TIFFIN CARNIVAL 2006
Saturday, Sepember 9, 2006
Girls' Division I-B Varsity
Team Score
1. Amherst Steele
14 15 22 24 43 (48)(190) = 118
Jessica Bartholomew, Michele Molnar, Jane Lehman, Tealla Scrofano,
Betsy Melick, Megan Byrne, Abbie Hornyak
2. Strongsville
6 25 32 34 58 (60) (77) = 155
Cherie Jackson, Melissa Yetmar, Melissa Leonard, Gillian Maxfield,
Elise Capone, Charlotte Gerardot, Erica Kruse
3. Tol. Notre Dame Academy
11 17 18 50 61 (79)(158) = 157
Ellen Guisfredi, Monica Guisfredi, Nineth Ruch, Elizabeth Lemon,
Ashley Aberl, Meredith Harris, Kelsey Culkowski
4. Madison
10 13 46 53 80 (121)(154) = 202
Jill Dickman, Jessica Daughters, Erica Casto, Miranda Boggs, Kayleigh
Bildstein, Kaitlin Koskinen, Lauren Hutchison
5. Medina
23 27 41 47 75 (108)(109) = 213
Nicole Boltja, Catherine Wiemers, Chrissy Vorst, Meagan Ita, Emily
DeFelice, Megan Massi, Jillian Van Zummeren
6. Centerville
33 35 42 52 56 (59) (69) = 218
Darcy Heuser, Jen Hollander, Carlie McGrath, Julia Ahrns, Christina
Heinrich, Casey Aldrich, Amanda Paul
7. Findlay
2 16 37 95 97 (149)(152) = 247
Alisoon Leckrone, Brier Sterling, Jessica Gephart, Ashley Sottoway,
Leah Todd, Julie Biolchini, Lindsay Brown
8. White. Anthony Wayne
4 20 70 83 98 (132)(155) = 275
Ashely Evens, Alyssa Evens, Alexia Turissini, Lauren Vandusen,
Danielle Thomas, Brittany Wagner, Jennette Goans
9. Uniontown Lake
1 9 62 104 136 (173)(175) = 312
Kristen Downing, Jenna Williams, Janaya Schmidt, Courtney Miller,
Lindsey Hawkins, Danielle Wise, Callie Glaze
10. Rocky Riv. Magnificat
29 49 68 71 96 (110)(118) = 313
Joan Rogers, Abby Fischer, Julianne Coyne, Maureen Carey, Christine
Corrigan, Katherine Kinney, Madeline Fox
11. Ashland
21 36 51 85 131 (165) = 324
Molly Elderbrock, Paula Smetana, Jenni Long, Lauren White, Tayler
Markel, Brittany Duewel
12. Perrysburg
38 39 84 86 90 (129)(139) = 337
Courtney Weiss, Betsy Lathrop, Molly Haigh, Amy Blume, Erin Schroeder,
Kim Matuszak, Libby Griffioen
13. New Philadelphia
45 64 66 81 94 (101)(103) = 350
Courtiney Williams, Marynette Holmes, Courtney Thomas, Shelby Geyer,
Christian Holmes, Emily Bichsel, Amanda Patterson
14. Kings Mills Kings
72 76 82 87 91 (113)(125) = 408
Kari Graessle, Hilary Goetz, Megan McCarty, Angela Nelson, Christy
Ludlow, Emily Yoder, Sarah Clem
15. Bowling Green
40 73 78 115 117 (140)(153) = 423
Kaela Herrera, Tayler Worthington, Hannah Bratton, Lizzy Bolze, Anna
Wetzel, Gen Simon, Sherry Ackerman
16. Olmsted Falls
19 93 99 107 111 (146)(164) = 429
Melissa Clark, Rachel Pohnan, Leah Wynalek, Charlotte Oliver, Savannah
Oliver, Autumn Kalikan, Darci Pickett
17. Canton Glenoak
55 65 102 120 126 (142)(147) = 468
Stacie Clagg, Andrea Vottero, Tara Blocher, Jamie Blankenship, Whitney
Weber, Samantha McClain, Kelly Kroupa
18. Middleburg Hts. Midpark
5 63 105 119 194 (200)(209) = 486
Jenny Maykut, Amber Bourcier, Cassie Calvert, Kristin Tripi, Kayley
Rusticelli, Kalsey Johnson, Kristie Grace
19. Lexington
12 88 92 124 197 (210)(212) = 513
Allison Nichols, Meghan Willeke, Rachel Vargo, Emily Solon, Courtney
Diener, Jamie Collins, Tierney Luszczynski
20. Westlake
28 74 144 148 163 (176)(188) = 557
Sophia Kopasakis, Lauren Ledek, Jen Tomasch, Clare Wittenberg,
Samantha Kopack, Samantha Anderson, Miranda Buza
21. Tol. Bowsher
57 116 122 135 141 (174)(179) = 571
Olympia Douglas, Alex Guyton, Rose Dinardo, Chelsea Soley, Kendra
Yeager, Monica Linares, Stephanie St.Aubin
22. Marion Harding
26 31 114 189 214 = 574
Sarah Woodrum, Emily Norris, Erin Williams, Lauren McComas, Charlotte
Baird
23. Piqua
54 127 137 151 161 (170)(208) = 630
Katie Owen, Jessica Millet, Beth Caldwell, Kristen Collins, Brittney
Denning, Sam Hall, Bekah Stevens
24. Canfield
67 89 150 169 172 (195)(196) = 647
Lauren Esarco, Justine Lunne, Melanie Lozier, Emma Shebat, Victoria
Wirtz, Carly Donofrio, Shannon Reed
25. Cle. Heights
8 100 160 182 211 = 661
Christian Johnson, Samantha Price, Grace Graham, Kate McCormick, Tammy
Tran
26. Parma Normandy
44 106 159 162 198 = 669
Rachel Perl, Melissa Hanigosky, Marybeth Pritschau, Allison Craine,
Laila Almassri
27. Lyndhurst Brush
3 130 185 187 205 = 710
Heather Conger, Kim Rock, Becky Algeri, Alex Niedzwiecki, Lisa
Hazelton
28. Mansfield Madison Comp.
30 157 168 178 183 = 716
Jessica West, Samantha Debartola, Laura Prosser, Mallory Mahan, Sara
Dillon
29. Tol. St. Ursula Academy
133 134 138 166 167 (180) = 738
Lisa Davis, Alex Martin, Allison Roberts, Katie Burlen, Colette
Cottier, Nicole Lavas
30. Cin. Glen Este
7 171 186 191 213 = 768
Stephanie Stoffel, Kim Brinson, Lyndsey Miller, Alyssa Sexton, Lauren
Myers
31. Tol. Scott
123 143 145 201 203 = 815
Shonte Mulligan, Jenelle Jones, Monique Jeffery, T.Ericka Mallett,
Bianca Harthorne
32. Chag. Falls Kenston
112 156 177 181 193 (206) = 819
Lauren Pecor, Kathryn Thomas, Lauren Pinkerton, Rachael Rengers,
Kelsey McConnell, Stacie Sullivan
33. Tol. Start
128 184 192 199 202 (204)(207) = 905
Rachael Lautzenheiser, Cierra Zielinski, Laura Zielinski, Jackie Eyre,
Brittney Penrose, Heather Koch, Emily Liske