EISENHART CROSS COUNTRY INVITATIONAL
Saturday, October 6, 2007
Girls Team Race
Team Score
1. Hoover
1 3 8 10 11 (59) (73) = 33
Erin Garfield, Allison Peare, Sarah Tirrell, Megan Monte,
Sara Polatas, Lauren Linz, Stephanie Rosso
2. Thom. Worthington
5 24 28 33 36 (48) = 126
Kelsey McAlpine, Greta Mwiruki, Tiffany Sias, Brittany
Hartlaub, Claire Graupmann, Helen Smith
3. Upper Arlington
9 23 26 31 38 (45) (52) = 127
Michelle Navarre, Allison Magee, Hannah Craig, Sarah
Griffith, Laura Hoffman, Alison Gilbert, Lauren McCrystal
4. Woodridge
2 4 25 40 58 (62) (72) = 129
Emily Sabo, Erin Mercer, Becca Howdyshell, Tiffany Onifer,
Sarah Dickinson, Danielle Dougherty, Jen Sabo
5. Dub. Coffman
6 18 29 47 49 (56) (78) = 149
Chelsea France, Mary Pfeifer, Kelly Greenzalis, Kati Keenan,
Megan Collins, Carrie Terlecky, Breanne Ziegler
6. Canal Winchester
7 15 46 85 103 (162)(165) = 256
Kaitlin Smith, Emily Pifer, Hannah Spicer, Christy
Wildermuth, Alyssa Burns, Kirstin Bingmer, Leigh Hinkle
7. New Albany
37 41 55 66 67 (96) (99) = 266
Molly Dengler, Allison Eaton, Maria Troutman, Olivia Horvath,
Annie Bowe, Molly Hamilton, Ally Grey
8. Olent. Liberty
32 44 51 63 77 (133)(135) = 267
Arwen Marker, Katie Stanfill, Erica Hamon, Sarah Hutchinson,
Chelsea Denlinger, Michelle Nickerson, Allyssa Carmendy
9. Pick. North
14 30 70 75 82 (94)(116) = 271
Lauren Kachel, Karissa Magnuson, Kim Black, Olivia Dye,
Hannah Fetterman, Morgan Grodesky, Caroline Johnson
10. Hill. Davidson
34 39 42 81 107 (108)(110) = 303
Kacy Cook, Kelsey Sulc, Bridget Onders, Melissa Erdman,
Erika Reese, Aubrey Gilliland, Jessica Hoover
11. Liberty-Benton
16 17 50 91 129 (154) = 303
Anna Farmer, Brynn Chaskel, Brooke Larson, Rachel Muhlenkamp,
Caitlin Mathias, Paige Vaupel
12. Lincoln
19 53 61 64 115 (130)(144) = 312
Kay Kay Garber, Kiara Booker, Chelsie Pershing, Olivia Scott,
Ally Davis, Hali Nacdimen, Emily Zapp
13. Granville
27 35 60 120 121 (132)(137) = 363
Anna Lamb, Megan Gaysunas, Sarah Fondriest, Elizabeth
Dilbone, Rachel Cox, Victoria Paumier, Mackenzie Scharenberg
14. Central Catholic
13 74 76 98 111 (119)(128) = 372
Emma Kertesz, Kaitlyn Krizman, Hannah Kulczak, Kristyn Tusin,
Tabatha Brock, Katelyn Nowacki, Samantha Fisher
15. Seton
22 69 83 97 113 = 384
Kelly Deiters, Teresa Del Prince, Emily Minning, Alex Klauke,
April Kelley
16. Mt. Vernon
12 20 57 157 164 (169)(170) = 410
Sarah Baker, Celia Leonard, Zoe Leonard, Sarah Nimeth, Katie
Nimeth, Ally Bonsignore, Britny Bonsignore
17. Hayes
68 80 90 109 134 (140)(150) = 481
Stacey Steigerwald, Eva Kostyu, Vanessa Eufracio, Sam
Catania, Lauren Wright, Kathleen Jackson, Allison Reed
18. Perkins
79 87 93 101 123 (139)(145) = 483
Kerry Fial, Jenna Matso, Kayanna Schuh, Amber Hunter, Alyssa
Hunter, Nicole White, Hannah Smith
19. Carroll
43 89 112 117 125 (143)(148) = 486
Rachel Janson, Tina Bova, Courtney Kiggins, Brianna Watson,
Madeline Devitt, Sarah Puchala, Elyse Schwieterman
20. Pick. Central
21 105 106 141 142 (155)(159) = 515
Kaitlyn Meyer, Jordan Robinson, Jessica Bussom, Megan
Sharrett, Courtney Harry, Kelsey Culp, Bethany Steele
21. Wester. North
65 84 104 118 160 (163)(168) = 531
Marilu Russo, Aubrieanna Payne, Madison West, Sarah
Schlotter, Laura Cataldi, Brandi Peterman, Bethany Semones
22. Dub. Jerome
92 100 102 122 136 (138)(146) = 552
Audrey White, Mary Kate Foley, Maria El-Hallal, Kaylee Moser,
Lori Hage, Kristen Mitchel, Lindsay Nelson
23. West Geauga
71 95 114 126 147 (151)(161) = 553
Megan Shaffer, Casey Poe, Jessica Luzar, Frankie Guarnera,
Abby Rasmussen, Lindsey Benedict, Grace Komar
24. Watkins Memorial
54 88 127 149 153 (156)(158) = 571
Audrey Springer, Morgan Reichert, Michelle Robbins, Jillian
Crum, Jessica Lyons, Erin Hammond, Brittany Smith
25. North
86 124 131 152 166 (167) = 659
Heather Toth, Chelsea Matzen, Giedre Milutyte, Nicole
Rantala, Jessica Sullivan, Lexi Stefanac