Licensed to: Ridgemont
Ridgemont Athletic Complex
April 12, 2021
04/12/2021 - 04/12/2021
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 RIDGEMONT 6976 120.000 2 NORTH UNION 6974 94.667 3 JACKSON CENTER 6568 51.000 4 ST. JOHN'S SCHOOL SJOS 20.000 5 ELGIN 6494 13.333 FEMALE TEAM SCORES 1 NORTH UNION 6974 129.000 2 RIDGEMONT 6976 103.000 3 JACKSON CENTER 6568 37.000 4 ELGIN 6494 11.000 5 ST. JOHN'S SCHOOL SJOS 6.000
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Jaylen Tackett
North Union
20.87
2 Gillian Stone
North Union
21.90
3 Bray Caldwell
Ridgemont
22.15
4 Ruth Eckstein
Ridgemont
22.16
5 Bre Vermillion
Ridgemont
22.67
6 Laney Elsasser
Ridgemont
23.28
7 Mary Grimm
St. John's School
24.43
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Jon Cromer
Ridgemont
21.42
2 Ethan Moore
Ridgemont
22.03
3 Brooks Wills
North Union
22.26
4 Owen Wills
North Union
23.02
5 Aiden Cervantes [153]
Elgin
25.95
6 Matthew Kelley
St. John's School
27.31
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kennedy Harrah
North Union
14.41
2 Kate Stahler
Ridgemont
14.53
3 DeAndreiona Lichtenberg
Jackson Center
14.87
4 Isabel Pauly [119]
Elgin
15.62
5 Emma McElroy
North Union
15.96
6 Allee Wentz
Jackson Center
16.00
7 Mary Grimm
St. John's School
16.56
8 Dallis McIntyre
North Union
16.62
9 Ava Wirick
St. John's School
16.84
10 Lilian Blankley [112]
Elgin
17.69
10 Sienna Hamilton
Jackson Center
17.69
12 Cylee Streets
Ridgemont
17.77
13 MaryAnna Thompson
North Union
17.99
14 Zoey Miller
Ridgemont
18.44
15 A Ballrath [155]
St. John's School
18.75
16 Maggie Hillyard
North Union
21.94
17 Julia Kuba [118]
Elgin
36.48
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Wyatt Wentz
Jackson Center
12.59
2 Zen Wagner
Jackson Center
13.66
3 Patrick Stacklin
Ridgemont
13.98
4 Mason Howard
Ridgemont
13.99
5 Devan Ramsey
Ridgemont
14.59
6 Wyatt Davis
North Union
14.78
7 Jackson Burns
St. John's School
15.46
8 R.J. Hillyard
North Union
15.48
9 Lincoln Thrush
St. John's School
15.49
10 Drew Freudeman
St. John's School
15.81
11 Jackson Firestone
St. John's School
16.14
12 Peter Zink
St. John's School
16.19
13 Brayden Mcclellan
Jackson Center
16.35
14 Miles Marlette
North Union
16.90
15 Brenden Eckstein
Ridgemont
17.43
16 Peyton Davis
North Union
17.45
17 Zach Howald
North Union
17.99
18 Daniel Chapman
Ridgemont
18.05
19 Reese Spriggs
North Union
18.25
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
2:09.65
2 Ridgemont A
Ridgemont
2:13.40
3 Elgin A
Elgin
2:26.41
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgemont A
Ridgemont
2:04.75
2 St. John's School A
St. John's School
2:05.84
3 North Union A
North Union
2:13.03
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Catherine Hinkle
North Union
6:24.63
2 Lauren Hall
North Union
7:00.00
3 Madelyn Taylor
North Union
7:18.00
4 Hallie Winslow [108]
Elgin
8:24.78
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Biaggio Pagan
St. John's School
5:36.27
2 Miles Hall
North Union
5:56.65
3 Nathaniel Freshour [130]
Elgin
6:05.13
4 Max Leavitt
North Union
6:24.60
5 Ben Bonnell
North Union
6:29.43
6 Bryan Ferrell
St. John's School
6:41.26
7 Connor Eckstein
Ridgemont
6:59.00
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Jackson Center A
Jackson Center
58.66
2 North Union A
North Union
1:00.66
3 Ridgemont A
Ridgemont
1:00.99
4 North Union B
North Union
1:07.85
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgemont A
Ridgemont
55.18
2 North Union B
North Union
1:05.00
3 St. John's School A
St. John's School
1:06.26
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Catherine Hinkle
North Union
1:20.48
2 Ava Wirick
St. John's School
1:21.91
3 Vaidea Knox
Ridgemont
1:22.53
4 Kendra Brown [110]
Elgin
1:24.18
5 Emma Arver
North Union
1:24.68
6 Cylee Streets
Ridgemont
1:30.08
7 Julia Kuba [118]
Elgin
2:10.65
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Wyatt Wentz
Jackson Center
56.44
2 Evan Beery
North Union
1:03.22
3 Zen Wagner
Jackson Center
1:07.50
4 Devan Ramsey
Ridgemont
1:09.25
5 Tyler Yarkosky
Jackson Center
1:09.68
6 Xander Williams
North Union
1:09.88
7 Mason Swavel
Ridgemont
1:11.78
8 John Seeley
Ridgemont
1:12.71
9 Brenden Eckstein
Ridgemont
1:17.12
10 Sean Kohls
St. John's School
1:18.31
11 Jaxon Jolliff
North Union
1:21.66
12 Bryan Ferrell
St. John's School
1:22.72
13 Aiden Cervantes [153]
Elgin
1:27.05
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Audrey Byrd
Jackson Center
2:43.59
2 Catherine Hinkle
North Union
3:03.66
3 Madelyn Taylor
North Union
3:09.56
4 Lauren Hall
North Union
3:18.71
5 Hallie Winslow [108]
Elgin
3:58.07
6 Kendra Brown [110]
Elgin
3:58.18
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Wyatt Wentz
Jackson Center
2:28.56
2 Traven Reber
North Union
2:28.89
3 Evan Beery
North Union
2:37.53
4 Devan Ramsey
Ridgemont
2:51.43
5 Max Leavitt
North Union
2:53.96
6 Xander Williams
North Union
2:59.39
7 Bryan Ferrell
St. John's School
3:01.93
8 Mac Rausch
St. John's School
3:06.14
9 Jaxon Jolliff
North Union
3:20.89
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kate Stahler
Ridgemont
31.63
2 Presley Reese
Jackson Center
31.69
3 Lainey Kyte
North Union
32.28
4 Olivia Newland
Ridgemont
34.77
5 Emma McCaul
North Union
35.45
6 Sienna Hamilton
Jackson Center
35.87
7 Cylee Streets
Ridgemont
36.31
8 Ava Wirick
St. John's School
36.52
9 Dallis McIntyre
North Union
36.63
10 Shay Grim [117]
Elgin
37.27
11 Jada Halterman-Francis
North Union
37.38
12 Lilian Blankley [112]
Elgin
38.70
13 Maggie Hillyard
North Union
50.34
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Zen Wagner
Jackson Center
28.87
2 Wyatt Davis
North Union
29.13
3 Josh Ahern
North Union
29.84
4 Tyler Yarkosky
Jackson Center
31.45
5 Owen Wills
North Union
31.69
6 Ben Bonnell
North Union
32.38
7 Drew Freudeman
St. John's School
33.13
8 Tyler Enochs
Jackson Center
33.52
8 Hunter Johnston [131]
Elgin
33.52
10 Brooks Wills
North Union
35.02
11 Daniel Chapman
Ridgemont
36.35
12 Mac Rausch
St. John's School
36.81
13 Will Browning
Ridgemont
37.95
14 Owen Kearns
Ridgemont
43.45
15 Gavin Bentley [154]
Elgin
52.42
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgemont A
Ridgemont
5:21.00
2 North Union A
North Union
5:33.41
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
4:34.91
2 Ridgemont A
Ridgemont
5:22.80
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Shelby Cowgill
North Union
60'09.00" (18.50m)
2 Lauren Wingfield
Ridgemont
56'10.00" (17.30m)
3 Alyssa Frisco
North Union
54'02.00" (16.50m)
4 Olivia Newland
Ridgemont
52'11.00" (16.10m)
5 Izzy Hutchinson
North Union
52'08.00" (16.00m)
6 Montana Donahue
North Union
49'08.00" (15.10m)
7 Charlee Brestle
North Union
48'08.00" (14.80m)
8 Kyra Knox
North Union
43'09.00" (13.30m)
9 Savannah King
North Union
39'05.00" (12.00m)
10 Shay Grim [117]
Elgin
38'10.00" (11.80m)
11 Zoe Scott
North Union
33'07.00" (10.20m)
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Carter Ruppright
Ridgemont
97'04.00" (29.60m)
2 Brayden Mcclellan
Jackson Center
77'08.00" (23.60m)
3 Jacob Weigand
North Union
76'03.00" (23.20m)
4 Braden Rhodes
North Union
73'02.00" (22.30m)
5 Landon Eaton
Ridgemont
70'08.00" (21.50m)
6 Tyler Enochs
Jackson Center
63'11.00" (19.40m)
7 Noah Lewis
North Union
63'01.00" (19.20m)
8 Gavin Bentley [154]
Elgin
59'01.00" (18.00m)
9 Will Browning
Ridgemont
57'03.00" (17.40m)
10 Brock Smith
North Union
53'09.00" (16.30m)
11 Connor Eckstein
Ridgemont
50'00.00" (15.20m)
12 Aidan Hanson
Ridgemont
48'06.00" (14.70m)
13 Shannon Wright
Ridgemont
41'04.00" (12.50m)
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Anna Ramsey
Ridgemont
4'00.00" (1.20m)
2 Elle Livia Manns
Ridgemont
3'10.00" (1.10m)
3 Kyla Edwards
North Union
3'06.00" (1.00m)
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Patrick Stacklin
Ridgemont
5'00.00" (1.50m)
2 Miles Hall
North Union
4'08.00" (1.40m)
3 Nathaniel Freshour [130]
Elgin
4'04.00" (1.30m)
3 Xander Williams
North Union
4'04.00" (1.30m)
3 Braedon Scowden
North Union
4'04.00" (1.30m)
6 Peter Zink
St. John's School
4'00.00" (1.20m)
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Presley Reese
Jackson Center
13'06.00" (4.10m)
2 Anna Ramsey
Ridgemont
12'11.50" (3.90m)
3 Kyla Edwards
North Union
12'08.50" (3.80m)
4 Audrey Byrd
Jackson Center
12'08.00" (3.80m)
5 DeAndreiona Lichtenberg
Jackson Center
12'01.00" (3.60m)
6 Olivia Newland
Ridgemont
11'10.50" (3.60m)
7 Kaytlin Billenstein
Ridgemont
10'10.00" (3.30m)
8 Allee Wentz
Jackson Center
10'06.50" (3.20m)
9 Zoey Miller
Ridgemont
10'03.00" (3.10m)
10 Mary Grimm
St. John's School
9'04.00" (2.80m)
11 Hallie Winslow [108]
Elgin
9'00.50" (2.70m)
12 MaryAnna Thompson
North Union
9'00.00" (2.70m)
13 Madelyn Taylor
North Union
8'10.00" (2.60m)
14 Jada Halterman-Francis
North Union
8'08.00" (2.60m)
15 Lilly Vollrath
St. John's School
7'03.00" (2.20m)
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Braedon Scowden
North Union
15'01.00" (4.50m)
2 Mason Howard
Ridgemont
14'06.00" (4.40m)
3 Nathaniel Freshour [130]
Elgin
13'11.00" (4.20m)
4 Biaggio Pagan
St. John's School
13'06.00" (4.10m)
5 Josh Ahern
North Union
13'05.50" (4.10m)
6 Tyler Yarkosky
Jackson Center
13'04.00" (4.00m)
7 Lincoln Thrush
St. John's School
13'00.25" (3.90m)
8 Jackson Burns
St. John's School
12'10.00" (3.90m)
9 R.J. Hillyard
North Union
12'05.50" (3.70m)
10 Josiah Stover
North Union
12'03.50" (3.70m)
11 Braylon Hites
Ridgemont
12'02.00" (3.70m)
12 Hunter Johnston [131]
Elgin
12'00.50" (3.60m)
13 Peyton Davis
North Union
11'07.00" (3.50m)
14 John Seeley
Ridgemont
10'09.00" (3.20m)
15 Zach Howald
North Union
10'05.00" (3.10m)
16 Sean Kohls
St. John's School
9'11.00" (3.00m)
17 Jackson Firestone
St. John's School
9'07.00" (2.90m)
18 Shannon Wright
Ridgemont
8'04.50" (2.50m)
18 Reese Spriggs
North Union
8'04.50" (2.50m)
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Kennedy Harrah
North Union
28'10.00" (8.70m)
2 Lauren Wingfield
Ridgemont
25'05.00" (7.70m)
3 Kaytlin Billenstein
Ridgemont
25'02.50" (7.60m)
4 Charlee Brestle
North Union
23'10.00" (7.20m)
5 Kyra Knox
North Union
23'01.50" (7.00m)
6 Montana Donahue
North Union
22'05.00" (6.80m)
7 Izzy Hutchinson
North Union
22'02.50" (6.70m)
8 Isabel Pauly [119]
Elgin
21'08.50" (6.60m)
9 Savannah King
North Union
20'08.50" (6.30m)
10 Alyssa Frisco
North Union
20'07.50" (6.20m)
11 Sienna Hamilton
Jackson Center
20'00.00" (6.00m)
12 Shelby Cowgill
North Union
19'10.50" (6.00m)
13 Zoey Miller
Ridgemont
18'05.00" (5.60m)
14 Zoe Scott
North Union
17'06.00" (5.30m)
15 Julia Kuba [118]
Elgin
7'10.00" (2.30m)
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Braylon Hites
Ridgemont
31'01.00" (9.40m)
2 Carter Ruppright
Ridgemont
30'11.00" (9.40m)
3 Landon Eaton
Ridgemont
28'07.50" (8.70m)
4 Noah Lewis
North Union
27'00.00" (8.20m)
5 Jacob Weigand
North Union
26'00.00" (7.90m)
6 Braden Rhodes
North Union
25'10.00" (7.80m)
7 Brayden Mcclellan
Jackson Center
24'05.00" (7.40m)
8 Jackson Firestone
St. John's School
24'00.00" (7.30m)
9 Gavin Bentley [154]
Elgin
21'10.50" (6.60m)
10 Brock Smith
North Union
21'03.50" (6.40m)
11 Tyler Enochs
Jackson Center
20'05.50" (6.20m)
12 Will Browning
Ridgemont
19'03.00" (5.80m)
13 Aidan Hanson
Ridgemont
17'08.00" (5.30m)
14 Shannon Wright
Ridgemont
17'04.00" (5.20m)
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Vaidea Knox
Ridgemont
5'06.00" (1.60m)
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Jon Cromer
Ridgemont
7'00.00" (2.10m)
2 Weston Nichols
Ridgemont
5'06.00" (1.60m)
3 Mason Swavel
Ridgemont
5'00.00" (1.50m)
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Bre Vermillion
Ridgemont
36.40
2 Gillian Stone
North Union
37.37
3 Bray Caldwell
Ridgemont
39.48
4 Emma Arver
North Union
47.09
Event 42 BOYS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Ethan Moore
Ridgemont
33.28
2 Jon Cromer
Ridgemont
34.36
3 Owen Wills
North Union
36.20
4 Hunter Johnston [131]
Elgin
36.75
5 Brooks Wills
North Union
37.00
6 Daniel Chapman
Ridgemont
39.46
7 Aiden Cervantes [153]
Elgin
39.61
8 Matthew Kelley
St. John's School
46.38