LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019106[1] Kellan Anderson 10 - Covington1Tyler Cathcart 9 - St. John2Jacob Hamm 9 - Blanchester3Bye4Bye5Gavin Caprella 9 - Lima C.C.6Bye7[8] Joe Cunningham 9 - Nelsonville-York8[5] Tayton Kleman 10 - Bluffton9Bye10Jace Wilson 9 - Calvert11Bye12Bye13Michael Basinger 9 - Ottawa-Glandorf14Bye15[4] Jordan Kennedy 11 - Allen East16[3] Olivia Shore 10 - Miami East17Bye18Bye19Luke Kaufman 9 - Columbus Grove20Tyson Brown 9 - Triad21Bye22Bye23[6] Gavin Owens 9 - Eastwood24[7] Jarrett Hornish 9 - Wayne Trace25Bye26Bye27Trevor Johnson 9 - Ayersville28Matthew Grubb 9 - Preble Shawnee29Bye30Landon Emch 9 - Woodmore31[2] Caleb Schroer 11 - Troy Christian32001 Anderson(COV) tf20-3 002 Hamm(BLA) 003 Caprella(LCC) 004 Cunningham(NY) 005 Kleman(BLU) 006 Wilson(CAL) 007 Basinger(OG) 008 Kennedy(AE) 009 Shore(ME) 010 Kaufman(CG) 011 Brown(TRI) 012 Owens(EAS) 013 Hornish(WT) 014 Johnson(AYE) 015 Grubb(PSH) 016 Schroer(TCH) 1:02225 Anderson(COV) 1:21226 Caprella(LCC) 6-0 227 Kleman(BLU) 0:24228 Kennedy(AE) 2:42229 Shore(ME) 2:56230 Owens(EAS) 1:04231 Hornish(WT) tf17-1 232 Schroer(TCH) 0:54561 Anderson(COV) 3:18562 Kleman(BLU) 4-3 563 Owens(EAS) md12-2 564 Hornish(WT) md12-3 729 Anderson(COV) 2:50730 Owens(EAS) 7-5 8131st Anderson(COV) 5-0

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018106L001 Cathcart(ASJ)L002ByeL003ByeL004ByeL005ByeL006ByeL007ByeL008ByeL009ByeL010ByeL011ByeL012ByeL013ByeL014ByeL015ByeL016 Emch(WDM)L232 Grubb(PSH) Cathcart(ASJ) Cathcart(ASJ) 0:19337449L231 Johnson(AYE)Bye Johnson(AYE) 338450L230 Brown(TRI)Bye Brown(TRI) 339451L229 Kaufman(CG)Bye Kaufman(CG) 340452L228 Basinger(OG)Bye Basinger(OG) 341453L227 Wilson(CAL)Bye Wilson(CAL) 342454L226 Cunningham(NY)Bye Cunningham(NY) 343455L225 Hamm(BLA) Emch(WDM) Emch(WDM) md14-2 344456L562 Kennedy(AE) Cathcart(ASJ) 4-1 Kennedy(AE) md13-0 617673L561 Caprella(LCC) Brown(TRI) Default Caprella(LCC) md21-7 618674L564 Schroer(TCH) Wilson(CAL) 0:54 Schroer(TCH) 0:34619675L563 Shore(ME) Emch(WDM) 2:25 Shore(ME) md14-2 620676L730 Hornish(WT) Caprella(LCC) 1-0 Hornish(WT) 11-6 757785L729 Kleman(BLU) Schroer(TCH) 9-3 Schroer(TCH) 8-7 7587863rd Schroer(TCH) 5-3 SV814L785L7865th Caprella(LCC) Kleman(BLU) Caprella(LCC) 4-2 8157thL757L758 Kennedy(AE) Shore(ME) Shore(ME) 8-4 816
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019113[1] Collin Yinger 12 - Nelsonville-York1Bye2Bye3Max Davis 11 - Hillsdale4Kaden Basil 9 - Bluffton5Audrey Johnsonbaugh 10 - Hicksville6Bye7[8] Chase Dickerson 11 - Woodmore8[5] Bryce Maynard 10 - Eastwood9Bye10Ian Fuentes 9 - St. John11Bye12Bye13Levi St. John 9 - Blanchester14Bye15[4] Brian Chmielewski 12 - Coldwater16[3] Teagan Hendricks 10 - Greeneview17Bye18Bye19Ethan Garver 9 - Allen East20Ramakrishna Gandhi 9 - Madeira21Bye22Bye23[6] Max Shore 9 - Miami East24[7] Troy Kennedy 9 - Troy Christian25Zach Laplante 9 - Swanton26Tyler Winezeler 9 - Ayersville27Bye28Caden Canning 9 - Newark Cath.29Bye30Bye31[2] Cael Vanderhorst 10 - Covington32017 Yinger(NY) 018 Davis(HIL) 019 Basil(BLU) 0:30020 Dickerson(WDM) 021 Maynard(EAS) 022 Fuentes(ASJ)023 St. John(BLA) 024 Chmielewski(CLD) 025 Hendricks(GRE) 026 Garver(AE) 027 Gandhi(MAD) 028 Shore(ME) 029 Kennedy(TCH) tf15-0 030 Winezeler(AYE) 031 Canning(NC) 032 Vanderhorst(COV) 233 Yinger(NY) 0:48234 Basil(BLU) 7-3 235 Maynard(EAS) 0:33236 Chmielewski(CLD) 0:51237 Hendricks(GRE) 4-2 238 Shore(ME) tf16-1 239 Kennedy(TCH) 0:47240 Vanderhorst(COV) 1:50565 Yinger(NY) 12-7 566 Chmielewski(CLD) 8-4 567 Shore(ME) 4:16568 Vanderhorst(COV) 7-0 731 Yinger(NY) 10-3 732 Shore(ME) 5-2 8171st Shore(ME) md14-4

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018113L017ByeL018ByeL019 Johnsonbaugh(HIC)L020ByeL021ByeL022ByeL023ByeL024ByeL025ByeL026ByeL027ByeL028ByeL029 Laplante(SW)L030ByeL031ByeL032ByeL240 Canning(NC)Bye Canning(NC) 345457L239 Winezeler(AYE) Johnsonbaugh(HIC) Winezeler(AYE) tf15-0 346458L238 Gandhi(MAD)Bye Gandhi(MAD) 347459L237 Garver(AE)Bye Garver(AE) 348460L236 St. John(BLA)Bye St. John(BLA) 349461L235 Fuentes(DSJ)Bye Fuentes(ASJ)350462L234 Dickerson(WDM) Laplante(SW) Dickerson(WDM) 9-5 351463L233 Davis(HIL)Bye Davis(HIL) 352464L566 Maynard(EAS) Canning(NC) md8-0 Maynard(EAS) tf15-0 621677L565 Basil(BLU) Gandhi(MAD) 1:56 Basil(BLU) 4:47622678L568 Kennedy(TCH) St. John(BLA) 0:10 Kennedy(TCH) 1:32623679L567 Hendricks(GRE) Dickerson(WDM) 2:11 Hendricks(GRE) 7-1 624680L732 Vanderhorst(COV) Maynard(EAS) md12-4 Vanderhorst(COV) Default759787L731 Chmielewski(CLD) Kennedy(TCH) 0:54 Kennedy(TCH) 4-2 7607883rd Vanderhorst(COV) md11-0 818L787L7885th Maynard(EAS) Chmielewski(CLD) Chmielewski(CLD) Forfeit8197thL759L760 Basil(BLU) Hendricks(GRE) Basil(BLU) Default820
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019120[1] Drake Carmean 10 - Allen East1Bye2Connor Morse 9 - Crestview3Gavin Wilhelm 10 - Hicksville4Lukus Schaub 9 - Woodmore5Bye6Bye7[8] Mason Turner 9 - Troy Christian8[5] Jeremy Sturgeon 10 - Bluffton9Bye10Carson Tracy 11 - Ayersville11Bye12Adam Frump 9 - Blanchester13Bye14Bye15[4] Rylan Roberts 11 - Preble Shawnee16[3] Reece Mullholand 11 - Carey17Nick Kline 10 - Coldwater18Bye19Owen Karcher 11 - Cory-Rawson20Bye21Zeth Zawodni 10 - Swanton22Bye23[6] J.C. Fox 12 - Dixie24[7] David Davis 9 - Miami East25Bye26Caleb Langhals 12 - Columbus Grove27Bye28Kobe Jones 11 - Madeira29Bye30Bye31[2] Brandon Hahn 10 - Eastwood32033 Carmean(AE) 034 Morse(CRE) 0:26035 Schaub(WDM) 036 Turner(TCH) 037 Sturgeon(BLU) 038 Tracy(AYE) 039 Frump(BLA) 040 Roberts(PSH) 041 Mullholand(CAR) 1:34042 Karcher(CR) 043 Zawodni(SW) 044 Fox(DIX) 045 Davis(ME) 046 Langhals(CG) 047 Jones(MAD) 048 Hahn(EAS) 241 Carmean(AE) 1:19242 Turner(TCH) 1:11243 Sturgeon(BLU) md12-2 244 Frump(BLA) 7-3 245 Mullholand(CAR) 3:59246 Fox(DIX) 0:39247 Davis(ME) 6-4 SV248 Hahn(EAS) 3:14569 Carmean(AE) 3-2 570 Sturgeon(BLU) 1:09571 Fox(DIX) 4-3 572 Hahn(EAS) md14-6 733 Carmean(AE) 1:09734 Hahn(EAS) 3:558211st Hahn(EAS) 3-1

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018120L033ByeL034 Wilhelm(HIC)L035ByeL036ByeL037ByeL038ByeL039ByeL040ByeL041 Kline(CLD)L042ByeL043ByeL044ByeL045ByeL046ByeL047ByeL048ByeL248 Jones(MAD) Wilhelm(HIC) Jones(MAD) 1:51353465L247 Langhals(CG)Bye Langhals(CG) 354466L246 Zawodni(SW)Bye Zawodni(SW) 355467L245 Karcher(CR)Bye Karcher(CR) 356468L244 Roberts(PSH) Kline(CLD) Roberts(PSH) md10-2 357469L243 Tracy(AYE)Bye Tracy(AYE) 358470L242 Schaub(WDM)Bye Schaub(WDM) 359471L241 Morse(CRE)Bye Morse(CRE) 360472L570 Frump(BLA) Langhals(CG) md9-0 Frump(BLA) 2-1 TB625681L569 Turner(TCH) Karcher(CR) 8-2 Karcher(CR) Forfeit626682L572 Davis(ME) Tracy(AYE) 6-0 Davis(ME) 4:57627683L571 Mullholand(CAR) Morse(CRE) 2:33 Mullholand(CAR) 7-0 628684L734 Fox(DIX) Frump(BLA) 6-4 TB Fox(DIX) 0:53761789L733 Sturgeon(BLU) Davis(ME) 4-2 SV Davis(ME) Default7627903rd Fox(DIX) 5-2 822L789L7905th Frump(BLA) Sturgeon(BLU) Frump(BLA) Default8237thL761L762 Karcher(CR) Mullholand(CAR) Mullholand(CAR) md12-3 824
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019126[1] Ethan Turner 11 - Troy Christian1Anthony Meyer 10 - Patrick Henry2Allydia Byard 9 - New London3Elias Mault 9 - Bluffton4SeVaughn Carter 11 - Lima C.C.5Grayson Ford 11 - Spencerville6Matti King 9 - Allen East7[8] James Dyer 12 - Northridge8[5] Brent Eicher 11 - Crestview9Bye10Tyler Stoodt 12 - Cory-Rawson11Coltyn Aden 9 - Ayersville12Sam Stokes 10 - Triad13Owen Thomas 9 - Ottawa-Glandorf14Connor Sindelir 9 - Covington15[4] Garrett Kowalak 10 - Miami East16[3] Kobe Boggs 11 - Coldwater17Hunter Heck 12 - Tri-County North18Hayden Phillips 10 - W. Liberty-Salem19Aidan Wilson 11 - Calvert20Ethan Potter 9 - Hicksville21Bye22Evan Mohler 12 - Nelsonville-York23[6] Justin Ritchie 11 - Carlisle24[7] Xavier Escobedo 9 - Eastwood25Angelo Mendez 10 - Mariemont26Michael Hazelwood 11 - Preble Shawnee27Dustin Simon 9 - Dixie28Bye29Josh Hobbs 9 - Woodmore30Gage Berwanger 10 - Blanchester31[2] Zack Schaller 12 - Swanton32049 Turner(TCH) 0:32050 Mault(BLU) 1:40051 Carter(LCC) 3:46052 Dyer(NOR) md14-5 053 Eicher(CRE) 054 Stoodt(CR) 1:48055 Thomas(OG) 2:18056 Kowalak(ME) md13-1 057 Heck(TCN) 6-5 058 Wilson(CAL) 2:26059 Potter(HIC) 060 Ritchie(CRL) 1:50061 Escobedo(EAS) 5:51062 Simon(DIX) 4:17063 Hobbs(WDM) 064 Schaller(SW) 5:20249 Turner(TCH) 0:36250 Carter(LCC) 6-3 251 Eicher(CRE) 3-1 252 Kowalak(ME) 8-3 253 Heck(TCN) 6-4 254 Ritchie(CRL) 1:23255 Escobedo(EAS) md11-3 256 Schaller(SW) 0:52573 Turner(TCH) 1:26574 Kowalak(ME) 4:51575 Ritchie(CRL) 8-4 576 Schaller(SW) 2-1 735 Turner(TCH) 0:39736 Schaller(SW) 0:488251st Turner(TCH) 0:54

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018126L049 Meyer(PH)L050 Byard(NL)L051 Ford(SP)L052 King(AE)L053ByeL054 Aden(AYE)L055 Stokes(TRI)L056 Sindelir(COV)L057 Boggs(CLD)L058 Phillips(WLS)L059ByeL060 Mohler(NY)L061 Mendez(MAR)L062 Hazelwood(PSH)L063ByeL064 Berwanger(BLA)L256 Hobbs(WDM) Meyer(PH) 2:25 Meyer(PH) 1:41361473L255 Simon(DIX) Ford(SP) 1:40 Simon(DIX) 1:40362474L254 Potter(HIC) Aden(AYE) Potter(HIC) 0:22363475L253 Wilson(CAL) Sindelir(COV) 0:46 Sindelir(COV) 4-2 364476L252 Thomas(OG) Boggs(CLD) 0:51 Thomas(OG) 4:37365477L251 Stoodt(CR) Mohler(NY) Stoodt(CR) 0:37366478L250 Dyer(NOR) Mendez(MAR) 2:15 Dyer(NOR) 7-6 TB367479L249 Mault(BLU) Berwanger(BLA) Berwanger(BLA) 1:39368480L574 Eicher(CRE) Simon(DIX) 2:40 Eicher(CRE) 0:54629685L573 Carter(LCC) Sindelir(COV) 0:56 Carter(LCC) 4:35630686L576 Escobedo(EAS) Stoodt(CR) md10-1 Escobedo(EAS) 4-0 631687L575 Heck(TCN) Berwanger(BLA) 3:16 Berwanger(BLA) 13-6 632688L736 Ritchie(CRL) Eicher(CRE) 3-2 Ritchie(CRL) 8-3 763791L735 Kowalak(ME) Escobedo(EAS) 6-1 Kowalak(ME) 5-3 7647923rd Kowalak(ME) 3-0 826L791L7925th Eicher(CRE) Escobedo(EAS) Escobedo(EAS) 1-0 8277thL763L764 Carter(LCC) Berwanger(BLA) Berwanger(BLA) md11-3 828
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019132[1] Dakota Blanton 12 - Crestview1Austin Witte 9 - Lakota2Bye3Austin VanHoose 10 - W. Liberty-Salem4Dimitri Hollingsworth 10 - Triad5Mikey Dalton 10 - New London6Bye7[8] Brian Blosser 11 - Dixie8[5] Mason Glaze 11 - Eastwood9Riley Holmes 9 - Northridge10Joe Kohli 9 - Columbus Grove11Bye12Dominick Doak 9 - Nelsonville-York13Bye14Cory DeLeon 11 - Cory-Rawson15[4] Andrew Frump 11 - Blanchester16[3] Isaac Hernandez 12 - Ottawa-Glandorf17Cody Dekoyer 9 - Swanton18Bye19Noah Romes 10 - Ayersville20Brayden Prenzlin 11 - Calvert21Ethan Fitch 9 - Tri-County North22Christian Shope 10 - Woodmore23[6] Riley Richards 12 - Covington24[7] Nate Hoyng 10 - Coldwater25Shawn Secresty 11 - Carey26Seth Meggison 10 - Wayne Trace27Bye28Bye29Devon Ritchie 9 - Hillsdale30Dawson Redman 11 - Allen East31[2] Chase Caprella 11 - Lima C.C.32065 Blanton(CRE) 3:46066 VanHoose(WLS) 067 Dalton(NL) 1:27068 Blosser(DIX) 069 Glaze(EAS) 1:55070 Kohli(CG) 071 Doak(NY) 072 Frump(BLA) 0:22073 Hernandez(OG) tf16-1 074 Romes(AYE) 075 Fitch(TCN) 1:39076 Richards(COV) 2:55077 Hoyng(CLD) 0:57078 Meggison(WT) 079 Ritchie(HIL) 080 Caprella(LCC) 1:56257 Blanton(CRE) 2:10258 Dalton(NL) md14-6 259 Glaze(EAS) 0:51260 Frump(BLA) 2:27261 Hernandez(OG) 1:29262 Richards(COV) 3:27263 Meggison(WT) 6-3 264 Caprella(LCC) 0:19577 Blanton(CRE) 1:03578 Glaze(EAS) tf16-1 579 Hernandez(OG) 6-2 580 Caprella(LCC) 11-4 737 Blanton(CRE) 1:24738 Hernandez(OG) 4-2 8291st Blanton(CRE) 9-5

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018132L065 Witte(LAK)L066ByeL067 Hollingsworth(TRI)L068ByeL069 Holmes(NOR)L070ByeL071ByeL072 DeLeon(CR)L073 Dekoyer(SW)L074ByeL075 Prenzlin(CAL)L076 Shope(WDM)L077 Secresty(CAR)L078ByeL079ByeL080 Redman(AE)L264 Ritchie(HIL) Witte(LAK) Witte(LAK) 1:45369481L263 Hoyng(CLD) Hollingsworth(TRI) Hoyng(CLD) 2:43370482L262 Fitch(TCN) Holmes(NOR) Holmes(NOR) 1:52371483L261 Romes(AYE) DeLeon(CR) Romes(AYE) 0:36372484L260 Doak(NY) Dekoyer(SW) Dekoyer(SW) 2:09373485L259 Kohli(CG) Shope(WDM) 1:19 Kohli(CG) 10-8 374486L258 Blosser(DIX) Secresty(CAR) Blosser(DIX) 4:27375487L257 VanHoose(WLS) Redman(AE) VanHoose(WLS) 0:41376488L578 Frump(BLA) Witte(LAK) 5-4 Frump(BLA) 9-3 633689L577 Dalton(NL) Holmes(NOR) 9-6 Holmes(NOR) 2:05634690L580 Meggison(WT) Dekoyer(SW) 1:30 Meggison(WT) 1:43635691L579 Richards(COV) VanHoose(WLS) 1:55 Richards(COV) 6-2 636692L738 Caprella(LCC) Frump(BLA) 0:39 Caprella(LCC) tf18-2 765793L737 Glaze(EAS) Richards(COV) md13-5 Glaze(EAS) 2-1 7667943rd Caprella(LCC) 4:13830L793L7945th Frump(BLA) Richards(COV) Richards(COV) 8-2 8317thL765L766 Holmes(NOR) Meggison(WT) Meggison(WT) 4:14832
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019138[1] Austin Awan 10 - Troy Christian1Blake Almroth 9 - Woodmore2Chayse Eby 12 - Tri-County North3Corey Hatcher 12 - Patrick Henry4Kage Briggs 9 - Crestview5Curtis Flores 11 - Madeira6Zane Jankowski 12 - Eastwood7[8] Taylor Stinson 12 - Greeneview8[5] Coleman Hauck 10 - Triad9Austin Thrasher 9 - Dixie10Hunter Paxson 11 - Allen East11Austin Flick 11 - Covington12C.J. Worley 10 - Carlisle13Gerald Leach 10 - Northridge14Brocke Sargent 9 - Columbus Grove15[4] Jay Goetz 11 - Spencerville16[3] Evan Ellerbrock 12 - Ottawa-Glandorf17Ethan Branum 12 - Swanton18Lane Paul 11 - Lakota19Jack Figgins 10 - Hicksville20Josh Mehaffie 10 - Bluffton21Robbie Youngless 12 - New London22Bye23[6] JT Brown 12 - Newark Cath.24[7] Garrett Shreve 11 - Ayersville25Quentin Potempa 11 - Lima C.C.26Eli Strubler 9 - Miami East27Grant Heuing 9 - Coldwater28Savoux Moore 9 - Cory-Rawson29Deacon Smiley 10 - Hillsdale30Caleb Baughman 12 - Wayne Trace31[2] Johnny Schirmer 11 - Blanchester32081 Awan(TCH) 2:48082 Eby(TCN) 3:18083 Flores(MAD) 4:33084 Jankowski(EAS) 2:36085 Hauck(TRI) 0:46086 Flick(COV) 4-0 087 Leach(NOR) 1:19088 Goetz(SP) 3:56089 Branum(SW) 5:58090 Paul(LAK) 10-9 091 Youngless(NL) Forfeit092 Brown(NC) 093 Shreve(AYE) 0:20094 Strubler(ME) 11-4 095 Smiley(HIL) tf17-2 096 Schirmer(BLA) 2:46265 Awan(TCH) 0:27266 Jankowski(EAS) md14-2 267 Flick(COV) 0:47268 Goetz(SP) 0:42269 Branum(SW) 1:59270 Brown(NC) 0:42271 Strubler(ME) 0:48272 Schirmer(BLA) 1:12581 Awan(TCH) 7-5 582 Flick(COV) 8-2 583 Brown(NC) tf16-0 584 Schirmer(BLA) 0:31739 Awan(TCH) md8-0 740 Brown(NC) tf17-1 8331st Awan(TCH) Default

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018138L081 Almroth(WDM)L082 Hatcher(PH)L083 Briggs(CRE)L084 Stinson(GRE)L085 Thrasher(DIX)L086 Paxson(AE)L087 Worley(CRL)L088 Sargent(CG)L089 Ellerbrock(OG)L090 Figgins(HIC)L091 Mehaffie(BLU)L092ByeL093 Potempa(LCC)L094 Heuing(CLD)L095 Moore(CR)L096 Baughman(WT)L272 Smiley(HIL) Almroth(WDM) 0:43 Smiley(HIL) 2:37377489L271 Shreve(AYE) Stinson(GRE) 1:31 Shreve(AYE) 1:20378490L270 Youngless(NL) Paxson(AE) 0:25 Youngless(NL) md15-4 379491L269 Paul(LAK) Sargent(CG) 0:36 Sargent(CG) 4:36380492L268 Leach(NOR) Figgins(HIC) 2:40 Leach(NOR) 12-10 381493L267 Hauck(TRI) Mehaffie(BLU) Hauck(TRI) Default382494L266 Flores(MAD) Heuing(CLD) 1:32 Flores(MAD) 3:25383495L265 Eby(TCN) Baughman(WT) tf15-0 Eby(TCN) 15-13 SV384496L582 Goetz(SP) Shreve(AYE) 4:50 Shreve(AYE) md13-3 637693L581 Jankowski(EAS) Youngless(NL) 10-5 Jankowski(EAS) 10-4 638694L584 Strubler(ME) Hauck(TRI) 3:56 Strubler(ME) 3:36639695L583 Branum(SW) Flores(MAD) 3:34 Flores(MAD) Default640696L740 Schirmer(BLA) Jankowski(EAS) 4-3 Jankowski(EAS) 3-2 TB767795L739 Flick(COV) Strubler(ME) md14-6 Strubler(ME) 3-0 7687963rd Jankowski(EAS) 9-3 834L795L7965th Schirmer(BLA) Flick(COV) Flick(COV) 2:388357thL767L768 Shreve(AYE) Flores(MAD) Shreve(AYE) 3-2 836
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019145[1] Nick Burgard 12 - St. John1Zach Kwiatkowski 10 - Eastwood2Bye3Nick Thompson 10 - Cory-Rawson4Bye5Nate Kaiser 9 - Coldwater6Luke DeLano 9 - Ayersville7[8] Gage Huston 10 - Blanchester8[5] Brett Sandwisch 11 - Woodmore9Klay Patton 11 - Crestview10Wyatt Connley 9 - Newark Cath.11Bye12Fletcher Metz 11 - Covington13Bye14Jaden Irwin 10 - Tri-County North15[4] Austin Reed 12 - New London16[3] Devan Hendricks 12 - Greeneview17Mason Vonderwell 9 - St. John's18Bye19Justin Flanders 10 - Columbus Grove20Dylan Van Tassel 12 - Triad21Jess Munger 10 - Wayne Trace22Garrett Jones 11 - Spencerville23[6] Ryan Whitten 12 - Troy Christian24[7] Chase Miller 9 - Allen East25Trent Pearson 10 - Bluffton26Bye27Tyler Gowing 11 - Swanton28Bye29Rickey Burney 9 - Northridge30Trent Eggert 10 - Carey31[2] Joey Caprella 12 - Lima C.C.32097 Burgard(ASJ) 0:22098 Thompson(CR) 099 Kaiser(CLD) 100 Huston(BLA) 5:49101 Patton(CRE) md16-6 102 Connley(NC) 103 Metz(COV) 104 Reed(NL) 1:05105 Hendricks(GRE) md14-1 106 Flanders(CG) 107 Munger(WT) 2:47108 Whitten(TCH) 3:48109 Miller(AE) Default110 Gowing(SW) 111 Burney(NOR) 112 Caprella(LCC) 0:31273 Burgard(ASJ) 1:23274 Huston(BLA) 2:30275 Patton(CRE) 0:39276 Reed(NL) 6-1 277 Hendricks(GRE) 1:19278 Whitten(TCH) 0:40279 Miller(AE) 5:02280 Caprella(LCC) 0:24585 Burgard(ASJ) 1:06586 Patton(CRE) 4-3 587 Whitten(TCH) 9-5 588 Caprella(LCC) 1:20741 Burgard(ASJ) 0:16742 Whitten(TCH) 4-3 8371st Burgard(ASJ) 4-2

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018145L097 Kwiatkowski(EAS)L098ByeL099ByeL100 DeLano(AYE)L101 Sandwisch(WDM)L102ByeL103ByeL104 Irwin(TCN)L105 Vonderwell(DSJ)L106ByeL107 Van Tassel(TRI)L108 Jones(SP)L109 Pearson(BLU)L110ByeL111ByeL112 Eggert(CAR)L280 Burney(NOR) Kwiatkowski(EAS) Kwiatkowski(EAS) 1:54385497L279 Gowing(SW) DeLano(AYE) Gowing(SW) 9-5 386498L278 Munger(WT) Sandwisch(WDM) Sandwisch(WDM) 0:29387499L277 Flanders(CG) Irwin(TCN) Flanders(CG) 4:11388500L276 Metz(COV) Vonderwell(DSJ) Vonderwell(DSJ) 3:50389501L275 Connley(NC) Jones(SP) 3:00 Jones(SP) 0:47390502L274 Kaiser(CLD) Pearson(BLU) Kaiser(CLD) Default391503L273 Thompson(CR) Eggert(CAR) Eggert(CAR) 8-1 392504L586 Reed(NL) Gowing(SW) 9-6 Reed(NL) 6-3 641697L585 Huston(BLA) Sandwisch(WDM) 0:14 Sandwisch(WDM) 8-5 642698L588 Miller(AE) Vonderwell(DSJ) md8-0 Miller(AE) tf16-1 643699L587 Hendricks(GRE) Eggert(CAR) 5-2 Hendricks(GRE) 0:51644700L742 Caprella(LCC) Sandwisch(WDM) 6-0 Caprella(LCC) 0:43769797L741 Patton(CRE) Hendricks(GRE) md14-6 Hendricks(GRE) md11-0 7707983rd Caprella(LCC) 7-5 838L797L7985th Sandwisch(WDM) Patton(CRE) Sandwisch(WDM) 5-0 8397thL769L770 Reed(NL) Miller(AE) Miller(AE) Forfeit840
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019152[1] Billy Luft 12 - Newark Cath.1Colton Blosser 9 - Dixie2Austin Smith 12 - Wayne Trace3Troy Smith 10 - St. John's4Brier Godsey 9 - Crestview5Bye6Spencer Franks 9 - Lakota7[8] Mason Hardin 12 - Northridge8[5] Keringten Martin 12 - Covington9Bye10Romam Graber 10 - Hicksville11Blake Boldman 10 - Triad12Bye13A.J. Gernert 11 - Carey14Joseph Romes 9 - Ayersville15[4] Clayton Schirmer 12 - Blanchester16[3] Noah Inboden 11 - Nelsonville-York17Bye18Dylan Pitts 12 - Columbus Grove19Caleb Allen 10 - Greeneview20Blake Hershberger 10 - Allen East21Dallas Hicks 11 - Carlisle22Ethan Ott 9 - Miami East23[6] Norbert Sword 12 - New London24[7] Jimmy Recknagel 10 - Eastwood25Justin Gibson 10 - Cory-Rawson26Mason Hesler 11 - Tri-County North27Bye28Cameron Overmyer 10 - Woodmore29Bye30Jackson Wilson 9 - Bluffton31[2] Ryan Marvin 12 - Swanton32113 Luft(NC) 0:37114 Smith(WT) 0:58115 Godsey(CRE) 116 Hardin(NOR) 7-3 117 Martin(COV) 118 Boldman(TRI) tf18-3 119 Gernert(CAR) 120 Schirmer(BLA) 2:17121 Inboden(NY) 122 Pitts(CG) 3:13123 Hershberger(AE) 1:16124 Sword(NL) 0:35125 Recknagel(EAS) 0:47126 Hesler(TCN) 127 Overmyer(WDM) 128 Marvin(SW) 1:00281 Luft(NC) Default282 Hardin(NOR) 3:19283 Martin(COV) 3:07284 Schirmer(BLA) 0:55285 Inboden(NY) tf20-4 286 Hershberger(AE) 3:45287 Recknagel(EAS) 0:14288 Marvin(SW) 3:39589 Luft(NC) 0:16590 Martin(COV) 6-4 591 Inboden(NY) tf20-5 592 Marvin(SW) md15-4 743 Martin(COV) 3-2 744 Marvin(SW) 3-2 8411st Marvin(SW) 3-2

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018152L113 Blosser(DIX)L114 Smith(DSJ)L115ByeL116 Franks(LAK)L117ByeL118 Graber(HIC)L119ByeL120 Romes(AYE)L121ByeL122 Allen(GRE)L123 Hicks(CRL)L124 Ott(ME)L125 Gibson(CR)L126ByeL127ByeL128 Wilson(BLU)L288 Overmyer(WDM) Blosser(DIX) 2:17 Overmyer(WDM) 1:26393505L287 Hesler(TCN) Franks(LAK) Franks(LAK) 9-6 394506L286 Sword(NL) Graber(HIC) Sword(NL) 1:17395507L285 Pitts(CG) Romes(AYE) Pitts(CG) md21-8 396508L284 Gernert(CAR) Allen(GRE) Gernert(CAR) 9-6 397509L283 Boldman(TRI) Ott(ME) 1:36 Ott(ME) 4:24398510L282 Godsey(CRE) Gibson(CR) Godsey(CRE) 1:27399511L281 Smith(WT) Wilson(BLU) Smith(WT) 3:29400512L590 Schirmer(BLA) Overmyer(WDM) 1-0 Schirmer(BLA) 1:18645701L589 Hardin(NOR) Pitts(CG) 3:49 Hardin(NOR) 5-1 646702L592 Recknagel(EAS) Gernert(CAR) 7-2 Recknagel(EAS) 2:18647703L591 Hershberger(AE) Godsey(CRE) Default Hershberger(AE) Default648704L744 Inboden(NY) Schirmer(BLA) 0:50 Schirmer(BLA) 2:33771799L743 Luft(NC) Hershberger(AE) 6-5 Luft(NC) 10-4 7728003rd Luft(NC) 5-2 842L799L8005th Inboden(NY) Hershberger(AE) Inboden(NY) md13-4 8437thL771L772 Hardin(NOR) Recknagel(EAS) Recknagel(EAS) 0:43844
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019160[1] T.J. Rhamy 11 - Patrick Henry1Ian Saunders 10 - Swanton2Gage Stemen 10 - St. John's3Heath Gaskill 9 - Spencerville4Hunter Rue 9 - Ayersville5Kaden Langdon 10 - Carlisle6Triston Engle 10 - Preble Shawnee7[8] Lucas Moore 12 - Troy Christian8[5] Hayden Jacoby 11 - Carey9Michael Miller 12 - Miami East10Jesse Montel 12 - Bluffton11Colt Conover 10 - Blanchester12Bye13Weston Angel 10 - Woodmore14Lucas Immele 10 - Calvert15[4] Deontae` Davis 11 - Cory-Rawson16[3] Josh Fink 12 - Coldwater17Jake Wilcoxon 10 - W. Liberty-Salem18Bye19Ethan Wendt 10 - Newark Cath.20Ryan Bogart 10 - Columbus Grove21Andrew Smith 12 - McComb22Wyatt Stabler 12 - Wayne Trace23[6] Dylan Burns 12 - Covington24[7] Levi Kibler 11 - Crestview25Zane Krull 12 - Tri-County North26Curtis Kell 12 - Greeneview27Bye28Isiah Leasure 10 - Triad29Wesley Carter 12 - Northridge30Ethan Ducca 11 - St. John31[2] Trevor Franks 11 - Lakota32129 Rhamy(PH) 1:37130 Stemen(DSJ) 1:56131 Langdon(CRL) 0:43132 Moore(TCH) 9-4 133 Jacoby(CAR) md8-0 134 Conover(BLA) 1:13135 Angel(WDM) 136 Davis(CR) 0:20137 Fink(CLD) 1:11138 Wendt(NC) 139 Smith(MCC) 2:47140 Burns(COV) 1:46141 Kibler(CRE) 0:51142 Kell(GRE) 143 Carter(NOR) 0:17144 Franks(LAK) 8-4 289 Rhamy(PH) 1:34290 Moore(TCH) 5:45291 Jacoby(CAR) 8-3 292 Davis(CR) 0:51293 Fink(CLD) 1:55294 Burns(COV) 0:55295 Kibler(CRE) tf16-0 296 Franks(LAK) 3:48593 Rhamy(PH) 2:53594 Davis(CR) md9-1 595 Burns(COV) md11-2 596 Franks(LAK) md12-3 745 Rhamy(PH) md12-1 746 Franks(LAK) 4-0 8451st Franks(LAK) 6-5

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018160L129 Saunders(SW)L130 Gaskill(SP)L131 Rue(AYE)L132 Engle(PSH)L133 Miller(ME)L134 Montel(BLU)L135ByeL136 Immele(CAL)L137 Wilcoxon(WLS)L138ByeL139 Bogart(CG)L140 Stabler(WT)L141 Krull(TCN)L142ByeL143 Leasure(TRI)L144 Ducca(ASJ)L296 Carter(NOR) Saunders(SW) 0:22 Saunders(SW) 4:08401513L295 Kell(GRE) Engle(PSH) 0:44 Engle(PSH) 1:40402514L294 Smith(MCC) Miller(ME) 9-6 Smith(MCC) 4:40403515L293 Wendt(NC) Immele(CAL) Wendt(NC) 0:31404516L292 Angel(WDM) Wilcoxon(WLS) Angel(WDM) 0:31405517L291 Conover(BLA) Stabler(WT) 8-3 Stabler(WT) 1:25406518L290 Langdon(CRL) Krull(TCN) Langdon(CRL) 4:23407519L289 Stemen(ASJ) Ducca(ASJ) 1:34 Ducca(ASJ) 2:23408520L594 Jacoby(CAR) Engle(PSH) 2:19 Jacoby(CAR) 1:42649705L593 Moore(TCH) Smith(MCC) 1:33 Moore(TCH) 2-1 650706L596 Kibler(CRE) Stabler(WT) 0:35 Kibler(CRE) 9-8 651707L595 Fink(CLD) Ducca(ASJ) 3:28 Ducca(ASJ) md17-4 652708L746 Burns(COV) Jacoby(CAR) 2-0 Burns(COV) 8-2 773801L745 Davis(CR) Ducca(ASJ) 6-0 Ducca(ASJ) 11-6 7748023rd Ducca(ASJ) 2:33846L801L8025th Jacoby(CAR) Davis(CR) Davis(CR) md10-2 8477thL773L774 Moore(TCH) Kibler(CRE) Kibler(CRE) 5-3 848
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019170[1] David Cumberledge 11 - St. John1Bye2Chandler Harmon 10 - Crestview3Jayden Sweeney 10 - Carlisle4Ross Beaverson 11 - Eastwood5Kaeden Wentz 10 - Carey6Bye7[8] Logan Korpics 12 - Cory-Rawson8[5] Ramiro Torres 12 - Blanchester9Bye10Xavier Wiemken 11 - Swanton11Ezra Jones 10 - Columbus Grove12Bye13Reece Thomas 12 - Coldwater14A.J. Healy 12 - Patrick Henry15[4] Duncan Cooper 10 - Covington16[3] Caden Brown 11 - Ayersville17Bye18Bye19Eddie Kincaid 12 - Preble Shawnee20Bye21Trevin Mays 12 - Northridge22Dylan Curtin 12 - Tri-County North23[6] Eli Moore 10 - Wayne Trace24[7] Mark Wrasman 11 - St. John's25Owen Lee 10 - New London26Johnathan Thiele 11 - Madeira27Bye28Bye29Charles Thomas 11 - Lakota30Conner Requena 10 - Woodmore31[2] Matthew Welker 12 - Miami East32145 Cumberledge(ASJ)146 Sweeney(CRL) 1:14147 Beaverson(EAS) 2:59148 Korpics(CR) 149 Torres(BLA) 150 Jones(CG) 1:47151 Thomas(CLD) 152 Cooper(COV) 2:26153 Brown(AYE) 154 Kincaid(PSH) 155 Mays(NOR) 156 Moore(WT) 4:42157 Wrasman(DSJ) 1:01158 Thiele(MAD) 159 Thomas(LAK) 160 Welker(ME) 1:14297 Cumberledge(ASJ) 3:26298 Korpics(CR) 5-3 299 Torres(BLA) 12-7 300 Cooper(COV) 1:42301 Brown(AYE) 2:51302 Moore(WT) 1:39303 Wrasman(DSJ)tf20-5304 Welker(ME) 0:49597 Cumberledge(ASJ) 0:45598 Cooper(COV) 2:33599 Brown(AYE) 4-3 600 Welker(ME) 8-2 747 Cumberledge(ASJ) 0:33748 Brown(AYE) 7-4 8491st Cumberledge(ASJ) 3:21

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018170L145ByeL146 Harmon(CRE)L147 Wentz(CAR)L148ByeL149ByeL150 Wiemken(SW)L151ByeL152 Healy(PH)L153ByeL154ByeL155ByeL156 Curtin(TCN)L157 Lee(NL)L158ByeL159ByeL160 Requena(WDM)L304 Thomas(LAK) Harmon(CRE) Harmon(CRE) tf18-1 409521L303 Thiele(MAD) Wentz(CAR) Thiele(MAD) 2:32410522L302 Mays(NOR) Wiemken(SW) Wiemken(SW) 1:34411523L301 Kincaid(PSH) Healy(PH) Healy(PH) 1:43412524L300 Thomas(CLD)Bye Thomas(CLD) 413525L299 Jones(CG) Curtin(TCN) Jones(CG) 0:36414526L298 Beaverson(EAS) Lee(NL) Beaverson(EAS) 0:49415527L297 Sweeney(CRL) Requena(WDM) Sweeney(CRL) 7-1 416528L598 Torres(BLA) Thiele(MAD) md10-2 Torres(BLA) 7-0 653709L597 Korpics(CR) Wiemken(SW) 4:15 Korpics(CR) 5-0 654710L600 Wrasman(DSJ) Jones(CG) 4:36 Wrasman(DSJ) 9-6 655711L599 Moore(WT) Beaverson(EAS) 4-3 Moore(WT) 4:36656712L748 Welker(ME) Korpics(CR) 6-4 Korpics(CR) 7-2 775803L747 Cooper(COV) Moore(WT) 8-3 TB Cooper(COV) md14-2 7768043rd Cooper(COV) 5-2 850L803L8045th Welker(ME) Moore(WT) Moore(WT) 7-6 8517thL775L776 Torres(BLA) Wrasman(DSJ) Torres(BLA) 2:09852
LCC Thunderbird InvitationalJanuary 25 - 26, 2019182[1] Deandre Nassar 12 - Bluffton1Devin Anspach 10 - Allen East2Bye3Shawn Luhring 10 - Hillsdale4Parker Sifuentes 9 - Ayersville5Cameron Cline 11 - Hicksville6Bye7[8] Gavin McReynolds 12 - Covington8[5] Steven Latchford 12 - Blanchester9Chase Gilson 9 - Patrick Henry10Jaymn Bartson 11 - Lakota11Christian Wiseman 10 - Nelsonville-York12Chase Martin 10 - St. John's13Elizah Harris 10 - Wayne Trace14Bye15[4] Craig Montgomery 11 - Troy Christian16[3] Danny Rosales 12 - Ottawa-Glandorf17Mikey Brzeczek 10 - Woodmore18Bye19Jamey Miles 12 - Cory-Rawson20Bye21Garrett Hunt 11 - Crestview22Maguire Stratton 10 - W. Liberty-Salem23[6] Desmond Brown 12 - Coldwater24[7] Gabe Bowser 12 - Carlisle25Bye26Magnus Garn 11 - Lima C.C.27Kanyon Schall 11 - Preble Shawnee28Kyle Donohoo 11 - Tri-County North29Jarret Winner 10 - Miami East30Bye31[2] Tanner May 11 - Carey32161 Nassar(BLU) 2:28162 Luhring(HIL) 163 Sifuentes(AYE) 1:59164 McReynolds(COV) 165 Latchford(BLA) 0:51166 Bartson(LAK) 3:38167 Martin(DSJ)Disq168 Montgomery(TCH) 169 Rosales(OG) 1:07170 Miles(CR) 171 Hunt(CRE) 172 Brown(CLD) 0:21173 Bowser(CRL) 174 Schall(PSH) 0:38175 Winner(ME) 0:40176 May(CAR) 305 Nassar(BLU) Default306 McReynolds(COV) 0:40307 Latchford(BLA) 2:38308 Montgomery(TCH) 7-6 309 Rosales(OG) 1:47310 Brown(CLD) 3:28311 Bowser(CRL) 1:47312 May(CAR) 5:16601 Nassar(BLU) tf19-4 602 Montgomery(TCH) 6-2 603 Rosales(OG) tf15-0 604 May(CAR) 1:25749 Nassar(BLU) md15-6 750 Rosales(OG) 4-3 8531st Nassar(BLU) 8-2

This event managed by the Baumspage Wrestling App. (c)2014-2018182L161 Anspach(AE)L162ByeL163 Cline(HIC)L164ByeL165 Gilson(PH)L166 Wiseman(NY)L167 Harris(WT)L168ByeL169 Brzeczek(WDM)L170ByeL171ByeL172 Stratton(WLS)L173ByeL174 Garn(LCC)L175 Donohoo(TCN)L176ByeL312 Winner(ME) Anspach(AE) Winner(ME) 2:36417529L311 Schall(PSH) Cline(HIC) Schall(PSH) 1:15418530L310 Hunt(CRE) Wiseman(NY) 2:17 Hunt(CRE) 2:59419531