Licensed to Western Reserve High School                   HY-TEK's Meet Manager
                      Western Reserve Relays - 4/28/2016                       
                          Western Reserve High School                          
                               Berlin Center, OH                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x1600 Meter Relay
================================================================================
Relay Record: R 22:29.84  5/1/2014    South Range, South Range                 
                          Maali, Kimpel, Fromel, Patrick                    
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Western Res. Academy                             25:20.00   25:52.06   10   
     1) Downing, Elizabeth              2) Steiner, Lydia                 
     3) Corl, Maggie                    4) Krischer, ZoŽ                  
  2 Chalker                                                     27:01.23    8   
     1) 564 Hromada, Katrina            2) 511 Shackelford, Kaylin        
     3) 504 Myk-Kish, Kaitlyn           4) 506 Myers, Kristianna          
  3 West Branch                                      28:15.00   27:06.14    6   
     1) 833 Plocher, Kirsten            2) 824 Sedlacek, Carly            
     3) 817 Sprowl, Hannah              4) 845 Bowlin, Skylee             
  4 Western Reserve                                  28:00.00   27:50.03    5   
     1) 116 Rowley, Ashleigh            2) 131 Knauf, Justine             
     3) 128 McCracken, Anna             4) 125 Blaede, McCartney          
  5 Waterloo                                         24:30.00   28:14.11    4   
     1) 507 Browning, April             2) 501 Cash, Lauren               
     3) 506 Falzetta, Alley             4) 524 Carpenter, Hailey          
  6 Jackson-Milton                                              29:15.53    3   
     1) 205 Metts, Sami                 2) 229 Robbs, Addie               
     3) 210 Kirk, Heather               4) 227 Cameron, Ashley            
  7 Mineral Ridge                                    28:00.00   30:11.13    2   
     1) 13 Garland, Kaley               2) 26 Testa, Brooke               
     3) 23 Bodo, Anna                   4) 2 King, Maya                   
  8 Springfield                                      30:00.00   31:32.47    1   
     1) 550 Hughes, Courtney            2) 556 Barricella, Kahlea         
     3) 518 Rothwell, Anna              4) 520 Million, Alexa             
 
Event 2  Boys 4x1600 Meter Relay
================================================================================
Relay Record: R 19:44.05  4/30/2015   McDonald, McDonald                       
                          Seitz, Oakes, Street, Loomis                      
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Western Res. Academy                             19:30.00   19:33.16R  10   
     1) 836 Borrmann, Max               2) 840 Howard, Cole               
     3) 824 Narouze, John               4) 813 Mylott, Danny              
  2 Mineral Ridge                                    21:00.00   20:52.64    8   
     1) 1 Cameron, Palmer               2) 17 Salsberry, Jacob            
     3) 3 Cox, Justin                   4) 7 Linebaugh, Danny             
  3 Newton Falls                                     22:00.00   21:30.58    6   
     1) 553 Purnell, Evan               2) 578 Semrau, Ben                
     3) 554 Baily, Vincent              4) 557 Derry, Dylan               
  4 Bristol                                          21:00.00   21:55.91    5   
     1) 929 Jones, Alex                 2) 930 Howard, Zack               
     3) 937 Sprague, Sam                4) 926 Elza, Cole                 
  5 West Branch                                                 22:02.95    4   
     1) 804 Pigza, Max                  2) 817 Johnson, Michael           
     3) 803 Sutton, Jarrod              4) 805 Dean, Zach                 
  6 Springfield                                                 22:33.11    3   
     1) 511 Abbattista, Mario           2) 513 Malvestuto, Joey           
     3) 512 Marshall, Jake              4) 510 Asher, Drew                
  7 Waterloo                                         22:30.00   22:54.32    2   
     1) 565 Benton, Zephyr              2) 567 Benton, Nash               
     3) 552 Wise, Andrew                4) 556 Ernst, Tyler               
  8 Crestview                                                   22:54.46    1   
     1) 218 Hardenbrook, Andrew         2) 211 Dean, Jacob                
     3) 223 Baker, Jacob                4) 201 Slentz, Issac              
  9 Jackson-Milton                                   24:00.00   24:08.73  
     1) 203 Seka, Jeremy                2) 217 McGee, Trevor              
     3) 219 Zayas, Michael              4) 202 Cline, Jacob               
 10 Western Reserve                                  25:00.00   28:08.65  
     1) 185 Murphy, Damien              2) 160 Murphy, Jonathan           
     3) 169 Kreitzburg, Noah            4) 166 McCoy, Wiley               
 
Event 3  Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
Relay Record: R 1:07.50  2008        Mineral Rdige, Mineral Ridge              
                         Flesch, Basista, Hawout, Honsaker                 
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Springfield                                       1:09.00    1:09.58   3  10   
     1) 534 Cyrus, Courtney             2) 536 Cyrus, Caitlyn             
     3) 545 Ohlin, Anna                 4) 540 Socha, Hayley              
  2 Western Res. Academy                              1:11.90    1:14.20   3   8   
     1) Zhou, Amy                       2) Russ, Libby                    
     3) Brent, Micayla                  4) Ma, Alicia                     
  3 Jackson-Milton                                               1:16.33   1   6   
     1) 211 Morgan, Lindsay             2) 220 Sanders, Mackenzie         
     3) 206 Whitney, Aleesa             4) 225 Terranova, Michaelina      
  4 Bristol                                           1:12.50    1:20.33   3   5   
     1) 904 Goodridge, Rachel           2) 922 Durst, Hailie              
     3) 907 Tingler, Natasha            4) 919 Barnett, Carley            
  5 Western Reserve                                   1:15.00    1:20.80   2   4   
     1) 102 Nicopolis, Tiana            2) 132 Dahler, Abbey              
     3) 136 Eichert, Morgan             4) 103 Owen, Maddy                
  6 Mineral Ridge                                     1:13.00    1:21.09   3   3   
     1) 22 Butcherine, Makenzie         2) 9 Cruz, Navaeh                 
     3) 24 Brown, Taylor                4) 23 Bodo, Anna                  
  7 West Branch                                       1:20.00    1:21.48   1   2   
     1) 828 Berger, Alexus              2) 813 Rastetter, Lily            
     3) 859 Wallace, Mikayla            4) 819 Whaley, Mikaela            
  8 Waterloo                                          1:20.00    1:23.87   2   1   
     1) 508 Keefer, Sydney              2) 526 Eland, Kyla                
     3) 512 Cunningham, Emily           4) 516 Russell, Taylor            
  9 Newton Falls                                      1:26.00    1:24.03   1 
     1) 530 Blandine, Tori              2) 540 Wright, Sidney             
     3) 525 Gulling, Ashley             4) 526 Schneider, Adrianna        
 10 Lordstown                                         1:19.00    1:24.59   2 
     1) 611 D'Amico, Julia              2) 605 Peterson, Kiley            
     3) 608 Phillips, Lexi              4) 606 Romain, Amanda             
 
Event 4  Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
Relay Record: R 1:00.70  2002        Boardman, Boardman                        
                         Lipinsky, Zorman, Winters, Fahey                  
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 West Branch                                                  1:03.96   1  10   
     1) 814 Griffth, Ethan              2) 811 Rastetter, Jesse           
     3) 820 Lozier, Rob                 4) 809 Cuthbertson, Ryan          
  2 Mineral Ridge                                     1:04.41    1:06.01   3   8   
     1) 5 Baptiste, DeCosta             2) 21 Jordonek, Darren            
     3) 23 Rose, Travis                 4) 18 Rummell, Tait               
  3 Western Res. Academy                              1:04.00    1:07.88   3   6   
     1) 801 Dakappagari, Ajay           2) 803 Mock, Ryan                 
     3) 811 Mularchuk, Kyle             4) 816 Sovich, Jack               
  4 Newton Falls                                      1:05.00    1:09.92   3   5   
     1) 590 Fowler, Jared               2) 578 Semrau, Ben                
     3) 575 Martinez-Sweeny, Brenden    4) 555 Marsh, Noah                
  5 Bristol                                           1:07.00    1:10.79   2   4   
     1) 927 Novicki, Nate               2) 928 Gabrielson, Bryce          
     3) 932 Beldon, Moe                 4) 931 Durst, Damion              
  6 Crestview                                                    1:12.24   1   3   
     1) 205 Hicks, Zack                 2) 225 Moore, Daniel              
     3) 204 Breault, Dannen             4) 208 Meredith, Jayce            
  7 Western Reserve                                   1:10.00    1:12.27   2   2   
     1) 186 Brunner, Greg               2) 190 Schaffer, Nathan           
     3) 161 Gatrell, Adam               4) 187 Jacobs, Andrew             
  8 Lordstown                                         1:14.70    1:15.48   2   1   
     1) 638 Byles, Austin               2) 641 Radtka, Wyatt              
     3) 644 Reid, Logan                 4) 659 Smith, Garret              
  9 Waterloo                                          1:15.00    1:16.73   1 
     1) 551 Alderson, Matt              2) 550 Reeves, Braidyn            
     3) 556 Ernst, Tyler                4) 553 Metheney, Daulton          
 10 Jackson-Milton                                      55.50    1:17.18   3 
     1) 216 Smith, Zach                 2) 201 Lewis, Brett               
     3) 208 McKinney, Marty             4) 226 Smith, Adam                
 
Event 5  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
Relay Record: R 51.60  2002        Girard, Girard                              
                       Scarnecchia, Walters, Sopkovich, Murray           
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Springfield                                         52.93      52.55   2  10   
     1) 545 Ohlin, Anna                 2) 512 LaMorticella, Haley        
     3) 524 Latronica, Cierra           4) 536 Cyrus, Caitlyn             
  2 West Branch                                         53.68      53.62   2   8   
     1) 801 Hatton, Alexis              2) 808 Waters, Calista            
     3) 828 Berger, Alexus              4) 805 Benedetti, Alexandrea      
  3 Jackson-Milton                                      59.18      53.81   1   6   
     1) 230 Lengyel, Hayley             2) 203 Morrow, Cheyenne           
     3) 233 Williams, Emily             4) 225 Terranova, Michaelina      
  4 Crestview                                           52.90      54.48   2   5   
     1) 204 Miller, Kassity             2) 208 Gilkinson, Taylor          
     3) 202 Gilbert, Taryn              4) 207 Belding, Maura             
  5 Newton Falls                                        54.00      54.90   2   4   
     1) 530 Blandine, Tori              2) 525 Gulling, Ashley            
     3) 540 Wright, Sidney              4) 538 Kline, Izzy                
  6 Mineral Ridge                                       54.00      55.60   2   3   
     1) 8 Strohmeyer, Abbey             2) 7 Ward, Ally                   
     3) 16 Bowser, Presley              4) 20 McMahan, Gillian            
  7 Lowellville                                         57.00      55.83   1   2   
     1) 3 Olson, Taylor                 2) 41 Ballone, Bella              
     3) 7 Borer, Faith                  4) 29 Anderson, Alyssa            
  8 Western Reserve                                     56.62      55.87   2   1   
     1) 134 Bowman, Elizabeth           2) 142 Lude, Heather              
     3) 132 Dahler, Abbey               4) 102 Nicopolis, Tiana           
  9 Bristol                                             54.90      55.92   2 
     1) 922 Durst, Hailie               2) 925 Goodridge, Lizzie          
     3) 907 Tingler, Natasha            4) 924 Richards, Amelia           
 10 Western Res. Academy                                55.60      56.15   2 
     1) Dockery, Erin                   2) Ma, Alicia                     
     3) Saucier, Hannah                 4) Randazzo, Alexandra            
 11 Lordstown                                           58.00      58.23   1 
     1) 601 Weiland, Chase              2) 602 Bort, Allison              
     3) 606 Romain, Amanda              4) 615 Hudak, Taylor              
 12 Waterloo                                          1:00.00    1:02.30   1 
     1) 513 Marty, Hayli                2) 512 Cunningham, Emily          
     3) 521 Conner, Regan               4) 516 Russell, Taylor            
 
Event 6  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
Relay Record: R 44.60  2000        Lowellville, Lowellville                    
                       Axel, Strum, Harrison, Peterson                   
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mineral Ridge                                       45.56      45.47   2  10   
     1) 10 Miller, Jarred               2) 12 Lopez, Dimetrius            
     3) 16 Hake, Parker                 4) 18 Rummell, Tait               
  2 West Branch                                         45.40      45.60   2   8   
     1) 814 Griffth, Ethan              2) 820 Lozier, Rob                
     3) 808 Burns, Landon               4) 815 Gossett, Carson            
  3 Western Res. Academy                                45.00      46.00   2   6   
     1) 805 Yamasaki, Yuki              2) 828 Jang, Dan                  
     3) 838 Lund, Tim                   4) 807 Harris, Justus             
  4 Springfield                                         46.00      47.35   2   5   
     1) 505 Snyder, Luke                2) 507 Nezbeth, Ethan             
     3) 504 Allen, Cody                 4) 503 Trebella, Austin           
  5 Waterloo                                            48.00      47.53   1   4   
     1) 569 Helwagen, Ian               2) 568 Smith, Noah                
     3) 563 Stallsmith, Dillion         4) 559 Metheney, Dylan            
  6 Crestview                                           45.80      47.60   2   3   
     1) 209 Huff, Dylan                 2) 205 Hicks, Zack                
     3) 202 Hayden, Jarred              4) 225 Moore, Daniel              
  7 Lordstown                                           47.70      47.68   1   2   
     1) 639 Peterson, Michon            2) 638 Byles, Austin              
     3) 637 Beyah, Jordan               4) 642 D'Amico, Dominic           
  8 Jackson-Milton                                      47.59      48.27   1   1   
     1) 201 Lewis, Brett                2) 200 Pastore, Josh              
     3) 205 Morrow, Nate                4) 206 Burnside, Joe              
  9 Western Reserve                                     46.00      49.28   2 
     1) 176 Seifert, Austin             2) 187 Jacobs, Andrew             
     3) 161 Gatrell, Adam               4) 186 Brunner, Greg              
 10 Bristol                                             47.00      49.71   1 
     1) 931 Durst, Damion               2) 932 Beldon, Moe                
     3) 938 Aliberti, Phil              4) 930 Howard, Zack               
 11 Newton Falls                                        45.00      52.56   2 
     1) 576 Joines, Matt                2) 575 Martinez-Sweeny, Brenden   
     3) 580 Wright, Billy               4) Ball, Alex                     
 12 Chalker                                                        55.73   1 
     1) 521 Ricks, Noah                 2) 529 Baker, Christian           
     3) 522 Cernuto, Cole               4) 557 Cain, Joshua               
 -- Lowellville                                         46.00         DQ   2  zone infraction
     1) 18 Ballone, Joey                2) 17 Rotz, Jake                  
     3) 15 Hutzler, George              4) 12 Anderson, Myron             
 
Event 7  Girls Distance Medley
================================================================================
Relay Record: R 13:13.08  4/30/2015   McDonald, McDonald                       
                          Rupe, Domitrovich, Hoffman, Mitchell              
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 West Branch                                      13:30.00   14:25.32   10   
     1) 801 Hatton, Alexis              2) 808 Waters, Calista            
     3) 832 Biery, Brianna              4) 833 Plocher, Kirsten           
  2 Western Reserve                                  14:00.00   14:38.26    8   
     1) 107 Pater, Brooke               2) 102 Nicopolis, Tiana           
     3) 131 Knauf, Justine              4) 116 Rowley, Ashleigh           
  3 Springfield                                      15:00.00   15:04.48    6   
     1) 504 Flatley, Mikel              2) 538 Smith, Samantha            
     3) 525 Groner, Grace               4) 552 Kinsey, Valerie            
  4 Chalker                                                     15:29.65    5   
     1) 511 Shackelford, Kaylin         2) 505 Seifert, Audrey            
     3) 564 Hromada, Katrina            4) 504 Myk-Kish, Kaitlyn          
  5 Lowellville                                      15:30.00   15:41.84    4   
     1) 2 Marsicola, Cassie             2) 4 Basista, Elia                
     3) 17 Warren, Maddie               4) 5 Vanover, Maddie              
  6 Lordstown                                        15:55.00   15:49.74    3   
     1) 608 Phillips, Lexi              2) 627 Moyers, Emily              
     3) 600 Polansky, Lauren            4) 611 D'Amico, Julia             
  7 Jackson-Milton                                              16:09.44    2   
     1) 226 Clear, Chloe                2) 222 Simkins, Alex              
     3) 202 Fife, Sierra                4) 205 Metts, Sami                
  8 Mineral Ridge                                    17:00.00   16:28.79    1   
     1) 9 Cruz, Navaeh                  2) 2 King, Maya                   
     3) 26 Testa, Brooke                4) 13 Garland, Kaley              
  9 Waterloo                                         14:00.00   16:29.74  
     1) 524 Carpenter, Hailey           2) 506 Falzetta, Alley            
     3) 501 Cash, Lauren                4) 507 Browning, April            
 10 Bristol                                          16:30.00   16:39.65  
     1) 923 Perticone, Christina        2) 919 Barnett, Carley            
     3) 920 Tingler, Aleesha            4) 924 Richards, Amelia           
 11 Crestview                                        15:20.00   16:53.55  
     1) 227 Klem, Rebekah               2) 205 Brothers, Laurel           
     3) 212 Dean, Julie                 4) 210 Sherrill, Codi             
 
Event 8  Boys Distance Medley
================================================================================
Relay Record: R 11:14.30  2009        South Range, South Range                 
                          Felger, Nell, Fry, Kenney                         
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mineral Ridge                                    11:31.14   11:30.20   10   
     1) 23 Rose, Travis                 2) 3 Cox, Justin                  
     3) 9 Colon, Jacob                  4) 1 Cameron, Palmer              
  2 Western Res. Academy                             11:15.00   11:39.18    8   
     1) 814 Israelson, Ian              2) 834 Kolodziej, Charlie         
     3) 833 Kang, Harry                 4) 809 Bluso, Sammy               
  3 Newton Falls                                     12:00.00   12:18.52    6   
     1) 557 Derry, Dylan                2) 582 Womer, Stephen             
     3) 554 Baily, Vincent              4) 553 Purnell, Evan              
  4 Springfield                                                 12:54.08    5   
     1) 512 Marshall, Jake              2) 510 Asher, Drew                
     3) 511 Abbattista, Mario           4) 515 Bieznieks, Dillen          
  5 Crestview                                                   12:58.54    4   
     1) 216 Yanssens, Andrew            2) 230 Miller, Jeremy             
     3) 203 DeSalvo, Spencer            4) 201 Slentz, Issac              
  6 Chalker                                                     13:03.15    3   
     1) 537 Sherwood, Justin            2) 540 Mazzulo, Cameron           
     3) 551 Johnston, Ryan              4) 555 Cain, Samuel               
  7 West Branch                                                 13:04.58    2   
     1) 817 Johnson, Michael            2) 804 Pigza, Max                 
     3) 805 Dean, Zach                  4) 803 Sutton, Jarrod             
  8 Lowellville                                      12:30.00   13:14.25    1   
     1) 5 Santoro, Anthony              2) 21 Mamula, Alex                
     3) 9 Fitch, John                   4) 11 Hedrich, Mike               
  9 Bristol                                          13:10.00   13:24.89  
     1) 937 Sprague, Sam                2) 935 Bontrager, Matthew         
     3) 930 Howard, Zack                4) 926 Elza, Cole                 
 10 Jackson-Milton                                   13:00.00   13:33.52  
     1) 219 Zayas, Michael              2) 223 Scarl, Nick                
     3) 202 Cline, Jacob                4) 203 Seka, Jeremy               
 11 Waterloo                                         12:30.00   13:41.02  
     1) 553 Metheney, Daulton           2) 552 Wise, Andrew               
     3) 567 Benton, Nash                4) 565 Benton, Zephyr             
 12 Western Reserve                                  13:00.00   15:42.52  
     1) 173 Brothag, Bailey             2) 172 Cruz, Marcos               
     3) 185 Murphy, Damien              4) 160 Murphy, Jonathan           
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
Relay Record: R 1:51.40  2004        Champion, Champion                        
                         Herendez, Bako, Bennett, Kemp                     
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Springfield                                       1:50.69    1:49.43R  2  10   
     1) 545 Ohlin, Anna                 2) 512 LaMorticella, Haley        
     3) 524 Latronica, Cierra           4) 536 Cyrus, Caitlyn             
  2 West Branch                                       1:52.51    1:53.41   2   8   
     1) 801 Hatton, Alexis              2) 808 Waters, Calista            
     3) 803 Rito, Brenna                4) 805 Benedetti, Alexandrea      
  3 Crestview                                         1:53.90    1:54.80   2   6   
     1) 204 Miller, Kassity             2) 208 Gilkinson, Taylor          
     3) 202 Gilbert, Taryn              4) 207 Belding, Maura             
  4 Western Res. Academy                              1:52.90    1:55.07   2   5   
     1) Ma, Alicia                      2) Zhou, Amy                      
     3) Randazzo, Alexandra             4) Cremer, Emily                  
  5 Mineral Ridge                                     1:55.25    1:55.97   2   4   
     1) 8 Strohmeyer, Abbey             2) 10 Kolesar, Taryn              
     3) 16 Bowser, Presley              4) 20 McMahan, Gillian            
  6 Waterloo                                          1:58.00    2:02.70   1   3   
     1) 506 Falzetta, Alley             2) 513 Marty, Hayli               
     3) 510 Jennings, Jordyn            4) 508 Keefer, Sydney             
  7 Jackson-Milton                                    2:07.58    2:02.99   1   2   
     1) 233 Williams, Emily             2) 203 Morrow, Cheyenne           
     3) 221 Assion, Gracie              4) 230 Lengyel, Hayley            
  8 Lowellville                                       1:58.00    2:03.52   2   1   
     1) 3 Olson, Taylor                 2) 41 Ballone, Bella              
     3) 7 Borer, Faith                  4) 29 Anderson, Alyssa            
  9 Lordstown                                         2:05.00    2:04.84   1 
     1) 601 Weiland, Chase              2) 602 Bort, Allison              
     3) 606 Romain, Amanda              4) 615 Hudak, Taylor              
 10 Western Reserve                                   1:50.00    2:07.55   2 
     1) 134 Bowman, Elizabeth           2) 137 Dye, Kendal                
     3) 132 Dahler, Abbey               4) 113 Cruz, Myca                 
 11 Chalker                                           1:57.00    2:11.31   2 
     1) 514 Habosky, Haley              2) 503 Warnick, Courtney          
     3) 501 Heikkila, Samantha          4) 505 Seifert, Audrey            
 12 Newton Falls                                      2:10.00    2:15.33   1 
     1) 540 Wright, Sidney              2) 535 Marcum, Sydney             
     3) 533 Hunt, Alli                  4) 547 Sites, Ally                
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
Relay Record: R 1:34.67  4/30/2015   West Branch, West Branch                  
                         Ross, Lozier, Heffinger, Nielsen                  
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mineral Ridge                                     1:36.20    1:35.77   2  10   
     1) 10 Miller, Jarred               2) 12 Lopez, Dimetrius            
     3) 16 Hake, Parker                 4) 18 Rummell, Tait               
  2 Springfield                                       1:36.50    1:37.30   2   8   
     1) 505 Snyder, Luke                2) 507 Nezbeth, Ethan             
     3) 503 Trebella, Austin            4) 521 Mincher, Graham            
  3 Western Res. Academy                              1:35.00    1:37.62   2   6   
     1) 805 Yamasaki, Yuki              2) 815 Dhaliwal, Devin            
     3) 801 Dakappagari, Ajay           4) 807 Harris, Justus             
  4 Lowellville                                       1:35.00    1:38.27   2   5   
     1) 18 Ballone, Joey                2) 17 Rotz, Jake                  
     3) 15 Hutzler, George              4) 12 Anderson, Myron             
  5 Lordstown                                         1:36.30    1:38.52   2   4   
     1) 638 Byles, Austin               2) 639 Peterson, Michon           
     3) 637 Beyah, Jordan               4) 642 D'Amico, Dominic           
  6 Waterloo                                          1:38.00    1:39.17   2   3   
     1) 552 Wise, Trevor                2) 568 Smith, Noah                
     3) 563 Stallsmith, Dillion         4) 555 Forney, Nathan             
  7 Crestview                                         1:35.90    1:40.01   2   2   
     1) 203 DeSalvo, Spencer            2) 202 Hayden, Jarred             
     3) 209 Huff, Dylan                 4) 225 Moore, Daniel              
  8 Jackson-Milton                                    1:40.87    1:40.50   1   1   
     1) 208 McKinney, Marty             2) 206 Burnside, Joe              
     3) 200 Pastore, Josh               4) 226 Smith, Adam                
  9 West Branch                                       1:44.06    1:44.92   1 
     1) 809 Cuthbertson, Ryan           2) 813 Ross, Johnny               
     3) 812 Drake, Lance                4) 828 Davidson, Joshua           
 10 Newton Falls                                      1:49.00    1:52.12   1 
     1) 556 Krasinski, Mike             2) 551 Clifford, Shawn            
     3) 590 Fowler, Jared               4) Ball, Alex                     
 11 Chalker                                                      1:53.41   1 
     1) 529 Baker, Christian            2) 521 Ricks, Noah                
     3) 557 Cain, Joshua                4) 540 Mazzulo, Cameron           
 12 Western Reserve                                   1:45.00    1:54.43   1 
     1) 160 Large, Dusty                2) 171 Posten, Aaron              
     3) 170 Clegg, Joey                 4) 195 Jenkins, Ausitn            
 
Event 11  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
Relay Record: R 10:15.10  2009        Lowellville, Lowellville                 
                          Carson, Frank, Ballone, Ciarnello                 
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Western Res. Academy                             10:33.70   11:03.37   10   
     1) Russ, Libby                     2) Downing, Elizabeth             
     3) Corl, Maggie                    4) Krischer, ZoŽ                  
  2 Mineral Ridge                                    11:36.00   11:31.17    8   
     1) 23 Bodo, Anna                   2) 9 Cruz, Navaeh                 
     3) 10 Kolesar, Taryn               4) 16 Bowser, Presley             
  3 West Branch                                      11:00.00   11:37.73    6   
     1) 825 Menegay, Annie              2) 824 Sedlacek, Carly            
     3) 817 Sprowl, Hannah              4) 832 Biery, Brianna             
  4 Springfield                                      11:41.00   11:40.53    5   
     1) 525 Groner, Grace               2) 538 Smith, Samantha            
     3) 504 Flatley, Mikel              4) 552 Kinsey, Valerie            
  5 Lordstown                                        11:40.00   11:44.15    4   
     1) 611 D'Amico, Julia              2) 605 Peterson, Kiley            
     3) 608 Phillips, Lexi              4) 600 Polansky, Lauren           
  6 Western Reserve                                  11:20.00   11:45.65    3   
     1) 131 Knauf, Justine              2) 107 Pater, Brooke              
     3) 111 Cruz, Mya                   4) 116 Rowley, Ashleigh           
  7 Chalker                                          11:35.00   12:06.99    2   
     1) 511 Shackelford, Kaylin         2) 504 Myk-Kish, Kaitlyn          
     3) 564 Hromada, Katrina            4) 510 Ensminger, Katie           
  8 Jackson-Milton                                   11:57.41   12:22.23    1   
     1) 222 Simkins, Alex               2) 205 Metts, Sami                
     3) 226 Clear, Chloe                4) 202 Fife, Sierra               
  9 Waterloo                                         11:50.00   13:08.64  
     1) 506 Falzetta, Alley             2) 524 Carpenter, Hailey          
     3) 507 Browning, April             4) 501 Cash, Lauren               
 10 Crestview                                        13:55.00   13:20.14  
     1) 209 Baker, Alexa                2) 228 Hall, Alli                 
     3) 214 Rodi, Ariana                4) 213 Darringer, Haley           
 
Event 12  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
Relay Record: R 8:39.57  2005        Lordstown, Lordstown                      
                         Mansell, Keeley, DiEugenio, Andriko               
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bristol                                           9:00.00    8:42.97   10   
     1) 933 Freeman, Abe                2) 928 Gabrielson, Bryce          
     3) 927 Novicki, Nate               4) 930 Howard, Zack               
  2 Western Res. Academy                              8:45.00    8:43.48    8   
     1) 836 Borrmann, Max               2) 840 Howard, Cole               
     3) 832 Hollingsworth, Will         4) 813 Mylott, Danny              
  3 Mineral Ridge                                     8:46.42    9:06.12    6   
     1) 17 Salsberry, Jacob             2) 3 Cox, Justin                  
     3) 1 Cameron, Palmer               4) 9 Colon, Jacob                 
  4 Newton Falls                                      9:00.00    9:16.10    5   
     1) 554 Baily, Vincent              2) 553 Purnell, Evan              
     3) 578 Semrau, Ben                 4) 557 Derry, Dylan               
  5 Jackson-Milton                                    9:54.00    9:32.75    4   
     1) 226 Smith, Adam                 2) 219 Zayas, Michael             
     3) 248 Yuhasz, Steven              4) 208 McKinney, Marty            
  6 Crestview                                         9:30.60    9:45.59    3   
     1) 201 Slentz, Issac               2) 230 Miller, Jeremy             
     3) 218 Hardenbrook, Andrew         4) 203 DeSalvo, Spencer           
  7 Chalker                                           9:05.00    9:56.04    2   
     1) 555 Cain, Samuel                2) 537 Sherwood, Justin           
     3) 551 Johnston, Ryan              4) 539 Oliver, Larry              
  8 Waterloo                                          9:30.00   10:00.71    1   
     1) 550 Reeves, Braidyn             2) 552 Wise, Andrew               
     3) 553 Metheney, Daulton           4) 556 Ernst, Tyler               
  9 Lordstown                                         9:47.80   10:05.88  
     1) 641 Radtka, Wyatt               2) 645 Bordner Bosley, Jared      
     3) 656 Romain, Greg                4) 655 Koper, Jared               
 10 Springfield                                       9:37.20   10:15.19  
     1) 512 Marshall, Jake              2) 511 Abbattista, Mario          
     3) 515 Bieznieks, Dillen           4) 510 Asher, Drew                
 11 West Branch                                       8:55.00   10:34.12  
     1) 818 Parsons, Bobby              2) 826 Hoopes, Marcus             
     3) 817 Johnson, Michael            4) 804 Pigza, Max                 
 12 Western Reserve                                   9:20.00   10:42.69  
     1) 171 Posten, Aaron               2) 170 Clegg, Joey                
     3) 173 Brothag, Bailey             4) 172 Cruz, Marcos               
 
Event 13  Girls 800 Sprint Medley
===================================================================================
Relay Record: R 1:52.30  2003        Girard, Girard                            
                         Scarnecchia, Sopkovich, Walters, Murray           
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Crestview                                         1:55.00    1:57.38   2  10   
     1) 207 Belding, Maura              2) 208 Gilkinson, Taylor          
     3) 204 Miller, Kassity             4) 202 Gilbert, Taryn             
  2 Springfield                                       2:05.00    2:01.07   2   8   
     1) 510 Springer, Shantel           2) 560 Butryn, Ashlee             
     3) 562 Bieznieks, Cecilia          4) 533 Bertin, Samantha           
  3 Jackson-Milton                                               2:04.49   1   6   
     1) 211 Morgan, Lindsay             2) 233 Williams, Emily            
     3) 230 Lengyel, Hayley             4) 225 Terranova, Michaelina      
  4 Newton Falls                                      2:04.00    2:04.52   2   5   
     1) 525 Gulling, Ashley             2) 540 Wright, Sidney             
     3) 538 Kline, Izzy                 4) 530 Blandine, Tori             
  5 Mineral Ridge                                     2:03.00    2:08.29   2   4   
     1) 22 Butcherine, Makenzie         2) 7 Ward, Ally                   
     3) 20 McMahan, Gillian             4) 8 Strohmeyer, Abbey            
  6 West Branch                                       2:14.00    2:11.91   1   3   
     1) 858 Yarian, McCoy               2) 820 Matz, Georgia              
     3) 807 Smith, Bret                 4) 841 Pagnucco, DeKarli          
  7 Western Res. Academy                              2:11.40    2:13.07   2   2   
     1) Dockery, Erin                   2) Zhou, Amy                      
     3) Je, Jihyeon                     4) Redlawsk, Erin                 
  8 Chalker                                                      2:14.04   1   1   
     1) 503 Warnick, Courtney           2) 514 Habosky, Haley             
     3) 501 Heikkila, Samantha          4) 505 Seifert, Audrey            
  9 Western Reserve                                   2:00.00    2:14.78   2 
     1) 132 Dahler, Abbey               2) 142 Lude, Heather              
     3) 103 Owen, Maddy                 4) 137 Dye, Kendal                
 10 Lordstown                                         2:17.00    2:19.21   1 
     1) 601 Weiland, Chase              2) 602 Bort, Allison              
     3) 615 Hudak, Taylor               4) 603 Peitro, Hannah             
 11 Waterloo                                          2:00.00    2:26.79   2 
     1) 521 Conner, Regan               2) 513 Marty, Hayli               
     3) 508 Keefer, Sydney              4) 525 Weaver, Blair              
 12 Lowellville                                       2:19.00    2:28.87   1 
     1) 40 Millette, Jessica            2) 11 Little, Christina           
     3) 18 Gilmer, Savannah             4) 1 Clinton, Cora                
 
Event 14  Boys 800 Sprint Medley
===================================================================================
Relay Record: R 1:39.10  2009        Cornerstone Christian, Cornerstone Christi
                         Hairston, Goin, Robinson, Tonelli                 
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Western Res. Academy                              1:38.00    1:40.48   2  10   
     1) 805 Yamasaki, Yuki              2) 828 Jang, Dan                  
     3) 807 Harris, Justus              4) 838 Lund, Tim                  
  2 Waterloo                                          1:29.00    1:41.69   2   8   
     1) 563 Stallsmith, Dillion         2) 552 Wise, Trevor               
     3) 568 Smith, Noah                 4) 555 Forney, Nathan             
  3 West Branch                                                  1:44.80   1   6   
     1) 812 Drake, Lance                2) 820 Lozier, Rob                
     3) 808 Burns, Landon               4) 815 Gossett, Carson            
  4 Springfield                                                  1:48.35   1   5   
     1) 503 Trebella, Austin            2) 505 Snyder, Luke               
     3) 507 Nezbeth, Ethan              4) 521 Mincher, Graham            
  5 Crestview                                         1:43.00    1:49.07   2   4   
     1) 204 Breault, Dannen             2) 225 Moore, Daniel              
     3) 202 Hayden, Jarred              4) 216 Yanssens, Andrew           
  6 Newton Falls                                      1:50.00    1:49.67   2   3   
     1) Ball, Alex                      2) 580 Wright, Billy              
     3) 555 Marsh, Noah                 4) 575 Martinez-Sweeny, Brenden   
  7 Jackson-Milton                                    1:55.00    1:50.46   1   2   
     1) 201 Lewis, Brett                2) 206 Burnside, Joe              
     3) 226 Smith, Adam                 4) 248 Yuhasz, Steven             
  8 Lowellville                                       1:46.00    1:53.27   2   1   
     1) 4 Stellmar, Tanner              2) 13 Wright, Devin               
     3) 1 Wiseman, Victor               4) 17 Rotz, Jake                  
  9 Chalker                                                      2:02.04   1 
     1) 521 Ricks, Noah                 2) 529 Baker, Christian           
     3) 540 Mazzulo, Cameron            4) 557 Cain, Joshua               
 10 Western Reserve                                   2:10.00    2:22.12   1 
     1) 162 Farrelli, Nathan            2) 175 Zitello, Sam               
     3) 166 McCoy, Wiley                4) 195 Jenkins, Ausitn            
 -- Mineral Ridge                                     1:39.75         DQ   2  out of zone
     1) 15 Brandt, Darren               2) 12 Lopez, Dimetrius            
     3) 18 Rummell, Tait                4) 10 Miller, Jarred              
 
Event 15  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
Relay Record: R 4:17.40  2003        Lowellville, Lowellville                  
                         Travaline, Fvetlak, Hvisdak, Susany               
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Western Res. Academy                              4:25.70    4:22.17   2  10   
     1) Zhou, Amy                       2) Saucier, Hannah                
     3) Randazzo, Alexandra             4) Oxfort, Theresa                
  2 Springfield                                       4:28.00    4:28.60   2   8   
     1) 525 Groner, Grace               2) 538 Smith, Samantha            
     3) 534 Cyrus, Courtney             4) 533 Bertin, Samantha           
  3 Crestview                                         4:23.00    4:32.78   2   6   
     1) 204 Miller, Kassity             2) 202 Gilbert, Taryn             
     3) 205 Brothers, Laurel            4) 207 Belding, Maura             
  4 West Branch                                       4:17.90    4:35.67   2   5   
     1) 808 Waters, Calista             2) 819 Whaley, Mikaela            
     3) 832 Biery, Brianna              4) 805 Benedetti, Alexandrea      
  5 Western Reserve                                   4:25.00    4:38.11   2   4   
     1) 102 Nicopolis, Tiana            2) 142 Lude, Heather              
     3) 103 Owen, Maddy                 4) 116 Rowley, Ashleigh           
  6 Mineral Ridge                                     4:36.00    4:42.78   2   3   
     1) 10 Kolesar, Taryn               2) 16 Bowser, Presley             
     3) 23 Bodo, Anna                   4) 8 Strohmeyer, Abbey            
  7 Bristol                                           4:40.00    4:47.16   2   2   
     1) 919 Barnett, Carley             2) 903 Rimer, Brenna              
     3) 925 Goodridge, Lizzie           4) 924 Richards, Amelia           
  8 Waterloo                                          4:45.00    4:52.65   2   1   
     1) 508 Keefer, Sydney              2) 502 Gibson, Megan              
     3) 510 Jennings, Jordyn            4) 506 Falzetta, Alley            
  9 Lordstown                                         4:58.00    4:56.19   1 
     1) 611 D'Amico, Julia              2) 600 Polansky, Lauren           
     3) 601 Weiland, Chase              4) 602 Bort, Allison              
 10 Jackson-Milton                                    4:59.56    5:03.65   1 
     1) 211 Morgan, Lindsay             2) 202 Fife, Sierra               
     3) 206 Whitney, Aleesa             4) 230 Lengyel, Hayley            
 11 Lowellville                                       4:45.00    5:05.35   1 
     1) 3 Olson, Taylor                 2) 7 Borer, Faith                 
     3) 4 Basista, Elia                 4) 17 Warren, Maddie              
 12 Chalker                                           4:56.00    5:15.44   1 
     1) 506 Myers, Kristianna           2) 501 Heikkila, Samantha         
     3) 510 Ensminger, Katie            4) 505 Seifert, Audrey            
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
Relay Record: R 3:29.60  2009        South Range, South Range                  
                         Nell, Felger, Kenney, Seaver                      
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bristol                                           3:38.00    3:41.90   2  10   
     1) 938 Aliberti, Phil              2) 928 Gabrielson, Bryce          
     3) 933 Freeman, Abe                4) 927 Novicki, Nate              
  2 Western Res. Academy                              3:36.00    3:42.75   2   8   
     1) 801 Dakappagari, Ajay           2) 804 Yang, Steven               
     3) 815 Dhaliwal, Devin             4) 814 Israelson, Ian             
  3 Lowellville                                       3:42.00    3:48.13   2   6   
     1) 18 Ballone, Joey                2) 15 Hutzler, George             
     3) 9 Fitch, John                   4) 12 Anderson, Myron             
  4 Newton Falls                                      3:50.00    3:49.06   2   5   
     1) 557 Derry, Dylan                2) 590 Fowler, Jared              
     3) Ball, Alex                      4) 582 Womer, Stephen             
  5 Jackson-Milton                                    3:51.81    3:51.69   1   4   
     1) 208 McKinney, Marty             2) 223 Scarl, Nick                
     3) 225 Kleinknecht, Connor         4) 248 Yuhasz, Steven             
  6 Waterloo                                          3:55.00    3:55.28   1   3   
     1) 552 Wise, Trevor                2) 559 Metheney, Dylan            
     3) 550 Reeves, Braidyn             4) 552 Wise, Andrew               
  7 Crestview                                         3:55.90    3:55.62   1   2   
     1) 208 Meredith, Jayce             2) 230 Miller, Jeremy             
     3) 209 Huff, Dylan                 4) 216 Yanssens, Andrew           
  8 Western Reserve                                   3:40.00    4:02.39   2   1   
     1) 186 Brunner, Greg               2) 161 Gatrell, Adam              
     3) 187 Jacobs, Andrew              4) 170 Clegg, Joey                
  9 Springfield                                       4:14.90    4:14.08   1 
     1) 518 Lyda, Andy                  2) 508 Phillips, Braden           
     3) 502 Polonous, Daniel            4) 515 Bieznieks, Dillen          
 10 Chalker                                           4:00.00    4:25.51   1 
     1) 551 Johnston, Ryan              2) 555 Cain, Samuel               
     3) 540 Mazzulo, Cameron            4) 539 Oliver, Larry              
 -- Lordstown                                         3:45.00         DQ   2  out of zone
     1) 655 Koper, Jared                2) 639 Peterson, Michon           
     3) 637 Beyah, Jordan               4) 642 D'Amico, Dominic           
 -- West Branch                                       3:50.00         DQ   2  out of zone
     1) 808 Burns, Landon               2) 811 Rastetter, Jesse           
     3) 814 Griffth, Ethan              4) 815 Gossett, Carson            
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay IRONWOMAN
===================================================================================
Relay Record: R 57.61  5/1/2014    South Range, South Range                    
                       Mason, Wince, Coler, Schuler                      
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lordstown                                         1:05.00    1:02.38   2  10   
     1) 607 Pyles, Ciara                2) 627 Moyers, Emily              
     3) 603 Peitro, Hannah              4) 605 Peterson, Kiley            
  2 Jackson-Milton                                               1:02.44   1   8   
     1) 244 Wolfe, Olivia               2) 245 Tomaino, Julissa           
     3) 221 Assion, Gracie              4) 223 Barlett, Tiffany           
  3 Western Res. Academy                              1:08.60    1:03.00   2   6   
     1) Koo, Katy                       2) Clark-Bruno, Madison           
     3) Coleman, Madison                4) Reddy, Nita                    
  4 Bristol                                           1:03.50    1:05.24   2   5   
     1) 921 Westfall, Paige             2) 914 Songer, Breanna            
     3) 918 Pleso, Anna                 4) 901 Perrine, Marlayna          
  5 Springfield                                       1:15.00    1:05.49   2   4   
     1) 565 Crowe, Quinn                2) 557 Chaszeyka, Sara            
     3) 558 Hatton, Jenna               4) 561 Bieznieks, Mykaela         
  6 Waterloo                                          1:20.00    1:06.88   1   3   
     1) 519 Burke, McKenzie             2) 517 Long, Allison              
     3) 500 VeDove, Virginia            4) 522 Becton, Kate               
  7 Lowellville                                       1:10.00    1:08.18   2   2   
     1) 32 Rivera, Janessa              2) 13 Romeo, Sofia                
     3) 18 Gilmer, Savannah             4) 29 Anderson, Alyssa            
  8 Mineral Ridge                                     1:15.00    1:11.91   2   1   
     1) 41 Chiclowe, Clari              2) 31 McMaster, Sadie             
     3) 30 Weimer, Maggie               4) 19 Grusha, Ali                 
  9 West Branch                                       1:35.00    1:13.42   1 
     1) 857 Barnes, Carrie              2) 852 Levite, Dana               
     3) 856 Sposetta, Kristen           4) 855 O'Neal, Destanee           
 10 Newton Falls                                      1:20.00    1:18.50   2 
     1) 548 Barreca, Kayla              2) 502 Prusky, Haley              
     3) 519 Crum, Aubri                 4) 507 Ellsworth, Sabrina         
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay IRONMAN
===================================================================================
Relay Record: R 48.10  2009        Lordstown, Lordstown                        
                       Bowman, Thomas, Bender, Behrey                    
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Crestview                                           50.50      49.59   2  10   
     1) 226 Meredith, Kade              2) 238 Perry, Dominic             
     3) 221 Woodring, Wyatt             4) 206 Crawford, Mason            
  2 Western Reserve                                   1:30.00      51.03   1   8   
     1) 188 Henry, T.J.                 2) 194 Namie, Austin              
     3) 177 Hively, Robbie              4) 193 Henry, Matt                
  3 Western Res. Academy                                51.00      51.10   2   6   
     1) 821 Chung, Justin               2) 825 Becker, Sam                
     3) 831 Ahemed, Wajdi               4) 842 Swoope, Isaiah             
  4 Waterloo                                            55.00      51.40   2   5   
     1)                                 2) 573 Mazur, Alex                
     3) 559 Metheney, Dylan             4) 569 Helwagen, Ian              
  5 Lowellville                                         53.00      52.33   2   4   
     1) 23 Montanez, Cristian           2) 16 Stellmar, Tyler             
     3) 34 D'Amato, Vincenzo            4) 36 Fitch, Austin               
  6 Mineral Ridge                                       54.30      52.78   2   3   
     1) 38 Hevener, Nathan              2) 30 Chiclowe, Nathan            
     3) 31 Herbert, Christian           4) 36 Rummell, Zane               
  7 West Branch                                                    53.71   1   2   
     1) 806 Ice, Jacob                  2) 829 Bates, Carl                
     3) 807 Sharp, Mitchell             4) 828 Davidson, Joshua           
  8 Springfield                                                    55.17   1   1   
     1) 527 Fellows, Zack               2) 545 Lyda, John                 
     3) 526 Chaszeyka, Ben              4) 534 Thompson, Ryan             
  9 Newton Falls                                                   55.46   1 
     1) 571 Cox, Jason                  2) 561 Simpson, Ben               
     3) 563 Kusky, Eddie                4) Urso, Joey                     
 10 Bristol                                             56.00      56.36   2 
     1) 944 Wilson, Hunter              2) 963 Thompson, Scott            
     3) 941 McClure, Nick               4) 929 Jones, Alex                
 11 Chalker                                             59.00      57.93   1 
     1) 537 Sherwood, Justin            2) 543 Karr, Austin               
     3) 544 Bryant, Jarod               4) 536 Jacobs, Issac              
 12 Jackson-Milton                                      58.00    1:00.37   2 
     1) 216 Smith, Zach                 2) 259 Mercer, Mason              
     3) 268 Phillips, Tyler             4) 267 Deak, Tom                  
 -- Lordstown                                           56.40        DNF   2 
     1) 669 Zelle, Michael              2) 644 Reid, Logan                
     3) 667 Rios, Dalton                4) 640 Vasko, Korben              
 
Event 19  Girls High Jump Relay
================================================================================
Relay Record: R 10-00  4/22/2010   Fife, Papas, Mineral Ridge                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   816 Long, Brianna          West Branch          4-10.00    4-10.00    2.50
  2   614 Lickwar, Cadence       Lordstown            4-04.00    4-08.00    5   
  2   608 Phillips, Lexi         Lordstown            4-04.00    4-08.00    5   
  2       Ma, Alicia             Western Res.         4-06.00    4-08.00    4   
  5   510 Jennings, Jordyn       Waterloo                        4-06.00    2.50
  5   901 Perrine, Marlayna      Bristol              4-06.00    4-06.00    0.25
  5   518 Cash, Morgan           Waterloo             4-06.00    4-06.00    2.50
  5   507 Casto, Jane            Springfield          4-06.00    4-06.00    1.50
  5   230 Emch, Emily            Crestview            4-10.00    4-06.00    2.50
  5   225 Potts, Aliece          Crestview            4-06.00    4-06.00    2.50
  5       Brent, Micayla         Western Res.                    4-06.00    4   
 12   521 Leipply, Catie         Springfield          4-08.00    4-04.00    1.50
 12     7 Ward, Ally             Mineral Ridg                    4-04.00    1   
 14   134 Bowman, Elizabeth      Western Rese         4-04.00    4-02.00    0.25
 14   136 Eichert, Morgan        Western Rese         4-00.00    4-02.00    0.25
 14   819 Whaley, Mikaela        West Branch          4-04.00    4-02.00    2.50
 14     3 Lazpier, Miren         Mineral Ridg         4-04.00    4-02.00    1   
 18   245 Tomaino, Julissa       Jackson-Milt         4-04.00    4-00.00  
 19   924 Richards, Amelia       Bristol              4-00.00    3-10.00    0.25
 20   223 Barlett, Tiffany       Jackson-Milt         4-02.00    3-08.00  
 
Event 20  Boys High Jump Relay
================================================================================
Relay Record: R 12-00  5/1/2014    Robbins, Utley, West Branch                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   521 Mincher, Graham        Springfield          5-08.00    5-10.00    5   
  2   186 Brunner, Greg          Western Rese         5-08.00    5-08.00    4   
  2   504 Allen, Cody            Springfield          5-06.00    5-08.00    5   
  4   656 Romain, Greg           Lordstown            5-08.00    5-06.00    1   
  4    29 Fellows, Donte         Mineral Ridg         5-06.00    5-06.00    2.75
  4   838 Lund, Tim              Western Res.         5-08.00    5-06.00    2.75
  7   203 DeSalvo, Spencer       Crestview            5-06.00    5-04.00    2   
  7   190 Schaffer, Nathan       Western Rese         6-00.00    5-04.00    4   
  9   809 Cuthbertson, Ryan      West Branch          5-04.00    5-02.00  
  9   811 Mularchuk, Kyle        Western Res.         5-03.00    5-02.00    2.75
  9   551 Alderson, Matt         Waterloo             5-00.00    5-02.00    1   
  9   214 Barr, Stephen          Crestview            5-06.00    5-02.00    2   
  9    13 Wright, Devin          Lowellville          5-04.00    5-02.00  
  9   225 Kleinknecht, Conno     Jackson-Milt         5-04.00    5-02.00    1.50
  9   205 Morrow, Nate           Jackson-Milt         5-04.00    5-02.00    1.50
  9     4 Crump, Ryan            Mineral Ridg                    5-02.00    2.75
  9       Urso, Joey             Newton Falls         5-04.00    5-02.00  
 18   563 Stallsmith, Dillio     Waterloo             5-04.00    5-00.00    1   
 --   659 Smith, Garret          Lordstown                            NH  
 --    19 Schenk, Zack           Lowellville          5-00.00         NH  
 --   561 Simpson, Ben           Newton Falls         5-00.00         NH  
 --   828 Davidson, Joshua       West Branch          5-02.00         NH  
 
Event 21  Girls Long Jump Relay
================================================================================
Relay Record: R 46-05.25  2009        Ellks, Reinke, Morgan, Lordstown         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   510 Springer, Shantel      Springfield         16-00.00   15-05.75    2.66
  2   816 Long, Brianna          West Branch         14-08.50   14-04.75    3.33
  3   508 Keefer, Sydney         Waterloo            15-00.00   14-00.00    1.66
  4   103 Owen, Maddy            Western Rese        15-00.00   13-11.00    1   
  5   233 Williams, Emily        Jackson-Milt        13-05.50   13-10.50    1.33
  6   803 Rito, Brenna           West Branch         15-02.00   13-09.75    3.33
  7     9 Cruz, Navaeh           Mineral Ridg        13-04.25   13-05.00    2   
  8   510 Jennings, Jordyn       Waterloo            14-06.00   12-11.25    1.66
  9   540 Socha, Hayley          Springfield         12-05.00   12-10.00    2.66
 10   225 Potts, Aliece          Crestview           13-10.00   12-07.50    0.33
 11   859 Wallace, Mikayla       West Branch         14-04.50   12-05.25    3.33
 12    24 Brown, Taylor          Mineral Ridg        12-10.00   12-03.50    2   
 12   134 Bowman, Elizabeth      Western Rese        13-00.00   12-03.50    1   
 14   907 Tingler, Natasha       Bristol             13-11.50   12-01.50  
 15   518 Rothwell, Anna         Springfield         13-08.00   12-01.00    2.66
 16       Dockery, Erin          Western Res.        13-05.25   11-11.00    0.66
 17   615 Hudak, Taylor          Lordstown           12-07.00   11-09.50  
 18   245 Tomaino, Julissa       Jackson-Milt        13-03.00   11-09.00    1.33
 19       Brent, Micayla         Western Res.        12-08.00   11-08.75    0.66
 20     3 Lazpier, Miren         Mineral Ridg        12-10.00   11-06.75    2   
 21   220 Murphy, Brooke         Crestview           12-02.00   11-06.25    0.33
 22   922 Durst, Hailie          Bristol             13-08.00   11-02.50  
 23   606 Romain, Amanda         Lordstown           11-00.00   11-01.00  
 24       Redlawsk, Erin         Western Res.        13-02.75   10-11.25    0.66
 25   221 Assion, Gracie         Jackson-Milt                   10-06.50    1.33
 25    19 Ballone, Maddie        Lowellville         12-05.00   10-06.50  
 27   627 Moyers, Emily          Lordstown           11-08.00   10-01.50  
 28   512 Cunningham, Emily      Waterloo            12-00.00    9-11.50    1.66
 29    40 Millette, Jessica      Lowellville         12-00.00    9-10.75  
 30   213 Darringer, Haley       Crestview           12-02.00    9-01.00    0.33
 31   133 Garner, Taylor         Western Rese        11-00.00    9-00.00    1   
 32   904 Goodridge, Rachel      Bristol                         7-11.25  
 --     2 Marsicola, Cassie      Lowellville         13-05.00       FOUL  
 
Event 22  Boys Long Jump Relay
================================================================================
Relay Record: R 61-07.50  4/28/2011   Skiba, Keleman, Porter, Mineral Ridge    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   807 Harris, Justus         Western Res.        21-06.00   20-05.00    3.33
  2   642 D'Amico, Dominic       Lordstown           20-10.00   19-07.00  
  3   521 Mincher, Graham        Springfield         18-03.75   19-03.25    2.66
  4   205 Hicks, Zack            Crestview           19-04.00   19-00.25    1.66
  5   838 Lund, Tim              Western Res.                   18-09.25    3.33
  6   504 Allen, Cody            Springfield         19-01.00   18-06.75    2.66
  7    29 Fellows, Donte         Mineral Ridg        18-05.00   18-01.75    2   
  8   507 Nezbeth, Ethan         Springfield                    17-09.25    2.66
  9   931 Durst, Damion          Bristol                        17-05.50  
 10   816 Sovich, Jack           Western Res.        18-04.00   17-04.50    3.33
 11    12 Lopez, Dimetrius       Mineral Ridg        17-06.50   16-09.75    2   
 12     7 Linebaugh, Danny       Mineral Ridg        17-11.25   16-07.50    2   
 13   225 Kleinknecht, Conno     Jackson-Milt        17-05.25   16-06.50    0.66
 14   639 Peterson, Michon       Lordstown           17-01.50   16-06.00  
 15   590 Fowler, Jared          Newton Falls        17-07.00   16-05.00    1.33
 15       Urso, Joey             Newton Falls        17-06.00   16-05.00    1.33
 17   204 Breault, Dannen        Crestview           17-00.00   16-04.50    1.66
 18   187 Jacobs, Andrew         Western Rese        15-00.00   16-01.25    0.33
 19   552 Wise, Trevor           Waterloo            17-06.00   16-00.00  
 20   808 Burns, Landon          West Branch         18-03.00   15-10.25    1   
 21   813 Ross, Johnny           West Branch         15-10.00   15-10.00    1   
 22   815 Gossett, Carson        West Branch         19-03.00   15-07.75    1   
 23   223 Scarl, Nick            Jackson-Milt        16-01.00   15-07.00    0.66
 24   170 Clegg, Joey            Western Rese                   15-03.75    0.33
 25   161 Gatrell, Adam          Western Rese        16-06.00   15-02.50    0.33
 26   248 Yuhasz, Steven         Jackson-Milt                   15-01.50    0.66
 27   553 Metheney, Daulton      Waterloo            15-00.00   15-01.25  
 28       Ball, Alex             Newton Falls        16-00.00   14-09.00    1.33
 29   932 Beldon, Moe            Bristol             17-00.00   14-01.00  
 29   551 Alderson, Matt         Waterloo            16-00.00   14-01.00  
 31    13 Wright, Devin          Lowellville         16-00.00   13-11.00  
 31   214 Barr, Stephen          Crestview           17-08.00   13-11.00    1.66
 33   935 Bontrager, Matthew     Bristol             15-00.00   13-08.25  
 34    19 Schenk, Zack           Lowellville         15-00.00   13-02.25  
 --     1 Wiseman, Victor        Lowellville         16-00.00       FOUL  
 
Event 23  Girls Discus Throw Relay
================================================================================
Relay Record: R 348-01  4/30/2015   Jones, Svonavec, Lawrence, Garfield        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   548 Barreca, Kayla         Newton Falls          140-00     138-06    2.66
  2   557 Chaszeyka, Sara        Springfield           114-00     115-11    3.33
  3   565 Crowe, Quinn           Springfield           119-00     113-09    3.33
  4   519 Burke, McKenzie        Waterloo               97-00     103-00    1   
  5    41 Chiclowe, Clari        Mineral Ridg          108-04     102-01    0.33
  6   199 Finney, Cheyene        Western Rese          110-00     100-02    1.33
  7    32 Rivera, Janessa        Lowellville            95-00      99-08    1.66
  8   855 O'Neal, Destanee       West Branch           102-02      95-09    2   
  9   856 Sposetta, Kristen      West Branch         90-11.50      89-04    2   
 10   516 Bryant, Kaitlyn        Chalker                92-00      88-05  
 11   538 Kline, Izzy            Newton Falls           90-00      87-10    2.66
 12    23 Conklin, Courtney      Lowellville            95-00      86-10    1.66
 13   142 Lude, Heather          Western Rese           85-00      80-04    1.33
 14       Clark-Bruno, Madis     Western Res.           82-06      79-09  
 15   558 Hatton, Jenna          Springfield            82-00      79-08    3.33
 16   918 Pleso, Anna            Bristol                87-00      79-04    0.66
 17   244 Wolfe, Olivia          Jackson-Milt           75-11      75-07  
 18   901 Perrine, Marlayna      Bristol                85-00      75-05    0.66
 19   921 Westfall, Paige        Bristol                82-02      73-11    0.66
 20       Coleman, Madison       Western Res.           70-07      72-08  
 21   616 Weekley, Alexis        Lordstown              65-00      71-07  
 21   241 Crawford, Aubryn       Crestview              85-05      71-07  
 23   247 Sardich, Alexis        Jackson-Milt           65-11      71-02  
 24   526 Eland, Kyla            Waterloo               70-00      70-07    1   
 25   240 Hudson, Morgan         Crestview              75-00      67-10  
 26    31 McMaster, Sadie        Mineral Ridg           62-00      64-09    0.33
 27   230 Emch, Emily            Crestview              75-00      63-00  
 28   852 Levite, Dana           West Branch            66-09      62-10    2   
 29   517 Long, Allison          Waterloo               60-00      62-02    1   
 30       Koo, Katy              Western Res.           58-10      60-07  
 31   255 Barry, Sarah           Jackson-Milt                      60-05  
 32   150 Yeager, McKenzie       Western Rese           75-00      59-01    1.33
 33   514 Habosky, Haley         Chalker                65-00      58-02  
 34   627 Moyers, Emily          Lordstown              55-00      58-01  
 35   519 Crum, Aubri            Newton Falls                      56-09    2.66
 36    28 Felleti, Alyssa        Lowellville            70-00      56-02    1.66
 37   520 Stull, Alyssa          Chalker                70-00      55-04  
 38   607 Pyles, Ciara           Lordstown              60-00      55-03  
 39    19 Grusha, Ali            Mineral Ridg                      48-04    0.33
 
Event 24  Boys Discus Throw Relay
================================================================================
Relay Record: R 480-00  4/30/2015   Smith, Yates, Magill, McDonald             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   561 Simpson, Ben           Newton Falls          140-00     147-01    3.33
  2   188 Henry, T.J.            Western Rese          160-00     144-05    2.66
  3   543 Karr, Austin           Chalker               114-05     137-04  
  4   238 Perry, Dominic         Crestview             120-09     130-07    2   
  5   193 Henry, Matt            Western Rese          125-00     119-02    2.66
  6   831 Ahemed, Wajdi          Western Res.          115-00     118-08    1.66
  7   571 Cox, Jason             Newton Falls          120-00     118-02    3.33
  8   527 Fellows, Zack          Springfield           103-10     117-04    1.33
  9   825 Becker, Sam            Western Res.           95-00     116-08    1.66
 10    30 Chiclowe, Nathan       Mineral Ridg          117-05     116-03    1   
 10   526 Chaszeyka, Ben         Springfield           111-05     116-03    1.33
 12   259 Mercer, Mason          Jackson-Milt          110-04     113-04  
 13   226 Meredith, Kade         Crestview             133-06     112-07    2   
 14   838 Craig, Mitchell        West Branch           110-03     112-02    0.66
 15   564 Jennings, Ryan         Waterloo              100-00     111-11    0.33
 16   206 Crawford, Mason        Crestview             122-08     111-05    2   
 17    39 Tedesco, Antionio      Mineral Ridg          103-11     110-01    1   
 18   944 Wilson, Hunter         Bristol                93-00     109-08  
 19   829 Bates, Carl            West Branch            97-07     105-07    0.66
 20   569 Helwagen, Ian          Waterloo              112-00     105-01    0.33
 21    36 Fitch, Austin          Lowellville           110-00     104-01  
 22   267 Deak, Tom              Jackson-Milt          101-06     102-11  
 23    36 Rummell, Zane          Mineral Ridg          111-08     101-04    1   
 24   852 Hampton, Derrick       Western Res.          105-00     100-04    1.66
 25   534 Thompson, Ryan         Springfield                       98-02    1.33
 26   640 Vasko, Korben          Lordstown             101-07      95-06  
 27   563 Kusky, Eddie           Newton Falls          100-00      91-08    3.33
 28   194 Namie, Austin          Western Rese          100-00      91-01    2.66
 29   574 Jarett, John           Waterloo              100-00      90-11    0.33
 30   828 Davidson, Joshua       West Branch            88-00      90-10    0.66
 31   225 Kleinknecht, Conno     Jackson-Milt           89-07      90-03  
 32   544 Bryant, Jarod          Chalker                95-00      89-04  
 32   963 Thompson, Scott        Bristol                85-00      89-04  
 34   669 Zelle, Michael         Lordstown           78-03.50      83-02  
 35    23 Montanez, Cristian     Lowellville           110-00      80-07  
 36     4 Stellmar, Tanner       Lowellville           110-00      80-04  
 37   929 Jones, Alex            Bristol                85-00      72-08  
 38   536 Jacobs, Issac          Chalker                72-00      66-07  
 39   667 Rios, Dalton           Lordstown           62-07.50      64-05  
 
Event 25  Girls Shot Put Relay
================================================================================
Relay Record: R 112-11  5/2/2013    Robinson, Silvestri, White, Boardman       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   199 Finney, Cheyene        Western Rese        40-00.00   38-10.00    1.66
  2   538 Kline, Izzy            Newton Falls        36-00.00   38-04.25    3.33
  3    41 Chiclowe, Clari        Mineral Ridg        36-04.00   35-09.00  
  4   548 Barreca, Kayla         Newton Falls        36-00.00   35-06.75    3.33
  5    23 Conklin, Courtney      Lowellville         35-00.50   35-02.75    1.33
  6   557 Chaszeyka, Sara        Springfield         35-04.50   34-04.50    2.66
  7   565 Crowe, Quinn           Springfield         37-00.00   33-10.50    2.66
  8   856 Sposetta, Kristen      West Branch         30-07.00   31-06.50    2   
  9   857 Barnes, Carrie         West Branch         30-00.00   30-08.00    2   
 10   240 Hudson, Morgan         Crestview           32-03.50   30-04.25    1   
 11   855 O'Neal, Destanee       West Branch         29-11.00   30-04.00    2   
 11   918 Pleso, Anna            Bristol             29-01.00   30-04.00    0.66
 13   142 Lude, Heather          Western Rese        32-00.00   29-10.25    1.66
 14   230 Emch, Emily            Crestview           30-00.00   28-11.25    1   
 15    32 Rivera, Janessa        Lowellville         30-00.00   28-08.00    1.33
 16       Clark-Bruno, Madis     Western Res.        27-09.00   28-07.75    0.33
 17   914 Songer, Breanna        Bristol             31-05.00   28-04.00    0.66
 18   519 Burke, McKenzie        Waterloo            30-00.00   27-02.00  
 19       Reddy, Nita            Western Res.        26-04.00   26-06.00    0.33
 20   616 Weekley, Alexis        Lordstown           25-00.00   25-07.50  
 21   244 Wolfe, Olivia          Jackson-Milt        25-06.00   25-02.00  
 22   561 Bieznieks, Mykaela     Springfield         24-00.00   24-09.50    2.66
 23   516 Bryant, Kaitlyn        Chalker             24-00.00   24-05.50  
 24   241 Crawford, Aubryn       Crestview           28-00.00   24-03.00    1   
 25   507 Ellsworth, Sabrina     Newton Falls                   24-02.00    3.33
 26   247 Sardich, Alexis        Jackson-Milt                   24-01.50  
 27   517 Long, Allison          Waterloo            23-00.00   23-08.00  
 28   150 Yeager, McKenzie       Western Rese        28-00.00   23-05.00    1.66
 29   921 Westfall, Paige        Bristol             24-05.00   23-01.00    0.66
 30   240 Hayes, Taylor          Jackson-Milt                   22-04.75  
 31   500 VeDove, Virginia       Waterloo            20-00.00   22-01.50  
 32       Coleman, Madison       Western Res.        25-10.00   22-00.00    0.33
 33    13 Romeo, Sofia           Lowellville         22-00.00   21-05.50    1.33
 34   603 Peitro, Hannah         Lordstown           19-00.00   20-05.00  
 35   514 Habosky, Haley         Chalker             21-00.00   20-00.75  
 36    31 McMaster, Sadie        Mineral Ridg        19-06.00   19-03.00  
 37   520 Stull, Alyssa          Chalker             20-00.00   18-10.00  
 38    30 Weimer, Maggie         Mineral Ridg        19-06.00   17-04.75  
 39   605 Peterson, Kiley        Lordstown           15-00.00   17-04.00  
 
Event 26  Boys Shot Put Relay
================================================================================
Relay Record: R 143-09  2005        Rader, Morales, Anzevino, Boardman         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   569 Helwagen, Ian          Waterloo            47-00.00   47-07.50    0.33
  2   188 Henry, T.J.            Western Rese        48-00.00   47-01.50    2   
  3   238 Perry, Dominic         Crestview           47-07.50   45-09.25    3.33
  4   561 Simpson, Ben           Newton Falls        47-00.00   44-02.25    0.66
  5   831 Ahemed, Wajdi          Western Res.        42-00.00   43-06.25    2.66
  6    16 Stellmar, Tyler        Lowellville         43-05.00   43-00.00    1   
  7   543 Karr, Austin           Chalker             44-03.00   41-09.75  
  8   838 Craig, Mitchell        West Branch         41-05.00   40-06.75  
  9   842 Swoope, Isaiah         Western Res.        42-00.00   40-02.00    2.66
 10    38 Hevener, Nathan        Mineral Ridg        39-08.25   40-00.75    1.66
 11   944 Wilson, Hunter         Bristol             40-09.00   39-08.75  
 12   534 Thompson, Ryan         Springfield         41-04.00   39-07.25    1.33
 13   193 Henry, Matt            Western Rese        43-00.00   38-09.25    2   
 14    36 Fitch, Austin          Lowellville         42-00.00   38-07.25    1   
 15   259 Mercer, Mason          Jackson-Milt        39-11.25   38-04.50  
 16   527 Fellows, Zack          Springfield         41-03.00   38-02.75    1.33
 17    30 Chiclowe, Nathan       Mineral Ridg        39-06.50   37-11.50    1.66
 18   221 Woodring, Wyatt        Crestview           37-07.00   37-09.00    3.33
 19    36 Rummell, Zane          Mineral Ridg                   37-00.25    1.66
 20   227 Simmons, Josh          Crestview           40-00.00   36-08.75    3.33
 21   806 Ice, Jacob             West Branch         38-08.00   36-04.25  
 22   528 Packard, Chase         Springfield                    35-08.75    1.33
 23   852 Hampton, Derrick       Western Res.        37-00.00   35-05.25    2.66
 24   571 Cox, Jason             Newton Falls        40-00.00   35-01.00    0.66
 25   929 Jones, Alex            Bristol             32-01.00   34-08.25  
 26   807 Sharp, Mitchell        West Branch         37-10.00   33-11.75  
 27   544 Bryant, Jarod          Chalker             32-07.00   33-09.50  
 28   267 Deak, Tom              Jackson-Milt        32-01.00   32-08.00  
 29   963 Thompson, Scott        Bristol             28-00.00   32-07.25  
 30   561 Simpson, Devin         Newton Falls        33-00.00   32-07.00    0.66
 31   559 Metheney, Dylan        Waterloo            35-00.00   32-06.00    0.33
 32    23 Montanez, Cristian     Lowellville                    31-09.00    1   
 33   573 Mazur, Alex            Waterloo                       31-07.00    0.33
 34   177 Hively, Robbie         Western Rese        38-00.00   30-03.00    2   
 35   640 Vasko, Korben          Lordstown           30-04.00   30-01.50  
 36   669 Zelle, Michael         Lordstown           30-05.00   27-11.50  
 37   268 Phillips, Tyler        Jackson-Milt                   27-04.25  
 38   537 Sherwood, Justin       Chalker             33-00.00   27-03.25  
 39   644 Reid, Logan            Lordstown           25-00.00   23-03.50  
 
                    Women - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Springfield                 91        2) West Branch                75   
    3) Western Res. Academy        62        4) Jackson-Milton             38   
    4) Mineral Ridge               38        6) Western Reserve            37.50
    7) Crestview                   36        8) Newton Falls               27   
    9) Lordstown                   27       10) Waterloo                   25   
   11) Lowellville                 18       12) Bristol                    16.50
   13) Chalker                     16                                           
 
                    Men - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Western Res. Academy        96.50     2) Mineral Ridge              74.50
    3) Crestview                   57        4) Springfield                53   
    5) Newton Falls                46        6) West Branch                37   
    7) Western Reserve             34        8) Waterloo                   30   
    9) Bristol                     29       10) Lowellville                20   
   11) Jackson-Milton              17       12) Lordstown                   8   
   13) Chalker                      5