Discus

1

SMITH

SP

151 6

2

WARNER

WB

147 1

3

HOCH

L

145 2

4

PEMBERTON

I

134 11

5

MCWHORTER

C

129 6

6

ITTIG

C

128 8

7

HENRY

SW

125 11

8

PHIPPS

WM

121 3

 

High Jump

1

RANSBOTTOM

C

6 9

2

SUNDGREN

L

6 4

3

LOGAN

SP

6 2

4

MORRIS

I

5 10

5

LYND

SP

5 8

5

MCKEE

L

5 8

7

RIPLEY

F

5 8

8

GREEN

C

5 8

 

Long Jump

1

WARD

F

18 5

2

JENKINS

WB

18 4.5

3

MOORE

RH

18 2

4

CRAWFORD

L

17 11.5

5

WEBER

WM

17 8.5

6

PEMBERTON

F

17 7

7

FLINDERS

SW

17 6.5

8

MORRIS

I

17 6

 

400 Dash

1

SUNDGREN

L

51.6

2

PATTERSON

SW

53.0

3

ABSHER

SP

54.7

4

MAUK

WM

55.4

5

FANNIN

WB

55.5

6

MORGAN

C

57.2

7

YATOR

WM

57.3

8

RIPLEY

F

58.3

 

400 Relay

1

ROCK HILL

 

45.8

2

SOUTH POINT

 

46.8

3

LOGAN

 

47.8

4

CHESAPEAKE

 

49.2

5

FAIRLAND

 

49.4

6

WATKINS MEM

 

49.7

7

WHEELERSBUR

 

54.0

8

 

 

 

3200 Relay

1

WATKINS

 

8:42.0

2

IRONTON

 

8:49.0

3

LOGAN

 

8:57.0

4

GALLIPOLIS

 

9:02.8

5

FAIRLAND

 

9:06.0

6

SOUTH POINT

 

9:09.0

7

CHESAPEAKE

 

9:11.2

8

WHEELERSBUR

 

9:11.7

 

110 Hurdles

1

MCKEE

L

15.9

2

ADAMS

WM

16.1

3

PIERSON

RH

16.1

4

WARD

F

16.5

5

MASON

L

16.5

6

RIPLEY

F

16.6

7

JONES

SP

17.1

8

PYLES

WB

18.3

 

100 Dash

1

SEVERINO

WM

11.6

2

MORGAN

C

11.7

3

CALL

L

11.7

4

MASSIE

RH

11.8

5

ABSHER

SP

12.0

6

MORGAN

L

12.0

7

JENKINS

WB

12.0

8

 

 

 

 

800 Relay

1

SOUTH POINT

 

1:37.0

2

WHEELERSBUR

 

1:39.1

3

LOGAN

 

1:40.3

4

WATKINS MEM

 

1:40.7

5

S WEBSTER

 

1:42.0

6

GALLIPOLIS

 

1:43.0

7

FAIRLAND

 

1:44.2

8

CHESAPEAKE

 

1:47.0

 

1600 Run

1

PURPURA

WM

4:38.0

2

LINKOUS

SW

4:40.1

3

WENTZ

F

4:45.2

4

RUGGLES

WB

4:50.8

5

BELL

WB

4:55.8

6

EDENS

I

5:03.9

7

KING

F

5:04.9

8

LYLES

GA

5:08.3

Shot Put

1

BUMGARDNER

L

55 4.75

2

SMITH

SP

54 8

3

WARNER

WB

48

4

PEMBERTON

I

46 8.75

5

CAMPBELL

WB

45 9.5

6

HOCH

L

457.25

7

HENRY

SW

42 1.5

8

MCWHORTER

C

39 9

 

Pole Vault

1

TURNER

WM

12 0

2

WATTS

GA

12 0

3

ROSS

C

11 6

4

THOMAS

WM

11 6

5

VAUGHN

L

11 6

6

ROBINSON

L

11 0

7

SIFFORD

F

10 6

8

KINCAID

F

10 0

 

300 Hurdles

1

SEVERINO

WM

42.2

2

MASON

L

42.5

3

JONES

SP

43.9

4

MCKEE

L

44.3

5

ADAMS

WM

44.5

6

WARD

F

47.3

7

WALLEN

GA

47.6

8

RILEY

C

48.1

 

800 Run

1

CARTER

I

2:05.4

2

WENTZ

F

2:07.8

3

ABLES

GA

2:09.1

4

POMPEY

L

2:11.3

5

BURGESS

SP

2:11.4

6

MCCOMAS

C

2:13.5

7

GOMPF

L

2:14.2

8

GERBACH

WB

2:14.7

 

200 Dash

1

PATTERSON

SW

24.1

2

MASSIE

RH

24.7

3

DEAN

SP

24.7

4

MORGAN

L

24.7

5

BOWER

L

24.9

6

HOWELL

GA

28.8

7

 

 

 

8

 

 

 

3200 Run

1

LINKOUS

SW

10:06.2

2

WESTLAKE

WM

10:43.8

3

RUGGLES

WB

10:45.5

4

TAYLOR

WM

10:46.2

5

BELL

WB

11:13.5

6

REID

L

11:30.5

7

CRAVENS

C

11:47.5

8

GOODALL

F

11:56.1

 

1600 Relay

1

WATKINS MEM

 

3:38.6

2

S WEBSTER

 

3:44.8

3

LOGAN

 

3:47.1

4

IRONTON

 

3:51.6

5

CHESAPEAKE

 

3:52.5

6

FAIRLAND

 

3:54..8

7

ROCK HILL

 

3:58.8

8

GALLIA ACAD

 

3:59.8

 

 

Team Scoring

1

LOGAN

131.5

2

WATKINS MEM

110

3

SOUTH POINT

76.5

4

WHEELERSBURG

64

5

FAIRLAND

60

6

SOUTH WEBSTER

54

7

CHESAPEAKE

54

8

IRONTON

42

9

ROCK HILL

37

10

GALLIA ACAD

29

11

 

 

12

 

 

13

 

 

14

 

 

15

 

 

16