EISENHART CROSS COUNTRY INVITATIONAL
Saturday, October 7, 2006
9th & 10 Grade Boys Open Race
Team Score
1. Central Crossing
5 9 13 20 25 (59) (92) = 72
Jeremy Reckner, Chris Aldea, Matt Shaffer, Zachary Wright,
Chris Yanichko, Mike Alfrey, Lance Gardner
2. Upper Arlington
8 23 24 27 35 (79) (83) = 117
Andrew Giljahn, Tyler Moody, Matt Barbour, Jack Tiberi,
Chris Navarre, Connor McCrystal, Jonathan Nemer
3. Thomas Worthington
6 18 37 39 52 (56) (71) = 152
Max Friedlander, Kurt Lanno, Matt Haviland, Jose Martinez,
Max Richards, Luis Ye, Dylan Metz
4. Central Catholic
3 16 33 43 72 (124) = 167
Joe Rodriguez, Steve Graver, Josh Njiam, Ricky Adamson, Matt
Powers, Jeremy Spalding
5. Olen. Liberty
22 34 38 41 61 (63) (74) = 196
David Waybill, Callum Johnston, Gary Schneider, John
Buffington, David Hiestand, Michael Cerutti, Corey Taber
6. Pick. Central
2 4 15 67 110 (114)(120) = 198
Joe Taranto, Keshav Swaminathan, Jeff Williams, Nate Ramsey,
Neal Shah, Justin Smith, Tyler Miller
7. Wester. Central
7 10 54 65 78 (91)(102) = 214
Nick Shepherd, Aaron Shepherd, Ambrose Moses, Corie Cox,
Drew Thompson, Curtis Walton, Nick McGuire
8. Pick. North
11 14 46 68 77 (88) (89) = 216
Mitchell Phillips, Jeremy Lascola, Danny Honaker, Tom Reed,
Paul Timmel, Adit Vakil, June Uzawa
9. Worth. Kilbourne
17 28 47 57 75 (80) (96) = 224
Eric Clemens, Stephen Batchelder, Oliver Bosserman, Matthew
Givens, Chris Coury, Ethan Monroe, Aaron Long
10. Woodridge
1 12 32 73 125 (129) = 243
Michael Rhodes, Nathan Mercer, Aaron Ettinger, Michael
Patton, Eric Pagels, Thomas Dunlop
11. Dublin Jerome
19 29 30 84 98 (103)(108) = 260
Ashish Agrawal, Stephen King, Jack Crawford, Dustin Shidaker,
Han He, David Li, Ted Nelson
12. Mt. Vernon
26 44 62 64 81 (87) (94) = 277
Jake Gregg, John Lordie, E.j. Pido, Blake Daniels, Thorn
Lindsey, Bill Higgs, Charlie Hill
13. Dublin Coffman
31 40 49 95 99 (101)(106) = 314
Grant Stafford, Grant Yang, Chris Culbertson, Trevor Grandy,
Will Pasket, Jack Wellmerling, Andrew Smithhisler
14. Olentangy
58 60 66 69 70 (109)(112) = 323
Joey Worman, Will Simpson, Ethan Good, Josh Midkiff, Brenton
Johnson, Jason Hoskins, Tim Ratcliff
15. St. Charles
21 45 85 90 97 (100)(104) = 338
Andrew Zaksheske, Jay Schuh, Luke Steenson, Mitchell Egan,
Joey Musto, Carlton Prest, Danny Khourie
16. Brunswick
50 51 86 93 105 (107) = 385
Brad Kilbane, Anthony Napoli, Alex Kolesar, Alex Delly, Alex
Tielke, Mason Zielinski
17. Wester. North
48 53 55 111 119 (132) = 386
Philip Palmer, Ben Black, Tommy Williams, Drew Williams,
Mark Pasternak, Brad Jones
18. Big Walnut
36 76 82 113 115 (117)(128) = 422
Danny Kelly, Mitchel Stith, Jeffrey Wheeler, Ethan Hill,
Gerrod Schirtzinger, Anthony George, Josh Sparks
19. Granville
42 116 118 121 126 (134) = 523
Kurt Van Ness, Kent Hiebel, Luke Bidigare-Curtis, Pasha
Agosta, Andrew Martyn, Paul Cope
20. North
122 123 127 130 131 (133) = 633
James Hawkins, Brian Borgione, Brian Carrigg, Kevin Rolik,
Derek Zaharewicz, Igor Simunovic