Anna, Lehman, Russia, & New Knoxville
Tuesday, May 3, 2011
at Anna
05/03/2011 - 05/03/2011
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 ANNA ANNA 110.000 2 RUSSIA RUSS 66.000 3 LEHMAN CATHOLIC LCAT 49.000 4 NEW KNOXVILLE NKNO 8.000 FEMALE TEAM SCORES 1 RUSSIA RUSS 89.000 2 ANNA ANNA 66.000 3 LEHMAN CATHOLIC LCAT 60.000 4 NEW KNOXVILLE NKNO 16.000
Ev# 2 BOYS 4x800m Relay BOYS 4x800m Relay
Ev# 4 BOYS 110m Hurdles BOYS 110m Hurdles
Ev# 6 BOYS 100m Dash BOYS 100m Dash
Ev# 8 BOYS 4x200m Relay BOYS 4x200m Relay
Ev# 10 BOYS 1600m Run BOYS 1600m Run
Ev# 12 BOYS 4x100m Relay BOYS 4x100m Relay
Ev# 14 BOYS 400m Run BOYS 400m Run
Ev# 16 BOYS 300m Hurdles BOYS 300m Hurdles
Ev# 18 BOYS 800m Run BOYS 800m Run
Ev# 20 BOYS 200m Dash BOYS 200m Dash
Ev# 22 BOYS 3200m Run BOYS 3200m Run
Ev# 24 BOYS 4x400m Relay BOYS 4x400m Relay
Ev# 26 BOYS Discus Throw BOYS Discus Throw
Ev# 28 BOYS High Jump BOYS High Jump
Ev# 30 BOYS Long Jump BOYS Long Jump
Ev# 32 BOYS Shot Put BOYS Shot Put
Ev# 34 BOYS Pole Vault BOYS Pole Vault
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME TEAM SEED MARK 1 Anna A Anna 9:19.59 2 Lehman Catholic A Lehman Catholic 9:41.00
[Top of Page] [Event List]
Event 4 BOYS 110m Hurdles |
NAME TEAM SEED MARK 1 Herschel Hoehne 12 Lehman Catholic 16.27 2 Johathan Rickert 11 Anna 17.90 3 Jacob Berning 11 Anna 18.36 4 Zach Gariety 10 Russia 20.83 5 Tyler Huber 12 Anna 26.30
[Top of Page] [Event List]
Event 6 BOYS 100m Dash |
NAME TEAM SEED MARK 1 Dexter Bensman 12 Anna 10.92 2 Cole Furgason 11 Anna 11.54 3 Danny Stewart 12 Anna 11.74 4 Ethan Schafer 11 Russia 11.77 5 Joe Staley 12 Lehman Catholic 12.11 6 Zach Taylor 10 Lehman Catholic 12.14 7 Brady Cates 9 Anna 12.20 8 Dakotah Huffman 11 Russia 12.52 9 Kyle Dershem 11 Anna 12.63 10 Ben Kettler 10 Anna 13.02 11 Curtis Stueve 12 Russia 13.29 12 Scott Ontrop 9 Anna 13.52 13 Ben Kuck 9 New Knoxville 13.58 14 Dustin Schwarck 10 New Knoxville 13.67 15 Colin Blackford 9 Anna 13.86 16 David Huff 9 New Knoxville 13.92 17 Cory Skidmore 11 Anna 13.93 18 Austin Schafer 9 New Knoxville 14.00 19 Brandyn Heitman 12 Anna 14.03 20 Nick Paulus 9 Russia 14.42 21 Jonas Leh 10 Russia 14.51 22 Jesse Greer 9 Anna 14.58 23 Jacob Cook 9 Russia 16.46 24 Aaron Sloan 9 Anna 16.79
[Top of Page] [Event List]
Event 8 BOYS 4x200m Relay |
NAME TEAM SEED MARK 1 Anna A Anna 1:33.72 2 Lehman Catholic A Lehman Catholic 1:37.48 3 Russia A Russia 1:43.47
[Top of Page] [Event List]
Event 10 BOYS 1600m Run |
NAME TEAM SEED MARK 1 Adam Larger 9 Anna 4:56.72 2 Colin Ball 11 Russia 4:58.64 3 Nick Elsner 9 Lehman Catholic 5:06.05 4 Isaac Kuntz 9 New Knoxville 5:06.72 5 Joe Fuller 9 Lehman Catholic 5:07.02 6 Brandon Christman 11 Anna 5:12.09 7 Steven Stickel 9 Russia 5:20.98 8 Andrew Elsner 12 Lehman Catholic 5:25.20 9 Ben Boyd 12 Anna 5:26.52 10 Cameron Beckett 9 New Knoxville 5:29.16 11 Corey Abbott 9 Anna 5:30.32 12 Gabriel Berning 9 Lehman Catholic 5:32.03 13 Ryan Gehret 11 Anna 5:39.15 14 Sean Looney 11 Lehman Catholic 5:41.47 15 Dominic Altastaetter 9 Anna 5:50.26 16 Ben Hamberg 11 Anna 6:12.13 17 Zach Persky 11 Anna 6:23.11 18 Sam Homans 9 Anna 7:03.92 19 Alec Rice 9 Anna 7:45.09
[Top of Page] [Event List]
Event 12 BOYS 4x100m Relay |
NAME TEAM SEED MARK 1 Anna A Anna 45.65 2 Russia A Russia 50.32
[Top of Page] [Event List]
Event 14 BOYS 400m Run |
NAME TEAM SEED MARK 1 Justin Stewart 9 Lehman Catholic 50.84 2 Randy Kiser 10 Anna 53.11 3 Luke Pohlman 12 Russia 53.66 4 Josh Schwieterman 12 Anna 54.36 5 Matt Sprague 12 Lehman Catholic 55.02 6 Ethan Schafer 11 Russia 55.87 7 Zach Taylor 10 Lehman Catholic 1:00.94 8 Richie Felty 12 New Knoxville 1:02.20 9 Colin Blackford 9 Anna 1:06.11 10 Seth Elliott 9 New Knoxville 1:08.87
[Top of Page] [Event List]
Event 16 BOYS 300m Hurdles |
NAME TEAM SEED MARK 1 Herschel Hoehne 12 Lehman Catholic 43.17 2 Johathan Rickert 11 Anna 43.55 3 Jacob Berning 11 Anna 46.91 4 Sterling Hawkins 10 New Knoxville 47.14 5 Pj Kiernan 9 New Knoxville 47.64
[Top of Page] [Event List]
Event 18 BOYS 800m Run |
NAME TEAM SEED MARK 1 Luke Pohlman 12 Russia 2:02.87 2 Colin Ball 11 Russia 2:13.68 3 Keavash Assani 10 Anna 2:15.38 4 Brandon Christman 11 Anna 2:16.41 5 Ryan Smith 10 Anna 2:18.18 6 Isaac Kuntz 9 New Knoxville 2:21.92 7 Andrew Elsner 12 Lehman Catholic 2:22.05 8 Nick Elsner 9 Lehman Catholic 2:24.92 9 Andy Alessio 12 Lehman Catholic 2:25.24 10 Cameron Beckett 9 New Knoxville 2:25.45 11 Joseph Simpson 9 Lehman Catholic 2:30.93 12 Austin Schafer 9 New Knoxville 2:36.60 13 Seth Elliott 9 New Knoxville 2:51.05
[Top of Page] [Event List]
Event 20 BOYS 200m Dash |
NAME TEAM SEED MARK 1 Cole Furgason 11 Anna 23.27 2 Justin Stewart 9 Lehman Catholic 23.33 3 Matt Sprague 12 Lehman Catholic 24.43 4 Zach Taylor 10 Lehman Catholic 25.36 5 Ethan Schafer 11 Russia 25.37 6 Dakotah Huffman 11 Russia 25.80 7 Scott Ontrop 9 Anna 25.88 8 Joe Staley 12 Lehman Catholic 25.91 9 Sterling Hawkins 10 New Knoxville 26.00 10 Andrew MacKie 10 New Knoxville 26.22 11 Ben Kettler 10 Anna 26.23 12 Curtis Stueve 12 Russia 26.35 13 Nathan Metz 11 Anna 26.50 14 Maverick Long 11 Anna 26.67 15 Dustin Noffsinger 11 Anna 27.33 16 Dustin Schwarck 10 New Knoxville 27.78 17 Richie Felty 12 New Knoxville 27.91 18 Pj Kiernan 9 New Knoxville 28.01 19 David Huff 9 New Knoxville 29.52 20 Jesse Greer 9 Anna 29.85 21 Aaron Sloan 9 Anna 32.92
[Top of Page] [Event List]
Event 22 BOYS 3200m Run |
NAME TEAM SEED MARK 1 Joe Fuller 9 Lehman Catholic 10:57.01 2 Adam Larger 9 Anna 11:10.72 3 Steven Stickel 9 Russia 11:11.96 4 Ben Boyd 12 Anna 11:16.31 5 Ryan Gehret 11 Anna 11:44.96 6 Corey Abbott 9 Anna 11:47.51 7 Sean Looney 11 Lehman Catholic 12:08.11 8 Gabriel Berning 9 Lehman Catholic 12:12.19 9 Dominic Altastaetter 9 Anna 12:23.60
[Top of Page] [Event List]
Event 24 BOYS 4x400m Relay |
NAME TEAM SEED MARK 1 Anna A Anna 3:39.66 2 Russia A Russia 3:44.31
[Top of Page] [Event List]
Event 26 BOYS Discus Throw |
NAME TEAM SEED MARK 1 Curtis Stueve 12 Russia 117'07.00" 2 Kyle Epperson 12 Russia 116'08.00" 3 Kyle Poling 9 Russia 113'08.00" 4 Cody Bensman 12 Anna 111'07.00" 5 Dustin Noffsinger 11 Anna 99'11.00" 6 Quinn Monnin 9 Lehman Catholic 98'04.00" 7 Sterling Hawkins 10 New Knoxville 93'08.00" 8 Connor Samuel 10 New Knoxville 91'04.00" 9 Tyler Huber 12 Anna 88'11.00" 10 Brad Montgomery 9 Lehman Catholic 87'11.00" 11 Shane Simons 11 Russia 84'00.00" 12 Jacob Berning 11 Anna 81'06.00" 13 Zach Persky 11 Anna 76'08.00" 14 Eric Angus 10 Anna 75'06.00" 15 Devon Alt 9 Russia 63'11.00" 16 Travis Simons 9 Russia 56'09.00" 17 Brandyn Heitman 12 Anna 56'04.00" Maverick Long 11 Anna FOUL Nick Paulus 9 Russia FOUL
[Top of Page] [Event List]
Event 28 BOYS High Jump |
NAME TEAM SEED MARK 1 Mason Hoying 12 Russia 6'03.00" 2 Derek Gephart 11 Anna 5'06.00" 3 Andrew MacKie 10 New Knoxville 5'06.00" 4 Kyle Poling 9 Russia 5'04.00" Landon Stephens 12 Anna NM Kyle Dershem 11 Anna NM Nathan Metz 11 Anna NM
[Top of Page] [Event List]
Event 30 BOYS Long Jump |
NAME TEAM SEED MARK Dustin Schwarck 10 New Knoxville Landon Stephens 12 Anna Kyle Dershem 11 Anna Sterling Hawkins 10 New Knoxville Ben Kettler 10 Anna Joe Staley 12 Lehman Catholic Isaiah Monnin 12 Russia Jeremy Bensman 11 Anna Cory Skidmore 11 Anna David Huff 9 New Knoxville Joe Pudlewski 12 Lehman Catholic Jacob Cook 9 Russia Brandyn Heitman 12 Anna Andrew MacKie 10 New Knoxville Dustin Noffsinger 11 Anna Maverick Long 11 Anna Kenneth Cockerman 9 Anna
[Top of Page] [Event List]
Event 32 BOYS Shot Put |
NAME TEAM SEED MARK 1 Dustin Noffsinger 11 Anna 43'02.50" 2 Cody Bensman 12 Anna 42'07.50" 3 Nick Paulus 9 Russia 40'05.75" 4 Rodney Huston 12 Lehman Catholic 38'04.00" 5 Maverick Long 11 Anna 37'09.00" 6 Curtis Stueve 12 Russia 36'06.75" 7 Ryan Spicer 10 Anna 35'11.25" 8 Kyle Epperson 12 Russia 35'06.50" 9 Landon Stephens 12 Anna 35'03.25" 10 Tyler Huber 12 Anna 34'01.50" 11 Ben Kuck 9 New Knoxville 33'11.25" 12 Kyle Poling 9 Russia 33'07.25" 13 Brad Montgomery 9 Lehman Catholic 33'04.75" 14 Dan Deafenbaugh 11 Lehman Catholic 33'01.25" 15 Quinn Monnin 9 Lehman Catholic 32'09.50" 16 Matt Sprague 12 Lehman Catholic 32'01.00" 17 Connor Samuel 10 New Knoxville 30'09.00" 18 Shane Simons 11 Russia 29'10.00" 19 Eric Angus 10 Anna 28'11.50" 20 Andy Alessio 12 Lehman Catholic 28'04.24" 21 Zach Persky 11 Anna 26'09.00" 22 Travis Simons 9 Russia 23'11.50" 23 Devon Alt 9 Russia 23'06.75"
[Top of Page] [Event List]
Event 34 BOYS Pole Vault |
NAME TEAM SEED MARK 1 Isaiah Monnin 12 Russia 11'00.00" 2 Keavash Assani 10 Anna 10'00.00" 3 Derek Gephart 11 Anna 9'06.00" 4 Michael Wampler 9 Anna 9'00.00" 5 Steven Stickel 9 Russia 9'00.00" Shane Simons 11 Russia NM Jonas Leh 10 Russia NM