15:09.6 43:31.8 4:05.3
4 152 Nathan Doll 7 97 341 15:40.5 59:12.3 4:36.2
5 157 Gavin Sutton 8 99 440 16:15.8 1:15:28.1 5:11.5
6 158 Clay Wisely 8 103 543 17:25.9 1:32:54.1 6:21.7
7 154 John Jenkins 7 105 648 17:30.8 1:50:25.0 6:26.6
Anna Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 5 Lucas Smith 8 Less Than 5 11:04.2 11:04.2 0:00.0
2 3 Collin Frilling 8 Less Than 5 11:49.2 22:53.5 0:45.0
3 2 Daniel Espinoza 8 Less Than 5 15:25.5 38:19.0 4:21.3
4 1 Isaac Edelmann 8 Less Than 5 17:56.9 56:15.9 6:52.6
Ben. Logan Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 12 Kam Allen 7 Less Than 5 14:20.1 14:20.1 3:15.9
2 13 Ty Anspach 7 Less Than 5 15:00.9 29:21.1 3:56.7
3 14 Ryan Freeman 8 Less Than 5 17:51.1 47:12.2 6:46.9
Bethel Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 15 Zane Bailey 8 Less Than 5 15:39.9 15:39.9 4:35.7
Holy Angels Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 68 Brandon Jones 7 Less Than 5 13:49.3 13:49.3 2:45.1
New Knoxville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 120 Shea Stile 8 Less Than 5 17:03.9 17:03.9 5:59.7
2 119 Kaj Miller 7 Less Than 5 18:51.7 35:55.7 7:47.5
Riverside Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 136 Justin Thompson 8 Less Than 5 14:35.6 14:35.6 3:31.4
2 135 Samuel Knight 7 Less Than 5 14:56.5 29:32.2 3:52.3
3 134 Owen Holycross 8 Less Than 5 16:10.8 45:43.0 5:06.6
Troy Christian Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 149 Roman Bianco 8 Less Than 5 13:29.5 13:29.5 2:25.3
2 151 Conner Rogers 7 Less Than 5 13:43.4 27:12.9 2:39.2
3 150 Collin Blore 7 Less Than 5 13:57.2 41:10.2 2:53.0
Wisdom Builders Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 171 Tommy Engle 8 Less Than 5 14:49.5 14:49.5 3:45.3
2 170 Charles Butler 8 Less Than 5 15:45.2 30:34.7 4:40.9
3 178 Zeke Thompson 7 Less Than 5 17:28.9 48:03.7 6:24.7