2020 Eastern District Tournament -Div. III HS Girls - 2
Team Overall Results
Place
Name
Average Time
Score
1
Caldwell
00:21:51.94
57
2
Barnesville
00:22:24.13
84
3
Buckeye Trail
00:22:37.77
96
4
Garaway
00:23:08.43
112
5
Martins Ferry
00:23:28.96
117
6
Strasburg-Franklin
00:24:27.02
148
7
Han. River
00:25:17.70
167
8
Ridgewood
00:25:26.35
184
9
Malvern
00:26:03.06
188
non-Scoring Teams
Name
Average Time
Finishers
Shenandoah
00:23:58.52
3
Shadyside
00:28:51.28
3
Newcomerstown
00:24:31.15
3
Bellaire
00:25:23.50
2
Steub. Cath. Cent.
00:23:57.34
2
West Muskingum
00:24:19.45
1
SplitFireTiming.com
Printed: 10/24/2020 1:08:29 PM
Page: 1 of 5
2020 Eastern District Tournament -Div. III HS Girls - 2
Team Results
Place
Team Name
Average Time
# of Finishers
Team Score
1
Caldwell
00:21:51.94
7
57
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
2
257
Sage Speck
00:20:20.53
2
2
12
259
Calli Hesson
00:21:43.96
10
3
14
256
Emma Lowe
00:22:02.03
12
4
17
253
Katie Franklin
00:22:19.22
15
5
22
254
Teagan Secrest
00:22:53.97
18
6
25
255
Emalee Laswell
00:23:12.61
(21)
7
40
258
Zoey Crock
00:24:03.02
(34)
2
Barnesville
00:22:24.13
7
84
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
6
212
Aubrey Johnson
00:21:00.94
6
2
7
208
Marah Bethel
00:21:18.30
7
3
13
213
Emma Helmick
00:21:58.05
11
4
35
210
Kylee Moore
00:23:49.07
29
5
37
211
Ayla Yater
00:23:54.28
31
6
43
214
Jordyn Strous
00:24:07.41
(37)
7
47
209
Layna Kuhn
00:24:52.23
(38)
3
Buckeye Trail
00:22:37.77
7
96
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
1
247
Kathryn Williams
00:19:57.53
1
2
18
245
Riley Ward
00:22:19.46
16
3
28
244
Madilynn Snyder
00:23:19.67
22
4
31
241
Kyley Barnhart
00:23:37.03
25
5
38
242
Jocelynn Bryan
00:23:55.18
32
6
42
246
Morgan Atkinson
00:24:06.63
(36)
7
50
243
Haylee Burris
00:25:19.65
(41)
4
Garaway
00:23:08.43
7
112
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
5
330
Meghan Schwartz
00:20:59.73
5
2
29
331
Melea Wicker
00:23:20.77
23
3
30
335
Natalie Money
00:23:35.27
24
4
33
333
Brianna Rider
00:23:43.72
27
5
39
334
Lauren Goehring
00:24:02.67
33
6
41
332
Arin Frey
00:24:06.51
(35)
7
49
329
Emily Rider
00:25:05.20
(40)
5
Martins Ferry
00:23:28.96
6
117
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
3
421
Josie Hancock
00:20:21.43
3
2
10
423
Hannah Hupp
00:21:36.16
8
3
19
420
Jaqulynn Gill
00:22:21.93
17
4
54
424
Kayla Theaker
00:26:24.05
44
5
56
419
Lanee Matz
00:26:41.23
45
6
67
422
Gia Starkey
00:30:27.33
(54)
6
Strasburg-Franklin
00:24:27.02
5
148
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
11
582
Ella Pumphry
00:21:39.90
9
2
16
581
Josie Lautenschleger
00:22:10.20
14
3
34
580
Madi Becker
00:23:45.10
28
SplitFireTiming.com
Printed: 10/24/2020 1:08:29 PM
Page: 2 of 5
2020 Eastern District Tournament -Div. III HS Girls - 2
4
60
583
Meara Shapaka
00:27:18.00
48
5
61
579
Amelia Spidell
00:27:21.88
49
7
Han. River
00:25:17.70
5
167
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
4
336
Mara Beard
00:20:49.14
4
2
23
339
Kylie Piatt
00:22:58.55
19
3
48
341
Sofie Myers
00:24:59.03
39
4
64
337
Bella Thomas
00:28:50.69
52
5
65
340
Adrianna Karpacs-Brown
00:28:51.07
53
8
Ridgewood
00:25:26.35
6
184
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
24
501
Alaina Swiney
00:23:09.81
20
2
32
503
Alana Shroyer
00:23:40.89
26
3
51
504
Jianna Jonard
00:25:24.67
42
4
57
502
Kendall Hoffman
00:26:50.90
46
5
62
499
Brook Conklin
00:28:05.47
50
6
63
500
Elexia Gress
00:28:39.30
(51)
9
Malvern
00:26:03.06
5
188
Team Position
Overall Position
Bib#
Name
Chip Time
Score
1
15
408
Lanie Bower
00:22:03.41
13
2
36
406
Emma Debo
00:23:50.57
30
3
53
409
Raine Coblentz
00:26:09.05
43
4
58
407
Mackenzi Riley
00:27:00.07
47
5
68
410
Emily Nevi
00:31:12.21
55
SplitFireTiming.com
Printed: 10/24/2020 1:08:29 PM
Page: 3 of 5
2020 Eastern District Tournament -Div. III HS Girls - 2
Individual Overall Results
Overall
Score
Bib#
Name
Class
Chip Time
Team
1
1
247
Kathryn Williams
JR
00:19:57.53
Buckeye Trail
2
2
257
Sage Speck
SO
00:20:20.53
Caldwell
3
3
421
Josie Hancock
SO
00:20:21.43
Martins Ferry
4
4
336
Mara Beard
FR
00:20:49.14
Han. River
5
5
330
Meghan Schwartz
FR
00:20:59.73
Garaway
6
6
212
Aubrey Johnson
SO
00:21:00.94
Barnesville
7
7
208
Marah Bethel
FR
00:21:18.30
Barnesville
8
0
225
Bethany McElfresh
SO
00:21:25.05
Bellaire
9
0
547
Kendall Mackie
SR
00:21:25.56
Shenandoah
10
8
423
Hannah Hupp
JR
00:21:36.16
Martins Ferry
11
9
582
Ella Pumphry
JR
00:21:39.90
Strasburg-Franklin
12
10
259
Calli Hesson
JR
00:21:43.96
Caldwell
13
11
213
Emma Helmick
JR
00:21:58.05
Barnesville
14
12
256
Emma Lowe
SO
00:22:02.03
Caldwell
15
13
408
Lanie Bower
JR
00:22:03.41
Malvern
16
14
581
Josie Lautenschleger
JR
00:22:10.20
Strasburg-Franklin
17
15
253
Katie Franklin
FR
00:22:19.22
Caldwell
18
16
245
Riley Ward
FR
00:22:19.46
Buckeye Trail
19
17
420
Jaqulynn Gill
SO
00:22:21.93
Martins Ferry
20
0
535
Kenzie Beckett
SO
00:22:32.64
Shadyside
21
0
478
Caitlin Green
JR
00:22:47.24
Newcomerstown
22
18
254
Teagan Secrest
FR
00:22:53.97
Caldwell
23
19
339
Kylie Piatt
JR
00:22:58.55
Han. River
24
20
501
Alaina Swiney
FR
00:23:09.81
Ridgewood
25
(21)
255
Emalee Laswell
SO
00:23:12.61
Caldwell
26
0
565
Kathryn Bolster
FR
00:23:12.89
Steub. Cath. Cent.
27
0
548
Hope Saling
SR
00:23:18.82
Shenandoah
28
22
244
Madilynn Snyder
FR
00:23:19.67
Buckeye Trail
29
23
331
Melea Wicker
SO
00:23:20.77
Garaway
30
24
335
Natalie Money
SR
00:23:35.27
Garaway
31
25
241
Kyley Barnhart
FR
00:23:37.03
Buckeye Trail
32
26
503
Alana Shroyer
JR
00:23:40.89
Ridgewood
33
27
333
Brianna Rider
JR
00:23:43.72
Garaway
34
28
580
Madi Becker
JR
00:23:45.10
Strasburg-Franklin
35
29
210
Kylee Moore
FR
00:23:49.07
Barnesville
36
30
406
Emma Debo
FR
00:23:50.57
Malvern
37
31
211
Ayla Yater
FR
00:23:54.28
Barnesville
38
32
242
Jocelynn Bryan
FR
00:23:55.18
Buckeye Trail
39
33
334
Lauren Goehring
SR
00:24:02.67
Garaway
40
(34)
258
Zoey Crock
JR
00:24:03.02
Caldwell
41
(35)
332
Arin Frey
JR
00:24:06.51
Garaway
42
(36)
246
Morgan Atkinson
SO
00:24:06.63
Buckeye Trail
43
(37)
214
Jordyn Strous
JR
00:24:07.41
Barnesville
44
0
479
Addison Guy
JR
00:24:19.45
Newcomerstown
45
0
648
Heidi Judson
SO
00:24:19.85
West Muskingum
46
0
567
Rebecca Bolster
JR
00:24:41.78
Steub. Cath. Cent.
47
(38)
209
Layna Kuhn
FR
00:24:52.23
Barnesville
48
39
341
Sofie Myers
SR
00:24:59.03
Han. River
49
(40)
329
Emily Rider
FR
00:25:05.20
Garaway
50
(41)
243
Haylee Burris
FR
00:25:19.65
Buckeye Trail
51
42
504
Jianna Jonard
SR
00:25:24.67
Ridgewood
SplitFireTiming.com
Printed: 10/24/2020 1:08:29 PM
Page: 4 of 5
2020 Eastern District Tournament -Div. III HS Girls - 2
52
0
538
Kylie Quinn
SR
00:26:01.47
Shadyside
53
43
409
Raine Coblentz
SR
00:26:09.05
Malvern
54
44
424
Kayla Theaker
SR
00:26:24.05
Martins Ferry
55
0
477
Sarah Garretson
JR
00:26:26.36
Newcomerstown
56
45
419
Lanee Matz
FR
00:26:41.23
Martins Ferry
57
46
502
Kendall Hoffman
SO
00:26:50.90
Ridgewood
58
47
407
Mackenzi Riley
SO
00:27:00.07
Malvern
59
0
546
Denali Waers
JR
00:27:11.17
Shenandoah
60
48
583
Meara Shapaka
JR
00:27:18.00
Strasburg-Franklin
61
49
579
Amelia Spidell
FR
00:27:21.88
Strasburg-Franklin
62
50
499
Brook Conklin
FR
00:28:05.47
Ridgewood
63
(51)
500
Elexia Gress
FR
00:28:39.30
Ridgewood
64
52
337
Bella Thomas
SO
00:28:50.69
Han. River
65
53
340
Adrianna Karpacs-Brown
SR
00:28:51.07
Han. River
66
0
226
Kaleigh Leigh
SR
00:29:21.95
Bellaire
67
(54)
422
Gia Starkey
SO
00:30:27.33
Martins Ferry
68
55
410
Emily Nevi
SO
00:31:12.21
Malvern
69
0
536
Alex Dippel
SO
00:37:59.71
Shadyside
SplitFireTiming.com
Printed: 10/24/2020 1:08:29 PM
Page: 5 of 5