TIFFIN CARNIVAL 2006
Saturday, Sepember 9, 2006
Boys' Division I Open
Team Score
1. Massillon Jackson
1 3 4 10 24 (32) (38) = 42
Martin Untch, Tyler Waldie, Brennan Hamilton, Dan Traicoff, Owen
Walsky, Ross Antonacci, Josh Benner
2. Cle. St. Ignatius
5 6 13 18 27 (34) (41) = 69
J.C. Krystowski, Joey Lucchesi, Drew Myers, Cameron Rhein, Brendan
O'Shaughnessy, Jonathan Christ, J.J. Zakelj
3. Brunswick
12 15 17 23 48 (76)(117) = 115
Corey Guastini, Jeff Mehlman, Sean Kelly, Devon Snack, Anthony Napoli,
Brad Kilbane, Alex Kolesar
4. Medina
19 25 29 31 49 (51) (66) = 153
Nathan Marcinkowski, Andy Gill, Jeff Becca, Bryce Raz, Spencer Mellert,
Derek Blaine, Andy Kall
5. Amherst Steele
11 14 35 50 52 (62) (73) = 162
Brad Cochrane, Rob Lyghtel, Eric Gibb, Ben Kildow, Tyler Branscum,
Ryan Morris, Pete Hause
6. Lakewood St. Edward
20 28 37 44 46 (69) (93) = 175
Jim Corrigan, Rhett Cash, Anthony Fischer, Pat Cully, John Palascak,
Zack Laskowski, Ian McNeely
7. Erlanger St. Henry
16 26 36 59 60 (63) (82) = 197
John Hughes, Jacob Bessler, Nathan Lubbers, Alan Beiting, Andy Lubbers,
Alexander Haacke, Charles Bach
8. Avon Lake
7 8 30 74 79 (96)(105) = 198
Matt Link, Jimmy Adams, Kyle White, Ben Vick, Cole Musial, Matt Ashton,
Jacob Zuberi
9. Cin. Sycamore
9 47 56 71 75 (80) (90) = 258
Will Varwig, Lauri Reponen, Gus Klofta, Mark Szymczak, Ryan Ebstein,
Andrew Popp, Dan Garfield
10. Berea
2 42 45 67 104 (116)(123) = 260
Chris Wade, Joe Bosl, Mackenzie Sopko, Kyle DiFrancesco, Joe Dziedziak,
Eric Bartek, Dan Herwerden
11. Sylvania Northview
22 39 43 55 111 (137)(149) = 270
Sean O'Connell, Harry Zeitler, Chris Ludwig, Derek Pohlman, Neal
Cousino, Jacob Justinger, Erik Koch
12. Tol. St. John's Jesuit
57 58 65 72 84 (91) (92) = 336
Blake Wysoki, Jerrold Clark, Preston Benjamin, Nick Basilus, Noah
Ashner, Joe Martinez, Christian Reichle
13. Perrysburg
33 54 83 88 115 (121)(136) = 373
Alex Stringham, Jonathon Burkhart, Patrick Drake, Jeff Finch, Tony
Passero, Ryan Overy, Killian Llewellyn
14. Bedford-Temperance
21 78 95 97 103 (109)(114) = 394
Derek Hibbs, Kevin Peacock, Steven Scherer, Jordan Call, Steve Watson,
Isaac Fankhauser, Chad Machinski
15. Bowling Green
53 85 94 110 113 (142)(152) = 455
Jeff Stevenson, Jay Bechstein, Nick Koshar, Phillip Dupont, Craig
Corrigan, Justin Hatch, Ben Haubert
16. Kings Mills Kings
64 70 106 124 125 (132)(153) = 489
D.J. Wanner, Jordan Wright, Dylan Donaldson, Shaun Carney, Hunter Lang,
David Gittinger, Jonathan Seok
17. Paine. Riverside
40 61 118 148 201 = 568
Cameron Smith, Shane Brandt, Michael Nielsen, Matthew Nielsen, Charley
Houge
18. North Royalton
100 107 119 120 140 (150)(157) = 586
Ryan Morris, Kevin Kotowski, Jacob Poldruhi, Andrew Bilokonsky, Ivan
Skachko, Mardell Pixton, Eric Turner
19. Lebanon
68 98 129 139 171 (191)(192) = 605
Eric Galinger, Corey Barnett, Nick Tompkins, Jeff Wedgeworth, Alex
Rowland, Devon Howard, Kyle Deeter
20. Olmsted Falls
81 112 133 135 146 (165)(174) = 607
Ian Coyle, John Oravec, Tyler Bokman, Matt Pickett, Joe Pedicini, Eric
Hoang, Jordan Basenback
21. Wester. North
77 102 131 141 160 (168)(177) = 611
Tommy Williams, Zach Gray, Nicholas Kosanovich, Drew Williams, Mark
Pasternak, Gunnar Perry, Sam Bays
22. North Olmsted
86 108 134 138 155 (173)(179) = 621
Nathanael Dolesh, Bobby Barta, John Poffenberger, Nathanael Wiles,
Matt Turoczi, Rob Hundt, Justin Markowski
23. Chag. Falls Kenston
89 122 126 144 147 (162)(187) = 628
Ian Dukles, Peter Palumbo, Doug Chieffe, David Wildasinn, Dan Olson,
Griffin Dolan, Jeff Hastings
24. Louisville
87 101 154 167 172 = 681
Jacob Gram, Casey Cuenot, Logan Harsh, Kyle Lutz, Andrew Thompson
25. Oregon Clay
99 128 145 159 169 (170)(194) = 700
Neil Booth, Brian Hopkins, Mitchel Streight, John Gibbons, Taylor
Durczynski, Ryan Hookl, Riley Wolfe
26. Findlay
127 143 166 178 181 (183)(195) = 795
Dirk Frey, Nigel Dodds, Michael Spitnale, Stephen Strait, Alex Flesch,
Billy Kreh, Kris Weiss
27. Sylvania Southview
130 151 161 184 185 (200)(202) = 811
Greg Carlson, Cody Crowther, Andrew Rothschild, Dan Richie, Jason Bury,
Greg O'Shea, Dan Hoffman
28. Madison
156 163 164 182 186 (188)(189) = 851
Corbin Lichtinger, Alex Harp, Robbie Karlson, Chris Coleman, Ryan
Spangenburg, Alex Geddes, Nathan Johnson
29. Huber Heights Wayne
158 175 176 190 196 (197)(198) = 895
Sean Gretzinger, Gregory Colvin, Jamin Tunstall, Timothy Fugate,
Michael Nickels, Kevin Caudell, B.J. Hills
30. Ashland
180 193 199 203 204 = 979
Andrew Banghart, Josh Sowl, Tim Napier, Trevor Cole, Sean Brean