THS
Twinsburg D II Sectional
Results by Round
2/16/07

 Championship - 1st round

Weight: 103

Mike Scavuzzo (10), Revere Fall Drew Lehman (10), Chagrin Falls, 0:34
Nicose Brooks (10), Benedictine Fall Corey Wheeler (9), Tallmadge, 3:39
Ty Mitch (9), Aurora Fall Connor O'Hara (9), Copley, 4:31

Weight: 112

Jacob Piatt (9), SVSM Fall Tom Conkey (10), Benedictine, 1:01
Brandon Sommers (9), CVCA Fall John Ryba (10), Crestwood, 2:28

Weight: 119

Tony Dolan (11), SVSM Dec Anthony Edwards (10), Streetsboro, 11-6
Kyle Jordan (12), Ravenna Fall Lisa Light (11), Crestwood, 0:57

Weight: 125

Brian Dean (12), SVSM Fall Blake Moore (10), Streetsboro, 1:53
Chris Carey (12), Benedictine M-Dec Cale Crowder (9), CVCA, 14-3
Shawn Walker (12), Copley Dec Nick Gertz (11), Crestwood, 7-3

Weight: 130

Chase Skonieczny (11), Walsh Jesuit Fall Troy Keener (9), SVSM, 1:23
Isaac Dukes (11), Ravenna Fall David Light (9), Crestwood, 2:31

Weight: 135

John Dittrich (11), Copley T-Fall Austin Weinkauf (12), Aurora, 23-8
Chris Brickner (12), Benedictine T-Fall Anton Coletta (9), SVSM, 20-4

Weight: 140

Matt Reedy (12), Ravenna Fall Derek Scavuzzo (12), Revere, 1:24
David Hurley (11), Walsh Jesuit M-Dec Nicolas Dunlavy (10), Aurora, 16-2

Weight: 145

Thomas Windom (12), CVCA Fall J.P. Hannan (11), Benedictine, 1:22
Billy Painter (11), Aurora Fall Sean Lambert (10), Tallmadge, 1:29
Justin Block (12), Crestwood Dec Tim Bihun (10), Revere, 12-10

Weight: 152

Paul Zebari (12), Revere Fall Rick Hylton (11), Tallmadge, 2:36
Matt Davidoff (11), Aurora Dec Alec Parker (10), Copley, 10-3
Dillon Magalski (9), Walsh Jesuit Fall Corey Hagan (10), Benedictine, 3:00
Darren Tate (10), SVSM Fall Daniel Lalich (11), Chagrin Falls, 0:57

Weight: 160

Phil Dukes (12), Ravenna Fall T.J. Deininger (9), Aurora, 0:24
Alex Hinch (11), Chagrin Falls Fall Tom DeRoia (11), Walsh Jesuit, 4:36
Josh Dunleavy (11), Benedictine Dec Garritt Corlett (10), Streetsboro, 8-2

Weight: 171

John Sinchok (12), CVCA Fall Drew Zakrajsek (10), Streetsboro, 3:11
Mikael Fadoul (9), Aurora Fall Ryan Kovar (9), Benedictine, 0:59
Aaron Donze (11), Tallmadge T-Fall James Goggin (12), Crestwood, 15-0
Cody Cheatham (11), Walsh Jesuit T-Fall Paul Bozsik (12), SVSM, 20-5

Weight: 189

Phil Blazek (10), Streetsboro Fall Justen Bischoff (9), SVSM, 1:00
Ben Fear (12), Crestwood Fall Matt Korosec (9), Aurora, 0:42

Weight: 215

Weight: 275

Kyle Hammer (10), SVSM Fall Anthony Costanzo (9), CVCA, 0:28
Chris Ciraldo (11), Walsh Jesuit Fall Jon Taylor (10), Streetsboro, 5:35
Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2005 - All rights reserved