2023 OHSAA Returning State Placers
Placed in 2022 or 2021 (No tournament in 2020)
No. Last First Name School 2022 2021 2020 Gr.22 Div. Pl.22
1 Allen Todd Todd Allen Medina Buckeye 22:II-285-7th 21:II-285-1st   11 II 7
2 Andel Hunter Hunter Andel Garrettsville Garfield 22:III-160-6th 21:III-145-4th   11 III 6
3 Avalos Ryan Ryan Avalos Perrysburg 22:I-120-2nd 21:I-106-5th   11 I 2
4 Ayoub Omar Omar Ayoub Dublin Coffman 22:I-126-1st 21:I-113-2nd   10 I 1
5 Batson Brandon Brandon Batson Canton GlenOak 22:I-175-8th   11 I 8
6 Becker Cowin Cowin Becker Galion Northmor 22:III-113-7th     9 III 7
7 Bennett Ryan Ryan Bennett Lakewood St. Edward 22:I-126-4th 21:I-106-1st   10 I 4
8 Bergman Zachary Zachary Bergman Whitehouse Anthony Wayne 22:I-106-8th   10 I 8
9 Berner Owen Owen Berner Defiance Ayersville 22:III-175-8th     11 III 8
10 Birden Ethan Ethan Birden Dublin Coffman 22:I-144-2nd 21:I-132-5th   10 I 2
11 Blaze Joey Joey Blaze Perrysburg 22:I-144-1st 21:I-138-1st   11 I 1
12 Blaze Marcus Marcus Blaze Perrysburg 22:I-113-1st   9 I 1
13 Box Owen Owen Box Liberty Center 22:III-285-5th     11 III 5
14 Bradley Mekhi Mekhi Bradley Mansfield Senior 22:II-215-7th   11 II 7
15 Brown Kade Kade Brown Lakewood St. Edward 22:I-120-7th     10 I 7
16 Butler Adam Adam Butler Lakewood St. Edward 22:I-106-2nd     9 I 2
17 Byerly Oliver Oliver Byerly Plain City Jonathan Alder 22:II-150-3rd     11 II 3
18 Caizzo Casper Casper Caizzo Norwalk St. Paul 22:III-106-1st     10 III 1
19 Campbell Boede Boede Campbell Xenia Legacy Christian Academy 22:III-144-8th   11 III 8
20 Campbell Dillon Dillon Campbell Xenia Legacy Christian Academy 22:III-120-1st 21:III-113-1st   10 III 1
21 Campbell Eli Eli Campbell Xenia Legacy Christian Academy 22:III-113-4th 21:III-106-2nd   10 III 4
22 Campbell Landon Landon Campbell Galion 22:II-190-6th     10 II 6
23 Carman Josh Josh Carman Carrollton 22:II-126-6th 21:II-113-4th   10 II 6
24 Chase Daxton Daxton Chase Marion Pleasant 22:III-132-6th 21:III-113-8th   10 III 6
25 Chavez Diego Diego Chavez Perrysburg   21:I-113-7th   10 I  
26 Christian Brock Brock Christian Perry 22:II-132-3rd 21:II-120-7th   11 II 3
27 Cline Lane Lane Cline Waterford 22:III-150-6th     11 III 6
28 Contos Phoenix Phoenix Contos Genoa Area 22:III-120-4th     9 III 4
29 Cramblett Gunner Gunner Cramblett St. Paris Graham Local 22:II-157-2nd 21:II-160-7th   10 II 2
30 Criblez Eli Eli Criblez Harrod Allen East 22:III-285-4th 21:III-285-2nd   11 III 4
31 Curtis Charles Charles Curtis Massillon Perry   21:I-113-8th   10 I  
32 D'Alessandro Vinnie Vinnie D'Alessandro Mayfield Village Mayfield 22:I-126-7th     11 I 7
33 Dean Logan Logan Dean Bethel-Tate 22:II-106-8th     10 II 8
34 DeLano Abe Abe DeLano Defiance Ayersville 22:III-190-4th     10 III 4
35 Delsanter Zachary Zachary Delsanter Lakewood St. Edward 22:I-215-4th     11 I 4
36 Denkins Wynton Wynton Denkins Perrysburg 22:I-150-2nd     11 I 2
37 Dinwiddie Jack Jack Dinwiddie Wadsworth 22:I-106-7th   9 I 7
38 Dominique Brodie Brodie Dominique Archbold 22:III-144-2nd 21:III-138-7th   10 III 2
39 Duffy Steven Steven Duffy Peninsula Woodridge 22:II-160-8th   10 II 8
40 Duncan Landen Landen Duncan Southington Chalker 22:III-120-2nd 21:III-113-4th   11 III 2
41 Durbin Brock Brock Durbin Ashland Mapleton 22:III-120-6th 21:III-120-8th   10 III 6
42 Eagan Owen Owen Eagan Columbus St. Francis DeSales 22:II-144-4th     11 II 4
43 Earnest Chris Chris Earnest Wadsworth 22:I-150-1st 21:I-132-4th   11 I 1
44 Eaton Bradley Bradley Eaton Lakewood St. Edward 22:I-138-5th     9 I 5
45 Engel Dickie Dickie Engel Reading 22:III-157-7th     9 III 7
46 Evans Cole Cole Evans Perrysburg 22:I-106-1st   9 I 1
47 Fockler Aidan Aidan Fockler Massillon Perry 22:I-285-3rd 21:I-285-2nd   10 I 3
48 George Aydan Aydan George Centerville 22:I-160-8th     10 I 8
49 Getz Bryson Bryson Getz Akron St. Vincent-St. Mary   21:II-220-2nd   11 II  
50 Ginter Jeremy Jeremy Ginter Toledo Whitmer 22:I-132-2nd 21:I-126-3rd   10 I 2
51 Goebel Hudson Hudson Goebel Findlay   21:I-120-2nd   11 I  
52 Green Johnny Johnny Green Aurora 22:II-106-4th   9 II 4
53 Greene Tristin Tristin Greene LaGrange Keystone 22:II-138-4th     10 II 4
54 Griffith Julien Julien Griffith Marion Pleasant   21:III-220-4th   10 III  
55 Grimm Coen Coen Grimm Wadsworth 22:I-190-4th     11 I 4
56 Guerra Flint Flint Guerra Lebanon 22:I-150-7th     11 I 7
57 Hagan Michael Michael Hagan Covington   21:III-106-8th   10 III  
58 Haines Kaiden Kaiden Haines Minerva 22:II-215-6th     11 II 6
59 Harney Eugene Eugene Harney Cincinnati Sycamore 22:I-144-3rd 21:I-138-5th   10 I 3
60 Hart Nick Nick Hart St. Paris Graham Local   21:II-132-4th   11 II  
61 Havens Gunner Gunner Havens Ashville Teays Valley 22:I-106-5th 21:I-106-8th   11 I 5
62 Havill Connor Connor Havill Troy Christian 22:III-175-1st 21:III-160-7th   11 III 1
63 Helmke Aiden Aiden Helmke Defiance Tinora 22:III-150-7th     9 III 7
64 Herman Brock Brock Herman Brecksville-Broadview Heights   21:I-126-2nd   11 I  
65 Hermes Abe Abe Hermes Milan Edison 22:III-106-4th     9 III 4
66 Hermes Max Max Hermes Milan Edison 22:III-113-1st 21:III-106-1st   11 III 1
67 Hisey Tate Tate Hisey St. Marys Memorial 22:II-106-5th   9 II 5
68 Hitchcock Zane Zane Hitchcock Mechanicsburg 22:III-190-5th     11 III 5
69 Hoffarth Dominic Dominic Hoffarth Louisville 22:II-138-1st   11 II 1
70 Homan Ashton Ashton Homan Monroeville 22:III-138-3rd 21:III-113-3rd   10 III 3
71 Horvath Kohen Kohen Horvath Milan Edison   21:III-132-6th   10 III  
72 Huhn Holden Holden Huhn Cincinnati LaSalle 22:I-113-2nd     9 I 2
73 Humphrys Nick Nick Humphrys Wadsworth 22:I-144-6th     11 I 6
74 Hutcheson Hunter Hunter Hutcheson Mansfield Madison Comprehensive 22:II-190-4th     11 II 4
75 Iams Ryan Ryan Iams Hamilton Ross 22:II-175-7th   11 II 7
76 James Luke Luke James St. Paris Graham Local 22:II-160-5th     9 II 5
77 Jett Kaden Kaden Jett Brecksville-Broadview Heights   21:I-120-3rd   11 I  
78 Johnson Myles Myles Johnson Springboro 22:I-190-3rd     11 I 3
79 Johnston Jared Jared Johnston Cincinnati Archbishop Moeller 22:I-113-4th   10 I 4
80 Jordan Beric Beric Jordan St. Paris Graham Local 22:II-106-1st 21:II-106-1st   10 II 1
81 Joy Jaxon Jaxon Joy Wadsworth 22:I-120-1st 21:I-106-2nd   10 I 1
82 Kanyuch Drake Drake Kanyuch Sarahsville Shenandoah 22:III-126-6th     11 III 6
83 Kilbane Michael Michael Kilbane Lakewood St. Edward 22:I-285-4th     11 I 4
84 Kimmel Corbin Corbin Kimmel Haviland Wayne Trace 22:III-106-8th   9 III 8
85 King Aiden Aiden King Columbus Bishop Hartley 22:II-120-8th     9 II 8
86 King Dakota Dakota King Barnesville 22:III-120-3rd 21:III-113-6th   10 III 3
87 King Skyler Skyler King Barnesville 22:III-138-6th     10 III 6
88 Kinzel Mike Mike Kinzel Bowling Green 22:II-157-8th     11 II 8
89 Kleinberg Conner Conner Kleinberg Springboro 22:I-138-8th 21:I-132-8th   11 I 8
90 Kuhn Hayden Hayden Kuhn Ashland Crestview 22:III-132-4th 21:III-126-3rd   11 III 4
91 Lalezas Jimmy Jimmy Lalezas North Bend Taylor 22:II-120-4th     11 II 4
92 Lambers Konner Konner Lambers Cincinnati Elder 22:I-106-3rd     9 I 3
93 Lee Parker Parker Lee Vandalia Butler 22:I-126-8th   11 I 8
94 Limbert Colyn Colyn Limbert Medina Buckeye 22:II-106-3rd     10 II 3
95 Lintner Tyler Tyler Lintner Austintown-Fitch 22:I-157-7th     11 I 7
96 Llewellyn Elijah Elijah Llewellyn Wintersville Indian Creek   21:II-220-4th   11 II  
97 Mattin Adam Adam Mattin Delta 22:III-106-2nd   9 III 2
98 McBurney Austin Austin McBurney Massillon Perry 22:I-120-6th 21:I-106-3rd   11 I 6
99 McBurney Emeric Emeric McBurney Massillon Perry 22:I-106-6th     9 I 6
100 McCall Jack Jack McCall Lebanon 22:I-132-7th 21:I-120-6th   11 I 7
101 McClelland David David McClelland Columbus St. Francis DeSales 22:II-132-1st     11 II 1
102 McCoy Thane Thane McCoy Wilmington 22:II-138-6th     11 II 6
103 McCracken Dallas Dallas McCracken Hanoverton United 22:III-285-8th     10 III 8
104 McDanel Camden Camden McDanel Ashville Teays Valley 22:I-190-2nd 21:I-182-2nd   11 I 2
105 McKinney Kaiyon Kaiyon McKinney Elyria 22:I-113-7th     9 I 7
106 Medina Marcus Marcus Medina Milan Edison   21:III-120-7th   10 III  
107 Medina Micah Micah Medina Oregon Clay 22:I-113-6th 21:I-106-7th   11 I 6
108 Metzger Jon Jon Metzger Ashland 22:II-157-5th   11 II 5
109 Miller Carson Carson Miller Granville 22:II-190-5th     11 II 5
110 Miller Jarrel Jarrel Miller Lakewood St. Edward 22:I-157-2nd     9 I 2
111 Moreland Noah Noah Moreland Vandalia Butler 22:I-120-8th   11 I 8
112 Morency Maclain Maclain Morency Cincinnati Anderson 22:I-144-5th     11 I 5
113 Murphy Londen Londen Murphy Cincinnati Archbishop Moeller 22:I-126-5th     9 I 5
114 Myers Andrew Andrew Myers Upper Arlington 22:I-113-8th     10 I 8
115 Myers Xander Xander Myers Liberty Center 22:III-150-5th     10 III 5
116 Neitenbach Eddie Eddie Neitenbach Medina Buckeye   21:II-138-5th   10 II  
117 Neves Carter Carter Neves St. Paris Graham Local 22:II-215-1st     10 II 1
118 Neves Carter Carter Neves St. Paris Graham Local   21:II-182-2nd   10 II  
119 Newell Hunter Hunter Newell North Lima South Range 22:III-106-7th     11 III 7
120 Newsome Dylan Dylan Newsome Columbus Bishop Hartley 22:II-160-3rd 21:II-170-2nd   11 II 3
121 Ohl Jacob Jacob Ohl Ontario 22:II-106-2nd   10 II 2
122 Olszko Jeremy Jeremy Olszko Macedonia Nordonia 22:I-160-4th     11 I 4
123 Overmyer Lance Lance Overmyer Clyde 22:II-138-3rd     10 II 3
124 Padilla Joshua Joshua Padilla Huber Heights Wayne 22:I-285-2nd 21:I-285-8th   11 I 2
125 Paes Donovan Donovan Paes Streetsboro 22:II-132-7th     11 II 7
126 Parks Nathan Nathan Parks Attica Seneca East   21:III-106-3rd   10 III  
127 Paterra Dominic Dominic Paterra Wintersville Indian Creek 22:II-150-2nd   11 II 2
128 Perez Anthony Anthony Perez Cuyahoga Falls CVCA   21:II-120-5th   11 II  
129 Petite Israel Israel Petite Macedonia Nordonia 22:I-138-7th   10 I 7
130 Pina-Lorenzana Ruben Ruben Pina-Lorenzana Oberlin Firelands 22:II-120-3rd 21:II-106-8th   11 II 3
131 Pluhar Chase Chase Pluhar Brecksville-Broadview Heights 22:I-132-4th     11 I 4
132 Powers Colton Colton Powers Marysville 22:I-175-7th 21:I-170-8th   11 I 7
133 Pummel Owen Owen Pummel Lewistown Indian Lake 22:III-190-8th     9 III 8
134 Quinter Jericho Jericho Quinter Covington 22:III-113-6th   10 III 6
135 Rathburn Cooper Cooper Rathburn Columbus Bishop Hartley   21:II-113-7th   10 II  
136 Ray Max Max Ray Tiffin Columbian 22:II-160-6th     11 II 6
137 Ray Max Max Ray Bellevue   21:II-160-6th   11 II  
138 Ries Aaron Aaron Ries Wadsworth 22:I-285-8th     10 I 8
139 Romano Joey Joey Romano Mentor Lake Catholic 22:II-113-6th     10 II 6
140 Rosselli Jaxson Jaxson Rosselli Powell Olentangy Liberty 22:I-113-3rd 21:I-106-4th   10 I 3
141 Russo Dylan Dylan Russo Powell Olentangy Liberty 22:I-215-1st 21:I-220-1st   11 I 1
142 Saccoccia Brody Brody Saccoccia Steubenville 22:II-120-2nd     9 II 2
143 Schmeltzer Caden Caden Schmeltzer Apple Creek Waynedale 22:III-126-7th     9 III 7
144 Schulke Cole Cole Schulke Columbia Station Columbia 22:III-106-3rd 21:III-106-4th   11 III 3
145 Sell Keegan Keegan Sell Garrettsville Garfield 22:III-175-5th 21:III-152-6th   10 III 5
146 Shaffer Jason Jason Shaffer Troy Christian 22:III-132-7th     11 III 7
147 Shelley Antonio Antonio Shelley Mentor 22:I-132-6th     10 I 6
148 Shore Cooper Cooper Shore Casstown Miami East 22:III-113-3rd 21:III-113-2nd   11 III 3
149 Shulaw Lincon Lincon Shulaw Columbus St. Francis DeSales 22:II-160-7th     9 II 7
150 Shulaw Max Max Shulaw Columbus St. Francis DeSales 22:II-215-2nd 21:II-195-4th   10 II 2
151 Simcoe Maddox Maddox Simcoe Tiffin Columbian 22:II-144-3rd     11 II 3
152 Simcoe Maddox Maddox Simcoe Tiffin Columbian   21:II-145-8th   11 II  
153 Simmerman Brentan Brentan Simmerman Morrow Little Miami 22:I-190-6th     11 I 6
154 Skinner Bryce Bryce Skinner Akron St. Vincent-St. Mary 22:II-126-1st     11 II 1
155 Slaper Jonny Jonny Slaper Lakewood St. Edward 22:I-190-5th 21:I-220-6th   10 I 5
156 Smalley Logan Logan Smalley Reynoldsburg 22:I-150-8th     11 I 8
157 Smith Clayton Clayton Smith Utica 22:III-144-4th     11 III 4
158 Smith Connor Connor Smith Gibsonburg 22:III-157-1st 21:III-152-4th   11 III 1
159 Snider Kyle Kyle Snider Cuyahoga Falls CVCA 22:II-215-3rd 21:II-220-1st   11 II 3
160 Spencer C.J. C.J. Spencer Wintersville Indian Creek 22:II-144-6th     11 II 6
161 Stacy Bronson Bronson Stacy Brookville 22:III-215-8th   11 III 8
162 Stanley Brett Brett Stanley Brecksville-Broadview Heights 22:I-106-4th     10 I 4
163 Stephen Reese Reese Stephen Barnesville   21:III-106-5th   10 III  
164 Stuckey Thad Thad Stuckey Wilmington 22:II-160-4th     11 II 4
165 Szczepaniak Matthew Matthew Szczepaniak West Chester Lakota West 22:I-144-8th   11 I 8
166 Takats Myles Myles Takats Perrysburg 22:I-160-2nd     11 I 2
167 Taylor Mason Mason Taylor Millersburg West Holmes 22:II-113-2nd 21:II-113-8th   11 II 2
168 Thomas Lucas Lucas Thomas Cadiz Harrison Central 22:III-215-6th     10 III 6
169 Tucker Brogan Brogan Tucker St. Paris Graham Local 22:II-113-1st     9 II 1
170 Twigg Collin Collin Twigg Wauseon   21:II-106-6th   11 II  
171 Vanadia Luke Luke Vanadia Brecksville-Broadview Heights 22:I-175-3rd 21:I-170-7th   11 I 3
172 Vanadia Max Max Vanadia Brecksville-Broadview Heights 22:I-215-6th 21:I-195-6th   11 I 6
173 Vanderhorst Chase Chase Vanderhorst Covington 22:III-126-5th   10 III 5
174 VanDyke Dyvaire Dyvaire VanDyke Cuyahoga Falls Walsh Jesuit 22:I-138-2nd 21:I-132-3rd   11 I 2
175 Vogus Hunter Hunter Vogus Monroeville 22:III-144-7th   11 III 7
176 Voinovich Kael Kael Voinovich Brecksville-Broadview Heights   21:I-145-3rd   10 I  
177 Walker Wyatt Wyatt Walker Trenton Edgewood 22:I-215-7th     10 I 7
178 Wilcox Trevor Trevor Wilcox Tontogany Otsego 22:III-113-5th 21:III-106-7th   10 III 5
179 Wilson Ty Ty Wilson Dublin Scioto 22:I-132-1st 21:I-113-1st   10 I 1
180 Wireman Kade Kade Wireman Harrod Allen East 22:III-150-3rd     11 III 3
181 Yackee Gage Gage Yackee Toledo St. John's Jesuit 22:I-215-8th     10 I 8
182 Yarbrough Javaan Javaan Yarbrough Copley 22:II-106-6th 21:II-106-5th   10 II 6
183 Younger Mitchell Mitchell Younger Columbus Bishop Watterson 22:II-144-1st     9 II 1
Division I: 72
Division II: 58
Division III: 53