TIFFIN CARNIVAL 2003
Saturday, Sepember 6, 2003
BOYS' JR. HIGH DIVISION I-II VARSITY
1. North Olmsted
5 13 16 21 45 (46) (61) = 100
Daniel Bullard, George Andrews, Mike Hollo, Chris Arlinghaus, Alex
Kearney, Justin Wolfe, Lee Saunders
2. Kings
6 18 19 24 34 (69) (88) = 101
Eric Stephenson, Michael Morgan, Michael Watts, Austin Smith, Matt
Stine, Kyle Pohl, Brad Sena
3. Van Wert
9 14 23 33 35 (73) (77) = 114
Kenton Holliday, Steve Sanderson, Aaron Bagley, Blake Davis, Jayden
Taylor, D.J. Dull, Brooks Elder
4. Woodridge
11 28 30 31 39 (40) (63) = 139
Tony Marette, Brian Himelright, Matt Weiss, Eric Perko, Jack Monegan,
Dan Conner, Eric Jones
5. North Canton Hoover
1 27 59 62 66 (107)(253) = 215
Nick Stroemple, Adam Stackpole, Paul Frank, Isaac Bartholomew, Donald
Rastetter, Bill Flaherty, Ryan Patton
6. Shelby
3 37 48 50 109 (116)(225) = 247
Andy Knapp, Jason Rice, Richard Merrell, Jared Bonecutter, Lee Biglin,
Jacob Penwell, Johnny Williams
7. Claggett
2 38 68 72 146 (153)(175) = 326
Donny Roys, Mike DeFelice, Eric Danko, Sam Maynard, Corey Sopko, Chris
Brashares, Jeff Becka
8. Sandusky Perkins
4 17 56 71 191 (210)(236) = 339
Cory Leslie, Mike Ahner, Ryan Hafner, Adam Williams, Mike Murray, Ray
Young, Kevin Bauer
9. Tiffin
26 29 32 49 206 (218) = 342
Alex Gase, Jake Stover, Nick Boehler, Bryce Kuhn, Drew Howard, Alex
Rau
10. Washington
47 51 64 101 127 (129)(133) = 390
Schneider Steven, Devol Ryan, Melman Danny, Kalamadandt Denny,
Schermbeck Kyle, Daher Ali, England Tad
11. Highland
52 53 80 91 117 (118)(124) = 393
Sean Dillon, Anthony Lombardo, Jacob Sniff, Matt Struble, Kyle
Blinkhorn, Tony Sterkula, Daniel Lombardo
12. Galion
7 15 43 148 200 = 413
Zach Mathias, Evan Cochran, Blake Heinlen, Dylon Kiley, Scott Rigdon
13. Bedford
36 82 90 99 126 (130)(205) = 433
James Anderson, Justin Trychel, Aaron Horne, Derek Sulpizio, Cory
Tracy, Ben Bodi, Matt Gauthier
14. Amherst
41 60 93 96 145 (164)(189) = 435
Kyle Lowry, Brad Cochrane, Kyle Karhusz, Max Mason, Tyler Machovina,
Alex Engstrom, Brian Post
15. Ashland
20 83 85 141 142 (143)(167) = 471
Montogue Tim, Danny Hawk, Kyler Heartstedt, Mitch Jacobson, Zach Freer,
Ben Weller, Jordan Picking
16. Anthony Wayne
55 78 84 87 169 (215) = 473
Nick Harberson, Daniel Powers, Nick Anthony, Roman Willets, Ben
VanHorn, Todd Janowiecki
17. Huron
22 103 114 131 155 (188)(211) = 525
Matt Zeck, Robert Tomczyk, Andy Thompson, Jordan Boos, Jesse Adams,
Tony Sams, Jesse Moyers
18. Fairless
44 75 132 135 156 (182)(184) = 542
Ben Bratcher, Colin Groh, Seth Amos, Josh Brinley, Bobby Andrews, John
Neumann, Adam King
19. Lexington
67 79 110 150 154 (158)(166) = 560
Sean Crawford, Simon Devito, Andy Freihet, Trent Wheeler, Ryan
Hershner, Tyler Tschantz, Kyle Tracht
20. Findlay
10 100 111 157 192 (241) = 570
Lee Kindig, Drew Ramm, Keita Masushima, Nick Mounts, Casey Ostwiner,
Ryan Babbot
21. Fremont
25 95 106 137 221 (226) = 584
Derek Flores, Devon Mezinger, Micheal Slayton, Patrick Ramirez, Adam
Widman, Andrew Ruh
21. McCord
81 97 105 149 152 (172)(228) = 584
David Fleck, Kyle Babock, Jacob Sharar, Nick Esbin, Brandon Jacoby,
Kevin Carlson, Mark Joseph
23. Arbor Hills
65 86 120 134 193 (198)(222) = 598
Chris Rousos, Jon Greer, Oliver Cooper, Alex Gross, John Boudouris,
Sam Gross, Nathan Sauceda
24. Sylvania Timberstone
12 76 159 160 196 (232) = 603
Kyle Fitzpatrick, Ethan Borman, Arin Rightnowar, Kevin McNulty, Chris
Jennings, Jacob Marco
25. Fostoria
74 123 125 128 179 = 629
Issac Heiser, Brett Filliater, Wes Downing, Matt Cassidy, Gage Thies
26. Berlin-Milan
58 104 115 178 181 (201)(212) = 636
Weston Strayer, Randy Robinson, Jamie Wilson, Brad Meinert, Chris
Schaffer, Kyle Crouch, Brad Travis
27. Vermilion
8 54 174 214 245 = 695
Natanael Cremean, Ian Suszko, Jimmy Hoover, Ryan Ruby, Nate Welch
28. Sandusky
89 98 173 176 180 (235)(240) = 716
Andy Brown, P.J. Brown, Troy Willer, Brandon Slater, Christian McGory,
Fred Vandongen, Marcus Schlett
29. Margaretta
42 113 165 183 230 (237)(247) = 733
Tom Round, Dylan Gardner, David Siesal, Gavin Kuns, Derek Lewis, Chuck
Davidson, Derek Graves
30. McPherson
92 112 163 168 208 (213) = 743
Craig Gerber, John Casteneda, Adrian Rich, Justin Cook, Teddy Mason,
Nick Woodland
31. Norwalk
57 151 162 186 197 (220) = 753
Chad Warner, Kyle Lodermeier, Nate McIntyre, Andy Wetzel, Erik Bogan,
Andrew Woods
32. Bay Village
108 136 138 199 207 = 788
Dan Loufman, Andrew Parks, Andy Sobczak, Todd Bauknecht, Jeff Graham
33. Upper Sandusky
119 144 147 209 229 (238) = 848
Travis Elkins, Chad McKee, Tom Walton, David Biller, Vince D'Ettorre,
Jared Thiel
34. Madison
121 139 202 219 224 = 905
Zac Miller, Austin Moore, Daniel Pennell, Chris Byrd, Nate Thomas
35. Port Clinton
70 171 185 243 244 (251)(252) = 913
Sean Kubicek, Adam Holmes, Seth Blankenbeker, Dayne McDonough, Paul
Schellin, Bill Dervin, Daniel Leidheiser
36. Napoleon
102 170 187 231 249 = 939
Tim Norden, Ross Austermiller, Scott Bauman, Jonothan Schrdoer, Skyler
Watson
37. Elida
122 161 203 227 233 (234) = 946
Michael Spahr, Shayne Erman, Clarance McNeal, Kyle Lucke, Greg Diller,
Taylor Anthony
38. Clear Fork
140 177 204 216 217 = 954
Andrew Wood, Corey Gott, Josh Garrison, Casey Staton, Bob Marth
39. Willard
94 194 195 239 242 = 964
Alex Steinmetz, Joe De La Cruz, Luis Velasco, Kyle Blackburn, Lewis
Keefer
40. Marion Baker
190 223 246 248 250 = 1157
Adam Giles, Korey Keplinger, Patrick Graham, Cody Jones, David Myers