TIFFIN CROSS COUNTRY CARNIVAL 2007
Saturday, September 8, 2007
Boys' Jr. High Div. III Varsity
Team Score
1. Fort Loramie
4 12 16 23 62 = 117
Ben Barhorst, Austin Luebke, Kyle Bollheimer, Brett Langenkamp, Jon
Pleiman
2. New Riegel
5 18 33 34 38 (71) (74) = 128
Ryan Schalk, Zach Reinhart, Korey Williams, Collin Snyder, Jacob Welly,
Jacob Schalk, Zach Williams
3. Findlay Liberty-Benton
17 21 28 36 40 (48) (69) = 142
Jeff Wallace, Cole Newman, Jacob Clagg, Gary Kedmenec, Levi Stump, Ian
Hoyt, Charlie Downing
4. Bucyrus Wynford
1 10 32 41 68 (117) = 152
Darren Bush, Ben Stuckey, Michael Quaintance, Daniel Blank, Dustin
Zeigler, Caleb Ulmer
5. Bascom Hopewell-Loudon
15 20 25 45 79 (85)(114) = 184
Aaron Lucius, Travis Ardner, Andrew Lommerse, Justin Leiter, Trevor
Risner, Clint Rumschlag, Robert Kniss
6. Delta
6 22 37 59 61 (76)(108) = 185
Kevin Abair, Landon Brown, Alec Nash, Luke Scott, Riley Debacker,
Fouty Jason, Zeb Hites
7. Tol. Ottawa Hills
11 26 51 60 75 (81) (91) = 223
Andy King, Kevin Herman, Brett Hanson, Tommy Rudolph, Zach Hauck, A.J.
Rush, Michael Herman
8. Old Fort
2 3 39 82 98 = 224
Zachary Alexander, Nathan Alexander, Cody Garn, Christian Overmyer,
Allister Phillmore
9. New London
35 43 44 52 57 (64) (92) = 231
Joey Curtis, Noah Given, Mitchell White, Luke Shays, Corey Marrett,
Jacob Amburgy, Dylan O'Conner
10. Burton Berkshire
7 8 56 58 104 = 233
Matt Pelletier, Bryse Cirjak, John Sawyer, Austin Ambrose, Dillon
Berman
11. Streetsboro
19 29 50 54 111 (118) = 263
Pete Hannan, Cal Lupica, Brett Boardwine, Sam Lupica, Austin Lesal,
Russell Galland
12. Sandusky C.C.
13 24 72 80 86 (116) = 275
Mike Dorski, Tony Rodiguez, Trevor Durnwald, Matt Costello, Nick
Murray, Tony Lopez
13. Columbus Grove
14 46 55 77 96 (110) = 288
Alex Shafer, Drew Schroeder, Troy Meyer, Grant Schroeder, Jeff
Birkemeier, Josh Stephens
13. Huron
27 30 47 83 101 (107)(109) = 288
Michael Zeck, Cody Crandall, Michael Post, Nicholas Butler, Jake Ramey,
Colin Roth, Seth Wechter
15. Norwalk St. Paul
9 42 87 90 94 (102)(106) = 322
William Crosby, Andrew Dow, John McKinney, Taylor Schaffer, Chris
Stang, Jacob Caprara, Kendel Scheid
16. Mt. Gilead
49 53 73 95 97 (112)(113) = 367
Branson West, Camden West, John Wallis, David Hawk, Nicholas Middaugh,
Wade Hawk, Jimmy Dailey
17. Wellington
63 66 67 70 105 (119) = 371
Tom Gaetano, Luke Horneck, Colt Wilson, Corey Duncing, Dan Parsons,
Lewis Haas
18. Kansas Lakota
31 65 89 93 99 (100) = 377
Zachary Baker, Michael Franzone, Ben Gabel, Derek Foos, Tyler Aldrich,
Josh Saam
19. Mansfield St. Peter's
78 84 88 103 115 = 468
Hayden Eighinger, Connor Kimmel, Mitch Thompson, Aaron Bandy,
Alessandro Brunetti