Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017106IN-1 Jake White 9 - Ak. Manchester (27-7)1RO-4 Kyle Stephon 9 - Fairless (28-11)2NW-3 Jordan Ballard 9 - Norwayne (15-11)3BE-2 Jake Edelman 9 - Pymatuning Valley (29-6)4NW-2 Seth Unkefer 9 - Waynedale (22-15)5BE-3 Jackson Reineke 9 - Hawken (34-9)6IN-4 Darnell Caver 9 - Trinity (5-22)7RO-1 Kyle Keenan 10 - South Range (40-7)8BE-1 John Kumher 12 - Berkshire (36-3)9NW-4 Max Davis 9 - Hillsdale (5-16)10IN-3 Jon Duran 10 - Luth. West (18-18)11RO-2 Jacob `Boot` Kuhlins 11 - Tuslaw (43-7)12IN-2 Zach Lahood 10 - Black River (30-9)13RO-3 Deagan Foster 9 - Waterloo (31-14)14BE-4 Daniel Demma 10 - Gar. Garfield (14-17)15NW-1 Hunter Frederick 9 - Mapleton (26-10)16001 White(AMAN) 2:44002 Edelman(PVAL) 1:26003 Reineke(HAWK) 5:54004 Keenan(SRAN) 1:06005 Kumher(BERK) 0:21006 Kuhlins(TUSL) 0:35007 Lahood(BRIV) 1:20008 Frederick(MAPL) 4:48113 Edelman(PVAL) 1:23114 Keenan(SRAN) 17-11 115 Kuhlins(TUSL) Default116 Lahood(BRIV) 11-8 281 Edelman(PVAL) 3:04282 Kuhlins(TUSL) md12-2 3651st Edelman(PVAL) 1:44
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L001 Stephon(FAIR)L002 Ballard(NORW)L003 Unkefer(WAYN)L004 Caver(TRIN)L005 Davis(HILL)L006 Duran(LWES)L007 Foster(WATE)L008 Demma(GGAR)L116 Frederick(MAPL) Stephon(FAIR) 6-1 Frederick(MAPL) 0:18169225L115 Kumher(BERK) Unkefer(WAYN) 0:38 Unkefer(WAYN) Default170226L114 Reineke(HAWK) Duran(LWES) tf17-1 Reineke(HAWK) 1:55171227L113 White(AMAN) Foster(WATE) 7-6 White(AMAN) 2:52172228L281 Keenan(SRAN) Frederick(MAPL) 5-0 Keenan(SRAN) 2:54309337L282 Lahood(BRIV) White(AMAN) tf15-0 White(AMAN) 7-2 3103383rd White(AMAN) 9-2 366L337L3385th Frederick(MAPL) Lahood(BRIV) Frederick(MAPL) 4-0 367Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017113RO-1 Joe Gabbard 12 - Tuslaw (26-24)1BE-4 Ryan Shanower 9 - Cardinal (16-17)2NW-3 Blake Rising 9 - Mapleton (22-8)3IN-2 Robert Pinkie 10 - Luth. West (24-10)4NW-2 Daniel Forbes 11 - Loudonville (22-15)5IN-3 Brandon Meade 10 - Cuy. Heights (20-11)6RO-4 Jason Tice 9 - Wellsville (17-9)7BE-1 J.P. Hlifka 11 - Hawken (31-7)8NW-1 Dylan Ward 10 - Smithville (24-17)9IN-5 Jeffrey Rosin 10 - Brooklyn (12-15)10RO-3 Jeremy Seka 10 - Jackson-Milton (15-19)11BE-2 William Campbell 9 - Pymatuning Valley (30-10)12RO-2 Ben Ruegg 12 - Fairless (33-10)13BE-3 Logan Rutherford 9 - Gar. Garfield (17-16)14NW-4 Andrew Kollin 9 - Rittman (22-13)15IN-1 Zack Larue 10 - Ak. Manchester (19-5)16009 Gabbard(TUSL) 8-3 010 Pinkie(LWES) 1:58011 Meade(CHTS) 7-6 012 Hlifka(HAWK) 3:16013 Ward(SMIT) 1:15014 Campbell(PVAL) 1:29015 Ruegg(FAIR) 8-3 016 Larue(AMAN) 1:13117 Pinkie(LWES) 7-0 118 Meade(CHTS) 9-7 119 Ward(SMIT) 6-4 120 Larue(AMAN) tf21-5 283 Pinkie(LWES) 3-1 284 Larue(AMAN) tf26-11 3681st Larue(AMAN) 2:33
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L009 Shanower(CARD)L010 Rising(MAPL)L011 Forbes(LOUD)L012 Tice(WLVL)L013Rosin(BKLN)L014 Seka(JMIL)L015 Rutherford(GGAR)L016 Kollin(RITT)L120 Ruegg(FAIR) Rising(MAPL) 4:20 Ruegg(FAIR) 9-3 173229L119 Campbell(PVAL) Forbes(LOUD) tf16-0 Forbes(LOUD) 13-6 174230L118 Hlifka(HAWK) Seka(JMIL) 0:55 Hlifka(HAWK) 0:42175231L117 Gabbard(TUSL) Rutherford(GGAR) 3:48 Gabbard(TUSL) 4:59176232L283 Meade(CHTS) Ruegg(FAIR) 4-3 Ruegg(FAIR) 3-0 311339L284 Ward(SMIT) Hlifka(HAWK) 13-7 Hlifka(HAWK) 6-5 3123403rd Ruegg(FAIR) 6-5 369L339L3405th Meade(CHTS) Ward(SMIT) Meade(CHTS) 6-3 370Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017120NW-1 Keshaun Clark 9 - Rittman (21-16)1IN-4 Zack Shaffer 12 - Columbia (33-14)2RO-3 Derik Houser 10 - Col. Crestview (29-12)3BE-2 Anthony Surace 9 - Berkshire (26-18)4RO-2 Brier Marthey 9 - Tuslaw (37-12)5BE-3 Jesse Young 10 - Pymatuning Valley (13-16)6NW-4 Matt Mendiola 12 - Orrville (20-17)7IN-1 Andrew Zarins 11 - Brooklyn (37-8)8RO-1 Dalton Leightner 12 - Rootstown (36-6)9BE-4 Paul Jacobs 10 - Beachwood (11-22)10NW-3 Bobby Flores 10 - W.S. Northwestern (8-19)11IN-2 Luke Hopkins 10 - Cuy. Heights (28-10)12NW-2 Colton Beaver 11 - Smithville (5-26)13IN-3 Steven Ferguson 10 - Elyria Catholic (20-7)14RO-4 Nicholas Cianciola 10 - Canton C.C. (30-8)15BE-5 Andrew Wagenberg 9 - Hawken (16-22)16017 Shaffer(CLMB) 3-0 018 Houser(CCRE) 3:22019 Marthey(TUSL) 0:52020 Zarins(BKLN) 0:55021 Leightner(ROOT) 3:39022 Hopkins(CHTS) 1:13023 Ferguson(ECAT) md12-0 024 Cianciola(CCC) 1:55121 Shaffer(CLMB) 10-7 122 Marthey(TUSL) 7-1 123 Leightner(ROOT) 5:41124 Ferguson(ECAT) 2-1 285 Marthey(TUSL) 2-0 286 Leightner(ROOT) 1:233711st Leightner(ROOT) 1-0
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L017 Clark(RITT)L018 Surace(BERK)L019 Young(PVAL)L020 Mendiola(ORRV)L021 Jacobs(BEAC)L022 Flores(WNOR)L023 Beaver(SMIT)L024Wagenberg(HAWK)L124 Cianciola(CCC) Clark(RITT) 0:35 Cianciola(CCC) 4-1 177233L123 Hopkins(CHTS) Mendiola(ORRV) 7-1 Hopkins(CHTS) 3:17178234L122 Zarins(BKLN) Flores(WNOR) 2:33 Zarins(BKLN) 0:35179235L121 Houser(CCRE) Beaver(SMIT) 4:33 Houser(CCRE) 2:31180236L285 Shaffer(CLMB) Cianciola(CCC) 5-3 Cianciola(CCC) 3-0 313341L286 Ferguson(ECAT) Zarins(BKLN) 7-2 Zarins(BKLN) 4-3 3143423rd Zarins(BKLN) 5-1 372L341L3425th Shaffer(CLMB) Ferguson(ECAT) Ferguson(ECAT) 7-2 373Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017126NW-1 Derek Unkefer 12 - Smithville (32-7)1IN-4 Austin Partlow 10 - Mogadore (25-15)2BE-3 Mathew Sexton 9 - Grand Valley (17-17)3RO-2 Connor Brennan 11 - Tuslaw (37-12)4BE-2 Brandon Nevison 12 - Cardinal (19-12)5RO-3 Daulton Metheney 11 - Waterloo (33-10)6NW-4 Harley Young 10 - Loudonville (24-16)7IN-1 Seth Majewski 10 - Brooklyn (37-8)8RO-1 Niko Chilson 10 - Rootstown (29-3)9BE-4 Brandon Hepper 9 - Kirtland (13-22)10IN-5 Luke Swauger 12 - Independence (26-19)11NW-2 Nathan Kissinger 11 - Mapleton (22-11)12IN-2 Josh Newman 12 - Columbia (32-3)13NW-5 Michael Briggs 9 - Triway (10-17)14RO-4 Ryan Staton 9 - Jackson-Milton (22-11)15BE-1 Noah Campbell 10 - Pymatuning Valley (28-7)16025 Unkefer(SMIT) tf21-6 026 Brennan(TUSL) 1:10027 Nevison(CARD) 5:05028 Majewski(BKLN) md19-6 029 Chilson(ROOT) 1:30030Swauger(INDE) 5:13031 Newman(CLMB) 2:07032 Campbell(PVAL) 5:15125 Brennan(TUSL) 1:14126 Majewski(BKLN) 7-1 127 Chilson(ROOT) 1:50128 Newman(CLMB) 3:10287 Majewski(BKLN) 5:11288 Chilson(ROOT) 5-2 3741st Chilson(ROOT) 6-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L025 Partlow(MOGA)L026 Sexton(GVAL)L027 Metheney(WATE)L028 Young(LOUD)L029 Hepper(KIRT)L030 Kissinger(MAPL)L031Briggs(TRIW)L032 Staton(JMIL)L128 Campbell(PVAL) Partlow(MOGA) 3:48 Campbell(PVAL) 4:14181237L127Swauger(INDE) Metheney(WATE) 2:40Swauger(INDE) 12-11 182238L126 Nevison(CARD) Kissinger(MAPL) 0:32 Nevison(CARD) 8-5 183239L125 Unkefer(SMIT) Staton(JMIL) 7-4 Unkefer(SMIT) md13-1 184240L287 Brennan(TUSL) Campbell(PVAL) 4:59 Brennan(TUSL) md9-0 315343L288 Newman(CLMB) Unkefer(SMIT) 2:48 Newman(CLMB) 10-6 3163443rd Newman(CLMB) 3:00375L343L3445th Campbell(PVAL) Unkefer(SMIT) Unkefer(SMIT) md12-2 376Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017132RO-1 Brad Trescott 12 - Rootstown (36-7)1NW-4 Austin Smiley 12 - Hillsdale (29-10)2BE-3 Gavin Meeker 12 - Grand Valley (17-18)3IN-2 Michael Deventure 10 - Ak. Manchester (19-13)4BE-2 Jarrod Malkus 10 - Berkshire (25-14)5IN-3 Tyler Wilfong 11 - Wellington (24-12)6RO-5 James Mortimer 12 - Liberty (18-15)7NW-1 Michael Yacapraro 12 - Triway (39-4)8IN-1 Parker Watson 10 - Luth. West (38-8)9BE-4 Paul Byler 10 - Cardinal (16-23)10RO-3 Andrew Hardenbrook 11 - Col. Crestview (33-7)11NW-2 Cael Rowland 10 - W.S. Northwestern (35-10)12RO-2 Isaac Elliott 12 - Tuslaw (46-7)13NW-3 Evan Hostetler 11 - Waynedale (40-11)14IN-4 King Seyou 11 - Cle. VASJ (28-14)15BE-1 Logan Kissell 11 - Gar. Garfield (32-2)16033 Trescott(ROOT) md17-6 034 Meeker(GVAL) 0:28035 Wilfong(WLTN) 9-2 036 Yacapraro(TRIW) 0:49037 Watson(LWES) 1:34038 Rowland(WNOR) 2-1 039 Hostetler(WAYN) Default040 Kissell(GGAR) 2:58129 Trescott(ROOT) 2:53130 Yacapraro(TRIW) 1:56131 Watson(LWES) 8-6 132 Kissell(GGAR) md12-0 289 Yacapraro(TRIW) 7-2 290 Kissell(GGAR) md10-2 3771st Kissell(GGAR) 9-7
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L033 Smiley(HILL)L034 Deventure(AMAN)L035 Malkus(BERK)L036Mortimer(LIBE)L037 Byler(CARD)L038 Hardenbrook(CCRE)L039 Elliott(TUSL)L040 Seyou(CVAS)L132 Hostetler(WAYN) Smiley(HILL) 12-11 Hostetler(WAYN) 7-5 185241L131 Rowland(WNOR) Malkus(BERK) 5-4 Rowland(WNOR) 1:55186242L130 Wilfong(WLTN) Hardenbrook(CCRE) 2:04 Hardenbrook(CCRE) md11-3 187243L129 Meeker(GVAL) Elliott(TUSL) 5-1 Elliott(TUSL) 1:29188244L289 Trescott(ROOT) Rowland(WNOR) 5-3 Trescott(ROOT) tf23-5 317345L290 Watson(LWES) Elliott(TUSL) 1:47 Elliott(TUSL) 2:193183463rd Elliott(TUSL) 3-2 378L345L3465th Rowland(WNOR) Watson(LWES) Watson(LWES) 5-1 379Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017138IN-1 Mason Wright 11 - Wellington (36-6)1RO-4 Morgan Weinreber 12 - Liberty (32-7)2BE-3 Ryan Finney 11 - Gar. Garfield (24-10)3NW-2 Brian Persinger 12 - Triway (37-6)4BE-2 Cameron Yeary 12 - Pymatuning Valley (33-10)5NW-3 Wyatt Zimmerman 9 - Orrville (35-14)6IN-4 Bailey Hunt 10 - Ak. Manchester (21-14)7RO-1 Luke Ezzo 12 - Canton C.C. (41-4)8BE-1 Nick Burgard 10 - Ash. St. John (35-5)9NW-4 Dalton Abfall 11 - Mapleton (17-5)10RO-3 Tyler Jenkins 11 - Rootstown (34-9)11IN-2 Trey Combs 12 - Cuy. Heights (28-5)12RO-2 Brennan Shirley 10 - Tuslaw (35-7)13IN-3 Robby Cobb 12 - Elyria Catholic (27-5)14BE-5 Kevin Piczer 12 - Newbury (21-11)15NW-1 Gavin Stika 11 - Norwayne (39-2)16041 Wright(WLTN) md13-4 042 Persinger(TRIW) 0:29043 Yeary(PVAL) 3-0 TB044 Ezzo(CCC) 1:11045 Burgard(ASJO) 3:44046 Combs(CHTS) 6-3 047 Shirley(TUSL) tf16-0 048 Stika(NORW) 1:17133 Persinger(TRIW) 5-1 134 Yeary(PVAL) 5:10135 Combs(CHTS) 3-2 136 Stika(NORW) 3-0 291 Persinger(TRIW) 0:28292 Stika(NORW) 8-5 3801st Stika(NORW) 3-1 SV
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L041 Weinreber(LIBE)L042 Finney(GGAR)L043 Zimmerman(ORRV)L044 Hunt(AMAN)L045 Abfall(MAPL)L046 Jenkins(ROOT)L047 Cobb(ECAT)L048Piczer(NEWB)L136 Shirley(TUSL) Finney(GGAR) 4-3 Finney(GGAR) 8-3 189245L135 Burgard(ASJO) Zimmerman(ORRV) tf20-2 Burgard(ASJO) md10-2 190246L134 Ezzo(CCC) Abfall(MAPL) 2-0 Abfall(MAPL) 2-1 191247L133 Wright(WLTN) Cobb(ECAT) tf19-4 Cobb(ECAT) 5-4 TB192248L291 Yeary(PVAL) Burgard(ASJO) 4-2 Burgard(ASJO) 7-2 319347L292 Combs(CHTS) Cobb(ECAT) 3-2 Combs(CHTS) 8-4 3203483rd Combs(CHTS) 3-2 381L347L3485th Yeary(PVAL) Cobb(ECAT) Yeary(PVAL) 9-3 382Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017145NW-1 Thomas Forbes 12 - Loudonville (35-8)1BE-4 Gus Mormino 12 - Kirtland (25-14)2RO-3 Mouad Elouaddi 11 - Liberty (22-17)3IN-2 Alex Gucwa 11 - Brooklyn (35-11)4RO-2 Trent Duvall 10 - Rootstown (31-4)5IN-3 Trevor Boose 12 - Wellington (32-13)6NW-4 Trenton Shar 12 - Norwayne (26-9)7BE-1 Cody Rhoads 12 - Grand Valley (34-4)8RO-1 Kyle Ryder 10 - Tuslaw (44-7)9IN-4 Nick Rossi 10 - Independence (32-12)10NW-3 Beau Lefever 10 - Mapleton (18-9)11BE-2 Mike Weston 11 - Newbury (30-11)12NW-2 Trenton Mathew 11 - Smithville (28-12)13BE-3 Jimmy McClellan 11 - Berkshire (22-7)14RO-4 Jacob Dean 10 - Col. Crestview (17-17)15IN-1 Stan Bleich 12 - Elyria Catholic (37-1)16049 Forbes(LOUD) 6-0 050 Elouaddi(LIBE) 12-7 051 Duvall(ROOT) 2:18052 Rhoads(GVAL) 7-4 053 Ryder(TUSL) 3:11054 Lefever(MAPL) md11-3 055 Mathew(SMIT) 4:52056 Bleich(ECAT) 3:09137 Forbes(LOUD) 3:32138 Rhoads(GVAL) md13-0 139 Ryder(TUSL) 3-0 140 Bleich(ECAT) md22-9 293 Rhoads(GVAL) 1-0 294 Bleich(ECAT) 9-2 3831st Bleich(ECAT) 13-6
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L049 Mormino(KIRT)L050 Gucwa(BKLN)L051 Boose(WLTN)L052 Shar(NORW)L053 Rossi(INDE)L054 Weston(NEWB)L055 McClellan(BERK)L056 Dean(CCRE)L140 Mathew(SMIT) Mormino(KIRT) md12-2 Mathew(SMIT) 5-0 193249L139 Lefever(MAPL) Boose(WLTN) 4-2 Lefever(MAPL) 7-3 194250L138 Duvall(ROOT) Weston(NEWB) 6-4 Duvall(ROOT) 6-2 195251L137 Elouaddi(LIBE) McClellan(BERK) 6-1 McClellan(BERK) 9-2 196252L293 Forbes(LOUD) Mathew(SMIT) md11-1 Forbes(LOUD) 3-2 321349L294 Ryder(TUSL) Duvall(ROOT) 7-4 Ryder(TUSL) 1:213223503rd Ryder(TUSL) md11-0 384L349L3505th Mathew(SMIT) Duvall(ROOT) Mathew(SMIT) 1:27385Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017152RO-1 Stephen Skeens 11 - Tuslaw (33-16)1BE-4 Chad Brown 11 - Pymatuning Valley (17-10)2IN-3 Mitchell Bock 11 - Ak. Manchester (9-9)3NW-2 Ian Maund 12 - Mapleton (36-3)4IN-2 Mike Lovell 10 - Columbia (22-9)5NW-3 Derek DuVall 11 - W.S. Northwestern (37-10)6RO-4 Dylan Metheney 12 - Waterloo (21-21)7BE-1 Jacob Lagoa 9 - Ash. St. John (34-3)8IN-1 Max Mohrman 12 - Wellington (28-10)9NW-4 Nathan Shaw 9 - Waynedale (28-22)10RO-3 Nick Vergallito 12 - Jackson-Milton (26-16)11BE-2 Alex Lampert 11 - Newbury (31-6)12RO-2 Nathan Zurzolo 12 - Rootstown (27-18)13BE-3 Nathan Rasmussen 12 - Grand Valley (31-10)14IN-4 Kevin McLeeson 10 - Luth. West (5-17)15NW-1 Riley Smucker 11 - Smithville (38-1)16057 Skeens(TUSL) 3:23058 Maund(MAPL) 1:01059 DuVall(WNOR) 0:49060 Lagoa(ASJO) 1:07061 Mohrman(WLTN) 1:41062 Lampert(NEWB) 1:48063 Zurzolo(ROOT) 2-0 064 Smucker(SMIT) 0:26141 Maund(MAPL) 8-4 142 Lagoa(ASJO) md12-0 143 Lampert(NEWB) 1:50144 Smucker(SMIT) 0:43295 Lagoa(ASJO) Default296 Smucker(SMIT) 2:563861st Lagoa(ASJO) 8-3
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L057 Brown(PVAL)L058 Bock(AMAN)L059 Lovell(CLMB)L060 Metheney(WATE)L061 Shaw(WAYN)L062 Vergallito(JMIL)L063 Rasmussen(GVAL)L064 McLeeson(LWES)L144 Zurzolo(ROOT) Brown(PVAL) 0:03:29 Zurzolo(ROOT) md8-0 197253L143 Mohrman(WLTN) Lovell(CLMB) md10-2 Mohrman(WLTN) 4:08198254L142 DuVall(WNOR) Vergallito(JMIL) 3:56 DuVall(WNOR) 3:48199255L141 Skeens(TUSL) Rasmussen(GVAL) 0:23 Rasmussen(GVAL) 3-1 200256L295 Maund(MAPL) Mohrman(WLTN) 4:56 Maund(MAPL) 2-1 323351L296 Lampert(NEWB) Rasmussen(GVAL) 1-0 Rasmussen(GVAL) 5-0 3243523rd Rasmussen(GVAL) Default387L351L3525th Mohrman(WLTN) Lampert(NEWB) Lampert(NEWB) md10-2 388Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017160NW-1 Kyle Ice 12 - Waynedale (34-2)1RO-4 Latrell Crute 9 - Sal. Southern (20-13)2BE-3 John Chambers 11 - Newbury (23-10)3IN-2 Nick Demassimo 12 - Trinity (20-8)4BE-2 Anthony Scurry 12 - Warrensville Heights (31-4)5IN-3 Hayden Bartolovich 12 - Wellington (16-7)6NW-4 Gavin Davis 9 - Loudonville (34-10)7RO-1 Luke Sorboro 12 - Rootstown (37-2)8IN-1 Nick Mroczynski 11 - Independence (39-5)9BE-4 Clayton Takacs 10 - Grand Valley (31-11)10NW-3 Cameron Vanbrunt 11 - Orrville (33-8)11RO-2 Elvis Conkle 12 - Tuslaw (19-6)12NW-2 Bailey Blair 12 - Smithville (35-5)13RO-3 Zion Matlock 10 - Liberty (20-14)14IN-4 Jake Mallos 12 - Cuy. Heights (15-15)15BE-1 David Cumberledge 9 - Ash. St. John (44-5)16065 Ice(WAYN) 0:26066 Demassimo(TRIN) 2:30067 Scurry(WHEI) 3:30068 Sorboro(ROOT) tf21-3 069 Mroczynski(INDE) 6-2 070 Conkle(TUSL) tf16-0 071 Blair(SMIT) 5-0 072 Cumberledge(ASJO) 1:55145 Ice(WAYN) 2:31146 Scurry(WHEI) 6-2 147 Conkle(TUSL) 5-2 148 Cumberledge(ASJO) 5:05297 Ice(WAYN) 0:18298 Conkle(TUSL) 10-3 3891st Conkle(TUSL) Default
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L065 Crute(SSOU)L066 Chambers(NEWB)L067 Bartolovich(WLTN)L068 Davis(LOUD)L069 Takacs(GVAL)L070 Vanbrunt(ORRV)L071 Matlock(LIBE)L072 Mallos(CHTS)L148 Blair(SMIT) Chambers(NEWB) 1:32 Blair(SMIT) tf17-1 201257L147 Mroczynski(INDE) Davis(LOUD) 5-3 Mroczynski(INDE) 5-1 202258L146 Sorboro(ROOT) Vanbrunt(ORRV) 4:36 Sorboro(ROOT) md13-0 203259L145 Demassimo(TRIN) Matlock(LIBE) 5-3 Demassimo(TRIN) 4-1 204260L297 Scurry(WHEI) Blair(SMIT) 5-2 Blair(SMIT) md11-2 325353L298 Cumberledge(ASJO) Sorboro(ROOT) md15-3 Sorboro(ROOT) 2:193263543rd Sorboro(ROOT) 5-0 390L353L3545th Scurry(WHEI) Cumberledge(ASJO) Cumberledge(ASJO) md19-8 391Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017170BE-1 Bryce Randall 11 - Brookfield (28-10)1NW-4 Luke Chaffee 12 - W.S. Northwestern (25-18)2RO-3 Jake Loar 10 - Tuslaw (40-7)3RO-5 Cole Hurd 11 - Waterloo (29-17)4RO-2 Nathan Whitehead 10 - Columbiana (15-5)5IN-3 Andrew Graska 12 - Mogadore (30-10)6BE-4 Mike McKale 10 - Newbury (19-15)7NW-1 Logan Stanley 11 - Waynedale (50-1)8IN-1 Chris Miller 12 - Wellington (33-5)9RO-4 Nick Scarl 11 - Jackson-Milton (30-12)10NW-3 Garrett Carraway 12 - Smithville (36-6)11BE-2 Christian Blank 10 - Ash. St. John (24-13)12NW-2 Manny Garza 12 - Rittman (14-2)13BE-3 Will Blechschmid 12 - Berkshire (12-3)14IN-4 Mike Jacobucci 12 - Columbia (39-8)15RO-1 Chris Langguth 10 - Rootstown (43-2)16073 Randall(BFLD) 3:36074 Loar(TUSL) 3-2 075 Whitehead(CANA) 7-2 076 Stanley(WAYN) tf20-2 077 Scarl(JMIL) 8-7 078 Blank(ASJO) 8-7 UTB079 Garza(RITT) 1:29080 Langguth(ROOT) 5:16149 Loar(TUSL) 9-4 150 Stanley(WAYN) 8-3 151 Blank(ASJO) 3-2 152 Garza(RITT) 11-4 299 Stanley(WAYN) md16-4 300 Garza(RITT) 3:093921st Stanley(WAYN) 8-3
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L073 Chaffee(WNOR)L074Hurd(WATE)L075 Graska(MOGA)L076 McKale(NEWB)L077 Miller(WLTN)L078 Carraway(SMIT)L079 Blechschmid(BERK)L080 Jacobucci(CLMB)L152 Langguth(ROOT)Hurd(WATE) 3:57 Langguth(ROOT) 3-0 205261L151 Scarl(JMIL) Graska(MOGA) 4:59 Scarl(JMIL) 6-3 206262L150 Whitehead(CANA) Miller(WLTN) 7-6 Miller(WLTN) 1:45207263L149 Randall(BFLD) Jacobucci(CLMB) 9-4 Jacobucci(CLMB) 8-5 208264L299 Loar(TUSL) Langguth(ROOT) 5-3 Langguth(ROOT) 6-2 327355L300 Blank(ASJO) Miller(WLTN) 3-2 Blank(ASJO) 3-2 3283563rd Langguth(ROOT) 3-1 393L355L3565th Loar(TUSL) Miller(WLTN) Miller(WLTN) 1:51394Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017182IN-1 James Handwerk 12 - Luth. West (42-0)1BE-4 William Bailey 11 - Warrensville Heights (15-15)2NW-3 Nick Stanton 11 - Loudonville (20-11)3RO-2 Caleb Rupert 12 - Columbiana (32-8)4NW-2 Aidan Hostetler 12 - Smithville (20-13)5RO-3 Codie Powell 12 - Tuslaw (29-7)6BE-5 Dionte Cowell 10 - Brookfield (5-2)7BE-1 Tom McKale 12 - Newbury (35-2)8NW-1 Zach Steiner 12 - Norwayne (32-2)9RO-4 Daniel Morgan 10 - Col. Crestview (26-14)10RO-5 John Spivey 12 - Liberty (24-18)11BE-2 Josh Bialosky 12 - Beachwood (39-6)12IN-2 Jordan Krucek 10 - Cuy. Heights (19-9)13BE-3 Kyle Simms 12 - Cardinal (13-7)14NW-4 Collin Bachmann 10 - Hillsdale (12-15)15RO-1 Nick Shephard 11 - Fairless (38-4)16081 Handwerk(LWES) 0:14082 Rupert(CANA) 0:38083 Hostetler(SMIT) 2-0 084 McKale(NEWB) 1:03085 Steiner(NORW) 1:59086 Bialosky(BEAC) tf17-2 087 Simms(CARD) 4:51088 Shephard(FAIR) 0:13153 Handwerk(LWES) tf18-2 154 McKale(NEWB) 3:30155 Steiner(NORW) md13-3 156 Shephard(FAIR) 1:50301 Handwerk(LWES) tf22-7 302 Steiner(NORW) 4-3 3951st Steiner(NORW) 6-3
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L081 Bailey(WHEI)L082 Stanton(LOUD)L083 Powell(TUSL)L084 Cowell(BFLD)L085 Morgan(CCRE)L086Spivey(LIBE)L087 Krucek(CHTS)L088 Bachmann(HILL)L156 Simms(CARD) Bailey(WHEI) 0:59 Simms(CARD) 0:47209265L155 Bialosky(BEAC) Powell(TUSL) 4:58 Bialosky(BEAC) 2:09210266L154 Hostetler(SMIT) Morgan(CCRE) 6-1 Morgan(CCRE) 4-2 211267L153 Rupert(CANA) Krucek(CHTS) 8-1 Rupert(CANA) 2:34212268L301 McKale(NEWB) Bialosky(BEAC) 0:50 McKale(NEWB) 5-2 329357L302 Shephard(FAIR) Rupert(CANA) 2:39 Shephard(FAIR) 5:343303583rd Shephard(FAIR) 7-5 396L357L3585th Bialosky(BEAC) Rupert(CANA) Bialosky(BEAC) 7-5 397Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017195BE-1 Gaige Willis 11 - Pymatuning Valley (38-0)1IN-4 Aric Paine 12 - Columbia (20-23)2NW-3 Andy Barnett 10 - Rittman (19-13)3RO-2 Will Bolanz 12 - Waterloo (39-3)4NW-2 Ty Straits 11 - Waynedale (27-5)5RO-3 Anthony Czap 9 - South Range (21-15)6BE-4 Kevin Dages 11 - Kirtland (15-15)7IN-1 Jacob Campbell 11 - Black River (31-7)8NW-1 John Kelbly 12 - Smithville (30-1)9RO-4 Brock Schlueter 12 - Columbiana (8-8)10BE-3 Mitch Sanders 9 - Newbury (15-5)11IN-2 Nick Fox 12 - Wellington (25-13)12BE-2 Bradley Turner 12 - Grand Valley (24-11)13IN-3 Kiras Kijauskas 10 - Cle. VASJ (18-13)14NW-4 Austin Armstrong 9 - Orrville (13-11)15RO-1 Logan Hall 12 - Tuslaw (52-3)16089 Willis(PVAL) 3:56090 Bolanz(WATE) 3:35091 Straits(WAYN) 6-4 092 Campbell(BRIV) 5:37093 Kelbly(SMIT) 1:51094 Fox(WLTN) 4:53095 Turner(GVAL) 5-2 096 Hall(TUSL) 0:40157 Willis(PVAL) 3-1 158 Campbell(BRIV) 3-1 SV159 Kelbly(SMIT) 4:56160 Hall(TUSL) 3:33303 Willis(PVAL) 5:18304 Hall(TUSL) 7-4 3981st Willis(PVAL) 3-2
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L089 Paine(CLMB)L090 Barnett(RITT)L091 Czap(SRAN)L092 Dages(KIRT)L093 Schlueter(CANA)L094 Sanders(NEWB)L095 Kijauskas(CVAS)L096 Armstrong(ORRV)L160 Turner(GVAL) Barnett(RITT) 6-0 Barnett(RITT) 0:45213269L159 Fox(WLTN) Czap(SRAN) 1:34 Czap(SRAN) 6-3 214270L158 Straits(WAYN) Schlueter(CANA) md13-4 Straits(WAYN) 0:51215271L157 Bolanz(WATE) Kijauskas(CVAS) 4:20 Bolanz(WATE) 1:36216272L303 Campbell(BRIV) Czap(SRAN) md15-6 Campbell(BRIV) 6-0 331359L304 Kelbly(SMIT) Bolanz(WATE) 0:30 Kelbly(SMIT) Default3323603rd Kelbly(SMIT) 1:44399L359L3605th Czap(SRAN) Bolanz(WATE) Czap(SRAN) Default400Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017220BE-1 Kade Marker 12 - Newbury (26-4)1NW-4 Dedric Isaac 11 - Rittman (35-9)2IN-3 Justin Bell 10 - Columbia (23-21)3RO-2 Crawford Hamrick 11 - Tuslaw (44-11)4IN-2 Joey Duche 11 - Black River (21-13)5RO-5 Shane Moore 11 - Columbiana (11-9)6BE-4 Batuhan Aslan 12 - Cle. Horizon Science Aca. (3-6)7NW-1 Jason Newlan 12 - Smithville (30-2)8RO-1 Ryan Boyle 10 - Rootstown (36-11)9IN-4 Braden Massaro 9 - Ak. Manchester (10-19)10BE-3 Ben Marsh 12 - Kirtland (11-5)11NW-2 Ben Farrar 11 - Waynedale (40-10)12BE-2 Leonard Udell 11 - Pymatuning Valley (21-10)13NW-3 Sam Auble 11 - Orrville (35-5)14RO-4 Ryan Thompson 11 - N. Mid. Springfield (15-4)15IN-1 Paul Skye 11 - Mogadore (32-4)16097 Marker(NEWB) 0:51098 Hamrick(TUSL) 0:31099Moore(CANA) 7:12UTB100 Newlan(SMIT) 1:32101 Boyle(ROOT) 0:14102 Farrar(WAYN) 0:24103 Auble(ORRV) 3:06104 Skye(MOGA) 6-5 161 Marker(NEWB) 1:19162 Newlan(SMIT) 1:44163 Boyle(ROOT) 3-1 164 Skye(MOGA) 2-1 UTB305 Newlan(SMIT) 6-3 306 Skye(MOGA) 3-1 4011st Skye(MOGA) 7-3
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L097 Isaac(RITT)L098 Bell(CLMB)L099 Duche(BRIV)L100 Aslan(CHSC)L101 Massaro(AMAN)L102 Marsh(KIRT)L103 Udell(PVAL)L104 Thompson(NMSP)L164 Auble(ORRV) Isaac(RITT) 3:33 Auble(ORRV) 3-1 SV217273L163 Farrar(WAYN) Duche(BRIV) 2:02 Farrar(WAYN) 3:32218274L162Moore(CANA) Massaro(AMAN) 2:31Moore(CANA) 3-1 219275L161 Hamrick(TUSL) Thompson(NMSP) 2:40 Hamrick(TUSL) md10-0 220276L305 Marker(NEWB) Farrar(WAYN) 2-1 Marker(NEWB) 5-0 333361L306 Boyle(ROOT) Hamrick(TUSL) 0:23 Boyle(ROOT) 8-4 3343623rd Boyle(ROOT) 6-4 402L361L3625th Farrar(WAYN) Hamrick(TUSL) Hamrick(TUSL) 9-5 403Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- IndependenceNW- NorthwesternRO- Rootstown

Created with Raphaël 2.1.2Dist. Tournament: Division III - Garfield HeightsMarch 3 - 4, 2017285IN-1 Pat Sheridan 11 - Cle. VASJ (26-3)1NW-4 Caleb Ritter 11 - Hillsdale (18-12)2BE-3 Derrick Elrod 11 - Ash. St. John (14-7)3RO-2 Brayden Phillips 11 - Tuslaw (44-8)4BE-2 Caleb Bean 11 - Pymatuning Valley (30-9)5RO-3 Spencer Schmucker 11 - Waterloo (24-14)6IN-4 Doug Winslow 9 - Luth. West (8-10)7NW-1 Joe Warren 10 - Smithville (26-14)8BE-1 Austin Mathis 12 - Grand Valley (37-4)9RO-4 Jimmy Goforth 11 - Rootstown (29-13)10IN-3 D.P. Shranko 12 - Black River (27-9)11NW-2 Tyson Miller 12 - Waynedale (39-10)12IN-2 Josh Stasek 11 - Independence (28-11)13NW-3 Gavin Schlabach 11 - Triway (23-7)14BE-4 William Lindsey 9 - Hawken (33-12)15RO-1 Tim Davin 12 - Columbiana (28-7)16105 Sheridan(CVAS) 3:44106 Elrod(ASJO) 6-3 107 Bean(PVAL) 3:38108 Warren(SMIT) 1:04109 Mathis(GVAL) 3-0 110 Shranko(BRIV) 2-0 111 Stasek(INDE) 1-0 112 Davin(CANA) 3:47165 Sheridan(CVAS) 3:58166 Warren(SMIT) 3:16167 Mathis(GVAL) 5:00168 Davin(CANA) 3:53307 Sheridan(CVAS) 3:15308 Mathis(GVAL) 6-3 TB4041st Sheridan(CVAS) 3:20
Created with Raphaël 2.1.2This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2017L105 Ritter(HILL)L106 Phillips(TUSL)L107 Schmucker(WATE)L108 Winslow(LWES)L109 Goforth(ROOT)L110 Miller(WAYN)L111 Schlabach(TRIW)L112 Lindsey(HAWK)L168 Stasek(INDE) Phillips(TUSL) 1:30 Phillips(TUSL) 1:59221277L167 Shranko(BRIV) Schmucker(WATE) 0:59 Schmucker(WATE) 2:59222278L166 Bean(PVAL) Miller(WAYN) 10-5 Miller(WAYN) 4:42223279L165 Elrod(ASJO) Lindsey(HAWK) 5-1 Elrod(ASJO) 2-1 224280L307 Warren(SMIT) Phillips(TUSL) md11-1 Phillips(TUSL) 4-3 335363L308 Davin(CANA) Elrod(ASJO) 4-0 Davin(CANA) 2:483363643rd Davin(CANA) 3-1 405L363L3645th Warren(SMIT) Elrod(ASJO) Warren(SMIT) 1:49406Sectional Sites:BE- BeachwoodIN- Independence