Westland Sectional | |||||||
Westland | |||||||
2/21/2009 | |||||||
Team Scores | |||||||
Championship - 1st round | |||||||
Weight: 103 | |||||||
Weight: 112 | |||||||
Angelo DiSabato | HDAV | 10 | Fall | Henry Rosh | DSCI | 9 | 1:45 |
Weight: 119 | |||||||
Jason Seiple | DCOF | 11 | M-Dec | Jon Abudaggah | HDAV | 11 | 13-2 |
Weight: 125 | |||||||
Jake McCombs | MAR | 11 | T-Fall | Logan Michel | WSOU | 10 | 16-0 |
Tyler Rich | HDAV | 12 | Forf | Malik Chapman | IND | 11 | |
Weight: 130 | |||||||
Isaiah Allen | REY | 12 | Fall | Jesse Lipps | DSCI | 9 | 3:06 |
Sean Clutter | WESTL | 11 | Fall | Miguel Martinez | WEST | 11 | :54 |
Weight: 135 | |||||||
Randy Languis | DSCI | 11 | T-Fall | Nolan Gill | HDAV | 10 | 15-0 |
Zach Hartsel | REY | 11 | Fall | Mike Baker | WEST | 10 | 1:36 |
Brian Williams | FHTS | 12 | M-Dec | Bryan Bowman | WOR | 12 | 11-2 |
Weight: 140 | |||||||
Tommy Sasfy | REY | 12 | T-Fall | Steve Mongare | WOR | 9 | 19-4 |
Kyle Ehrhardt | HDAV | 10 | Fall | Daniel Otis | FHTS | 12 | :24 |
Jordan Harris | WESTL | 11 | Fall | Bryan Dean | BRI | 10 | :27 |
Tyler Wirtz | MAR | 12 | Fall | Matt Forgy | DSCI | 12 | 3:10 |
Scott Freitag | DCOF | 11 | Fall | Ryan Meyers | WSOU | 10 | 1:24 |
Weight: 145 | |||||||
Tyler Bass | MAR | 11 | T-Fall | Zach Ewing | REY | 12 | 17-0 |
Joshiah Messerall | WOR | 11 | T-Fall | Joey Schwindt | FHTS | 12 | 15-0 |
Alex Mickley | HDAV | 9 | M-Dec | Matt Bonnes | WSOU | 12 | 21-12 |
Weight: 152 | |||||||
Taylor Smith | HDAV | 12 | Fall | Zachariah Nichols | BRI | 9 | :12 |
Weight: 160 | |||||||
Caleb Marsh | MAR | 11 | Fall | Dalton Hoover | REY | 10 | 1:04 |
Weight: 171 | |||||||
Spencer Delande | HDAV | 11 | Fall | Zach King | WESTL | 10 | 5:22 |
Weight: 189 | |||||||
Christian Tennant | REY | 11 | Fall | Darrin Roth | BRI | 9 | :58 |
Mike Brusadin | DCOF | 11 | Fall | Nathan Johnson | FHTS | 10 | 1:35 |
Andre Phlipot | MAR | 11 | Fall | Brandon Hauth | IND | 10 | 1:28 |
Weight: 215 | |||||||
Weight: 285 | |||||||
Championship - Quarterfinals | |||||||
Weight: 103 | |||||||
Jacob Davis | HDAV | 9 | Fall | Daric Erwin | MAR | 9 | 4:29 |
Cameron Ray | WESTL | 10 | M-Dec | Ian Richeson | DSCI | 9 | 11-0 |
Greg Chang | REY | 9 | Fall | Trace McDonald | WSOU | 9 | :58 |
Weight: 112 | |||||||
Angelo DiSabato | HDAV | 10 | Fall | Pedro Rivera | IND | 11 | 3:0 |
Anish Pattisapu | DCOF | 12 | Fall | Jon Bloss | FHTS | 9 | 1:48 |
Scottie Haslam | WESTL | 10 | Dec | Ryan Ouzts | WSOU | 10 | 6-5 |
Josh Nein | REY | 12 | M-Dec | Nick Sparks | MAR | 11 | 14-6 |
Weight: 119 | |||||||
Jason Seiple | DCOF | 11 | Fall | Zach Prince | WOR | 9 | 3:42 |
Jajuan Ross | IND | 10 | Fall | Will Boykin | REY | 9 | 2:50 |
Jack Swicegood | WESTL | 11 | Fall | R.J. Stevenson | WSOU | 11 | 5:09 |
Jordon McDonald | DSCI | 12 | Fall | Shane O'Connors | MAR | 11 | :16 |
Weight: 125 | |||||||
Jake McCombs | MAR | 11 | T-Fall | Michael Morrison | FHTS | 10 | 16-1 |
Mark Vescio | DSCI | 11 | Forf | Corey Newell | BRI | 11 | |
Galo Santos | WESTL | 10 | M-Dec | Will Paskett | DCOF | 12 | 11-2 |
Tyler Rich | HDAV | 12 | M-Dec | Conrad Chang | REY | 11 | 17-5 |
Weight: 130 | |||||||
Isaiah Allen | REY | 12 | T-Fall | Mark Coleman | WOR | 10 | 26-9 |
Zev Green | MAR | 11 | Dec | Shane Magers | WSOU | 11 | 2-0 |
Chase Delande | HDAV | 9 | Fall | Riky Davis | BRI | 11 | 2:44 |
Sean Clutter | WESTL | 11 | Fall | Brady Catron | DCOF | 9 | 1:07 |
Weight: 135 | |||||||
Randy Languis | DSCI | 11 | Fall | Michael DiBacco | BRI | 9 | :31 |
Zach Hartsel | REY | 11 | Fall | Tyler McCourt | DCOF | 9 | 3:22 |
Quintin Rigney | WESTL | 11 | Dec | Seth Carte | WSOU | 11 | 14-7 |
Brian Williams | FHTS | 12 | Dec | Josh Sisler | MAR | 11 | 4-2 |
Weight: 140 | |||||||
Tommy Sasfy | REY | 12 | Fall | Michael Duhanney | WRID | 12 | :48 |
Jordan Harris | WESTL | 11 | Dec | Kyle Ehrhardt | HDAV | 10 | 8-6 |
Tyler Wirtz | MAR | 12 | Fall | Deangelo Clark-Willis | WEST | 11 | 3:14 |
Scott Freitag | DCOF | 11 | T-Fall | Deron Long | IND | 11 | 16-1 |
Weight: 145 | |||||||
Tyler Bass | MAR | 11 | Fall | Stearl Spurlock | WEST | 12 | 2:32 |
Joshiah Messerall | WOR | 11 | Dec | Anthony Goliver | DCOF | 10 | 4-0 |
Alex Gordon | DSCI | 11 | Fall | Brandon Dean | BRI | 10 | 2:39 |
Alex Mickley | HDAV | 9 | Dec | Tyler Palmer | WESTL | 11 | 9-5 |
Weight: 152 | |||||||
Taylor Smith | HDAV | 12 | T-Fall | Nick Adams | WSOU | 12 | 26-11 |
Derrick Neimeister | WEST | 11 | T-Fall | Matt Muncrief | DCOF | 10 | 15-0 |
Brian O'Connors | MAR | 12 | Dec | Brandon Martyn | REY | 11 | 2-0 |
Nic Bowles | DSCI | 12 | Fall | Eric Holbrook | WESTL | 9 | 1:10 |
Weight: 160 | |||||||
Kyle Baugess | FHTS | 11 | Fall | Daniel Jones | BRI | 12 | 3:24 |
Drew Pike | DSCI | 12 | M-Dec | Kyle Hazlett | WESTL | 11 | 10-2 |
J.T. Rice | HDAV | 12 | Forf | Eric Gibson | IND | 11 | |
Weight: 171 | |||||||
Spencer Delande | HDAV | 11 | Fall | Geiger Abbington | DSCI | 12 | 4:53 |
Jason Russell | WEST | 11 | Dec | Nate Fults | MAR | 12 | 9-7 |
Michael Brankamp | WOR | 12 | T-Fall | Brandyn Porter | DCOF | 11 | 17-2 |
Weight: 189 | |||||||
Christian Tennant | REY | 11 | T-Fall | Wesley King | DSCI | 9 | 21-5 |
Mike Brusadin | DCOF | 11 | Dec | Lamar Ross | WRID | 12 | 5-1 |
Bilal Shalash | HDAV | 12 | Dec | Keith Carius | WESTL | 11 | 9-5 |
Andre Phlipot | MAR | 11 | Dec | Yaw Boakye | WSOU | 12 | 8-3 |
Weight: 215 | |||||||
Marshall Knoch | HDAV | 10 | M-Dec | Ryan Gutierez | IND | 11 | 11-2 |
Cameron Trudell | WRID | 11 | Dec | Brad Orange | DSCI | 12 | 4-2 |
Evan Mulkey | DCOF | 12 | Def | Evan Riley | WESTL | 11 | |
Weight: 285 | |||||||
Mike Reinold | DCOF | 12 | Dec | Kyle Thirkield | MAR | 9 | 5-0 |
Jordan Finney | WESTL | 11 | Fall | David Hickey | BRI | 9 | :23 |
Consolation - 1st round | |||||||
Weight: 103 | |||||||
Weight: 112 | |||||||
Weight: 119 | |||||||
Weight: 125 | |||||||
Weight: 130 | |||||||
Weight: 135 | |||||||
Weight: 140 | |||||||
Daniel Otis | FHTS | 12 | Fall | Bryan Dean | BRI | 10 | 3:01 |
Weight: 145 | |||||||
Weight: 152 | |||||||
Weight: 160 | |||||||
Weight: 171 | |||||||
Weight: 189 | |||||||
Weight: 215 | |||||||
Weight: 285 | |||||||
Consolation - 2nd round | |||||||
Weight: 103 | |||||||
Weight: 112 | |||||||
Nick Sparks | MAR | 11 | Fall | Henry Rosh | DSCI | 9 | 1:03 |
Weight: 119 | |||||||
Jon Abudaggah | HDAV | 11 | Dec | Shane O'Connors | MAR | 11 | 12-7 |
Weight: 125 | |||||||
Conrad Chang | REY | 11 | Dec | Logan Michel | WSOU | 10 | 8-1 |
Michael Morrison | FHTS | 10 | Forf | Malik Chapman | IND | 11 | |
Weight: 130 | |||||||
Jesse Lipps | DSCI | 9 | Dec | Brady Catron | DCOF | 9 | 7-0 |
Mark Coleman | WOR | 10 | Fall | Miguel Martinez | WEST | 11 | 1:32 |
Weight: 135 | |||||||
Josh Sisler | MAR | 11 | Dec | Nolan Gill | HDAV | 10 | 5-2 |
Seth Carte | WSOU | 11 | Fall | Mike Baker | WEST | 10 | 1:52 |
Bryan Bowman | WOR | 12 | Fall | Michael DiBacco | BRI | 9 | :31 |
Weight: 140 | |||||||
Steve Mongare | WOR | 9 | Dec | Deron Long | IND | 11 | 10-6 |
Deangelo Clark-Willis | WEST | 11 | Fall | Daniel Otis | FHTS | 12 | 3:18 |
Matt Forgy | DSCI | 12 | M-Dec | Kyle Ehrhardt | HDAV | 10 | 13-3 |
Ryan Meyers | WSOU | 10 | Fall | Michael Duhanney | WRID | 12 | 3:11 |
Weight: 145 | |||||||
Tyler Palmer | WESTL | 11 | Fall | Zach Ewing | REY | 12 | 2:16 |
Brandon Dean | BRI | 10 | Fall | Joey Schwindt | FHTS | 12 | 4:17 |
Matt Bonnes | WSOU | 12 | M-Dec | Stearl Spurlock | WEST | 12 | 14-4 |
Weight: 152 | |||||||
Eric Holbrook | WESTL | 9 | Dec | Zachariah Nichols | BRI | 9 | 7-1 |
Weight: 160 | |||||||
Dalton Hoover | REY | 10 | Forf | Eric Gibson | IND | 11 | |
Weight: 171 | |||||||
Brandyn Porter | DCOF | 11 | Dec | Zach King | WESTL | 10 | 10-7 |
Weight: 189 | |||||||
Yaw Boakye | WSOU | 12 | Fall | Darrin Roth | BRI | 9 | 2:51 |
Keith Carius | WESTL | 11 | Fall | Nathan Johnson | FHTS | 10 | :40 |
Brandon Hauth | IND | 10 | Fall | Wesley King | DSCI | 9 | 2:24 |
Weight: 215 | |||||||
Weight: 285 | |||||||
Championship - Semifinals | |||||||
Weight: 103 | |||||||
Ryan Murdock | DCOF | 9 | Fall | Jacob Davis | HDAV | 9 | :58 |
Greg Chang | REY | 9 | Dec | Cameron Ray | WESTL | 10 | 13-9 |
Weight: 112 | |||||||
Angelo DiSabato | HDAV | 10 | Fall | Anish Pattisapu | DCOF | 12 | 1:00 |
Josh Nein | REY | 12 | Dec | Scottie Haslam | WESTL | 10 | 8-3 |
Weight: 119 | |||||||
Jason Seiple | DCOF | 11 | T-Fall | Jajuan Ross | IND | 10 | 18-2 |
Jack Swicegood | WESTL | 11 | Dec | Jordon McDonald | DSCI | 12 | 9-7 |
Weight: 125 | |||||||
Jake McCombs | MAR | 11 | T-Fall | Mark Vescio | DSCI | 11 | 22-7 |
Tyler Rich | HDAV | 12 | T-Fall | Galo Santos | WESTL | 10 | 17-2 |
Weight: 130 | |||||||
Isaiah Allen | REY | 12 | M-Dec | Zev Green | MAR | 11 | 17-8 |
Chase Delande | HDAV | 9 | Dec | Sean Clutter | WESTL | 11 | 8-5 |
Weight: 135 | |||||||
Randy Languis | DSCI | 11 | Fall | Zach Hartsel | REY | 11 | :42 |
Quintin Rigney | WESTL | 11 | Dec | Brian Williams | FHTS | 12 | 13-7 |
Weight: 140 | |||||||
Tommy Sasfy | REY | 12 | T-Fall | Jordan Harris | WESTL | 11 | 20-4 |
Tyler Wirtz | MAR | 12 | M-Dec | Scott Freitag | DCOF | 11 | 13-4 |
Weight: 145 | |||||||
Tyler Bass | MAR | 11 | Fall | Joshiah Messerall | WOR | 11 | 2:54 |
Alex Gordon | DSCI | 11 | Dec | Alex Mickley | HDAV | 9 | 2-1 |
Weight: 152 | |||||||
Taylor Smith | HDAV | 12 | M-Dec | Derrick Neimeister | WEST | 11 | 14-5 |
Nic Bowles | DSCI | 12 | Dec | Brian O'Connors | MAR | 12 | 7-3 |
Weight: 160 | |||||||
Caleb Marsh | MAR | 11 | Fall | Kyle Baugess | FHTS | 11 | 5:52 |
J.T. Rice | HDAV | 12 | Dec | Drew Pike | DSCI | 12 | 4-2 |
Weight: 171 | |||||||
Spencer Delande | HDAV | 11 | M-Dec | Jason Russell | WEST | 11 | 14-6 |
Jeremy Cook | REY | 12 | Dec | Michael Brankamp | WOR | 12 | 7-2 |
Weight: 189 | |||||||
Christian Tennant | REY | 11 | Dec | Mike Brusadin | DCOF | 11 | 4-3 |
Bilal Shalash | HDAV | 12 | Dec | Andre Phlipot | MAR | 11 | 2-1 |
Weight: 215 | |||||||
Nate Weeks | MAR | 11 | T-Fall | Marshall Knoch | HDAV | 10 | 15-0 |
Evan Mulkey | DCOF | 12 | Fall | Cameron Trudell | WRID | 11 | 2:33 |
Weight: 285 | |||||||
Jordan Marrero | REY | 11 | Fall | Mike Reinold | DCOF | 12 | 1:60 |
Alex Karageorge | WOR | 11 | Def | Jordan Finney | WESTL | 11 | |
Consolation - 3rd round | |||||||
Weight: 103 | |||||||
Ian Richeson | DSCI | 9 | M-Dec | Trace McDonald | WSOU | 9 | 13-1 |
Weight: 112 | |||||||
Nick Sparks | MAR | 11 | Dec | Ryan Ouzts | WSOU | 10 | 4-2 |
Jon Bloss | FHTS | 9 | Fall | Pedro Rivera | IND | 11 | 3:52 |
Weight: 119 | |||||||
R.J. Stevenson | WSOU | 11 | M-Dec | Jon Abudaggah | HDAV | 11 | 16-2 |
Will Boykin | REY | 9 | Dec | Zach Prince | WOR | 9 | 7-6 |
Weight: 125 | |||||||
Conrad Chang | REY | 11 | Fall | Will Paskett | DCOF | 12 | 4:29 |
Michael Morrison | FHTS | 10 | Forf | Corey Newell | BRI | 11 | |
Weight: 130 | |||||||
Riky Davis | BRI | 11 | Fall | Jesse Lipps | DSCI | 9 | 3:19 |
Mark Coleman | WOR | 10 | Dec | Shane Magers | WSOU | 11 | 3-1 |
Weight: 135 | |||||||
Josh Sisler | MAR | 11 | Dec | Seth Carte | WSOU | 11 | 8-4 |
Bryan Bowman | WOR | 12 | Fall | Tyler McCourt | DCOF | 9 | 2:48 |
Weight: 140 | |||||||
Deangelo Clark-Willis | WEST | 11 | T-Fall | Steve Mongare | WOR | 9 | 20-5 |
Ryan Meyers | WSOU | 10 | Fall | Matt Forgy | DSCI | 12 | 2:14 |
Weight: 145 | |||||||
Tyler Palmer | WESTL | 11 | M-Dec | Brandon Dean | BRI | 10 | 13-5 |
Anthony Goliver | DCOF | 10 | Dec | Matt Bonnes | WSOU | 12 | 5-1 |
Weight: 152 | |||||||
Brandon Martyn | REY | 11 | Fall | Eric Holbrook | WESTL | 9 | 2:09 |
Nick Adams | WSOU | 12 | M-Dec | Matt Muncrief | DCOF | 10 | 10-2 |
Weight: 160 | |||||||
Kyle Hazlett | WESTL | 11 | Fall | Dalton Hoover | REY | 10 | 2:11 |
Weight: 171 | |||||||
Geiger Abbington | DSCI | 12 | Dec | Nate Fults | MAR | 12 | 2-0 |
Weight: 189 | |||||||
Keith Carius | WESTL | 11 | Dec | Yaw Boakye | WSOU | 12 | 8-7 |
Lamar Ross | WRID | 12 | Fall | Brandon Hauth | IND | 10 | :43 |
Weight: 215 | |||||||
Evan Riley | WESTL | 11 | Dec | Brad Orange | DSCI | 12 | 7-5 |
Weight: 285 | |||||||
Consolation - Semifinals | |||||||
Weight: 103 | |||||||
Ian Richeson | DSCI | 9 | Dec | Jacob Davis | HDAV | 9 | 5-4 |
Cameron Ray | WESTL | 10 | T-Fall | Daric Erwin | MAR | 9 | 21-1 |
Weight: 112 | |||||||
Nick Sparks | MAR | 11 | Dec | Anish Pattisapu | DCOF | 12 | 8-0 |
Scottie Haslam | WESTL | 10 | Dec | Jon Bloss | FHTS | 9 | 7-3 |
Weight: 119 | |||||||
R.J. Stevenson | WSOU | 11 | T-Fall | Jajuan Ross | IND | 10 | 17-2 |
Jordon McDonald | DSCI | 12 | Fall | Will Boykin | REY | 9 | :53 |
Weight: 125 | |||||||
Conrad Chang | REY | 11 | Dec | Mark Vescio | DSCI | 11 | 6-3 |
Galo Santos | WESTL | 10 | Dec | Michael Morrison | FHTS | 10 | 5-0 |
Weight: 130 | |||||||
Zev Green | MAR | 11 | T-Fall | Riky Davis | BRI | 11 | 15-0 |
Sean Clutter | WESTL | 11 | Fall | Mark Coleman | WOR | 10 | 3:44 |
Weight: 135 | |||||||
Zach Hartsel | REY | 11 | Dec | Josh Sisler | MAR | 11 | 7-5 |
Brian Williams | FHTS | 12 | Fall | Bryan Bowman | WOR | 12 | 2:42 |
Weight: 140 | |||||||
Jordan Harris | WESTL | 11 | Fall | Deangelo Clark-Willis | WEST | 11 | 4:52 |
Scott Freitag | DCOF | 11 | Dec | Ryan Meyers | WSOU | 10 | 5-0 |
Weight: 145 | |||||||
Joshiah Messerall | WOR | 11 | Dec | Tyler Palmer | WESTL | 11 | 2-0 |
Alex Mickley | HDAV | 9 | Dec | Anthony Goliver | DCOF | 10 | 3-2 |
Weight: 152 | |||||||
Derrick Neimeister | WEST | 11 | Dec | Brandon Martyn | REY | 11 | 4-2 |
Brian O'Connors | MAR | 12 | Fall | Nick Adams | WSOU | 12 | 2:50 |
Weight: 160 | |||||||
Kyle Baugess | FHTS | 11 | Dec | Kyle Hazlett | WESTL | 11 | 8-6 |
Drew Pike | DSCI | 12 | T-Fall | Daniel Jones | BRI | 12 | 16-0 |
Weight: 171 | |||||||
Jason Russell | WEST | 11 | Dec | Brandyn Porter | DCOF | 11 | 5-0 |
Michael Brankamp | WOR | 12 | Fall | Geiger Abbington | DSCI | 12 | 2:08 |
Weight: 189 | |||||||
Mike Brusadin | DCOF | 11 | Dec | Keith Carius | WESTL | 11 | 5-4 |
Lamar Ross | WRID | 12 | Fall | Andre Phlipot | MAR | 11 | 3:28 |
Weight: 215 | |||||||
Marshall Knoch | HDAV | 10 | Dec | Evan Riley | WESTL | 11 | 12-5 |
Cameron Trudell | WRID | 11 | Dec | Ryan Gutierez | IND | 11 | 9-6 |
Weight: 285 | |||||||
Mike Reinold | DCOF | 12 | Fall | David Hickey | BRI | 9 | :13 |
Jordan Finney | WESTL | 11 | Fall | Kyle Thirkield | MAR | 9 | 2:21 |
Finals | |||||||
Weight: 103 | |||||||
Jacob Davis | HDAV | 9 | T-Fall | Daric Erwin | MAR | 9 | 24-9 |
Cameron Ray | WESTL | 10 | M-Dec | Ian Richeson | DSCI | 9 | 12-4 |
Ryan Murdock | DCOF | 9 | M-Dec | Greg Chang | REY | 9 | 10-2 |
Weight: 112 | |||||||
Jon Bloss | FHTS | 9 | Dec | Anish Pattisapu | DCOF | 12 | 7-6 |
Scottie Haslam | WESTL | 10 | Dec | Nick Sparks | MAR | 11 | 4-2 |
Angelo DiSabato | HDAV | 10 | Dec | Josh Nein | REY | 12 | 18-11 |
Weight: 119 | |||||||
Jajuan Ross | IND | 10 | Dec | Will Boykin | REY | 9 | 8-2 |
R.J. Stevenson | WSOU | 11 | Def | Jordon McDonald | DSCI | 12 | |
Jason Seiple | DCOF | 11 | M-Dec | Jack Swicegood | WESTL | 11 | 15-2 |
Weight: 125 | |||||||
Mark Vescio | DSCI | 11 | M-Dec | Michael Morrison | FHTS | 10 | 13-0 |
Conrad Chang | REY | 11 | Dec | Galo Santos | WESTL | 10 | 7-5 |
Jake McCombs | MAR | 11 | Dec | Tyler Rich | HDAV | 12 | 15-0 |
Weight: 130 | |||||||
Riky Davis | BRI | 11 | Fall | Mark Coleman | WOR | 10 | 4:25 |
Zev Green | MAR | 11 | Dec | Sean Clutter | WESTL | 11 | 10-3 |
Isaiah Allen | REY | 12 | Dec | Chase Delande | HDAV | 9 | 7-5 |
Weight: 135 | |||||||
Josh Sisler | MAR | 11 | T-Fall | Bryan Bowman | WOR | 12 | 19-4 |
Brian Williams | FHTS | 12 | Dec | Zach Hartsel | REY | 11 | 5-2 |
Randy Languis | DSCI | 11 | Fall | Quintin Rigney | WESTL | 11 | :58 |
Weight: 140 | |||||||
Ryan Meyers | WSOU | 10 | Dec | Deangelo Clark-Willis | WEST | 11 | 4-2 |
Scott Freitag | DCOF | 11 | M-Dec | Jordan Harris | WESTL | 11 | 14-1 |
Tommy Sasfy | REY | 12 | M-Dec | Tyler Wirtz | MAR | 12 | 18-7 |
Weight: 145 | |||||||
Tyler Palmer | WESTL | 11 | Fall | Anthony Goliver | DCOF | 10 | 3:52 |
Alex Mickley | HDAV | 9 | Dec | Joshiah Messerall | WOR | 11 | 6-3 |
Tyler Bass | MAR | 11 | Def | Alex Gordon | DSCI | 11 | |
Weight: 152 | |||||||
Brandon Martyn | REY | 11 | Dec | Nick Adams | WSOU | 12 | 15-14 |
Brian O'Connors | MAR | 12 | Dec | Derrick Neimeister | WEST | 11 | 6-0 |
Taylor Smith | HDAV | 12 | M-Dec | Nic Bowles | DSCI | 12 | 18-4 |
Weight: 160 | |||||||
Kyle Hazlett | WESTL | 11 | Dec | Daniel Jones | BRI | 12 | 2-0 |
Drew Pike | DSCI | 12 | M-Dec | Kyle Baugess | FHTS | 11 | 14-3 |
Caleb Marsh | MAR | 11 | Dec | J.T. Rice | HDAV | 12 | 4-0 |
Weight: 171 | |||||||
Geiger Abbington | DSCI | 12 | Dec | Brandyn Porter | DCOF | 11 | 6-1 |
Michael Brankamp | WOR | 12 | M-Dec | Jason Russell | WEST | 11 | 15-6 |
Jeremy Cook | REY | 12 | Dec | Spencer Delande | HDAV | 11 | 5-2 |
Weight: 189 | |||||||
Keith Carius | WESTL | 11 | Def | Andre Phlipot | MAR | 11 | |
Lamar Ross | WRID | 12 | Dec | Mike Brusadin | DCOF | 11 | 5-4 |
Bilal Shalash | HDAV | 12 | Dec | Christian Tennant | REY | 11 | 2-1 |
Weight: 215 | |||||||
Ryan Gutierez | IND | 11 | Fall | Evan Riley | WESTL | 11 | 3:44 |
Marshall Knoch | HDAV | 10 | Dec | Cameron Trudell | WRID | 11 | 8-5 |
Nate Weeks | MAR | 11 | Fall | Evan Mulkey | DCOF | 12 | 4:16 |
Weight: 285 | |||||||
Kyle Thirkield | MAR | 9 | Fall | David Hickey | BRI | 9 | :38 |
Mike Reinold | DCOF | 12 | Fall | Jordan Finney | WESTL | 11 | 1:12 |
Alex Karageorge | WOR | 11 | Fall | Jordan Marrero | REY | 11 | 5:51 |